Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.08.2017., 11:24   #2041
Zašto Glasnović još nije u zatvoru zbog one prijetnje izrečene novinaru o nabijanju mikrofona u guzicu?

Quote:
http://zakonipropisi.com/hr/zakon/ka...anak-prijetnja

Prijetnja
Članak 139.

(1) Tko drugome ozbiljno prijeti kakvim zlom da bi ga ustrašio ili uznemirio,

kaznit će se kaznom zatvora do jedne godine.

(2) Tko drugome ozbiljno prijeti da će njega ili njemu blisku osobu usmrtiti, teško tjelesno ozlijediti, oteti, ili mu oduzeti slobodu, ili nanijeti zlo podmetanjem požara, eksplozijom, ionizirajućim zračenjem, oružjem, opasnim oruđem ili drugim opasnim sredstvom, ili uništiti društveni položaj ili materijalni opstanak,

kaznit će se kaznom zatvora do tri godine.

(3) Ako je kazneno djelo iz stavka 1. i 2. počinjeno prema službenoj ili odgovornoj osobi u vezi s njezinim radom ili položajem iliprema novinaru u vezi s njegovim poslom, ili prema većem broju ljudi, ili ako je prouzročilo veću uznemirenost stanovništva, ili ako je osoba kojoj se prijeti dulje vrijeme stavljena u težak položaj,

počinitelj će se kazniti kaznom zatvora od šest mjeseci do pet godina.

(4) Kazneno djelo iz stavka 1. ovoga članka progoni se po privatnoj tužbi, a kazneno djelo iz stavka 2. ovoga članka progoni se po prijedlogu, osim ako je djelo iz stavka 1. ili 2. počinjeno iz mržnje, prema djetetu ili osobi s invaliditetom ili članu obitelji.
Glasnovićeva prijetnja vrlo jasno potpada po članak 139 Kaznenog zakona, pod svim stavkama (1), (2) i specijalno (3). Štoviše, budući da potpada pod (2), onda vrijedi iz stavke (4) da progon obavlja službeno tijelo RH po (bilo čijem) prijedlogu.

Budući se radi o kaznenom djelu, saborski imunitet ne vrijedi.

Uspout bi trebalo razmisliti i o oduzimanju čina zbog trajnog narušavanja časti i ugleda Hrvatske vojske. Zadnji ispad ide i protiv Ustava RH koji izrijekom ukazuje na temelje na kojem počiva današnja RH.
Quote:
http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatsk...aceni-1056923/
“Više je nego sramotno 30 godina nakon pada Berlinskog zida da se političari i mainstream mediji ponašaju da su povijesno i politički nepismeni. Glavni uzrok polarizacije u hrvatskom društvu jest što se dalje nastavlja krivotvoriti povijest u jugokomunističkom i velikosrpskom stilu.

Dok se raspravlja o HOS-ovoj spomen-ploči u Jasenovcu hrvatski poreznici i dalje plaćaju krivotvorenje broja žrtava u Spomen parku Jasenovac.

Štovatelji šumskog maršala nemaju pravo tumačiti povijest ili govoriti išta u ime hrvatskog naroda. 1945.godine prodali su hrvatsku državu Beogradu, a narod izručili najkrvavijoj staljinističkoj tiraniji u Europi zvanoj Sovjetski Savez. Oni su moralno i intelektualno osakaćeni, njima se nikada ne smije vjerovati. Sklopili su savez sa bivšim kolonijalnim silama koje su od Afrike do Jugoistočne Azije pobile milijune ljudi. Neke od tih bivših kolonijalnih sila zdušno financiraju te nehrvatske udruge.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 14:02   #2042
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Zašto Glasnović još nije u zatvoru zbog one prijetnje izrečene novinaru o nabijanju mikrofona u guzicu?



Glasnovićeva prijetnja vrlo jasno potpada po članak 139 Kaznenog zakona, pod svim stavkama (1), (2) i specijalno (3). Štoviše, budući da potpada pod (2), onda vrijedi iz stavke (4) da progon obavlja službeno tijelo RH po (bilo čijem) prijedlogu.

Budući se radi o kaznenom djelu, saborski imunitet ne vrijedi.

Uspout bi trebalo razmisliti i o oduzimanju čina zbog trajnog narušavanja časti i ugleda Hrvatske vojske. Zadnji ispad ide i protiv Ustava RH koji izrijekom ukazuje na temelje na kojem počiva današnja RH.
Zato sto ga prvo netko mora prijaviti?
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 14:19   #2043
http://www.index.hr/vijesti/clanak/g...vu/996078.aspx

Glasnović: Strijeljao bih suca, ali ne mogu. Još nemamo takvu državu
__________________
17.04.2024. 729.864 birača podržava kriminal i korupciju
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 14:43   #2044
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
http://www.index.hr/vijesti/clanak/g...vu/996078.aspx

Glasnović: Strijeljao bih suca, ali ne mogu. Još nemamo takvu državu
Ovako kako je većina medija prenijela zvuči skandalozno, ali kad pročitaš sve što je rekao ima neke istine i tome i čovjek je u pravu.
Tomo1972 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 14:52   #2045
Quote:
Tomo1972 kaže: Pogledaj post
Ovako kako je većina medija prenijela zvuči skandalozno, ali kad pročitaš sve što je rekao ima neke istine i tome i čovjek je u pravu.
Lik je žešči idiot kao i svatko kome je za sadašnje stanje u RH kriv Tito i komunizam a da bi sve riješila lustracija.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 16:43   #2046
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
http://www.index.hr/vijesti/clanak/g...vu/996078.aspx

Glasnović: Strijeljao bih suca, ali ne mogu. Još nemamo takvu državu
Naglasak je na jos...

Quote:
Tomo1972 kaže: Pogledaj post
Ovako kako je većina medija prenijela zvuči skandalozno, ali kad pročitaš sve što je rekao ima neke istine i tome i čovjek je u pravu.
Tako je i rekao kako su prenijeli mediji. Nije izvuceno iz konteksta.


"Meni se hvalio jedan crveni kmer, sudac u bivšem sustavu, kako nije riješio nijedan slučaj u svom mandatu. Prijatelju, ja bih njega strijeljao, ali nažalost, ne možemo. Nemamo takvu državu još",
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 17:24   #2047
Ja nemam komentara na takve skandalozne izjave bilo koga a posebno saborskih zastupnika jer je to samo po sebi šokantno.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 17:34   #2048
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Ja nemam komentara na takve skandalozne izjave bilo koga a posebno saborskih zastupnika jer je to samo po sebi šokantno.
I to sa saborske govornice, službeno, urbi et orbi...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 17:34   #2049
Kakva idiotčina od čovjeka! Sramota.
__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 18:01   #2050
I onda se ljudima prigovara, da žele zabraniti glasanje dijaspori. Msm, koji je k. glasačima iz 11. izborne? Što nam ti Hrvati izborom tog luđaka žele poručiti? To da su u Australiji i Kanadi mnogi Hrvati Antišini fanovi to odavno znamo. Očigledno Glasnović predstavlja kremu hrvatskog iseljeništva. Kao da nemamo dovoljno debila u Hrvatskoj.
Sve se bojim da se ponovni novi Korade.

Zadnje uređivanje DJTcro : 22.09.2017. at 18:14.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 18:09   #2051
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Ja nemam komentara na takve skandalozne izjave bilo koga a posebno saborskih zastupnika jer je to samo po sebi šokantno.
sada ce ga Plenkiyeva policija uhapsiti,

jer se zakon mora postivati, a prijenje strijeljanjem su prijetnje strijeljanjem, su prijetnje,

samo dok sleti na Pleso,

trader7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 18:26   #2052
Primitivac.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 19:31   #2053
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
I onda se ljudima prigovara, da žele zabraniti glasanje dijaspori. Msm, koji je k. glasačima iz 11. izborne? Što nam ti Hrvati izborom tog luđaka žele poručiti? To da su u Australiji i Kanadi mnogi Hrvati Antišini fanovi to odavno znamo. Očigledno Glasnović predstavlja kremu hrvatskog iseljeništva. Kao da nemamo dovoljno debila u Hrvatskoj.
Sve se bojim da se ponovni novi Korade.
Ja donedavno niti nisam ikada cuo za Glasnovica, a kamo li da bi on mene na bilo koji nacin predstavljao u Sabornici.

Medjutim, izgleda mi da je taj covjek po povratku u Hrvatsku izgubio svoj dusevni mir, ako ga je ikada i imao, spava s revolverom mu u djepu pidzame, i sanjari o radikalnim metodama oslobodjenja Hrvatske danas.

Tesko je covjeku vratiti se u Hrvatsku nakon nekoliko godina zivota u relativno normalnoj zemlji poput Kanade, i potom se ukljuciti u politicki (javni) zivot Hrvatske, a bez da poludi. Ja mislim da to razumijem, iako, dakako, to ne opravdavam.
celsus is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 20:59   #2054
Quote:
celsus kaže: Pogledaj post

Tesko je covjeku vratiti se u Hrvatsku nakon nekoliko godina zivota u relativno normalnoj zemlji poput Kanade, i potom se ukljuciti u politicki (javni) zivot Hrvatske, a bez da poludi. Ja mislim da to razumijem, iako, dakako, to ne opravdavam.
Da se on mogao tako kretenisati u kanadi i iz toga musti solidnu plaćicu, ostao bi on tamo. On stvano nije donio obrasce ponašanja iz "relativno normalne" države.
__________________
Asti miša.
papi73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 21:09   #2055
Glasnović se doima kao pripadnik najekstremnije ustaške emigracije, jedan od onih najzadrtijih najfanatiziranijih ustaških krkana iz doba još kada su frustracije iz poraza 1945. još bile friške, koji je nekim čudom došao do vremeplova i prebacio se u današnje vrijeme preskočivši sav civilizacijski razvoj.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 21:09   #2056
Quote:
celsus kaže: Pogledaj post
Ja donedavno niti nisam ikada cuo za Glasnovica, a kamo li da bi on mene na bilo koji nacin predstavljao u Sabornici.

Medjutim, izgleda mi da je taj covjek po povratku u Hrvatsku izgubio svoj dusevni mir, ako ga je ikada i imao, spava s revolverom mu u djepu pidzame, i sanjari o radikalnim metodama oslobodjenja Hrvatske danas.

Tesko je covjeku vratiti se u Hrvatsku nakon nekoliko godina zivota u relativno normalnoj zemlji poput Kanade, i potom se ukljuciti u politicki (javni) zivot Hrvatske, a bez da poludi. Ja mislim da to razumijem, iako, dakako, to ne opravdavam.
Ovo su podaci sa izbora:
Željko Glasnović, saborski je zastupnik koji ušao u Sabor zahvaljujući glasovima XI izborne jedinice, odnosno dijaspore, a za njega je glasalo 5211 birača.

Zanimljivo je da se danas Glasnović nalazi među onima koji žele promijeniti izborni zakon prema kojem se više ne bi biralo osam zastupnika nacionalnih manjina u Hrvatski sabor. Naime, Glasnoviću i njegovim istomišljenicima prije svega smetaju zastupnici SDSS-a te, kako kažu, "politička trgovina".


Prema podacima s posljednjih izbora, podsjeća Index, Milorad Pupovac u 12-toj izbornoj jedinici imao je 16.166 glasova dok su ostali zastupnici SDSS-a Mile Horvat i Boris Milošević imali po 12.175 i 11.479 glasova te tako ušli u Sabor. Sve je to dva do tri puta više nego što je imao Glasnović.

Recimo i kako je na posljednjim izborima u XI izbornoj jedinici za dijasporu od ukupno 21.223 birača, glasovalo je 21.208 birača, odnosno 99,93 posto birača. S liste za dijasporu u Saboru su ušli zastupnici HDZ-a Božo Ljubić s 3.041 glas, a Željko Raguž je imao svega 1609 glasova.

"Neki trogloditi u javnom prostoru u Hrvatskoj traže da se ukinu tri mjesta za zastupničku dijasporu. Nezamislivo", rekao je danas Glasnović u Saboru."

I sve je legalno.
Dok je SDP bio na vlasti nije želio mijenjati izborne zakone. ( a tu bi bilo problema i sa ustavom)
Uvijek su računali na manjinske zastupnike.
Tu je Arsen ispao slab matematičar.
Pupovac je za sve njih politički "Car"
Kao i HNS sa svojom pozitivnom diskriminacijom (zagovornik-Vesna Pusić).
Zlikavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 21:23   #2057
Glasnović gonna Glasnović


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 21:35   #2058
Quote:
papi73 kaže: Pogledaj post
Da se on mogao tako kretenisati u kanadi i iz toga musti solidnu plaćicu, ostao bi on tamo. On stvano nije donio obrasce ponašanja iz "relativno normalne" države.
Naravno da nije mogao u kanadskoj javnoj sluzbi davati takve izjave i primati ikakvu placu dulje od jednog dana.

Ljudi poput Glasnovica, Mamica, Bandica, i slicno, ne kontroliraju svoje rabijatno i suludo (a da ne govorimo o lopovluku) ponasanje i govor buduci da od toga u Hrvatskoj nema vecih negativnih posljedica po njih. Dakle, moze se reci da "sustav", ako vec ne i cijelo drustvo, toleriraju takvo javno ponasanje.
celsus is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 21:53   #2059
Quote:
Tomo1972 kaže: Pogledaj post
Ovako kako je većina medija prenijela zvuči skandalozno, ali kad pročitaš sve što je rekao ima neke istine i tome i čovjek je u pravu.
pročitala sam ja cijeli tekst
no, po meni, nedopustivo je takvo izražavanje
i ovo iz naslova a bome i dobar dio toga što piše u tekstu da je izrekao
svaka čast svima ali on je primitivac koji ili se ne zna kulturno izražavati ili je toliko nadmen da misli da je bogomdan. A vjerojatno i jedno i drugo.
I ovo je slika kamo ide HRvatska i s kim

Ovo nije prvi njegov takav govor i svaka čast za ono prije 20 godina, ali to nije čovjek koji treba predstavljati Hrvate - igdje.
I govoriti u bilo čije ime.

dalje ne smijem jer nisam liječnik pa ne mogu davati dijagnoze
iako za ovo i ne treba biti poseban stručnjak
__________________
17.04.2024. 729.864 birača podržava kriminal i korupciju
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 12:09   #2060
Jel ima Glasnović Kanadsko državljanstvo? Trebalo bi pitati Kanadu što misli o svojim državljanima koji su parlamentarni zastupnici druge države, a u parlamentu izjavljuju da bi trabalo stvoriti državu u kojoj oni mogu strijeljati suce!

Ovaj zadnji istup je samo još jedan dokaz koga smo mi preko dijaspore pustili u Sabor. Takvu budaletinu punu mržnje u srcu dugo nisam vidio. Pa taj počne pjeniti slinu na čubama kad se uzbudi i počne pričati o komunjarama, jugoslavenima, Srbima, i općenito svima koje bi vjerojatno strijeljao da imamo takvu državu.

Trebalo bi za saborskog zastupnika uvesti testi ličnosti i psiho-test. General bi pao i ovakvih problema ne bi bilo. To bi bila najbolja reforma izbornog zakona, da poremećene budale ne mogu u Sabor!
Oberon1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:51.