Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.05.2006., 15:36   #1
IC grijanje

Bok svima, evo ja sam tu prvi put nakon poduzeg citanja postova
Da li netko mozda zna nesto o infracrvenom grijanju? Naisla sam na Redwell stranice o tome, al mi bas nije prejasno...Imamo vikšu u koju bih htjela uvesti grijanje, a da bas ne kosta za izdahnuti, a da i grije ok, a da se ne moram puno oko svega muciti...Savjet, please...
__________________
Ni tu ni tam
Planta is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2006., 19:21   #2
Koja prljava reklama Ajmo moderatori, deri ovo
Juraj2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2006., 21:59   #3
Koja je cijena Largewave-a ?
Freak1000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2006., 23:44   #4
Quote:
Freak1000 kaže:
Koja je cijena Largewave-a ?

Neizgledaju lose samo kolika je cijena jedne slike od 600 wata
milka09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2006., 11:55   #5
Quote:
Planta kaže:
Bok svima, evo ja sam tu prvi put nakon poduzeg citanja postova
Da li netko mozda zna nesto o infracrvenom grijanju? Naisla sam na Redwell stranice o tome, al mi bas nije prejasno...Imamo vikšu u koju bih htjela uvesti grijanje, a da bas ne kosta za izdahnuti, a da i grije ok, a da se ne moram puno oko svega muciti...Savjet, please...
zaboravi to sranje....trosi puno struje i taj nacin grijanja zracenjem je vrlo spor..najbolji primjer ti je grijalica u kupaoni...veliki je gradijent temperature..pored grijalice 150 stupnjeva a metar dalje 18...upravo zbog toga sta on grije zracenjem odnosno prvo zagrije predmete u prostoriji a onda tek zrak...

razmisli o grijanju klimom..puno ekonomicnije i brze...
moja-kucica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2006., 14:39   #6
Kao što je već netko ranije rekao... baš zgodno zvuči ideja da mi IC gričač zakuri komp, pa onda komp grije zrak oko mene
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2006., 03:27   #7
mislim da bi ovog REDWELL modernatiri stvarni trebali banati jer je ovo cista reklama i prodavanje muda pod bubrege sa 4.4 kw se 90 m2 moza grijati samo u svijetu u kojem ne postoje gubici energije a doticniom gospodinu bi pozelio da samo jednu zimu provede u takvoj kuci
__________________
sorry but jebiga
puger is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 10:08   #8
Evo, dižen ovu temu iz mrtvih...

Neznan šta se dogodilo sa REDWELL korisnikon, ali nije ga tribalo bannat... Je da se reklamira, ali ovako smo ga mogli ispilat i saznat sve šta nas interesira... Ovde ima i pametnih ljudi, nemože se tek tako prodavat muda za bubrige...

Nego, jel ko kupija ovi sustav grijanja... Ima li ko kakvih stvarnih iskustava... Uskoro moran odlučit šta ću, pa se pitan, možda nebi bilo loše... Kod ovog sustava me nejviše oduševljava to šta nema gljivica... Virujte, ko je jednom ima problem s tom gamadi, jako mu je bitno da se ne ponovi...

Unaprid hvala na info, ako neko ima, stvarno me interesira...
DoomsdayST is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 16:20   #9
Quote:
DoomsdayST kaže: Pogledaj post
Evo, dižen ovu temu iz mrtvih...

Neznan šta se dogodilo sa REDWELL korisnikon, ali nije ga tribalo bannat... Je da se reklamira, ali ovako smo ga mogli ispilat i saznat sve šta nas interesira... Ovde ima i pametnih ljudi, nemože se tek tako prodavat muda za bubrige...

Nego, jel ko kupija ovi sustav grijanja... Ima li ko kakvih stvarnih iskustava... Uskoro moran odlučit šta ću, pa se pitan, možda nebi bilo loše... Kod ovog sustava me nejviše oduševljava to šta nema gljivica... Virujte, ko je jednom ima problem s tom gamadi, jako mu je bitno da se ne ponovi...

Unaprid hvala na info, ako neko ima, stvarno me interesira...
Ne znam da li ti je kuća/stan gotova ili nije i gdje je.
Ako se ovo grijanje uspoređuje s mogućim rješenjima u gotovim prostorima, gdje se ionako planira staviti neki "samostojeći" izvor topline (elektiroradijator, grijalca i sl,), onda je ovo definitivno elegantnije. Pitanje je, naravno cijene. Mana je što je grijanje vrlo nejednoliko. Blizu izvora je prevruće, dalje hladnije a na suprotnoj strani tijela može biti i prehladno (ako se npr sjedi uz prozor. Kao osnovno grijanje ovo nije upotrebljivo.
Opis principa rada koji im je na stranici, što se tiče IC grijanja, je skroz korektan. I dobro su opisali prednosti IC načina grijamja.
Ali..
Ako se planira kvalitetno riješiti grijanje u prostoru (koji se grdi) onda treba ići na drugačija IC grijanja. Prvenstveno stropno ili ako baš netko voli podno, mada je stropno prirodnije. Ako je prostor vrlo dobro izoliran onda je stropna izvedba jednostavnija, elegantnija i jeftinija.
Oba ova rješenja osiguravaju jednoliku raspored topline u prostroru i dobru predaju otopline na okolne predmete (zidovi, namještaj) pa ti predmeti postaju "spremište" topline koju predaju okolini kada nema aktivnog grijanja ili je ono smanjeno (npr. po noći ili kad nikog nema u prostoru duže vrijeme)
apf11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 11:25   #10
Evala, apf11, puno hvala na odgovoru...
Dakle, živin u Kaštelima, blizu Splita, ali bliže Trogiru...

Kuća je samostojeći objekt, u izgradnji, moj je cili zadnji kat, kosa ploča na 4 vode bet ikakvih izvoda, visina na vanjskim zidovima cca. 2,10 do cca. 3,5 metara najviša točka... Izolacija će bit 10 cm stiropor fasada, unutrašnje klasično ručno žbukanje, klasičan krov na betonskoj ploči (stiropor, crijep, i ostala izolacija kako ide...), PVC stolarija...
Dobro je šta najviši djelovi su u hodniku i jednom kupatilu, dok su druge prostorije sa samo malo više volumena u prosjeku nego li bi bija normalni strop...

Za podno grijanje na struju san se odlučija u hodniku i kupatilima, jer će tu na podu bit keramičke pločice, a i ne boravi se stalno (čuja san da podno grijanje može stvarat probleme kod proširenih vena na nogama)...
http://www.stipsa.hr/proizvodi-elektra-podno.html

Za druge prostorije (2 sobe 12m2 - I te SI, 1 soba 17m2 - SW, blagavaonica+dnevni+kuhinja 45m2 - SE/SW/S) za sada razmišljan uzet za sobe obične klime od 2,25 kW a u veliki prostor na jugu invertersku klimu hlađenje 5kW/grijanje 6,5kW... Od podnog grijanja u tim prostorijama san odusta jer je na podu parket koji je predobar izolator, ne isplati se...
Male obične klime mislin uzet Haier (sviđa mi se garancija 3 godine i ionizator) a i veliku inverter klimu isto Haier, pročita san uputstva i sviđa mi se kontrola putanje zraka na tim klimama, a i neke druge stvari, ni cijena nije loša...
http://www.haier.com.hr/hrv/zidni_monosplit.php
http://www.haier.com.hr/hrv/inverter.php

Za ovo stropno grijanje nisan do sada nikad čuja, i zanima me isplati li se meni uopće razmišljat o tome... Može li se spriječit grijanje betonske kose ploče i usmjerit svu toplinu premo dolje...? Ko to proizvodi, i ima li opcija na struju...?
I koliko mi se uopće isplati u mojoj klimatskoj zoni samo grijanje stavljat (podno grijanje u hodniku i kupatilima ću stavit jer mi tamo ne triba hlađenje) u prostorije u kojima boravim, jer onda ide i još klima uređaj...?

Mislija san 1 ili 2 zime provat ovako sa klimama, pa ako mi pofali topline, ubacit koji Glamox naknadno, po potrebi... Od REDWELL-a san odusta...

Svi prijedlozi i sugestije dobrodošli... O klimama san pročita pun kua, pa o tome ne tribate, Haier je moj izbor, za sada...

Unaprid hvala...
DoomsdayST is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 13:16   #11
Usput, 'mala' promjena... Izgleda da će fasada bit 5 cm stiropor, a razmišljam o temo žbuki ili stiroporu na plafonima iznutra...
DoomsdayST is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 17:20   #12
Quote:
DoomsdayST kaže: Pogledaj post
Dakle, živin u Kaštelima, blizu Splita, ali bliže Trogiru...

Znači 6. ili 7. Kaštela. Prolazio nedavno od Solina pa uz more preko Kaštela kroz Trogir na sjever.

Ovo konkretno stropno grijanje JE na stuju.
Grijanje betonske ploče se lako može spriječiti postavljanjem cac 7 cm izolacije na ploču s donje strane a ispod toga se montiraju el. gips ploče (iznad svake ide i sjajna metalna folija koja služi kao toplinski reflektor).
Iako ti je logika razmiišljanje oko podnog grijanja , osobno ne bih stavljano podno grijanje u hornik i kupaonicu. Jednostavnije i je jeftinije ti je stropno električno grijanje a pod ispod pločica kvalitetno izoliraš. Ako strop zatvaraš knauf pločama (a vjerojetno da ako iznad toga budeš stavljao izolaciju) onda ti je trošak samo el. ploče stropnog grijanja.
Detalnije o tome vidi u zadnjim postovima u temi "Sve o grijanju..." u zadnjim postovima https://www.forum.hr/showthread.php?t=258958.

S obzirom da živiš u podnevlju s blagom klimom, predlažem ti da uložiš u kvalitetnu izolaciju (što uostalom i radiš ) i vrlo vjerojatno će ti grijanje s klimama biti OK. Osim što će ti izolacija koristiti zimi, jednako će tako i ljeti jer će se kuća manje zagrijavati a time će ti trebati i manje struje za hlađenje. U hodnik i kupaonicu ugradi dodatno grijanje je će zimi ipak trebati (ne treba zanemariti buru).
apf11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 12:50   #13
moji starci su kupili redwell grijalice(prosle godine).....imaju stan od 45m2.kupili su 2 kom od 600w i jedan od 300w(u spavacoj sobi nema grijanja jer im tako pase).grijanje je ok,doduse prosla zima i nije bila tako jaka.cijena grijalica je bila manje nego ugradnja centralnog grijanja,a vrlo je jednostavno za postavljanje.istina da nema toliko prasine u zraku kao kod centralnog grijanja(kao kod mene) i da ne mozes staviti noge na radijator dok ti je jako zima..hahah. nema ni cijevi po stanu,sve izgleda vrlo elegantno.jedino se vidi jedan srujni kabel,ali lakse zaštemati jedan kabel nego postavljati sve te cijevi.
moji starci su zadovoljni,sto ne znači da će i drugi biti jer nekome pase da mu je u stanu 27C,a nekome 22C.
emerson7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 21:44   #14
Infracrveno električno grijanje

Da li netko ima iskustva s infra električnim grijalicama manjih objekata (stanova, kuća)?

Nešto kao ovo: http://www.cagon.ch/93/Carbowell_Inf...zelemente.html

Zanimaju me argumetni za i protiv
__________________
Viessmann service team
viess is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2009., 13:50   #15
hmmm

infracrveno je usmjereno grijanje u jedan smjer, ako se sjećaš onih grijalica sa tri užarene šipke, pokraj njih je kaos od vrućine, a metar dva ili iza peći je hladno, tako da ne znam što se novo moglo dogoditi da su sada bolje, a osim toga nemaju termostat koji ih isključuje, nego griju do proljeća
strujić is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2010., 11:21   #16
Quote:
strujić kaže: Pogledaj post
infracrveno je usmjereno grijanje u jedan smjer, ako se sjećaš onih grijalica sa tri užarene šipke, pokraj njih je kaos od vrućine, a metar dva ili iza peći je hladno, tako da ne znam što se novo moglo dogoditi da su sada bolje, a osim toga nemaju termostat koji ih isključuje, nego griju do proljeća
Nemoj molim te pricat kad se ne razumijes to uopce nisu ic grijalice to nema veze sa nicim a ne sa ic grijanjem kratkog vala koje isijava kroz zrak tako da bi grijao predmete a ne zrak i nisu nes ic grijanja za zatvorene male prostorije to je vise za hale, kafice itd...
u.i.c.bauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 10:25   #17
Jel ima tko doma u kuci ili stanu u upotrebi IC grijanje !??

Zanimaju me osobna iskustva, cak ne ni potrosnja, nego
kolko je toplo u prostoru koji se grije?
Dakle, termometar pokazuje ...... ????

Idemo vjerovatno na Mramorterm grijanje, ali se lomim sa Glamox-om, pa ako ko ima iskustva kakvih, nek kaze , jer uopce nisam pametan za koje se odluciti !

tnx
Deoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 17:09   #18
Ja imam u stanu tri Mramorterm ploće i nisam zadovoljna,jednu sobu koja je na jugu zagrije ,ali ovu na sjeveru nema šanse.Živim u kvalitetnom stanu i kada je najhladnije ,temperatura kada se ne grije ne padne ispod 16 stupnjeva.

Jesi li razmišlao o Vikingu? Njega dosta hvale.
Rudolfa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 13:31   #19
Quote:
Deoo kaže: Pogledaj post
Jel ima tko doma u kuci ili stanu u upotrebi IC grijanje !??

Zanimaju me osobna iskustva, cak ne ni potrosnja, nego
kolko je toplo u prostoru koji se grije?
Dakle, termometar pokazuje ...... ????

Idemo vjerovatno na Mramorterm grijanje, ali se lomim sa Glamox-om, pa ako ko ima iskustva kakvih, nek kaze , jer uopce nisam pametan za koje se odluciti !

tnx
Zaboravi na termometar (termostat) kod IC grijanja. Kao što je ranije spominjano, IC grije tebe, i ti ćeš se osjećati i bit ćeš toplo; ali ako termostat stoji negdje sastrane na zidu (ako se senzor direktno ne 'zrači'), on će mjeriti par stupnjeva nižu temperaturu.

IC ne služi kao jedini izvor za grijanje u kući/stanu.

I netko je prije spomenuo da je smanjio izolaciju (stiropor) na 5cm - velika greška (aj dobro, kuća je na moru pa nije tak strašno).
S dobrom izolacijom se najviše uštedi!

Mala šala, ali je teoretski istina: ako je prostor dobro izoliran, možeš se grijati i samo pomoću televizora (pogotovo ako se radi o plazmi ) -tako da ljudi ako gradite kuću, pazite na izolaciju.

p.s. nisam građevinar pa da reklamiram građevinski materijal. bavim se automatizacijom u zgradama/kućama i nema te pametne instalacije koja će (jeftino) ispraviti greške nastale prilikom građenja (loša izolacija)
PimpF is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2009., 08:34   #20
U njemačkim hotelima sam vidio dobar način primjene grijalica sa IC el. grijanjem. Kod uključivanja rasvjete kupaonice i WC-a u hotelskoj sobi se upali i IC grijalica na programirano vrijeme (može se ručno namjestiti vrijeme rada). Kupaonica se brzo zagrije - akumulacija topline nije niti potrebna jer se ne boravi dugo u kupaonici. IC grijalice su dobrodošle, po meni, u prostorijama u kojima se samo povremeno boravi.
viz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:05.