Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.03.2011., 14:52   #81
Na LCHF sam krenula prije mjesec i pol dana zbog problema s predijabetičkim stanjem... Čitam blog , čitam vaše razgovore na Forumu, pa hajde da se i ja oglasim... i podružim s vama!
Imam 51 godinu i nisam imala viška kg, ali nikako nisam mogla sniziti povišen šećer u krvi, premda sam već dugo izbacila i bijelo brašno i šećer i sve što nije integralno...I stalno su me pratili problemi s probavom - napuhanost, žgaravica.... To sam sama sebi objašnjavala predklimakteričnim stadijem...
No, eto - isplao je da ipak nije od predklimaksa nego od žitarica ...Zapravo da - najviše su mi one donosile nevolja, a ja to nikako nisam htjela samoj sebi priznati....Pomišljala sam na onaj test intolerancije na hranu, no ostalo je na "pomišljanju" jer me je cijena zaustavljala...
Sad eto znam da se radi o tome - o žitaricama ...između ostalog... Osjećam se dobro i šećer mi je skroz dobro , što me naročito veseli jer imam jaku nasljednu predispoziciju za dijabetes i sve što on donosi...i rado bih ga izbjegla ili bar odgodila za osmu ili devetu deceniju svog života...
Za par mjeseci napravit ću i neke laboratorijske pretrage krvi - tek da vidim situaciju s mašćobama.... pa ću znati je li to moj način prehrane do te osme decenije (kad ću si dopustiti da jedem samo kolače i voće) ili ne...
Sve vas pozdravljam!!!
Wislawa is offline  
Old 13.03.2011., 14:52   #82
juuutrrooooo
__________________
My mama told me when I was young..We are all born superstars..She rolled my hair and put my lipstick on in the glass of her boudoir..."There's nothin wrong with lovin who you are" she said, "'cause He made you perfect, babe...So hold your head up girl and you'll go far,listen to me when I say" I'm beautiful in my way 'cause God makes no mistakes..I'm on the right track baby I was born this way... ♥
legica21 is offline  
Old 13.03.2011., 14:55   #83
Quote:
legica21 kaže: Pogledaj post
juuutrrooooo
jutro..?? ti nisi u americi il kanadi o blazena mladosti..
vinicka is offline  
Old 13.03.2011., 14:59   #84
Quote:
vinicka kaže: Pogledaj post
jutro..?? ti nisi u americi il kanadi o blazena mladosti..
a sinoć je bilo veselo.. koncert od 21-2h..pa onda after party do 6

__________________
My mama told me when I was young..We are all born superstars..She rolled my hair and put my lipstick on in the glass of her boudoir..."There's nothin wrong with lovin who you are" she said, "'cause He made you perfect, babe...So hold your head up girl and you'll go far,listen to me when I say" I'm beautiful in my way 'cause God makes no mistakes..I'm on the right track baby I was born this way... ♥
legica21 is offline  
Old 13.03.2011., 15:04   #85
Quote:
legica21 kaže: Pogledaj post
a sinoć je bilo veselo.. koncert od 21-2h..pa onda after party do 6

super!! Uzivaj..jel sad kafica pa neki doruckic?
vinicka is offline  
Old 13.03.2011., 15:07   #86
ne pijem kavu... al pojela sam 3 šnitice kobasice.. popila pola litre vode i sad idem s frendicom do grada...lijep je dan
__________________
My mama told me when I was young..We are all born superstars..She rolled my hair and put my lipstick on in the glass of her boudoir..."There's nothin wrong with lovin who you are" she said, "'cause He made you perfect, babe...So hold your head up girl and you'll go far,listen to me when I say" I'm beautiful in my way 'cause God makes no mistakes..I'm on the right track baby I was born this way... ♥
legica21 is offline  
Old 13.03.2011., 15:09   #87
Wislawa, good luck!
Dobra ova odluka o osamdesetima
__________________
*Kad postoji volja, nađe se i način!*
Ferrari-Ficho is offline  
Old 13.03.2011., 15:17   #88
Quote:
Wislawa kaže: Pogledaj post
Na LCHF sam krenula prije mjesec i pol dana .......
Sve vas pozdravljam!!!
Wislawa, dobrodošla Baš je lijepo da nam se pridruži osoba koja je na lchfu iz zdravstvenih razloga i koja bilježi poboljšanje općeg zdravlja

Zadnje uređivanje babicana4 : 13.03.2011. at 15:30.
babicana4 is offline  
Old 13.03.2011., 15:51   #89
Wislawa dobrodošla

To što si sa LCHF riješila svoje zdravstvene probleme nije slučajnost,ovdje nas ima nemali broj što sa LCHF imamo sjajna iskustva
Rudolfa is offline  
Old 13.03.2011., 17:29   #90
šta sam ja vesela ivedra ne mogu virovati da samo nakon tjedan dana već osječam takve promjene, prvi put nakon ne znam koliko g. nisam tribala posli obida skoro da sam išla voziti biciklu, inače vrime je očajno mlati južina i pada kiša pravo za spavanje a ja ništa, nemoš doć sebi
st biba is offline  
Old 13.03.2011., 18:47   #91
Quote:
dianna kaže: Pogledaj post
imam da zašto ? kakve on ima veze s mlijekom u prahu
ma nema sa mlijekom u prahu, nego sam se mislila otkud ta tvoja glad, da nema veze sa nedostatkom decka ali znaci nema
__________________
Istine i lazi o hrani
fatlies is offline  
Old 13.03.2011., 18:54   #92
Quote:
st biba kaže: Pogledaj post
šta sam ja vesela ivedra ne mogu virovati da samo nakon tjedan dana već osječam takve promjene, prvi put nakon ne znam koliko g. nisam tribala posli obida skoro da sam išla voziti biciklu, inače vrime je očajno mlati južina i pada kiša pravo za spavanje a ja ništa, nemoš doć sebi
ooooo lipa moja ikavico
__________________
Istine i lazi o hrani
fatlies is offline  
Old 13.03.2011., 18:56   #93
Quote:
st biba kaže: Pogledaj post
šta sam ja vesela ivedra ne mogu virovati da samo nakon tjedan dana već osječam takve promjene, prvi put nakon ne znam koliko g. nisam tribala posli obida skoro da sam išla voziti biciklu, inače vrime je očajno mlati južina i pada kiša pravo za spavanje a ja ništa, nemoš doć sebi
kiša?

Iz splita si?

To znači da će uskoro i kod nas doći.. danas je bio prekrasan dan.. 18°C
iako me užasno bole noge od noćas sad sam s frendicom 2 sata šetala uz dravu..
__________________
My mama told me when I was young..We are all born superstars..She rolled my hair and put my lipstick on in the glass of her boudoir..."There's nothin wrong with lovin who you are" she said, "'cause He made you perfect, babe...So hold your head up girl and you'll go far,listen to me when I say" I'm beautiful in my way 'cause God makes no mistakes..I'm on the right track baby I was born this way... ♥
legica21 is offline  
Old 13.03.2011., 19:01   #94
bog evo i mene lijepo sam se prpala kakav je ovo sad nastavak broj 2 kontala sam da se nisu pojedinci javili sa drugog foruma
mene interesira kako stavite po dva komentara raznih osoba u jedan odgovot meni ne uspijeva i ovi neki smajlići me isto brinu ne mogu ih naći
polli is offline  
Old 13.03.2011., 19:06   #95
Quote:
polli kaže: Pogledaj post
bog evo i mene lijepo sam se prpala kakav je ovo sad nastavak broj 2 kontala sam da se nisu pojedinci javili sa drugog foruma
mene interesira kako stavite po dva komentara raznih osoba u jedan odgovot meni ne uspijeva i ovi neki smajlići me isto brinu ne mogu ih naći

pokraj ovog "Quote" imaš ovaj "+ i kad to pritisneš on se zacrveni... i onda si tako označiš postove koje želiš citirati..i kad ih sve označiš pritisneš dolje Post Reply i tu će ti onda biti i smajlići..
__________________
My mama told me when I was young..We are all born superstars..She rolled my hair and put my lipstick on in the glass of her boudoir..."There's nothin wrong with lovin who you are" she said, "'cause He made you perfect, babe...So hold your head up girl and you'll go far,listen to me when I say" I'm beautiful in my way 'cause God makes no mistakes..I'm on the right track baby I was born this way... ♥
legica21 is offline  
Old 13.03.2011., 20:13   #96
proljeće je a u meni nemir od sreće bi zagrlila svemir........ je je i u Splitu zna padat osim liti
st biba is offline  
Old 13.03.2011., 20:39   #97
jeeeee upravo sam od momka moje kćerke dobila puste sušene miline iz Mačve ma milina jedna od čvaraka, kobasa i svašta nešto što ja ovdi nikad nisam vidila, jer ovdi u DaL. se rade neke slatke divenice umisto krvavica fuuuuuj a meni je mama od Karlovca pa ja više volim ove sa sjevera. Što ću fino večerati adio vam
st biba is offline  
Old 13.03.2011., 20:59   #98
Mm iskrcan u bolnici
Grozan osjećaj

Klinci ukrevetani.
Jedno klepeće i blebeće (ono starije), budno k'o u podne.
Dsrugo spava, al gadno škripi.
Jedva čekam da ju sutra netko malo posluša.
Već vidim da će uskoro nazad k meni u krevet.
A meni se ne spava.
I mislim da bih trebala potražit neku hranu, al nisam ni gladna
__________________
*Kad postoji volja, nađe se i način!*
Ferrari-Ficho is offline  
Old 13.03.2011., 21:25   #99
FF neka ti što prije dođu ugodniji dani .
Drži se
Rudolfa is offline  
Old 13.03.2011., 21:39   #100
Fatlies isprazni sandučić
Pepica is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:12.