Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.04.2011., 11:52   #61
ja sam isto katji poslala poruke za čestitke
ali za ovu sutra sam zakasnila
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2011., 12:06   #62
joj ja se jezim od takvih stvari....nama sad iduci vikend stariji ide na prvu pricest,a mladi se krsti....

i kad me pitaju sto da im kupe meni je glupo sad nekome reci ono moj bi htio tv u sobu il bmx

mladem definitivno trebaju pelene,al ne opet sto paketa premale velicine

ja osobno ne volim pretjerivati s poklonima jer sve sto se dobije mora se i vratiti....a u ovo vrijeme malo je tesko se previse razbacivat s novcem

meni bi bilo drago da oni koje smo pozvali dodu u crkvu i na taj rucak koji cemo pripremiti i da ne pretjeruju s darovima eventualno da im ostave kojih 50-ak kuna i to je to,al znam da je to nemoguce jer nedaj boooooze kaj bu selo reklo...

ko da to mene dira uopce ko bu kaj rekel ako moj poklon nije najveci
malena curica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2011., 12:28   #63
pa bilo bi ok vratiti ako je poklon odabran prema želji....
ali ako ti netko sam od sebe (bez da te prvo pitao ili bez da si ti prosljedila želju) - i ako je vrijednost toga poveća - a jbg... ako nemaš nebudeš vratila tako nego kako možeš....
evo moj brat kad su se gosti razišli i kad je otvarao poklone(koverte) je od jednih dobio zlato i 1000kn još....(znam da je ok otvoriti poklone i to je - pred gostima ali nije zavirivao u koverte pred njima.... )
moji sad idu njihovoj maloj na krizmu.. i nemogu to vratit u toj novčnoj vrijednosti....
a jbg... dobit će nekaj od zlata i 200-300kn u koverti - trenutno je situacija takva da nemogu više....
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2011., 12:55   #64
Quote:
Twinmama kaže: Pogledaj post
- ja sam sad kupila curki kojoj idemo sutra na krizmu naušnice, ali od nehrđajučeg čelika jer takav nakit najradje nosi a naušnice po meni izgledaju fensi, fensi i to ono turbo - a mislim da je primjereno njenoj dobi i pokonit ćemo još novčeke....+vjerska knižica
- za drugu krizmu smo uzeli (dečko) baseball palicu, lopticu - to je želja (a rukavicu nemremo nači u cijelom zagrebu pa će biti bez rukavice), kupit ću još neku zgodnu knjižicu (roman ili neku priču) s vjerskom tematikom (a da nije isključivo i samo o Bogu) a ima stvarno zgodnih i interesantnih i jako zanimljivih
i nofčeke još
- za treću krizmu sam uzela lančić sa satom u obliku srca (isto nehrđajući čelik i predivno je) + nofčeki....+ vjerska knjižica
i to je to... bankrot ovaj mjesec....

a ovo sa poklon bonom mi je isto dobra stvar....

međutim ja uz sve nastojim uzeti nekaj vjesrko pa makar neku zanimljivu knjižicu za 10-20kn....(ima u krščanskoj sadašnjosti jako dobar izbor)
ipak je to vjerski obred i kao takav bi se trebao i poštovati sa primjerenim darom....(ili bar jednim djelom dara)....
ono da nije sve isključivo materiajlne prirode nego bar dio da je vjerske ....
osim ako ne šalje netko dijete na te sakramente REDA- RADI....
a o vjeri nema pojma.....pa mu se takvi poklon nebi svidio
I to bih morala,daj mi deju za knjigice, neke naslove, ne znam što bi bilo primjereno za tu dob, hvala na ideji

Quote:
Twinmama kaže: Pogledaj post
ja sam isto katji poslala poruke za čestitke
ali za ovu sutra sam zakasnila
Čestitke su , ja sam ju tražila da mi napiše ime na njoj, kao što je na onima za babinje.

Quote:
malena curica kaže: Pogledaj post
joj ja se jezim od takvih stvari....nama sad iduci vikend stariji ide na prvu pricest,a mladi se krsti....

i kad me pitaju sto da im kupe meni je glupo sad nekome reci ono moj bi htio tv u sobu il bmx

mladem definitivno trebaju pelene,al ne opet sto paketa premale velicine

ja osobno ne volim pretjerivati s poklonima jer sve sto se dobije mora se i vratiti....a u ovo vrijeme malo je tesko se previse razbacivat s novcem

meni bi bilo drago da oni koje smo pozvali dodu u crkvu i na taj rucak koji cemo pripremiti i da ne pretjeruju s darovima eventualno da im ostave kojih 50-ak kuna i to je to,al znam da je to nemoguce jer nedaj boooooze kaj bu selo reklo...

ko da to mene dira uopce ko bu kaj rekel ako moj poklon nije najveci

Za krštenje ćeš vjerovatno i dobiti novce a kad pitaju za starijeg reci da sakuplja za tv, meni je to sasvim ok. Ja sam ovu mamu pitala da li curka bude nezadovoljna ako ne bude poklona a ona mi je rekla da bi voljela dobiti novce.
Glupo mi je reći onima koji ne pitaju što pokloniti, ti ionako već imaju plan.
Mirotta is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2011., 13:57   #65
ovoj curki kaj idemo sutra sam uzela knjigicu BOG U METROU....
duhovita i zanimljiva knjiga
a za ovo dalje se budem još jednom išla prošetati jer sam slabo popamtila
a krizme su na kraju 5 mjeseca....

i moje čestitke će biti personalizirane
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2011., 13:59   #66
imaš još knjigu ČASNA NA SKEJBORDU (ili tako nekako) - čini mi se isto prilično smiješna i duhovita....
uf.... ne pada mi na pamet trenutno ništa....
ali imaju stvarno dobrih i duhovnih i duhovitih knjiga
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2011., 14:14   #67
Mi smo odradili dvije pricesti, ceka nas uskoro jos jedna i krizma.

Bas sam pitala maloga sto bi htio za poklone i odmah je rekao novce. Jer si on stedi za nesto sto si zeli kupiti.
Tako da ako bas ne znate sto klinci zele, bolje je dati i 50 kn, nego kupiti nesto sto im je bezveze. A gledajuci danasnje klince, njima je puno stvari koje su nama super, bezveze.
Te vjerske knjizice i molitvenici su ok, mada ih dobiju i u crkvi na poklon. Moji su prvo vrijeme cesto citali iz njih, sada rijede.
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2011., 14:19   #68
ma dobro molitvenici (za druge knjigice baš i nisam promjetila da ih daju) - za pričest molitvenike dobiju - to da....
za krizmu nedobiju nikaj (bar ja nisam nikada primjetila a odradila sam krizmi i krizmi pjevajući u jednom zboru)
ali ima super i stripova i knjigica koje su jako duhovite a spadaju pod vjerske - i prilagođene su raznim dobnim uzrastima od vrtičkih pa dok čovjek ne umre....
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2011., 14:28   #69
Quote:
Twinmama kaže: Pogledaj post
ma dobro molitvenici (za druge knjigice baš i nisam promjetila da ih daju) - za pričest molitvenike dobiju - to da....
za krizmu nedobiju nikaj (bar ja nisam nikada primjetila a odradila sam krizmi i krizmi pjevajući u jednom zboru)
ali ima super i stripova i knjigica koje su jako duhovite a spadaju pod vjerske - i prilagođene su raznim dobnim uzrastima od vrtičkih pa dok čovjek ne umre....
Ne znam za krizmu, mi nismo jos odradili niti jednu.
Ali da, ima jako zgodnih knjiga koje su vijerske, ali ne onako bas krute, vise kao neke bajke ili price. To bi im se sigurno svidjelo.
Dok god iz nje viri i koja novcanica...
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2011., 14:32   #70
Quote:
Twinmama kaže: Pogledaj post
ovoj curki kaj idemo sutra sam uzela knjigicu BOG U METROU....
duhovita i zanimljiva knjiga
a za ovo dalje se budem još jednom išla prošetati jer sam slabo popamtila
a krizme su na kraju 5 mjeseca....

i moje čestitke će biti personalizirane
Odlično!

Imam doma tu knjigu, ta je od onih koje se više puta čitaju

Hvala na ideji.
Ja još mislim i neku tortu napraviti ali to je pod upitnikom, ovisi da li će mi se dati
Mirotta is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2011., 18:10   #71
Mi danas pozvani na krizmu. To je sin mame čije dijete je išlo u vrtić s mojim. S vremenom smo postale dobre, idemo na kave, kad mi šta treba učini mi, ja njoj također tako da smo stvarno ok. Međutim, sina sam joj jednom vidila i njemu idemo na krizmu. Mislim da ću mu u čestitku staviti 50eura. Jeli vam se to čini ok? Da idem curi definitivno bih u Swarovskog nešto uzela. To za krštenja curicama kupujem jer se mame razvesele i biram klasične komade.
__________________
المقابر مليئة الرجال لا غنى عنه. سيد رامشتين
Carla B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 09:30   #72
Meni jutros stigla Katjina čestitka, još samo knjigicu moram kupiti

Nego, to me sjetilo da ne znam što da uzmem mlađoj seki, što kupite drugim klincima u obitelji?
Mirotta is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 13:49   #73
evo par ideja vjerske prirode za pričest a za ostalo se budete i sami pobrinuli
http://www.verbum.hr/darovi/prva-sveta-pricest-3045/
http://www.verbum.hr/darovi/s-isusom-u-zivot-319/
http://www.verbum.hr/darovi/moja-prva-pricest-2031/
http://www.verbum.hr/darovi/kalez-ma...d-srebra-4415/
http://www.verbum.hr/darovi/djevojci...d-srebra-4414/

ima svašta... samo uguglaje VERBUM i već su vam pokriveni vjerski pokloni
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 14:43   #74
Moja kćer je za pričest dobila : sat od moje vjenčane kume, 300 kn od krsne kume , 1000 kn od rođaka iz drugog grada , zlatni križ od rođaka , staru zlatnu narukvicu od pratete (muževe tete) , koraljnu narukvicu od bake (moje svekrve) , zlatni prsten s kamenom (lapis lazuli) od mojih roditelja i zlatni prsten s plavim kamenom od mene i muža
HacijendaST is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 15:55   #75
Kod nas se u obitelji prva pricest slavi u uskom obiteljskom krugu, dakle baka i deda i ja kao teta, napravi se svecaniji rucak i nema poklona
Nikad me nitko nije zvao na proslavu prve pricesti

Krizma se slavi u malo sirem obiteljskom krugu - dakle baka koja ne zivi s njima, tatini brat i sestra sa obiteljima te kumovi, krsni i firmani
Sad na proljece ce moj suprug biti firmani kum nasem mladem necaku i bas mi je drago da je njega odabrao, a za poklon cemo ga pitati sto zeli
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 22:18   #76
Ej cure

vidim da se tu spominje Katja koja izraduje cestitke......
Ne mogu je na ovim stranicama naci ( nije bas da sam dugo trazila)
Pa ako me neka dobra dusa moze uputiti, di da je potrazim i ako se (bilo bi odlicno) mogu vidjeti njezini radovi.....
sweetheart 07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2012., 14:03   #77
Quote:
impersuadibile kaže: Pogledaj post
evo par ideja, ono što smo mi dobivali prije par godina...
mobiteli, iPodi, nakit(naušnice, ogrlice, narukvice... većinom zlato, drago kamenje ili biseri, dečki su znali dobit iglu za kravatu), bicikli, kompjuteri, laptopi, neki motore, put neki preko ljeta, novci, satovi, televizor, zvučnici za cijelu sobu, telefon, lampe, slike... sve je uglavnom koštalo od 100eura pa na dalje, toliko se otprilike davalo i kada su se davali samo novci...
imam osjećaj da su oni koji su dobili bibliju bili jako razočarani...
Mobiteli?!iPodi?!Nakit je u redu ako je zlatni ili srebrni,ali biseri i drago kamenje?
Bickli mogu , ali ne preskupi.Kompjuteri?!Laptopi?!MOTORI ?!?!Put preko ljeta?!Novci su tjoš i mogu ako nisu u prevelikoj svoti.Satovi su u redu ako nisu jako skupi.Televizori?!Zvučnici za cijelu sobu?!
100 eura potrošiti za Prvu pričest je u najmanju ruku čudno.
HacijendaST is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2012., 14:09   #78
Quote:
Absolutely* kaže: Pogledaj post
Nemojte me sad odma' razapet',ali...

nemojte djecic kupovati zlatninu. Nemojte,zbilja.

Većina djece mrzi zlatne lančiće. Lijepo će vam se zahvaliti, izgledat će kao sretni praščići,mama će ih natjerati da to u posebnim prilikama nose... i mrzit će to.

Ja sam oduvijek mrzila takve poklone,a koliko znam, i većina mojih prijatelja. I kad smo bili djeca, i sad kad smo odrasli.

Za te pričesti i krizme se masovno dobila neukusna zlatnina- debeli križići, dijamantna srca, zlatne životinjice i slično. Prvo što je ružno. Drugo, što i da nije ružno, svejedno je mala šansa da će to nositi.

Raspitajte se o njihovim interesima. Ako vole knjige,kupite im knjigu. Ako se bave nogometom, kupite im kopačke. Nije potrebno da poklon bude fensi ili "prikladan situaciji". Bitno je da bude kupljen s ljubavlju i brigom za to dijete kojem kupujete-pa onda kupite sukladno njegovim interesima, a ne ono za što mislite da će selo odobravati.

Inače, ja sam jasno naglasila svima,oko svoje desete,da ne volim zlatni nakit. Svejedno su ga kupovali ko blesavi,jer šta dijete zna,nosit ću kad narastem itd itd. (posebno sam imala hrpu žutog seljački oblikovanog zlata,koje mrzim iz dna duše!)
Čim sam otišla od svojih (koji su bili zagriženi po tom pitanju- kao tvoje je,ali ne dao bog da s tim radiš što hoćeš)- lijepo sam ih odnijela zlataru i prodala kao lom zlato. Puno manje od njihove originalne cijene sam dobila. I onda sam uzela sve te pare i potrošila ih na kafe i cigarete.
Zašto?

Jer ti pokloni nisu bili kupljeni za mene. Nego za selo. E onda sam ja od neželjenih poklona napravila nešto što je imalo koristi.

p.s. Odrasla sam. Nosim samo zaručnički prsten,koji je kupljen za mene,po mom ukusu,i pitalo me se za mišljenje- i jedan srebrni prstenčić koji za mene ima emocionalnu vrijednost.
Vidi čuda,nikakvog zlata.

Izgleda da "odrasli" ipak ne znaju najbolje!

I sad mi možete reći da se ne gleda poklonjenom konju u zube. Ako mi daješ poklon,a nije te briga hoće li mi se svidjeti,lijepo si ga zadrži. I ako mi ipak daš neko sranje koje mrzim,i za koje ti je REČENO da ga mrzim- e pa onda ja mogu s tim poklonom,ako me volja, i u smeće. Jer za to i jest.
Moja ne voli zlatne križiće,ali obažava zlatno prstenje narukvice, a ja uopće ne
volim zlato.
HacijendaST is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2012., 14:17   #79
Moja je osim svega ovoga dobila i dječju bibliju što je također dobra ideja.Zbilja se svašta , a da nije previše skupo
HacijendaST is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2012., 15:05   #80
na zadnjoj pričesti dečku, za dar smo poklonili-
dječju bibliju..sa posvetom..jako simpatičnu- sa dodatkom spomenara i albuma za dan svoje prve pričesti..gdje može stavljati slike..napisati tko je sve bio prisutan..opisati svoje doživljaje..simpa jako..
i u kuverti 50eura..(tada je štedio za novi bicikl )

na krštenju sam bila kuma, a pošto sam i teta dali smo malo više..
uzeli smo križ ali ne dječji (na tren sam se dvoumila oko simbolike privjeska, dali uzeti, neznam-cvijetić ili neki medaljon ali pošto je bilo za krštenje a i sama će biti odgajana u vjerskom duhu- odlučili smo se za križ)...željela sam da ima nešto što će moći početi nositi u kasnom pubertetu, kad se zaposli, pa i u zrelijim godinama..
ovakav (nisu dijamanti, neki "posebni" cirkoni) kupljen kod nas http://www.amazon.com/White-Diamond-...3DB001G603ZO.. nisam željela dječje križeve već da bude na dulje staze..da ju podsjeća na tetu i krštenje :zlato tetino:
i uzela sam haljinicu i vesticu za krštenje, traku, maramicu i svijeću..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:55.