Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2008., 00:54   #41
A dobro, kod mene nema previše bačvi, 4-5 , tak da sve skupa kad se zbroji, ima pol sata pranja. Jel može neka adresa i kontakt na PM, pa ak čem i zatrebat neki djelovi i to da znam di da se javim
Poggiali is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 02:14   #42
Quote:
zLaTko truba kaže: Pogledaj post
aj mi molim vas napisite neki model karcherov nije vazna cijena ali da fakat dobro pere. mislim iskljucivo aute prat. znaci htio bi da mozda ima i one nastavke ko četke da ne moram koristit spužvu ..planiram ga vec kupit duze vrijeme ali dost vremena gubim na pregledavanje modela, pa ne znam da li ima dosta veliki pritisak pa jel ima toplo pranje ili ne. kupio bi do nekih 5000-6000 kuna kuna, ali da fakat opere

hvala unaprijed
Stroj s grijanjem vode za te novce ne dolazi u obzir.

Za te novce ja bi ti preporučio sljedeće opcije:

1. Kärcher HD 6/15 C Plus cca. 5000Kn
6=600 l/h (protok vode)
15=150 bara (ionako je bitnija količina vode)
C= kompaktna profi klasa
Plus= u kompletu dobivaš rotodizu koja ti za pranje tlakovaca ili balkona dušu da, ali nipošto nije za pranje auta jer skida lak.
Ovo je profi stroj s mesinganom glavom pumpe, keramičkim klipovima, regulacijom pritiska i uz pravilno korištenje jako će te dugo služiti.

2. Kärcher K 7.91MD T300 cca. 3800Kn
Ovo ti je najači hobby stroj (160 bara, 570 l/h) koji ima aluminijsku glavu pumpe i s njim osim rotodize dobivaš i ovaj T300 dodatak za pranje terasa.
S novcem koji ti je ostao možeš kupiti originalni CAR CLEAN SET koji ti košta cca. 460Kn a u njemu osim četke za auto i četke za felge dobivaš i posebna sredstva za pranje.

Eto to je moj savjet.

POZ
mister JOZO is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 22:27   #43
Ma javi se u Karcher servis Brišar u Sesvetama. Dečki su zakon!
ROAD RUNNER is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 22:46   #44
ako kupuješ novi gledaj samo da je pumpa metalna. kod mene u firmi su uzeli neki electro mashinen (valjda se tako piše) i pokazao se odličan ( u pitanju je pranje traktora jasno je onda o čemu je riječ) i ja sam privatno uzeo takav model manji naravno i super je. pumpa metalna 130 bari posuda za šampon dva nastavka. 1700 kn
Slatky is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 21:51   #45
Thumbs up problem na karcheru 3.91

kad upalim perac radi na trzaje i curi voda iz njega.kad sam rastavio vidio sam da curi na jednom spoju gdje ima trokutasta gumena brtva.probao sam ponovo naredit brtvu ali opet curi.jel ima gdje ta brtva za uzeti i kako je probilo na njoj.pumpa je metalna.hvala!
djzeko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2009., 13:30   #46
BTW imam identičan perac takoder kupljen u metrou.
Mislim da je star 4 godine.
1.Do sada mi je otisla rucka jer kad sam je pospremio za zimu nisam ispustio vodu na njoj samoj pa je hladnoća, odnosno led učinio svoje- kupih drugu.

2.Onda mi se izlizao unutarnji navoj na crijevu koje se šarafi na miniwash. Navoj je plastičan.
Išao sam u servis (Brišar sesvete) i jedino što su mi predložili je da kupim novo crijevo u vrijednosti 500 kn pa sam rekao zaboravite, čak sam razmišljao da kupim onaj najjeftiniji karcher i preštekam crijevo , a da taj manji miniwash stoji u rezervi.
Na kraju sam to odnio kod jednog majstora koji mi je na crijevo za 50 kn stavio novi metalni priključak.

3.Zadnju godinu dana kada sve prištekam i stisnem ručku da ga pokrenem neće se upaliti.
Tada malo prodrmam prekidač (0-1) na njemu samom pa proradi, vjerojatno nešto kontakt zeza, kasnije radi ok.
deksonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 15:38   #47
Karcher k2.94

Pozdrav!

Imam miniwash iz naslova 3 godine i nedavno je poceo kasljucati..

Kad ga upalim nabije pritisak ali kad stisnem pistolj pumpa se krene palit-gasit i nakon par puta stane i ostane ugasena.

E sad koliko sam ja vidio postoji prekidac koji ovisi o polozaju on-off preklopke i tlacnoj sklopki na izlazu, pa me zanima bi li problem prije mogao biti u prekidacu koji pali motor ili u toj tlacnoj sklopki.

Mislim da prekidac ne moze kostat vise od stotinjak kuna max, ali tlacna sklopka ili sta je vec dalje otislo vjerojatno se ne isplati popravljat..

Sta vi mislite?

Hvala!
Mile Lale is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 20:43   #48
trebam nabavit novi miniwash jer mi je stari riknuo, pa sam se malo bacio u potragu

zanima me zbog čega su Lavor miniw. teški(kojih 20kg) dok Karcher ima možda svega 5-6kg?

to su sve modeli od 700-1300kn
__________________
You can never smoke too much weed..... Just like you can never fuck too much pussy
marq.fcb is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2009., 00:32   #49
Quote:
marq.fcb kaže: Pogledaj post
trebam nabavit novi miniwash jer mi je stari riknuo, pa sam se malo bacio u potragu

zanima me zbog čega su Lavor miniw. teški(kojih 20kg) dok Karcher ima možda svega 5-6kg?

to su sve modeli od 700-1300kn
S Lavor-om nećeš pogriješiti. Ja imam malog (piše Einhell), već jedno 10-tak godina i radi dobro. Malo suzi na drenažnu rupu na pumpi, ali radi i nikad nekih problema.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 10:11   #50
Quote:
Mile Lale kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Imam miniwash iz naslova 3 godine i nedavno je poceo kasljucati..

Kad ga upalim nabije pritisak ali kad stisnem pistolj pumpa se krene palit-gasit i nakon par puta stane i ostane ugasena.

E sad koliko sam ja vidio postoji prekidac koji ovisi o polozaju on-off preklopke i tlacnoj sklopki na izlazu, pa me zanima bi li problem prije mogao biti u prekidacu koji pali motor ili u toj tlacnoj sklopki.

Mislim da prekidac ne moze kostat vise od stotinjak kuna max, ali tlacna sklopka ili sta je vec dalje otislo vjerojatno se ne isplati popravljat..

Sta vi mislite?

Hvala!
Ako nabije i drži pritisak, a zaletava se tek kad počneš prati, onda ti je najvjerovatnije problem u zaštopanoj ili neispravnoj mlaznici, koja košta cca. 250Kn. Možeš provjeriti tako da makneš mlaznicu i pereš na prazno.

Ako se stroj počne zaletavati bez obzira da li je pritisnuta ručka, onda je problem u glavi pumpe, a to se na takvom stroju uglavnom ne isplati popravljati jer košta cca. 480Kn bez usluge montaže u servisu.

Inače, sama sklopka teško da može uzrokovati takve probleme, a ionako se ne može posebno kupiti već dolazi u kompletu s glavom pumpe.
ME*Ivo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 10:23   #51
Quote:
djzeko kaže: Pogledaj post
kad upalim perac radi na trzaje i curi voda iz njega.kad sam rastavio vidio sam da curi na jednom spoju gdje ima trokutasta gumena brtva.probao sam ponovo naredit brtvu ali opet curi.jel ima gdje ta brtva za uzeti i kako je probilo na njoj.pumpa je metalna.hvala!
Ta brtva se može nabaviti za cca 5kn, ali mislim da si se zabunio jer taj model nema metalnu glavu pumpe.
Slika dijelova pumpe ti je u PM.
Pumpa se sastoji od dva dijela (pozicija 8 i 11).
Pozicija 8 je zadužena za držanje pritiska (tvoj problem), a pozicija 11 je sama tlačna pumpa, dakle, ako ti je i pritisak slab, onda se mjenja i taj dio.

Mogu ti saznati i cijene, ako te zanima...
ME*Ivo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2009., 21:31   #52
taj problem i ja imam na svojem 2.3k (ili tak neko broj ) i druka tak već jedno 7-8 godina i još radi, ali malo živcira taj rad, tak da ću nabavit novi jer taj stari je prejeftin da bi ga dao popravljat
__________________
You can never smoke too much weed..... Just like you can never fuck too much pussy
marq.fcb is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2009., 20:18   #53
Quote:
ME*Ivo kaže: Pogledaj post
Ta brtva se može nabaviti za cca 5kn, ali mislim da si se zabunio jer taj model nema metalnu glavu pumpe.
Slika dijelova pumpe ti je u PM.
Pumpa se sastoji od dva dijela (pozicija 8 i 11).
Pozicija 8 je zadužena za držanje pritiska (tvoj problem), a pozicija 11 je sama tlačna pumpa, dakle, ako ti je i pritisak slab, onda se mjenja i taj dio.

Mogu ti saznati i cijene, ako te zanima...
Čuj mi sa Foruma smo punoljetni!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2010., 01:17   #54
Poz,

trebao bih preporuku za neki solidan miniwash. Treba mi za često (gotovo svakodnevno) pranje terase i stepeništa, tj. pločica, glatkih i onih grubljih reljefnih, bijele su boje i vrlo se lako prljaju a teže peru. znači nešto što će snagom mlaza očistiti prljavštinu. također i ponekad za pranje auta. što se tiče cijene, sve do 1500 kn bi bilo prihvatljivo. i naravno, ako znate gdje se može kupiti (metro, getro..)

hvala unaprijed.
elf123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2010., 12:50   #55
treba mi ne prevelik miniwash, ne karcherov jer je omjer snage/cijene prenizak. treba mi miniwash tipa ovog:
http://www.njuskalo.hr/image-w450/st...ka-1001461.jpg

snage cca 1.5-1.7kW, pritiska 100-120+ bara i protoka cca 360-420+ litara.
cijene ne preko 800kn.

gledao sam u baumaxu, bauhausu, (ranije i pevecu dok je radio), hrgiću (na dugoselskoj kod križanja vukovarske i svetica) i još nekoj trgovini koju sam zvao mobitelom jer je bila na drugom kraju grada, ali nisu imali nista ispod 800kn...

znaci ne treba mi nista veliko, sto manji to bolji, ali u okviru one snage i tlaka.

jel zna itko gdje bih jos mogao pogledati da nadem nesta takvo?
moze i okolica zagreba.
vbr666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 16:30   #56
kupio elektromaschinen 390 i sutra ga vraćam....

ovo mi postaje čudno jer sam već kupio jednog(druge marke, ne znam kojeg) u UradiSam i isto ga vratio, a čini mi se da je imao isti problem.

je li u redu da miniwash, tj motor, ostane raditi dok je voda na pištolju zatvorena?
znači on vrti a ti recimo odložiš pištolj sa strane i ostaviš ga da radi, dok ne pomakneš auto ili tako nešto? ili postoji neko pravilo da ga se MORA ugasiti odmah nakon što zatvoriš vodu na pištolju jer u suprotnom raste tlak (pošto motor radi) i može doći do oštećenja?

pitam zato jer sam imao jedan manji miniwash 1,6kW i nikad nikakvih problema s njim nisam imao (sve dok se jednog dana nije ležaj razletio nakon cca 5-6 godina upotrebe) i nikad nisam pazio na to da ugasim motor čim zatvorim vodu na pištolju.

sad kad sam kupio ova dva, oba mi se čini da imaju isti problem.
kad zatvorim vodu na pištolju, motor radi još par sekundi i ugasi se (zaustavi), kao da nema snage vrtjeti jer nabija tlak u crijevo pa kad poraste na kritičnu vrijednost, motor blokira.

danas mi se s ovim elektromas. desilo to da mi je nakon zatvaranja vode izletio onaj nastavak, mlaznica i jedvitejade sam uspio odšerafiti crijevo kliještima na silu od tog sabijenog tlaka u crijevu (probao otvoriti vodu na pištolju ali je samo dio tlaka izašao).

a sa onim miniwashem kojeg sam prije cca mjesec dana kupio u UradiSam, dešavalo se isto da je motor stao kad bi zatvorio vodu, pa sam ga vratio misleći da je problem sa strujnim kabelom....
vbr666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 15:56   #57
Molim pomoć. Imam Karcher K2.08 i kroz spojni dio pušta voda. Koliko košta popravak i da li se isplati popraviti ga?
LEONARDA02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 18:50   #58
tako ozbiljna firma a ugradi plastične pumpe u mnoge modele ?? to je neviđena blamaža, još i može raditi neko vrijeme ako je strojček spojen na gradsku mrežu ali ako radi na hidropak gdje tlak oscilira ili nema dovoljno vode , nema šanse , sve u svemu izvarali ljude
davljenik is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 15:48   #59
bok . imam i ja problem isti kao i vecina . kad pustim rucku on se pali i gasi i pusta vodu . na pumpi . ja sam to raskopa i po meni je otisla ona gumica sto je kao semening na jednom od klipova . ima li to gdje za kupit i koliko kosta . e da i slab mu je pritisak ali to je isto najvjerovatnije zbog te gumice . ne bi bas volio da mi ovi mudraci u servisu napricaju sto sranja a promjene tri gumice koje kostaju par kuna i to za 15 min posla . a naplate ko zna sta i pun k novaca . alergican sam na takve prevare .
darko170 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 22:22   #60
Ovaj Karcher je uzas, ja sam kupio početni model 2.xxxx (neki broj)......i užasno sam se razočarao....Prijatelji su mi odma rekli da zalijepim ručku tako da je on stalno upaljen, a palim ga i gasim na prekidaču na uređaju, rekli su da je to bolje na univaš.... Sa njim sam prao 1 auto, dakle radio je po 20-ak minuta dva puta nedjeljno i nakon godinu dana, jednostavno je crkao, a razlog je bio da je iscurilo ulje iz njega....UŽAS....onda mi je jedan od prijatelja od dva pokvarena sastavio jedan koji radi, ali jedva....kad radim sa njim crijevo se uzasno trese, vibrira....samo čekam da crkne i da odma idem kupiti neki kineski za koji mi nece biti zao kad se pokvari......Karcher je prva robna marka koja me je izdala u zivotu, svi ostali razvikani brandovi su opravdali dobar glas ali karcher je očajan.......
manixman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:03.