Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.05.2017., 08:09   #1921
Quote:
Bolji od tebe kaže: Pogledaj post
to je donekle povijesno uvjetovano, ljudi iz tih tzv. pasivnih krajeva, kako ih pogrdno zovu kockoglavi kamenjarci, nisu bili okrenuti radu, nego su živjeli od pljačke i paleža, upadajući još za vrijeme mletaka po bosni, a kasnije kao krajišnici u obrani od turaka. oni su zadržali taj hajdučki refleks, za razliku od međimuraca i istrijanaca koji su više bili izloženi austrijskoj i talijanskoj kulturi manufaktura.
yep, zato se i dandanas brijemo mačevima na suho i iz očiju ispaljujemo lasere

hajduci na moju veliku žalost, nisu činili ni 1 posto stanovništva. zapravo možemo ih usporediti sa piratima, a oni, složit ćeš se, ne mogu prestavljat mentalitet modernih britanaca, španjolaca i francuza

99 posto stanovništva za turske okupacije su bili kmetovi.

riječ koju tražite je anarhizam. mržnju prema sistemu upijamo s majčinim mlijekom. Uvelike je i razlog tome što nikad nismo imali vlastitu državu nego uvijek bili pod tuđom čizmom. U takvoj situaciji bi bilo glupo radit za sistem ne?


Kao što sam rekao: sami pali, sami se ubili, to se sve moglo elegantno izbjeć, a može i dandanas da ima samo zrno smisla za geopolitiku, uglavnom udarate u pogrešnu vreću. od drveta ne vidite šumu, rekao bi iz ideoloških razloga, jer su neki vaši puleni (i ne samo oni, zapravo većina ih je sa desnog politikčog spektra) krivi za ovo zbog čega kmečite...a Glasnović, on je tu samo sitna riba koja glasno urliče.

Zadnje uređivanje Samo jako! 1994 : 15.05.2017. at 08:20.
Samo jako! 1994 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 10:23   #1922
Quote:
ajduk a šimić kaže: Pogledaj post

Quote:
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post

Quote:
ajduk a šimić kaže: Pogledaj post
Pa i nije. Nego kad bolje razmislim ispada da je tebi i sličnima cilj uguziti se po zap. Europi.

E ovo je tek glupost, ali ne da mi se raspravljati. što se tiče talijanske kulture samo ću reći da su u juž. i sr. Italoiji ljudi do 2.sv. rata živjeli u pećinama.
pa i na teritoriju bivše juge imaš one kaj su živjeli u gradovima i onee kaj su živjeli u selima
dok su neki razvijali kultur neki su bili u pećinama

tak da ti usporedba nije bogznakaj

a možda i je

Usporedba je više nego dobra. Norveška je prije 100 godina bila najsiromašnija i najnerazvijenija zemlja Europe. Onda su otkrili sirovine, stvorile su se povoljne prilike posle 2. sv. rata i oni su danas primjer dobrog standarda (barem u ekonomskom smislu). Solidan dio Italije je živio lošije od balkana, a onda je došao Marshallov plan. Na kraju krajevaovi "pasivni krajevi" su veći dio povijesti bili nositelji kulture i razvoja. Želite pričati o ajdučkom mentalitetu, e pa samo ću vam reći da Trenkovi panduri dolaze iz sj. Hrvatske.

Ono pišete pizdarije, malograđanština i osobni jad je ono šta pokreće nekoliko komentatora na ovoj temi, ali neka tako triba biti.

ps.
Definiraj kulturu i tko ju je razvijao.
di sam ja pisala o malograđanštini?
Referirala sam jedino na tvoju opasku o talijanskoj kulturi i da su u dijelu Italije ljudi živjeli pećinama
U svakoj zemlji imaš one kaj žive u gradovima , selima pa i pećinama.
I to jedino kaj sam napisala.
Inače, malograđana ima i u gradovima kao što i pećinama ima ljudi koji su iznad kolektivnog mentaliteta.
Svaka čast Norveškoj, no to su Norvežani

Koliko čitam Hrvatima nije bilo dobro niti u jednom sistemu a nije im dobro niti u današnjem. Jer smo mi - Hrvati
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
Bandića će se prestati spominjati kad zadnji cent a za koji je zadužio Zagreb bude isplaćen.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 17:31   #1923
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
Koliko čitam Hrvatima nije bilo dobro niti u jednom sistemu a nije im dobro niti u današnjem. Jer smo mi - Hrvati
Ha...da.

Jednostavno; nedostaje svijesti..Svijest dolazi preko učenja...Čitanja...Shvaćanja..Općenito znanja.
Hrvati, kao i sudružni susjedni narodi trpe od te tvrdoglavosti da ne čitaju.
Tvrde, lijepše je piti kavicu, kupiti Audi i ići na more..
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 04:44   #1924
Quote:
Sforza Aspang kaže: Pogledaj post
Ha...da.

Jednostavno; nedostaje svijesti..Svijest dolazi preko učenja...Čitanja...Shvaćanja..Općenito znanja.
Hrvati, kao i sudružni susjedni narodi trpe od te tvrdoglavosti da ne čitaju.
Tvrde, lijepše je piti kavicu, kupiti Audi i ići na more..
evo nas...broj pismenih generacija...
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 18:10   #1925
Quote:
zalazak pameti kaže: Pogledaj post
evo nas...broj pismenih generacija...
Pa...bolje nego što je bilo jučer, manje nego što će trebati sutra.
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 18:12   #1926
http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...cijom/6122986/

hahahahahahahah
__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 18:26   #1927
Quote:
Bubochka kaže: Pogledaj post
Ne vidim ništa smiješno? Možeš pojasniti malo?
DuhRatnika is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 18:26   #1928
Generale, svaka ti se pozlatila, ne da nećemo više dopustiti da nas netko razoruža nego ćemo ovu crveno-kmersku bandu lustrirati i izopćiti je iz javnih i državnih ustanova gdje dan danas rovare i rade protiv Lijepe Naše. To su potomci i izdanci komunističko-udbaških krvopija koji su našu državu sisali i cjedili preko 50g. To su gamad koja i danas kada je sve poznato, dostupno i dokumentirano slave krvnika, zlikovca i masovnog ubojicu Josipa Broza zvanog tito koji je najveći izrod hrvatskog naroda.
Zabranjeni is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 24.05.2017., 18:43   #1929
Quote:
Bubochka kaže: Pogledaj post
Ne znam kako ovu vijest protumačiti. Koliko moraš biti glup pa se slikati sa ilegalnim oružjem i da ti na kraju te slike izađu u javnost. Pa sve i da se ne radi o ilegalnom oružju, ne znam odakle potreba odraslom čovjeku se slikati s oružjem.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 18:57   #1930
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Ne znam kako ovu vijest protumačiti. Koliko moraš biti glup pa se slikati sa ilegalnim oružjem i da ti na kraju te slike izađu u javnost. Pa sve i da se ne radi o ilegalnom oružju, ne znam odakle potreba odraslom čovjeku se slikati s oružjem.
I Kolinda se slikala s oružjem. Da pokrenemo postupak impeachmenta (opoziva) zbog toga?
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 19:05   #1931
Quote:
Zabranjeni kaže: Pogledaj post
Generale, svaka ti se pozlatila, ne da nećemo više dopustiti da nas netko razoruža nego ćemo ovu crveno-kmersku bandu lustrirati i izopćiti je iz javnih i državnih ustanova gdje dan danas rovare i rade protiv Lijepe Naše. To su potomci i izdanci komunističko-udbaških krvopija koji su našu državu sisali i cjedili preko 50g. To su gamad koja i danas kada je sve poznato, dostupno i dokumentirano slave krvnika, zlikovca i masovnog ubojicu Josipa Broza zvanog tito koji je najveći izrod hrvatskog naroda.
Prvo, kad si tako drčan, šta si uopće dopustio da te itko razoruža?
Il' si sam bio skinuo gaće, il' si se slagao s razoružanjem...il' će bit da nikad nisi ni bio naoružan...
Ovo za izopćavanje iz državnih i javnih ustanova... misliš valjda lustrirat djecu u vrtićima, znanstvenike iz IRB-a? Toliko "rovare" protiv RH da su do sada vjerojatno već prorovali tunel do Kine, kako bi se spojili sa kineskim kamaradima...
"potomci i izdanci..." jel' ti uopće misliš na ljude ili krumpire?

Slikovit primjer kako koncentrirat vlastitu glupost u tri rečenice... inače, predmetni đeneral (dignitet ranga generala bih sačuvao za ozbiljne vojne formacije i ozbiljne operacije, a ne za ovog wannabee vojnika bilo koje vojske koja ga primi) demonstrira što točno: hrpu ilegalnog oružja u stilu rednecka iz Alabame (jer ovo na slikama jednostavno ne smije posjedovati po važećim zakonima), kako se pravilno zalegne sa strojnicom na debeli tapet u kućnim papučama??
Lik koji ignorira zakone zemlje u kojoj je izravni sudionik u zakonodavnoj vlasti, još se time hvali po internetima, valja se po podu svoga stana s oružjem ponosno naglašavajući da je višestruko naoružan u civilnom društvu, u kojem ga apsolutno nitko ne ugrožava (osim vlastite gluposti)... zaslužuje da bude "lustriran" sa mjesta saborskog zastupnika. Neka slobodno veselo povede svoju sljedbu u krajeve Zemlje gdje neće biti toliko ugrožen... slijedi ga...
električni_zec is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 19:13   #1932
Opet isforsirana hajka zbog nicega.
A nece mu ni past dlaka s glave. Pod uvjetom da mu skinu imunitet, uvijek moze rec da se slikao u Americi ili da su replike za paintball/aerosoft (cak i ako nisu).
Resurrected is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 19:25   #1933
Quote:
Zabranjeni kaže: Pogledaj post
Generale, svaka ti se pozlatila, ne da nećemo više dopustiti da nas netko razoruža nego ćemo ovu crveno-kmersku bandu lustrirati i izopćiti je iz javnih i državnih ustanova gdje dan danas rovare i rade protiv Lijepe Naše. To su potomci i izdanci komunističko-udbaških krvopija koji su našu državu sisali i cjedili preko 50g. To su gamad koja i danas kada je sve poznato, dostupno i dokumentirano slave krvnika, zlikovca i masovnog ubojicu Josipa Broza zvanog tito koji je najveći izrod hrvatskog naroda.
Ovo je stravičan primjer govora mržnje i primjer doprinosa građanskom ratu do kojega će ovakvi ljudi na kraju dovesti.
__________________
Ignore lista: IscoAlarcon, nasmijanonebo, Martian7, Plavobili
stagediver is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 19:50   #1934
Nije uopće njegovo oružje. Slikani u Americi

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
SEYOboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 19:58   #1935
To je čovjek sa ozbiljnim zdravstvenim problemima, meni je njega žao
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 20:15   #1936
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
I Kolinda se slikala s oružjem. Da pokrenemo postupak impeachmenta (opoziva) zbog toga?
Doma se slikala, pa brže bolje na facebook da dobije što više lajkova?
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 20:41   #1937
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
I Kolinda se slikala s oružjem. Da pokrenemo postupak impeachmenta (opoziva) zbog toga?


Kolinda se slikala s automatskim oruzjem doma ili na poligonu?

Ako se ovaj genije nakon pateticne poruke izvlaciti da je to slikano u USA ili su replike onda je veci krele nego sto djeluje na prvu.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 20:45   #1938
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Kolinda se slikala s automatskim oruzjem doma ili na poligonu?

Ako se ovaj genije nakon pateticne poruke izvlaciti da je to slikano u USA ili su replike onda je veci krele nego sto djeluje na prvu.
čovjek u Americi već par tjedana.

baš vas je zabavno gledati kako se prosipate.
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 20:51   #1939
Nisam niti sumnjao kako ce se naci opravdanje za glupavost

A za to vrijeme neka Hrvati spremaju oruzje u Minkenu, za svaki slucaj
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 20:55   #1940
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Nisam niti sumnjao kako ce se naci opravdanje za glupavost

A za to vrijeme neka Hrvati spremaju oruzje u Minkenu, za svaki slucaj
kome treba opravdanje? u SAD-u je, zemlji u kojoj je dopušteno posjedovanje oružja i naslikavanje s njim.
to što poluinteligentni "naprednjaci" nasjednu na trolanje nije njegov problem. osim što vas je namjerno zatrolao, na opće veselje publike.
kem is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:13.