Natrag   Forum.hr > Sport > Formula 1

Formula 1 Brm, brm, fiju...

Pogledaj rezultate ankete: Gdje će u završiti Vettel u 2021.?
U Red Bullu 1 2.86%
U McLarenu 4 11.43%
U Renaultu 3 8.57%
U Mercedesu 9 25.71%
U Ferrariju 0 0%
U penziji 18 51.43%
Glasovatelji: 35. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.11.2017., 15:57   #181
Quote:
Gill01 kaže: Pogledaj post
Sergio Marchionne, predsjednik talijanske momčadi, prije sastanka je upozorio kako bi Ferrari mogao razmotriti svoj položaj ususret novih pravila;

“Mora biti apsolutno jasno da ako ne pronađemo niz rješenja čiji rezultati su korisni za održavanje robne marke i tržišta, te jačaju jedinstven Ferrarijev položaj, mi nećemo sudjelovati.”

Upitan kako će se osjećati kao predsjednik koji je izveo Ferrari iz Formule 1, Marchionne je odgovorio:

“Kao da sam dobio milijun dolara jer bih radio na alternativnoj strategiji koja je racionalnija.Ono što znam jest da je Formula 1 dio našeg DNK od kada smo osnovani, pa nije kao da se možemo drugačije definirati, ali ne želimo sudjelovati u sportu ako promijeni svoje prepoznatljivo lice. Ne želimo se igrati globalnog NASCAR-a."

http://www.gp1.hr/ferrari-zaprijetio...-iz-formule-1/

Ferrari razmatra da bi mogao napustiti ovaj cirkus zvan F1, još jedna dobra vijest za @dmw i @maria550.
Kaj dobra vijest za mene , ja obozavam Ferrari, jos kao 10-setogodisnjak sam imao poster f40 na zidu, obozavao sam i obozavam Ferrari, obozavao sam Sxhumachera u Ferrariju, obozavao sam Prosta u Ferrariju, obozavao sam Kimija i Massu u Ferrariju, bio minje drag Alonso, volio sam Bergera i Alesia.

Dao bi sve da Hamilton sjedi u Ferrariju, da Max sjedi u Ferrariju, nemogu podnjeti spodobu u Ferrariju koja je sad.
__________________
"Ženo, što plačeš? Koga tražiš?"
mario550 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 16:24   #182
Quote:
mario550 kaže: Pogledaj post
Kaj dobra vijest za mene , ja obozavam Ferrari, jos kao 10-setogodisnjak sam imao poster f40 na zidu, obozavao sam i obozavam Ferrari, obozavao sam Sxhumachera u Ferrariju, obozavao sam Prosta u Ferrariju, obozavao sam Kimija i Massu u Ferrariju, bio minje drag Alonso, volio sam Bergera i Alesia.

Dao bi sve da Hamilton sjedi u Ferrariju, da Max sjedi u Ferrariju, nemogu podnjeti spodobu u Ferrariju koja je sad.
A što misliš je li ovo pucanj Ferrarija u prazno kako bi se izborili za neke beneficije i neka pravila oblikovali kako Talijanima paše te imali bolju pripremu za nova pravila ili je ovo zbilja kraj Ferrarija u F1 ako im pravila ne budu pasala?
Gill01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 16:53   #183
Quote:
Gill01 kaže: Pogledaj post
A što misliš je li ovo pucanj Ferrarija u prazno kako bi se izborili za neke beneficije i neka pravila oblikovali kako Talijanima paše te imali bolju pripremu za nova pravila ili je ovo zbilja kraj Ferrarija u F1 ako im pravila ne budu pasala?
Pucanj u prazno, nije im prvi put u povijesti da prijete.

Neznam mozda je sad drugacije!, sumnjam
__________________
"Ženo, što plačeš? Koga tražiš?"
mario550 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 17:18   #184
Formula1 i Ferrari su u dvostrukoj situaciji taoca: mogu jedno vez drugog, ali uz znatnu stetu po oboje. Imajuci to na umu, za ocekivati je dogovor. No naravno, uvijek jednoj strani moze dopizditi svojeglavost i ucjenjivanje druge.
Life on Mars is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 17:35   #185
Quote:
Life on Mars kaže: Pogledaj post
Formula1 i Ferrari su u dvostrukoj situaciji taoca: mogu jedno vez drugog, ali uz znatnu stetu po oboje. Imajuci to na umu, za ocekivati je dogovor. No naravno, uvijek jednoj strani moze dopizditi svojeglavost i ucjenjivanje druge.
Ferrari je posljednji put kmečao kada je famozna FIA zbog Renaulta htjela uvesti V4 motor, pa su se na kraju našli negdje između, uvođenjem hibridnih V6 motora. Red Bull je taj koji kmeči i koji gura nova pravila o motorima. Kmečali su zbog guma prije koju godinu, fleksibilnih krila, …. i sada opet kmeče….
Opet RBR želi da se pravila po njihovim direktivama pišu, a koliko vidimo to su opet uspijeli (barem po prvim nacrtima novih pravila), opet su im ucjene i obmane donijele rezultate.

Marko je nedavno izjavio;

“Ideja je vrlo jednostavna. Želimo motor sa 1000 konjskih snaga, sa standardnim KERS-om i baterijom, i da razvoj toga istog motora ne košta više od 15-20 milijuna. Moraju imati zvuk, i da mogu omogućiti vozaču da svojom vještinom učini razliku. Trebali bi uvesti nezavisne dobavljače motora poput Ilmora ili Coswortha, da mi ili McLaren možemo koristiti njihove motore ako želimo,” rekao je Marko.

Mene ne bi začudilo da se Ferrari povuče iz F1, dosta ih je FIA sputavala i dosta je pisala pravila kako drugim timovima paše.
Ferrari je za Formulu 1 ugovorom vezan do kraja 2020 i taman se nakon isteka ugovora mogu povući.
Gill01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 18:02   #186
Quote:
Life on Mars kaže: Pogledaj post
Ferrari svako malo prijeti izlaskom, koriste tu metodu pritiska jos od Enza. Do sada je stvar rezultirala po Ferrari povoljnijim financijskim ugovorima s FOMom nego sto bi ih sljedovalo da lovu dobivaju po istim kriterijima nego ostali. E sad, imamo novog vlasnike i bit ce zanimljivo proucavati kako ce se oni nositi s time.
S tim da mislim da ova prijetnja i nije toliki blef ko sve druge do sad...
Jasno je da se tu za početak radi o fajtu po pitanju veta i love, no ima to itekak puno veze i sa motorima i samoj DNA F1...

Pazi Ferrari kao takav je u F1 od samog početka zbog svojih motora, ne zbog sfrkanog komadička karbona na prednjem krilu...

Ovo kaj predlaže Liberty je praktički pa potpuna standardizacija motora koji se eto različito zovu, ali su u konačnici potpuno isti...
I to bi itekak moglo oterat Ferrari i ne samo njih...

ak to zbilja nametnu na silu nebi me ni najmanje začudilo da odu Ferrari, Mečka i Honda a eventualno ostane samo Renault ako ne odu čak i oni, pa onda Horner slavodobitno dovede 10 proizvođača iz VAG koncerna koji buju prodavali jedan te isti motor sa drugim imenom
Samo kaj to onda uopće više nebu F1 nego bu to Formula VAG

Osim toga nebi trebalo zaboravit ni na starog prdonju...
Misliš da je potpuno nemoguće da Bernie do 2021 izmisli neku potpuno novu seriju u kojoj će eto bit svi osim RB-a i eventualno McLarena, iako mislim da bi i McLaren mogel lako dat petama vjetra...
I onda bu Libertyu ostal RB, Horner i Marko te nitko više, a popušili buju tak kolosalno da bu to za ne verovat...

Stari je bijesan i u ovome ziher vidi svoju priliku, te me nebi ni najmanje začudilo da već rovari i dogovara sve i svašta za početak sa Mečkom i Ferrariem, a ostali će ionak za njima...
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 18:24   #187
Quote:
Gill01 kaže: Pogledaj post
“Ideja je vrlo jednostavna. Želimo motor sa 1000 konjskih snaga, sa standardnim KERS-om i baterijom, i da razvoj toga istog motora ne košta više od 15-20 milijuna. Moraju imati zvuk, i da mogu omogućiti vozaču da svojom vještinom učini razliku. Trebali bi uvesti nezavisne dobavljače motora poput Ilmora ili Coswortha, da mi ili McLaren možemo koristiti njihove motore ako želimo,” rekao je Marko.
Meni ovo izgleda kao vrlo razuman zahtjev.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 20:47   #188
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Meni ovo izgleda kao vrlo razuman zahtjev.
I bio bi da ne dolazi iz usta ekipe iz RB-a
Jer zahvaljujući upravo njima danas i imamo hibride :klap:
Jer upravo oni i Renault su drukali dozla boga nebi li se uveli ovakvi motori, čak se i pretili odlaskom iz F1 i tak to...

No eto sad kad im ne paše, sad bi opet menjali pravila...

Realno najbolje utrkivanje upravo donosi stabilan set pravila u nekoliko godina...
Najlošije praktički pa pod obavezno svaka drastična promjena, jer u toj prvoj sezoni su skoro pa uvijek daleko najveće razlike...
A ulazak novih proizvođača sprječava baš to svako malo navrat nanos menjanje pravila...
jer ko li je dovoljno lud da ide uložit puste milijune u razvoj motora koji bu škartan za sezonu ili dvije samo zato jer bu Horner trčal po padocku i zabijal se u guzu svakom novinaru plačući oko toga kak mu je motor koma
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 21:50   #189
Cekaj, RedBull je bio dominantan sa V8 motorima, kakav su oni interes imali rijesiti se onoga s cime pobjeđuju?
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 05:37   #190
Nikakav osim da zadrže Renault u F1...
Inače bi opet bili u istoj situaciji kao i sad, bez ozbiljnog motora i bez šanse da isti dobiju od konkurencije...

Renault je valjda čak i imal neki gotovi koncept ali V4 pa su zato i drukali za isti, RB je pak očito bil uvjeren kak će oni bit dominatni s tim novim motorom koji Renault ima ili je uvjeren da ga je u stanju napravit...
no jebat ga nakraju su u natezanju što i kako došli do kompromisa u vidu V6 i sve skup po pitanju te njihove ideje je ošlo vrit...
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 13:35   #191
Massa pedala
4season is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 14:16   #192
Quote:
4season kaže: Pogledaj post
Massa pedala
Znaci kisna trka u Interlagosu, kad Massa bude plakao... po drugi put...
Roodonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 14:51   #193
Debili u Williamsu opet rade gluposti
__________________
"Ženo, što plačeš? Koga tražiš?"
mario550 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 16:25   #194
E koja je to šteta da Berniea više nema
sad bi bacil par sto kuna na postolje Masse u Brazilu i neku siću na pobjedu istog i pogodio sam tak, a ovak sa ovim Libertyem ćorak
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 02:19   #195
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
E koja je to šteta da Berniea više nema
sad bi bacil par sto kuna na postolje Masse u Brazilu i neku siću na pobjedu istog i pogodio sam tak, a ovak sa ovim Libertyem ćorak

Koliko si dobio za Barcelonu 2012?
Roodonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 06:33   #196
Nego, ko ce u Williams sad?
Koliko god bih volio vidjeti Kubicu, nekako ne mislim da je realno...

Kvyat ili Pascal? Ima ona klauzula o godinama i Martini zahtjevu (preko 25 godina mislim) ali je Paddy nedavno negdje rekao da se mozda i moze dogovoriti sa Martinijem...
Roodonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 07:29   #197
Quote:
4season kaže: Pogledaj post
Massa pedala
Bilo je i vrime... inače interesantna karijera kako god pogledaš.

Quote:
Roodonja kaže: Pogledaj post
Nego, ko ce u Williams sad?
Koliko god bih volio vidjeti Kubicu, nekako ne mislim da je realno...

Kvyat ili Pascal? Ima ona klauzula o godinama i Martini zahtjevu (preko 25 godina mislim) ali je Paddy nedavno negdje rekao da se mozda i moze dogovoriti sa Martinijem...
Sve je to dogovorljivo... da tako kažem. Pitanje je koliko je Williams financijski stabilan za neki konkretniji iskorak. Ukoliko se odluče za još jednu godinu sa zakrpama, onda je manje bitno koga će dovesti da vozi.
Templarski red is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 08:03   #198
Prošle zime i pred početak sezone su dovukli dosta inžinjerskog kadra, izmeđuostalog i Paddyja pa se sve nadam da će Williams naredne godine pokazati mišiće koji su rezltat tog bildanja momčadi. U tom kontekstu bi bilo jako bitno imati bar jednog zaista dobrog vozača. Navijam za to da je Kubica tjelesno dorastao zadatku i da će on dobiti posao.
Life on Mars is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 08:18   #199
Vidiš ja nekako sumnjam u sve to. I bojim se još jedne sezone obilježene tu i tamo najbržim pit stopom. Malo i premalo, čak za dobrog i strpljivog mobberzga.

Ali volio bih da si u pravu i volio bih vidjeti Kubicu pa da konačno prestanemo sa gatanjima o njegovim mogućnostima.

Ja ih ne vidim u prvih 6 dogodine.
Templarski red is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 08:24   #200
Imaju Mercedesov motor, a sad imaju i vrlo cijenjenog inžinjera na čelu, sve osim izgledne borbe za četvrto mjesto će biti razočarenje. Dakle ne mislim da bi s ovim budgetom i vozačima mogli napasti veliku trojku, ali barem Force One (tako će se zvati dogodine, jelda?), Renault i Torro Roso ne bi trebali bit nepreskočive prepreke. No kužim zašto kažeš šesto, Foorce Štogod pokazuje sjajnu žilavost s malm budžetom i ima dva super vozača, a Renault se pokušava vratiti na šampionske staze o ima možda i najuzbudljiviji momčadski par u paddocku uz onaj Red Bullov. Sredina će biit jako borbena dogodine.
Life on Mars is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:51.