Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.09.2009., 09:15   #1001
aaaaaa... sam sam u novoj zgradi sa zajedničkom antenom....fala
Kriminaldo is offline  
Old 23.09.2009., 11:10   #1002
Quote:
dado33 kaže: Pogledaj post
1.-Jel tvoj model ima prolazni priključak za koaksijalni kabel (i "muški" i "ženski")?
2.-Stick ti je formatiran (morao bi biti) u FAT32. Kada prebacuješ Divx film sa PC-a na stick koliko ti vremenski treba za 1GB?
3.-Jel si našao kako se uključuju ČĆŠŽ na titlovima (Win1250)?
1- Pa ima jedan ženski priključak na kojem piše ANT, i jedan muški na kojem piše LOOP

2- Pojma nemam. Ne znam ni dal' imam Divx filmove. Nisam ti ja neki veliki kolekcionar filmova. Nemam sad stick sa sobom, al' ako nađem neki veći monolitni fajl na kompu, neki ".rar" ili tako nešto, izmjerit ću koliko mu je trebalo.


3- Titlovi mi općenito ne trebaju, ni za engleski, ni francuski, ni njemački, a nisam ni toliko isprobavao aparat. Kao što rekoh, kupio sam ga poglavito da iskoristim bon, jer imam odličan analogni prijem, a i radi fore sa snimanjem na USB stick (možda razmislim o kupnji USB HDD-a - makar... vrlo malo gledam TV)

Zadnje uređivanje Neter Neteru : 23.09.2009. at 11:16.
Neter Neteru is offline  
Old 23.09.2009., 12:51   #1003
Quote:
dado33 kaže: Pogledaj post
Nytro Box NB 4001 T USB snima na stick/HDD i reproducira DivX-e sa USB sticka (ili HDD-a).
E sad (mali) problem.
USB stick mora biti formatiran u FAT32 sistemu, a onda primjera radi stick od 8Gb na PC-u ima jako slabu brzinu prijenosa podataka.
Ako ga formatiram u NTFS sistemu onda je super na PC-u ali ga ne prepoznaje Nytro Box .
Znam da je pitanje više iz informatičkog područja (probao i tamo, ali ),
Kako podjeliti (ili sa čime) stick na dvije ili više particija kako bi ih onda mogao formatirati (svaku particiju) u FAT32?
Jel netko već spojio svoj NB sa HDD-om? Kako radi?
Na ovom LINKU spominju neki Paragon Partition manager (doduše u kontekstu drugog problema formatiranja stickova većih od 4GB u NTFS).

Neki u komentarima upozoravaju na moguće opasnosti formatiranja sticka u NTFS.

Moram priznati da prvi put čujem kako NTFS ubrzava USB stickove.

Da nije možda za ubrzanje odgovorna ona opcija "optimize for performance" iz Device managera, a ne sam NTFS?
Tamo piše da ta opcija omogućava "write cashing in Windows to improve disk performance".

Usputno, ako misliš snimiti s DVBT prijemnika, taj prijemnik nije Windows pokretan, pa vjerojatno ne podržava to keširanje podataka, pa čak ako formatiraš u FAT32 s tom opcijom uključenom, možda ti to na DVBT-u ne ubrza stvari, kao što možda ne bi ni NTFS kada bi ga prijemnik prepoznavao.
Neter Neteru is offline  
Old 23.09.2009., 18:24   #1004
LCD LG 37LF6 i digitalni signal - pomozite neznalici

Imam ovaj model, i uredno na njemu piše FULL HD 1080 P i HD READY. E sad, kad ga prebacim na DTV, na HTV 1 i 2, RTL i NOVA piše MPEG, a kad odaberem bilo koje Slovence i neki promo kanal, piše HD USLUGA i naravno nema programa. Pa mi zapravno ništa nije jasno. Ako je full hd zašto ne vidim slovence? Ne kužim se ja baš u to, pa ako bi netko ljubazno objasnio sve to..
ljutakopas is offline  
Old 23.09.2009., 20:19   #1005
HD 1080 znači da podržava tu rezoluciju (1080 linija)(HD Ready 720 linija), ali to ne znači da imaš i taj tuner (tuner - prima tv signal).
Pogledaj u "papire" od TV-a imaš li samo DVB-T mpeg2 tuner (za HRT1,2-RTL-NOVA) ili imaš i mpeg4 tuner za slovence i HRT HD Promo.
Dadichi is offline  
Old 23.09.2009., 20:49   #1006
Quote:
Neter Neteru kaže: Pogledaj post
1- Pa ima jedan ženski priključak na kojem piše ANT, i jedan muški na kojem piše LOOP

3- Titlovi mi općenito ne trebaju, ni za engleski, ni francuski, ni njemački, a nisam ni toliko isprobavao aparat. Kao što rekoh, kupio sam ga poglavito da iskoristim bon, jer imam odličan analogni prijem, a i radi fore sa snimanjem na USB stick (možda razmislim o kupnji USB HDD-a - makar... vrlo malo gledam TV)
1.- Onda je noviji model sa jačim tunerom ("stariji" modeli nisu imali prolazni priključak za koaks. kabel)
3.- Kada pustiš DivX sa titlom (koji ima isti naziv), stisni jednom EPG tipku da prebaci na "Windows1250" i rade ČĆŠĐŽ slova. Problem je jedino što NB ne pamti tu postavku, pa moraš uvijek na početku novog filma napraviti isti postupak.
Dadichi is offline  
Old 24.09.2009., 09:14   #1007
Još jedan nesporazum kojeg su uspjeli izvesti - ljudi misle da FullHD znači da je i TV tuner HD što ne moira biti slučaj...dakle TV mora imati ozanku HDTV 1080p koja govori da je unutra i HDTV prijemnik a ne samo da TV može primiti HD signal s vanjskog uređaja:

http://www.eicta.org/index.php?id=657
MytByte is offline  
Old 24.09.2009., 09:34   #1008
Quote:
Neter Neteru kaže: Pogledaj post

Usputno, ako misliš snimiti s DVBT prijemnika, taj prijemnik nije Windows pokretan, pa vjerojatno ne podržava to keširanje podataka, pa čak ako formatiraš u FAT32 s tom opcijom uključenom, možda ti to na DVBT-u ne ubrza stvari, kao što možda ne bi ni NTFS kada bi ga prijemnik prepoznavao.
Sigurno da write back cache nema nikakvu funckiju na DVB-T receiveru jednako kao što taj receiver neće čitati NTFS...dakle 4GB je maks veličina filea što je možda dovoljnoi za jedna kraći film da stane u komadu...

e sad koliko je meni poznato Nytrobox ionako siječe snimku na komade od 1GB, kao što je to i na DVD video disku da bi bio kompatiblan sa svim file sistemima...dake formatirati u NTFS ne bi pomoglo ni u kojem slučaju, a ne bi ni ubrzalo stvar...

@dado: da li ti imaš problem s brzinom USB sticka na NB-u, da li ti trza playback ili imaš problema sa snimanjem? možda bi "skuplji" stick pomogao 5 mbps koliko ima DVB-T stream je daleko ispod nazivne brzine USB-a 1.1 pa makar bilo tu i tonu overheada...jendostavno posudi i probaj druge stickove...
MytByte is offline  
Old 24.09.2009., 09:55   #1009
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
1.-...e sad koliko je meni poznato Nytrobox ionako siječe snimku na komade od 1GB, kao što je to i na DVD video disku ...

2.-@dado: da li ti imaš problem s brzinom USB sticka na NB-u, da li ti trza playback ili imaš problema sa snimanjem? možda bi "skuplji" stick pomogao 5 mbps koliko ima DVB-T stream je daleko ispod nazivne brzine USB-a 1.1 pa makar bilo tu i tonu overheada...jendostavno posudi i probaj druge stickove...
1.-Mislim da NytroBox sječe snimku na nekih 250MB (provjeriču doma).

2.-Na NB nemam problema sa stikom 8GB (FAT32), ni za snimanje ni za reprodukciju sa njega, ali kada ga prenesem na PC i hoću prebaciti DivX na njega (te ga pregledati na NB), brzina prijenosa podataka je katastrofalno loša.
Ako ga formatiram u NTFS, onda sa PC-a prebacujem podatke na stick normalnom brzinom, ali stick više ne prepoznaje NytroBox

Zato mi i stick od 8GB služi samo za snimanje (i reprodukciju snimljenog), a stick od 2GB (max 4GB) za prebacivanje DivX-a sa PC-a na NB.
Dadichi is offline  
Old 24.09.2009., 10:59   #1010
Quote:
dado33 kaže: Pogledaj post
1.-Mislim da NytroBox sječe snimku na nekih 250MB (provjeriču doma).

2.-Na NB nemam problema sa stikom 8GB (FAT32), ni za snimanje ni za reprodukciju sa njega, ali kada ga prenesem na PC i hoću prebaciti DivX na njega (te ga pregledati na NB), brzina prijenosa podataka je katastrofalno loša.
Ako ga formatiram u NTFS, onda sa PC-a prebacujem podatke na stick normalnom brzinom, ali stick više ne prepoznaje NytroBox
1. - ajde vidi ima raznih informacija o tome...

2. - poznato je da je FAT32 spor na WindowsimaXP...probaj formatirati sa što većom veličinom clustera...
MytByte is offline  
Old 24.09.2009., 11:15   #1011
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
1. - ajde vidi ima raznih informacija o tome...

2. - poznato je da je FAT32 spor na WindowsimaXP...probaj formatirati sa što većom veličinom clustera...
1.-Po sjećanju 220-250 MB, a točno popodne kad dođem kući.

2.-"veličinom clustera" - malo pojasni ovaj stručan izraz (za nas seljake )
Dadichi is offline  
Old 24.09.2009., 11:24   #1012

Je, i ja sam mislila da ima taj tv tuner ugrađen.
Kaj sad da radim?
Moram kupiti onaj uređaj što reklamiraju na tv-u?
ljutakopas is offline  
Old 24.09.2009., 11:28   #1013
Evo Dado, testirao sam svoj stick (Super Talent "Super Flash Drive" 4 GB):

1533840 KB snima za 130 sekunde, dakle brzinom od 11MB i kusur u sekundi.

Međutim, ako Nitro Boxova snimka od 71360 KB traje 124 sekunde, to znači da Nitro Box snima brzinom od oko 575,5 KBs (pola od 1MBs), pa bi dakle i najsporiji stick morao moći pratiti taj ritam. Sve što snima brzinom većom od 1MBs bi (po tom računu) trebalo biti dovoljno brzo.
Neter Neteru is offline  
Old 24.09.2009., 11:29   #1014
Nego, nitko mi ne odgovara na pitanje o TIME SHARING SIZE i TIME SHARING.
Neter Neteru is offline  
Old 24.09.2009., 11:38   #1015
nisam još čuo i ne znam da reklamiraju prodaju HD DVB-T mpeg-4 receivera na TV-u, kad ih ionako ima na prste jedne ruke za nabrojati i još su skupi ko pas, a ako misliš na onu reklamu za "digitalni signal" i "siđite s krovova" s Filipom Radošom onda ziher ne, ta ti je reklama samo za DVB-T mpeg-2 receivere za prijem "osnovnih" programa tj. HTV-a 1, 2, RTL-a i Nov@TV koji kao i svi ostali manji regionalni i lokalni do 31.12.2010. trebaju preći s analognog na digitalno emitiranje..
DeeJay Dee is offline  
Old 24.09.2009., 11:44   #1016
Quote:
Neter Neteru kaže: Pogledaj post
Evo Dado, testirao sam svoj stick (Super Talent "Super Flash Drive" 4 GB):

1533840 KB snima za 130 sekunde, dakle brzinom od 11MB i kusur u sekundi.

Međutim, ako Nitro Boxova snimka od 71360 KB traje 124 sekunde, to znači da Nitro Box snima brzinom od oko 575,5 KBs (pola od 1MBs), pa bi dakle i najsporiji stick morao moći pratiti taj ritam. Sve što snima brzinom većom od 1MBs bi (po tom računu) trebalo biti dovoljno brzo.
Neteru nisi me razumio. NB snima na stick i reproducira sa sticka 8GB (FAT32) super, ali kad hoću na isti taj stick prebaciti recimo DivX film sa HDD-a PC-a od 700Mb trajalo bi 9 sati. Tek kada ga (stick) formatiram u NTSC onda radi normalno (ali naravno onda više nije za NytroBox)
Ti si potvrdio što su neki forumaši rekli, 4GB FAT32 maximalno.
Dadichi is offline  
Old 24.09.2009., 11:59   #1017
@ljuta: moraš kupiti HDTV Ready 1080p vanjski prijemnik ALI KADA ZA TO DOĐE VRIJEME, jer za sada možeš gledati SAMO HDPromo koji vrti jedan te isti materijal već godinama
MytByte is offline  
Old 24.09.2009., 12:05   #1018
Quote:
dado33 kaže: Pogledaj post
1.-Po sjećanju 220-250 MB, a točno popodne kad dođem kući.

2.-"veličinom clustera" - malo pojasni ovaj stručan izraz (za nas seljake )
1. hvala

2. kad kažeš "format" na USB stick, odabereš FAT32 i pod Allocation unit size odabereš najveću brojku
MytByte is offline  
Old 24.09.2009., 12:12   #1019
Quote:
dado33 kaže: Pogledaj post
Neteru nisi me razumio. NB snima na stick i reproducira sa sticka 8GB (FAT32) super, ali kad hoću na isti taj stick prebaciti recimo DivX film sa HDD-a PC-a od 700Mb trajalo bi 9 sati. Tek kada ga (stick) formatiram u NTSC onda radi normalno (ali naravno onda više nije za NytroBox)
Ti si potvrdio što su neki forumaši rekli, 4GB FAT32 maximalno.
Pa ako mu treba 9 sati da snimi 700 MB kada je priklučen na komp, čini se da nešto ozbiljno nije u redu sa tim stickom. Ili je negdje postavljena neka zajebana postavka. Ja bih u Device Manageru resetirao postavke sticka na Default ("Restore Default" tipka, na dnu), pa tek onda formatirao na FAT 32.

Ili možda je stvar u tome da kad počne snimati, Windowsi samo pišu procjenu da će trajati 9 sati, ali zapravo bi trajalo puno kraće u stvarnosti (Windowsi znaju pisati blesave procjene u tom prozorčiću koji prikazuje progresiju snimanja).

Da li ti samo klikneš "Cancel" kada vidiš da ti Windowsi napišu da će trajati 9 sati, ili si doista probao da snimi do kraja?

Zadnje uređivanje Neter Neteru : 24.09.2009. at 12:21.
Neter Neteru is offline  
Old 24.09.2009., 12:24   #1020
Onda super, naše programe mogu gledati, a za slovence me baš i nije toliko briga. Kupujem kad dođe vrijeme. HVALA
ljutakopas is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:43.