Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.05.2007., 15:32   #1
ispada mi sve iz ruku

prvih par puta mi je bilo smjesno ali nakon nekoliko zalijevanja sebe i okoline kavom, nekoliko razbijenih casa i slicno pocinjem se brinuti.
unazad oko 2 mj. osjecam nekakvu slabost, laganu ukocenost u prstima, cak nemam ni osjet, kao da su mi jagodice utrnule. svi ti simptomi su vrlo slabi ali posljedice su vidljive
imam ja dosta godina (47) ali bas i nisam za staracko treskanje.
frka je vec i na poslu jer mi mis jednostavno "proklizi"...
ima li netko kakvu ideju???
__________________
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti, - mi ćemo ga držati"
Cruela is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2007., 16:54   #2
Quote:
ezop kaže: Pogledaj post
prvih par puta mi je bilo smjesno ali nakon nekoliko zalijevanja sebe i okoline kavom, nekoliko razbijenih casa i slicno pocinjem se brinuti.
unazad oko 2 mj. osjecam nekakvu slabost, laganu ukocenost u prstima, cak nemam ni osjet, kao da su mi jagodice utrnule. svi ti simptomi su vrlo slabi ali posljedice su vidljive
imam ja dosta godina (47) ali bas i nisam za staracko treskanje.
frka je vec i na poslu jer mi mis jednostavno "proklizi"...
ima li netko kakvu ideju???
Traži uputnicu za slikanje šaka, vjerojatno se radi o začetku degerenativnih promjena, tj. reumatidnog artritisa ili artroze.
Jesu li ti u jutro šake ukočene i ne možeš ih stisnuti jer te boli? To ti je prvi simptom. Neka te tješi činjenica kako si to dobila u otprilike vrijeme kada se pojavljuju prvi simptomi. Ja imam tek 30 i začetak degenerativnih promjena. Stvari su mi se popravile od kad sam krenula u teretanu i vježbam sa šakama i stiščem onaj gumeni kolutić. Može se usporiti (kortikostereoidi tipa Glukosamin sulfat i tjelovježba), ali je progresivno
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2007., 23:37   #3
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
(kortikostereoidi tipa Glukosamin sulfat


ajme meni, daj se suzdrzavaj od ovakvih bedastoca, molim te
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2007., 23:39   #4
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post


ajme meni, daj se suzdrzavaj od ovakvih bedastoca, molim te
Ajde ti budi malo manje bezobrazna! To što si moderatorica ne daje ti na pravo ovakve primjedbe ! Možda, uza sva druga zdravstvena sranja, imam iskustva i sa ovim pa sam se raspitala kod fizijatra, bedasto moje
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2007., 23:40   #5
fizijatar ti je rekao da je glukozamin sulfat zapravo kortikosteroid?

prekrasno

moja primjedba nema nikakve veze sa mojim moderatostvom, just for the record
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2007., 23:42   #6
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
fizijatar ti je rekao da je glukozamin sulfat zapravo kortikosteroid?

prekrasno

moja primjedba nema nikakve veze sa mojim moderatostvom, just for the record
Da hoćeš ime i prezime i broj telefona na PM, pa se raspitaj?
Žena je prva u HR radila kliničku studiju na Glukozamin sulfatu.
Glukosamin sulfat spada u skupinu kortikostereoida, mila
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2007., 23:42   #7
Quote:
ezop kaže: Pogledaj post
ima li netko kakvu ideju???
svom doktoru opće prakse što prije
nek te šalje dalje specijalistima po svom mišljenju
ja bi samo savjetovala da obavezno odeš i do neurologa
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2007., 23:48   #8
za one koje to zanima, glukozamin je amino-šećer, koji je jedan od prekursora u biokemijskoj sintezi glikoaminoglikana, koji su jedan od najvažnijih sastojaka hrskavice.

sa kortikosteroidima, kompleksnim steroidnim organskim molekulama, koje se u medicini koriste kao agonisti glukokortikoidnog receptora nema apsolutno nikakve veze, ni kemijski a niti bioloski



EDIT: da, voljela bih na pm dobiti ime i prezime lijecnice koja osnove kemije ne poznaje, rado bih popricala s njom, ako nije bed.
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 00:22   #9
Ok, ispast ću negativka ali... prvi simptom Parkinsa je ispadanje stvari iz ruku, a onda kreće s prstima na dalje...
kisikana is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 00:48   #10
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
za one koje to zanima, glukozamin je amino-šećer, koji je jedan od prekursora u biokemijskoj sintezi glikoaminoglikana, koji su jedan od najvažnijih sastojaka hrskavice.

sa kortikosteroidima, kompleksnim steroidnim organskim molekulama, koje se u medicini koriste kao agonisti glukokortikoidnog receptora nema apsolutno nikakve veze, ni kemijski a niti bioloski



EDIT: da, voljela bih na pm dobiti ime i prezime lijecnice koja osnove kemije ne poznaje, rado bih popricala s njom, ako nije bed.
Glukosamin sulfat (koji kupujemo od Natural Weltha npr.) sadržava u sebi i kondroitin –sulfat, za koji predpostavljam da može biti kortikostereoid ali zaista ne znam. Ono što znam je da mi je Dr. konkretno rekla kako ovaj Glukosamin sulfat (pričali smo o ovome Natural Wealtha) ustvari spada u kortikostereoide, e sad, dali je mislila svojim kompletnim sastavom Wealthovog pripravka ili on kao sam takav, ne znam.
Na pm ti šaljem ime i prezime dr. a broj ti šaljem čim ga nađem.

Zadnje uređivanje Ivanicapeca : 02.05.2007. at 01:35.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 00:58   #11
kemik, imaš podatke na PM
Javi što si saznala, baš me interesira
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 01:14   #12
Evo što sam našla na Twinlabovoj stranici o Glukosamin sulfatu pa
kopipejstam dio teksta koji čini mi se indirektno govori što je Glukosamin sulfat:

Djelovanje prutuupalnih lijekova

Današnji najčešće korišteni lijekovi tzv. nesteroidni antireumatici ( npr. Ibuprofen) imaju cijeli niz štetnih učinaka kao što su: ...


http://209.85.129.104/search?q=cache...ient=firefox-a

A evo ovdje i stranica sa popisom STEREOIDNIH ANTIREUMATIKA
http://www.inet.hr/~fruzic/zdravlje/...20lijekovi.htm
kao i stručno objašnjenje pojmova i načina liječenja:
http://www.inet.hr/~fruzic/zdravlje/drugs/lijek.htm

Znači, liječenje reumatidnog artritisa ima veze sa kortikostereoidima, ipak...

Pretpostavljam da je kod Glukosamin sulfata priča takva da se ne stavlja točan opis pripravka iz marketinških razloga, jer se na spomen unosa stereoida u tijelo ljudima diže kosa na glavi pa se ne bi dobro prodavalo.Kod Twinlabovog opisa im se to izgleda malo omaklo u indirektnom smislu.Glukosamin sulfat izgleda ipak ima u sebi kortikostereoide, samo u sigurno manjem omjeru nego u nekim drugim stereoidnim lijekovima s liste i više spada u neku preventivnu terapiju.

Kemik?

Zadnje uređivanje Ivanicapeca : 02.05.2007. at 01:55.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 10:00   #13
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Kemik?
ti zaista zelis iz mene izvuci a) svo moje strpljenje i b) svo moje znanje o lijecenju upalnih bolesti?

nisam sigurna da cu danas imati vremena odgovorit na sve sto si napisala u gornjem postu, a osim toga, nisam sigurna da ces procitati i poslusati ono sto ti napisem. bez obzira na to, potrudit cu se, dat cu sve od sebe, samo ne obecajem timing.

a i gospodju doktor cu nazvat
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 10:24   #14
Quote:
kisikana kaže: Pogledaj post
Ok, ispast ću negativka ali... prvi simptom Parkinsa je ispadanje stvari iz ruku, a onda kreće s prstima na dalje...
na to sam i ja pomislila jer mi se ,doduse vrlo rijetko, zna dogoditi da trznem glavom ili ramenima, nesto kao tik, a potpuno van kontrole.
__________________
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti, - mi ćemo ga držati"
Cruela is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 10:38   #15
Quote:
ezop kaže: Pogledaj post
na to sam i ja pomislila jer mi se ,doduse vrlo rijetko, zna dogoditi da trznem glavom ili ramenima, nesto kao tik, a potpuno van kontrole.
ezop, svakako odi neurologu. tvoje tegobe mogu biti posljedica cijelog spektra stvari: od stresa i umora do ovih gadnih stvari koje su se na topiku spomenule
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 12:44   #16
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
ezop, svakako odi neurologu. tvoje tegobe mogu biti posljedica cijelog spektra stvari: od stresa i umora do ovih gadnih stvari koje su se na topiku spomenule

svakako se slažem da prvo treba ići neurologu i to po mogućnosti vrhunskoj stručnjakinji za ekstrapiramidalne poremećaje prof.dr.sc Maja Relja KBC Rebro.

ne bih htio biti zloguki prorok no ispadanje predmeta iz ruku može, a ne mora biti početni stadij Wilsonove bolesti.
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 12:59   #17
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
ti zaista zelis iz mene izvuci a) svo moje strpljenje i b) svo moje znanje o lijecenju upalnih bolesti?

nisam sigurna da cu danas imati vremena odgovorit na sve sto si napisala u gornjem postu, a osim toga, nisam sigurna da ces procitati i poslusati ono sto ti napisem. bez obzira na to, potrudit cu se, dat cu sve od sebe, samo ne obecajem timing.

a i gospodju doktor cu nazvat

Odgovor na ovaj post imaš na PM.

Ono što ću ti napisati tu da i drugi vide je:

Apsolutno ti ne želim dirnuti u tvoje sveto strpljenje i od tebe apsolutno ne očekujem ništa jer mi je dovoljno ono što sam sama proguglala... jel ti sad puno lakše?
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 13:14   #18
:kola:


Ivanica, mislish li da bi biljni pripravci dostupni bez recepta zaista sadrzavali supstancu opasnu poput kortikosteroida

ne znam nish u biokemiji al mi zdravi razum kaze da u tvojoj teoriji nesh ne stima
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 13:17   #19
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post

Ivanica, mislish li da bi biljni pripravci dostupni bez recepta zaista sadrzavali supstancu opasnu poput kortikosteroida
zavjera industrije

jer:
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da je kod Glukosamin sulfata priča takva da se ne stavlja točan opis pripravka iz marketinških razloga, jer se na spomen unosa stereoida u tijelo ljudima diže kosa na glavi pa se ne bi dobro prodavalo.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 13:18   #20
Quote:
ezop kaže: Pogledaj post
prvih par puta mi je bilo smjesno ali nakon nekoliko zalijevanja sebe i okoline kavom, nekoliko razbijenih casa i slicno pocinjem se brinuti.
unazad oko 2 mj. osjecam nekakvu slabost, laganu ukocenost u prstima, cak nemam ni osjet, kao da su mi jagodice utrnule. svi ti simptomi su vrlo slabi ali posljedice su vidljive
imam ja dosta godina (47) ali bas i nisam za staracko treskanje.
frka je vec i na poslu jer mi mis jednostavno "proklizi"...
ima li netko kakvu ideju???
Uputnica za fizijatra ili reumatologa te posjetiti dotičnog.
Na prvu loptu može se posumljati na Sindrom karpalnog kanala ali i na začetak artritisa malih zglobova šake pa čak je i moguće Brahijalni sindrom (dolazi zbog degenerativnih primjena u vratnoj kralježnici što je rezultat otežane inervacije živaca ruke). U svakom slučaju nije za zezanciju. Treba pogledati i obiteljsku anamnezu i vidjeti da li ima sličnih dijagniza u obitelji. Izvaditi reuma faktor i napravit RTG vrata i šaka. Za terapiju pričekaj ali u svakom slučaju raditi lagane vježbe sa šakam ili mijesiti tijesto (za kolače,pite itd) da se zglobovi razgibaju. Također treba vidjeti čime se baviš/radiš u životu što može ubrzati neke promjene na hrskavici zgloba.
Ghostdog is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:21.