Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike

Za napredne korisnike Hardcore geeks here
Podforumi: Linux, Programiranje, Networking

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.10.2016., 18:43   #1
Iskustva i preporuke (serveri, radne stanice i sl.)

Ovu temu pokrecem ovdje jer mislim da vecina onih koji nabavljaju i odrzavaju servere i slicno vecinom dolaze u ovaj podforum. Tema bi sluzila kao razmjena misljenja o nabavci profesionalne opreme.
Od servera koje sam nabavljao u zadnje vrijeme to je bilo uglavnom od Sun ili sadasnjeg Oracle kao sto su Sparc T5120/5140/5240, zadnje je bilo nabavka par Netri T4-1.
Od x86 prije sam nabavljao SunFire, ali to su sad uglavnom stare kante. U zadnje vrijeme od x86 se koristi HP ProLiant DL serija.
Za radne stanice sam uglavnom koristio od Sun Ultra 24, nakon toga nesto sitno Lenovo S20, i zadnje sto se nabavljalo su HP Z400/420/440.
Sto se tice svega nabavljenog uglavnom sam jako zadovoljan sa kvalitetom izrade, podrskom u garantnom roku i izdrzljivosti nakon isteka garantnog roka. Sad trenutno razmisljam nabaviti neke Dell PowerEdge R serije servere, pa me zanima vase misljenje o njima. Naravno, slobodno mozete ovdje iznositi misljenja i o „White box“ serverima i slicno, jer je najbitnija razmjena misljena i vasa iskustva o istima.
Od mrezne opreme uglavnom smo fokusirani na Cisco opremu.
Eto toliko od mene za pocetak ove teme, nadam se da ce se i ostali koji zalaze u ovaj podforum prikljuciti raspravi.


Lijepi pozdrav.
__________________
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Saint06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 13:48   #2
Kada nema nista drugo, budem onda ja napisao svoja iskustva, iako nema skoro nista zajednickog s temom.


Jeftin "white box" za kod kuce:

Koristio sam vecinom brand name kucista jer su cvrsca, ali ih je trebalo preurediti kako bi se ostali dijelovi mogli staviti u njih. Znaci... dosta mjerenja, rezanja, brusenja, busenja itd. Hm, bilo bi bolje da sam slagao rackove.

Prije nekoliko godina su se proizvodili desktop dijelovi koji su podrzavali unbuffered ECC memoriju. Zadnja takva kombinacija koja se mogla jeftino kupiti je AMD procesor s Asus maticnom plocom. S vremenom sam shvatio da mi za ZFS ne treba jako puno memorije.

Diskovi koji su lako nabavljivi su vecinom enterparadajz, ali prije je bilo i Seagate Constellationa, te Hitachi Ultrastara po povoljnim cijenama, ponekad cak i jeftiniji od WD i sl. Mislim da su prestali biti lako nabavljivi kada su neki dosli na ideju koristiti desktop diskove s hardware RAID-om u poslovnim serverima, slicno kao sto neki DDS/DAT uredjaji ne podrzavaju prve generacije traka jer su neki koristili DAT Audio trake za pohranu racunalnih podataka, ali to sad nije vazno. Koristio sam vise manjih diskova umjesto jednog veceg, iako sada mislim da bi bilo bolje da sam ustedio za dva 512n diska po 2 TB, pa ih stavio u mirror, te dodatna dva za naizmjenicni cesci backup.

Ovisno o tome za sto su kante bile namijenjene, dodatno sam koristio rabljene SCSI PCI kontrolere, 68-pin diskove i DDS/DAT tape drive. Onda jos 1Gb PXE mrezne, kvalitetni PSU, UPS, CRT, kliketuse...

Da skratim, u usporedbi s brand name mogla se sloziti jako jeftina radna stanica ili server za kucnu namjenu s lako dostupnim jeftinim dijelovima koji nisu lose kvalitete.
Staromodan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 18:35   #3
intel serveri. Tihi, brzi, jeftini, pouzdani. Oduševljen sem z njima.

TYAN serveri su isto dobri. Omjer uloženo:dobiveno je super, iako su mi između TYAN-ovih i intelovih servera draži serveri od intela, jer je intel referentna platforma kak implementirati intel procesore, intel bridge, IPMI, intel mrežne kartice... intel najbolje zna kak jedan intel server treba funkcionirati, svi ostali su tu druga rupa na svirali.

http://www.intel.com/content/www/us/...r-systems.html

http://www.tyan.com/product_barebones2.aspx
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 18:43   #4
Quote:
Staromodan kaže: Pogledaj post
te Hitachi Ultrastara
Hitachi UltraStar. Zapravo IBM UltraStar. To su onda bili najbolji diskovi koji su na tržištu bili dostupni, top of the line. UltraSCSI-160 ili UltraSCSI-320. Još ih imam tu i tam v svojim serverima. Riknulo mi je par komada kak su stari, ali sem ih zamjenl isto z rabljenima i ovi rabljeni i dalje deru, dok ide-ide. Teške je više najti 80 pin SCA SCSI Hitachi pogone...

Vidim još se prodaju, no ne znam kakve su kvalitete danas:

https://www.hgst.com/products/hard-drives

Ja sem danas većinom na Seagate ES SAS pogonima. Jebo im pas mater skupi su, čim je SAS v pitanju vsi odmah nabiju cijenu jer znaju da je za profesionalnu upotrebu. Imam i neki kineski no-name brand, Jupiter se zove, SATA i IDE, 7200 RPM. Još niti jedan od tog jeftinog Jupiter kineskog šrota nije riknul, nemrem se čudom načuditi jer sem mislil kak nebuju zdurali više od tri leta kak su bili jeftini.
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 11:36   #5
Samo se stara garda javila sa iskustvom i preporukama, eh ovaj podforum je stvarno mrtav. Tu i tamo se netko od starijih javi ali to je sve postalo jako jadno. Covjek bi ocekivao od ovih mladjih da se malo angaziraju, ali ocito su vecina njih navikli sve gotovo i na pladnju.
Vec sam par puta imao namjeru otvoriti neku temu na ovom podforumu, ali kad vidim ovo mrtvilo jednostavno odustanem.

Lijepi pozdrav
__________________
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Saint06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 12:04   #6
Jedan doma u kućnoj radinosti slaže konfiguracije tipa "hoću internet", a drugi je zamislio da je apsolutna referenca za sve tehnologije dok hvali svoje svete krave i odbacuje sve ostalo iz samo njemu poznatih razloga.

Ako je ta "stara garda" referenca za bilo što, onda nam je najbolje da se ubijemo.
volatile is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 12:14   #7
Quote:
volatile kaže: Pogledaj post
Jedan doma u kućnoj radinosti slaže konfiguracije tipa "hoću internet", a drugi je zamislio da je apsolutna referenca za sve tehnologije dok hvali svoje svete krave i odbacuje sve ostalo iz samo njemu poznatih razloga.
Je, mogel si pitati iz kojih razloga, ali nisi; to ni moj problem.
Quote:
Ako je ta "stara garda" referenca za bilo što, onda nam je najbolje da se ubijemo.
Paaa, kak si počel, kulike vidim i ne bi bilo neke štete - dapače. Prirodna selekcija

Inače, onak usput, ja sem raskapal na sastavne dijelove te opet slagal sgi Indy, Indigo, Onyx, Origin 2000, Origin 3000, Origin 300, Altix, hp N-, L-, K-, B-, C-, J- (još imam nekoliko komada v svom privatnom datacentru) te Integrity-seriju; Sun SPARCstation 1, 1+, 2, LX, 10, 20, Ultra I, II, IIe, Netra, A1000, D1000, OPUS (SPARC klon), Axil (još jeden SPARC klon), SPARCServer (da, onaj Cray dizajn), Enterprise 10000 (još jeden Cray), V100, V240, T1000, T2000 (koji još uvijek čine dobar dio moje privatne infrastrukture), T5220 (imal sem prvi prototip s beta OBP firmwareom te alu-folijom jer nisu još vsi ventilatori bili ugrađeni, poslan expresno avionom drito iz Sante Clare), T5240, X4100, X4100 M2, X4500 (Thumper), T4-1, T4-2, T5-2...

Redovno sem vse sam servisiral, administriral, programiral, a podučavali su me serviseri tih firmi... bil sem prvi koji je v zemlji v kojoj sad živim dizajniral high density 1U server baziran na quad socket Opteron arhitekturi, taj prototip i dan danas dela i bil je mustra za datacentre... hp je tek godinu dana nakon mene imal prvi Opteron sustav, i driveri nisu još bili kak spada... A to da sem bil prvi inače znam po temu, kaj sem dijelove za dizajn moral naručivati iz celega sveta, jer ih v zemlji nije bilo. Meni je uspjelo složiti quad Opteron sustave na bazi 939, dok hp-u to nije nikad skroz pošlo za rukom - prvi njihov dizajn koji je kulike-tulike bil napol upotrebljiv je bil baziran na 940-tki.

Iza sebe imam backup rješenja z po šest silosa, 127 kazetnih pogona i 1800 kazeta svaki, biblioteke s robotima... bil sem među prvima koji su dizajnirali i implementirali hardware fiberchannel RAID storage (da bi posle na skužil da je SAN drek, a EMC i Hitachi moju hipotezu pretvorili v teoriju), a iza sebe imam, uz izdašno programiranje svega i svačega, i arhitekture sustava za pohranu koje i dan danas odoljevaju "digitalnom truležu", paranoidno čuvaju integritet podataka i još stignu isprašiti EMC i Hitachi po pitanju cijene te performansi... zvali su me da dojdem, i bil sem jedno vreme delal v silicijskoj dolini, kao konzultant odnosno inžinjer za jednu veliku hardware firmu, i to kao jedina starkelja tam.

Ja ti, rista, živim za takve stvari, to mi je strast, opsesija, jedan od hobija.

Kaj ti imaš iza sebe, da bi mogel ovak arogantno i svisoka izjavljivati "onda nam je najbolje da se ubijemo"?
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?

Zadnje uređivanje Annatar : 25.10.2016. at 12:49.
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 12:42   #8
Pa kad pored svega toga stigneš pisati i na ovom forumu?!? Ozbiljno.
No-Name is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 12:58   #9
Quote:
volatile kaže: Pogledaj post
Jedan doma u kućnoj radinosti slaže konfiguracije tipa "hoću internet", a drugi je zamislio da je apsolutna referenca za sve tehnologije dok hvali svoje svete krave i odbacuje sve ostalo iz samo njemu poznatih razloga.

Ako je ta "stara garda" referenca za bilo što, onda nam je najbolje da se ubijemo.
Zar ne mislis da bi bilo bolje da si umjesto ovog upisa napisao svoje iskustvo ili preporuku za neki hardware i tako pridonio ovoj temi??
S ovim upisom si napravio upravo suprotno, a sto se tice kucne radinosti i slicno, covjek je i naveo da je to "white box" i za sto mu je sluzio tako da nema potrebe pljuvanja po nekome. Ja sam uvijek bio za dobre rasprave ali kad netko pljuje po nekom drugom, a sam ne pridonese temi nego samo pise da bi nesto napisao mi je bez veze.

Lijepi pozdrav.
__________________
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Saint06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 13:41   #10
Quote:
No-Name kaže: Pogledaj post
Pa kad pored svega toga stigneš pisati i na ovom forumu?!? Ozbiljno.
Zakaj ne? Cekal sem da mi se skompilira:
Kod:
> ls -1 builds/
flac-1.3.1.SunOS.sparc
flac-1.3.1.SunOS.sparc.64
libsndfile-1.0.27.SunOS.sparc
libsndfile-1.0.27.SunOS.sparc.64
Frisko izgradjeno, taman dok sem to napisal. Mislis kak inace bi? Nema sanse.

https://xkcd.com/303/
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 13:48   #11
Quote:
Saint06 kaže: Pogledaj post
S ovim upisom si napravio upravo suprotno, a sto se tice kucne radinosti i slicno, covjek je i naveo da je to "white box" i za sto mu je sluzio tako da nema potrebe pljuvanja po nekome.
I ne samo to, nego taj covjek to dela v svoje vlastito vrijeme i to cisto radi znanja samog, radi ucenja, iz znatizelje.

Svake hvale vrijedno. Ali najlakse se kurcit' i pljuvat' po drugima. "Hocu internet". Nevjerojatno kakva neodgojenost. Da bar Hrvatska ima vise takvih radoznalih ljudi, koji se bave intelektualnim stvarima iz hobija, ne bi vam informatika bila takav zostali drek! I jos se arogantno kurci, nevjerojatno!
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 13:48   #12
Quote:
Saint06 kaže: Pogledaj post
Zar ne mislis da bi bilo bolje da si umjesto ovog upisa napisao svoje iskustvo ili preporuku za neki hardware i tako pridonio ovoj temi??
S ovim upisom si napravio upravo suprotno, a sto se tice kucne radinosti i slicno, covjek je i naveo da je to "white box" i za sto mu je sluzio tako da nema potrebe pljuvanja po nekome. Ja sam uvijek bio za dobre rasprave ali kad netko pljuje po nekom drugom, a sam ne pridonese temi nego samo pise da bi nesto napisao mi je bez veze.

Lijepi pozdrav.
Ako itko od Vas ovdje koristi radne stanice i servere u profesionalne svrhe, onda je moj komentar i dalje na mjestu i ne radi se o nikakvom pljuvanju. U životu nisam vidio da netko u kućnoj radinosti sastavi računalo i to nazove radnom stanicom. Forumaš pod imenom Annatar je samo u zadnja 2-3 dana ne popljuvao, nego bi bolji opis bio "posrao" više od polovice svih ljudi na ovoj planeti koji se bave razvojem softwarea. Također je u svom prethodnom postu nastojeći nahvaliti samoga sebe (opet) iznio nonsens. Vidim da nije svjestan kako ti ispadi više govore o njegovom (ne)znanju i karakteru nego što on misli. Gledajući neke starije postove vidim da on jednostavno ne zna drugačije funkcionirati. Takvu osobu nisi našao za shodno prozvati za pljuvanje, ali mene jesi, i to zato jer sam napisao istinu?!
volatile is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 13:52   #13
Quote:
volatile kaže: Pogledaj post
Ako itko od Vas ovdje koristi radne stanice i servere u profesionalne svrhe, onda je moj komentar i dalje na mjestu i ne radi se o nikakvom pljuvanju. U životu nisam vidio da netko u kućnoj radinosti sastavi računalo i to nazove radnom stanicom. Forumaš pod imenom Annatar je samo u zadnja 2-3 dana ne popljuvao, nego bi bolji opis bio "posrao" više od polovice svih ljudi na ovoj planeti koji se bave razvojem softwarea. Također je u svom prethodnom postu nastojeći nahvaliti samoga sebe (opet) iznio nonsens. Vidim da nije svjestan kako ti ispadi više govore o njegovom (ne)znanju i karakteru nego što on misli. Gledajući neke starije postove vidim da on jednostavno ne zna drugačije funkcionirati. Takvu osobu nisi našao za shodno prozvati za pljuvanje, ali mene jesi, i to zato jer sam napisao istinu?!
Tebe ocigledno jebe jer se i ti nalazis v grupi prozvanih, koji objektno orijentirano programiraju. I sad: umjesto da se duboko zamislis jel' to kaj delas fakat okay (objektno-orijentirano programirati) kad negdo tak zestoko kritizira to (a nisem jedini, dapace), te da pogledas kaj jos ima od tehnika programiranja, ti se jos i agorantno, revoltirano bunis! Grozno!

On je uvrijedjen! Kakva to arogancija mora biti, koji red magnitude?!?

Ali ne bi isel traziti bolji nacin, niti pitati kaj je bolje, VSE - SAM TO - NE!!!
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 14:14   #14
Quote:
volatile kaže: Pogledaj post
U životu nisam vidio da netko u kućnoj radinosti sastavi računalo i to nazove radnom stanicom.
Nakon ovog kratkog intermezza (jos kompiliranja), sada nazad na temu, nastavljamo v revijalnom tonu:

radne stanice vise ne postoje, jer radna stanica bijase definirana visokom protocnoscu (crossbar switch v Sun-ovima i hp-evima, hardware router v sgi-evima), jednim ili vise 3D akceleratora, te zvucnim sposobnostima visoke kvalitete.

Danas je umjesto crossbar switcha north i south bridge, svaka PC kanta ima PCIe x16 slotove, i to njih nekoliko, te prima v sebe nekoliko 3D akceleratora. intel HD7+1 audio te AC97 podrska su standardne.

To morti nije elegantno kak jedan crossbar switch, ali je jeftino i dovoljno brzo da korisnici vise ne primjete. Sukladno tome, trzista za desktop UNIX hardware vise nema.

Prema tome, jedina moderna radna stanica koja se danas more sloziti je PC kanta. Drugo nema, a ak i ima, tulike je teska egzotika da za to nema softwarea, ili ima samo GNU/Linux. INTERGRAPH, koji je delal Windows radne stanice, je odavno otprhnul. Koja jos UNIX firma dela radne stanice i to v rangu cijena koje si obicni smrtnik moze priustiti? Je, mores si za par somova eura kupiti PowerPC baziranu Amiga X1000 radnu stanicu. Koja ne vrti UNIX, neg AmigaOS ili AROS za PPC, za kojeg je biblioteka software mikroskopska. Sirove hardware performanse nezavidne. Razlika v arhitekturi izmedju tega i PC kante nezavidna. Koje li svrhe onda?

Kaj bu drugo slagal kao radnu stanicu, neg PC kantu? Danas kdo jos ima uopce PC kantu (vani ju ima vse manje i manje ljudi, jer neceju i ne treba im), mores locker reci da su to radne stanice, gdi se sednes i odradis nekaj dosadnoga (vecina ljudi su na iPad-ovima i najradije ih koriste na WC-u ili v krevetu, ili na kaucu v dnevnoj sobi).

Zakaj se sprdat' z covekom ak doma slaze PC kante? Vidis da on i sam zna kaj slaze te da to nije profesionalna oprema. Spoznaja je prvi korak k svladavanju discipline.

Kvaka je v tome kaj na tom hardwareu vrti, a kak se cini, vrti Solaris, dakle ne jos jedan GNU/Linux mamlaz, neg covek slaze PC kantu da zavrti Solaris na njoj. UNIX je ono kaj tu PC kantu cini radnom stanicom! Danas barem ima ECC memorije jeftino, ZFS osigurava podatke, hardware je dovoljno mocan, SCSI ili SAS storage je dostupan svima. Kaj bi to moderna radna stanica imala od komponenti, kaj bi bilo drukcije od PC kante iz kucne radinosti? Ja dole imam jos uvijek Sun Ultra 5, v kojoj je najnormalnije ATX napajanje iz PC kante! Koja je razlika onda, ak su iste komponente v pitanju?

Ima ovdje stvarno skvadre koja vjeruje da je brand name ECC memorija (na primjer od hp-a) drukcija od ECC memorije od na primjer SAMSUNG-a? A ima samo tri proizvodjaca memorijskih cipova na svijetu!
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?

Zadnje uređivanje Annatar : 25.10.2016. at 14:35.
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 14:38   #15
Quote:
Annatar kaže: Pogledaj post
Tebe ocigledno jebe jer se i ti nalazis v grupi prozvanih, koji objektno orijentirano programiraju. I sad: umjesto da se duboko zamislis jel' to kaj delas fakat okay (objektno-orijentirano programirati) kad negdo tak zestoko kritizira to (a nisem jedini, dapace), te da pogledas kaj jos ima od tehnika programiranja, ti se jos i agorantno, revoltirano bunis! Grozno!

On je uvrijedjen! Kakva to arogancija mora biti, koji red magnitude?!?

Ali ne bi isel traziti bolji nacin, niti pitati kaj je bolje, VSE - SAM TO - NE!!!
Ne laskaj si, tvoji komentari nemaju nikakvu težinu.
volatile is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 14:42   #16
Quote:
volatile kaže: Pogledaj post
Ako itko od Vas ovdje koristi radne stanice i servere u profesionalne svrhe, onda je moj komentar i dalje na mjestu i ne radi se o nikakvom pljuvanju. U životu nisam vidio da netko u kućnoj radinosti sastavi računalo i to nazove radnom stanicom. Forumaš pod imenom Annatar je samo u zadnja 2-3 dana ne popljuvao, nego bi bolji opis bio "posrao" više od polovice svih ljudi na ovoj planeti koji se bave razvojem softwarea. Također je u svom prethodnom postu nastojeći nahvaliti samoga sebe (opet) iznio nonsens. Vidim da nije svjestan kako ti ispadi više govore o njegovom (ne)znanju i karakteru nego što on misli. Gledajući neke starije postove vidim da on jednostavno ne zna drugačije funkcionirati. Takvu osobu nisi našao za shodno prozvati za pljuvanje, ali mene jesi, i to zato jer sam napisao istinu?!
Gle ovak, za razliku od tebe @Annatar je bar iznio svoja iskustva o hardware koji je koristio i jos uvijek koristi, te preporucio sto je po njemu OK. Ti si u ovoj temi samo da bi se sukobio s njim jer ti je ocito povrijedio ego. Ukoliko imas nesto protiv njega to rjesavaj preko PM, a ako nemas sto pametno napisati o ovoj temi molim te prestani biti off i spamati temu bezveze.

Lijepi pozdrav.
__________________
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Saint06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 14:46   #17
Quote:
volatile kaže: Pogledaj post
Ne laskaj si, tvoji komentari nemaju nikakvu težinu.
Pa kaj onda delas tu
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 15:00   #18
Evo, po meni cist' OK server z dobrim omjerom cijena naspram performansi,
Kod:
Mfg Part No.	Description	Availability	Unit Qty
R1304SPOSHOR	Intel Server Chassis R1304SPOSHOR		1
S1200SPO	Intel Server Board S1200SPO		1
M391A2K43BB1-CPB	16GB (1X16GB) UDIMM, DDR4, 2 Rank, 2133MHz		4
CM8066201921804	Intel Xeon Processor E3-1220 v5 (8M Cache, 3.00 GHz)		1
AXXRMM4LITE2	Intel Remote Management Module RMM4 LITE		1
Incl	1U passive heat sink		1
Incl	Power Distribution Board FXXCRPSPDB2		1
Incl	Chassis handles -installed		2
Incl	SATA Optical drive bay with filler panel		1
Incl	3.5 inch Hot-swap drive trays		4
Incl	12Gb SAS Backplane		1
Incl	Riser card assembly		1
Incl	Standard control panel assembly		1
Incl	Front I/O Panel assembly (1 x VGA and 2 x USB)		1
Incl	SATA data cable		1
Incl	Backplane I2C cable		1
Incl	SATA ODD data cable		1
Incl	SAS Data cable		1
Incl	1GbE Ethernet port		2
Incl	450W redundant power supply		2
Incl	System fans		3
RS3FC044	RAID Controller RS3FC044		1
RMS25JB040	Integrated RAID Module RMS25JB040	3-6 weeks (2)	1
Jedino kaj je 64 GB memorije knap, ali cim se poveca maksimalni kapacitet, cijena proleti kroz plafon.

http://ark.intel.com/products/88648/...m-R1304SPOSHOR
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 15:04   #19
Quote:
Saint06 kaže: Pogledaj post
Gle ovak, za razliku od tebe @Annatar je bar iznio svoja iskustva o hardware koji je koristio i jos uvijek koristi, te preporucio sto je po njemu OK. Ti si u ovoj temi samo da bi se sukobio s njim jer ti je ocito povrijedio ego. Ukoliko imas nesto protiv njega to rjesavaj preko PM, a ako nemas sto pametno napisati o ovoj temi molim te prestani biti off i spamati temu bezveze.

Lijepi pozdrav.
Ah, ti si mu wingman...

Da ti odgovorim na pitanje, Dell-ovi bladeovi rade bez problema, kao i SuperMicro X9 i X10.
volatile is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 15:07   #20
Za Supermicro X-seriju nis nemrem reci jer ju ne poznam, ali DELL je najveci srot: za pocetak hardware je napravljen v Kini a ne na Taiwanu. Zatim, nije moguce kupiti DELL server bez hardware RAID kontrolera. Barem nije bilo do sada.

A kontroleri su im LSI MegaRAID, uzasno smece. Na primjer, pogon rikne, MegaRAID firmware to uopce ne skuzi. A to da za ZFS-bazirane sustave nije potreban ikakav RAID kontroler neg samo smeta, o tome nebumo.
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:25.