Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.03.2017., 15:35   #261
Quote:
sanjcho kaže: Pogledaj post
Kad osoba prestane pokazivati znakove zdravog razuma i razgovor s njom ne pomaže, i kreće sa prijetnjama i fizičkim nasiljem jasno da se trebaš odmaknuti. Očito jedna riječ i pogled može biti okidač da krene prijetiti škarama, rezati žice i sl..
ne pričamo o manijaku na parkingu trgovine (a i tada bi se odmakli i pozvali policiju, da ne naudi sebi ili drugome), nego o nekome s kime živimo u stanu. ako je takva situacija, ponovo: IGNORIRANJE nije rješenje.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 16:01   #262
Evo, danas smo obavili razgovor sa pravnicom, ona je kontaktirala svoju kolegicu iz CZSS pa nam je i ona dala par savjeta i na kraju dana nisam puno pametnija.

Uglavnom, gospođa iz centra je preporučila da se centru ni ne obraćamo jer ne reagiraju ni na puno ozbiljnije slučajeve od našega. Kaže da bismo u najboljem slučaju dobili savjet da to riješimo mirnim putem uz razgovor i dogovor unutar same obitelji. Toliko sam nade polagala u taj centar, a izgleda da ništa od njih.

Što se policije tiče, pravnica kaže da se oni po njenom iskustvu ne vole puno miješati u slučajeve obiteljskih razmirica i da ako ih pozovemo moramo biti spremni da ćemo možda morati platiti kaznu od 10 000 kn, i to mi, a ne baka jer umirovljenicima uglavnom ne naplaćuju takve globe zbog socijalnog statusa i niskih primanja.
Ako ih odlučimo zvati, neka to bude u jeku njenog pijanstva. Kaže da može završiti jednu noć na triježnjenju ili par dana u bolnici, ali da je to sve kratkoročno.

Što se imovinsko pravnog dijela tiče, muž je vlasnik i ima pravo raditi sa stanom što želi, čak ga i prodati s njom kao zaštićenim stanarom.
Njeno jedino pravo je da živi u stanu dok je živa, a to pravo nesmetano uživa, tako da ona protiv nas nema ništa.
Oko dijela s njenim doživotnim uživanjem, postoji li ono uistinu ili ne, joj moramo podastrijeti dokumente koji nam nedostaju. Ali pošto ju muž ne bi istjerao iz stana cak i da nema to pravo uživanja, nije ni važno.

Sve u svemu, ne možemo ništa.

E, da, i snimke na kojima mi ona prijeti da će me ubiti su inkriminirajuće samo za mene, ali ne i za nju i ja mogu ići u zatvor do 3 godine ako bez njenog znanja snimam naš međusobni razgovor.

Kazneno zakonodavstvo ove države je sprdnja. Znači ona meni može prijetiti ubojstvom i ja to mogu imati snimljeno, ali se njoj neće desiti ništa, a ja mogu u zatvor do 3 godine.
Molly K Darling is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 16:15   #263
Koliko ja ovo kužim - vi živite u babinu stanu ?

Pa dok ste kod nje, ima do bude po njenom, ako vam se ne sviđa uvijek možete odseliti.

Zbilja jednostavno.
Strugacki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 16:16   #264
Quote:
Strugacki kaže: Pogledaj post
Koliko ja ovo kužim - vi živite u babinu stanu ?

Pa dok ste kod nje, ima do bude po njenom, ako vam se ne sviđa uvijek možete odseliti.

Zbilja jednostavno.
O jbte više
Molly K Darling is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 16:19   #265
Trebali biste otići na odmor kojih mjesec dana.
U međuvremenu bi bilo zgodno da maknete sve stvari iz stana i da ostavite ludu babu da malo razmišlja o posljedicama svojih djela.

Ako vam je mjesec dana previše, onda pola mjeseca.
Kako od države neće dobiti pomoć...
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 16:20   #266
Hoćete li poslije novih saznanja razmisliti o preseljenju?
jopko_bopko is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 16:20   #267
Quote:
Molly K Darling kaže: Pogledaj post
Sve u svemu, ne možemo ništa.
Možete izvaditi glavu iz guzice i odseliti se iz te situacije dok god je stara živa i u stanu


Ili možete ići okolo i tražiti da netko drugi na bilo koji drugi način riješi vaš problem
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 16:26   #268
Za autoricu bi najidealnije bilo da - baba umre.

Croatian problems 10/10.
Strugacki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 16:31   #269
pronaći tko joj je LOM.
pregled.
dijagnoza; lijekovi.

LOM može doći i u kućni posjet.

ustanoviti je li demencija u pitanju, a više navedenih stvari navodi na to, pa procjena kako i što dalje.

ni dana više bez imanja pojma tko i gdje joj je liječnik i mirenja s tim 'da to ne možete saznati'.
prvo to riješiti.
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 16:39   #270
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Trebali biste otići na odmor kojih mjesec dana.
U međuvremenu bi bilo zgodno da maknete sve stvari iz stana i da ostavite ludu babu da malo razmišlja o posljedicama svojih djela.

Ako vam je mjesec dana previše, onda pola mjeseca.
Kako od države neće dobiti pomoć...
Da, i spomenula je da su računi ostali na njeno ime.
__________________
Tisuću razloga za ljubav, tisuću razloga za smijeh...
sanjcho is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 16:40   #271
Imala sam sličnu situaciju doma, godinama smo trpili sranja od bake. Kakve institucije, neće nitko dirat u bespomoćnu bakicu.

Zašto ne razgovarate s njom? Da, gnjevna je i bijesna, al posjednite ju i pitajte oće li se smirit da se istolerirate još par godina i da umre u miru. Ili idete, pa nek se sama snalazi.

Mi smo tako sa svojom. I nije nas shvaćala ozbiljno. I onda smo se lijepo spakirali i otišli. Ja živim sama već par godina, a faks sam završila prije par mjeseci.

Ili ostanite inertni i prestanite kukat ili se snađite. Odrasli ste ljudi.
MissLoreen is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 16:43   #272
Iskreno, ono o čemu sada razmišljam (jer se seliti ne možemo, a ne možemo ni na odmor) jest to da prodamo stan skupa sa babom, od tog novca vratimo kredite i onda uzmemo kredit za samo naš stan.

Divna solucija.
Osim kad si opterećen skrupulima i moralom pa znaš da nikad nećeš to napraviti, ali dozvoljeno je barem maštati.

uzadnjičas Danas ja izlazim iz sobe i idem u wc, vrata wc-a zateknem širom otvorena, ona unutra stoji gola, bez gaća. Ja joj kažem da si zatvori vrata jer ju ne želim gledati golu. A ona meni kaže da ako mi smeta gledati ju golu, neka umrem.

I što s takvom osobom nego ju ignorirati!?

Ignorirat ću svaki atom njenog postojanja dok god smo zajedno u stanu.
Molly K Darling is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 16:45   #273
autorice nisi mi odg sto kaze tvoj svekar na to....
i tvoj muz...(on ju naravno nece izbaciti jeli tako)

moj savjet ti je da ignorirate babu i to je to....jer to je covjeku nesto najgore u zivotu....
naravno da se baba buni--jer to je bio njen stan i iako ga je pripisala sinu pa sin svom sinu(tvom muzu) u bakinoj glavi je to i dalje "njen" stan...

opisao sam ti gore kako je prosla moja sestra....
dakle potpuno isti slucaj...
jos je "tvoja" baka agilna
ova je bila slaba na noge...
ovi su joj pomagali a ona jos galamila na njih...

a kad su otisli u podstanare opet nisu valjali jer su je "ostavili"
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 16:47   #274
kod nekih 'akutnih' stvari, tipa prijeti ti škarama ili defecira okolo po stanu, nazvati dežurnog psihijatra u vrapču, mislim da bi trebali imati dežurnoga posebno i na odjelu gerijatrije te mu reći što se dešava i tražiti savjet što bi bilo najuputnije napraviti s obzirom da izbjegava liječnike.

Quote:
Molly K Darling kaže: Pogledaj post

uzadnjičas Danas ja izlazim iz sobe i idem u wc, vrata wc-a zateknem širom otvorena, ona unutra stoji gola, bez gaća. Ja joj kažem da si zatvori vrata jer ju ne želim gledati golu. A ona meni kaže da ako mi smeta gledati ju golu, neka umrem.
haloooo, demencijaaaa! starci postaju agresivni, inatljivi, paranoični, napadaju, skidaju se goli pred drugima bez srama, se..ru po parketima. daj se opameti!!!! kontaktirajte liječnike: LOM-a ili psihijatra!!!
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 16:50   #275
Quote:
vhrkac kaže: Pogledaj post
autorice nisi mi odg sto kaze tvoj svekar na to....
i tvoj muz...(on ju naravno nece izbaciti jeli tako)

moj savjet ti je da ignorirate babu i to je to....jer to je covjeku nesto najgore u zivotu....
naravno da se baba buni--jer to je bio njen stan i iako ga je pripisala sinu pa sin svom sinu(tvom muzu) u bakinoj glavi je to i dalje "njen" stan...

opisao sam ti gore kako je prosla moja sestra....
dakle potpuno isti slucaj...
jos je "tvoja" baka agilna
ova je bila slaba na noge...
ovi su joj pomagali a ona jos galamila na njih...

a kad su otisli u podstanare opet nisu valjali jer su je "ostavili"
Oprosti, previdjela sam.

Svekar nas razumije, on je kroz sve i puno gore prošao s njom.
Kaže da ju probamo snimati, ali sudeći po pravnici, to i nije tako mudar savjet.

Svekar i baka se ni danas ne slažu. Ali ona se ni s kim ne slaže, svojoj rođenoj sestri nije išla na pogreb jer joj je ova oštetila torbu.

Da, ta baka iz tvoje priče i ova imaju dosta dodirnih točaka, osobito ovo sa strahom od trovanja. Drago mi je da se tvoja sestra riješila muke.

Ne, naravno da muž nikada ne bi izbacio baku iz stana, čak i da nema to famozno pravo uživanja.
Molly K Darling is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 16:53   #276
Quote:
aryna kaže: Pogledaj post
kod nekih 'akutnih' stvari, tipa prijeti ti škarama ili defecira okolo po stanu, nazvati dežurnog psihijatra u vrapču, mislim da bi trebali imati dežurnoga posebno i na odjelu gerijatrije te mu reći što se dešava i tražiti savjet što bi bilo najuputnije napraviti s obzirom da izbjegava liječnike.

haloooo, demencijaaaa! ljudi postaju agresivni, inatljivi, paranoični, napadaju, skidaju se goli pred drugima bez srama, se..ru po parketima. daj se opameti!!!! kontaktiraj liječnike: LOM-a ili psihijatra!!!
Aryna, ovo sa zvanjem odjela za psihijatriju mi zvuči ok, bilo bi dobro dobiti savjet stručne osobe, osobito ako postoji odjel za gerijatriju, nisam znala za to. Hvala ti na savjetu i konstruktivnom pristupu, kao i Allexis i Elizi Day!
Molly K Darling is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 16:57   #277
Quote:
aryna kaže: Pogledaj post
haloooo, demencijaaaa! starci postaju agresivni, inatljivi, paranoični, napadaju, skidaju se goli pred drugima bez srama, se..ru po parketima. daj se opameti!!!! kontaktirajte liječnike: LOM-a ili psihijatra!!!

Evo, još ću ja kvotat ovo, za slučaj da autorica nije vidjela.

Molly, onog momenta kad prestaneš tu baku kriviti za ono što ti se događa, počet ćeš rješavati svoj život koji si zakomplicirala SAMA.
Ašatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 17:04   #278
zašto nitko ne posluša arynu?
najpametniji savjeti na temi...
pravac LOM, što prije,
i naći papire i što prije odvjetniku,
da točno znaš na čemu si
brezia is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 17:05   #279
Quote:
ElizaDay kaže: Pogledaj post
Nisi baš pratio. Baba je poklonila stan sinu kada je on postao vlasnik stana, a ona ima pravo (što je moguće samo usmeno dogovoreno) živjeti u stanu dok ne umre.

Njen sin je slobodan raditi sa stanom (kojeg je vlasnik) što god želi, pa i prodati ga trećoj osobi koja je voljna kupiti stan s teretom babe koja živi u njemu do smrti.

On je odlučio ipak pokloniti stan svome sinu, čime je njegov sin (bakin unuk) postao vlasnikom stana. Da je postojao uvjet tipa kako ona može do kraja života živjeti u stanu, on ne bi magično nestao.

Ipak, unuk ostavlja baku da živi u stanu te istovremeno useljava svoju suprugu u isti.

Baba divlja, ludi, prijeti, ugrožava njihovo zdravlje i time ozbiljno krši zakon, ali i normalne civilizirane ljudske odnose, a vi napadate autoricu da se babi uvalila u stan i da je se želi riješiti.

To nije babin stan. Nije od onog trena kada ga je darovala svom sinu.

Do sada joj nitko nije branio pravo uživanja u stanu kojeg više nije vlasnik, iako je moguće da taj uvjet uopće nije pravno valjan.

Koji su babini razlozi za poklanjanje stana ne znamo. Najvjerojatnije kako autorica navodi nedostatak financija da ga sama održava i plaća režije. I to je u redu. Ali ne možeš prebaciti stan skupa sa svim obavezama na drugoga, a i dalje glumiti šerifa. Možeš voditi miran suživot sa vlasnikom i njegovom ženom.

Ona je ta koja zagorčava život vlasniku stana, tjera ga iz stana, narušava mu obiteljske odnose (sa suprugom) i ozbiljno krši zakon. Baba i moral ne mogu ići u istu rečenicu.
Ni ti ne pratiš.

Baba taj stan nije darovala, da jest ne bi bila u njemu. Malo bolji odvjetnik to redovito sruši na sudu. Ne bi bili ni prvi ni posljednji.

Ako baba traži nešto zauzvrat, to nije dar. U tom slučaju treba napraviti ugovor u doživotnom uzdržavanju gdje obje strane imaju obveze i prava. Ovako nek se pomole Bogu da baba ne naleti na nekog tko će skužiti priliku i izbacit ih iz stana.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 17:07   #280
Quote:
Molly K Darling kaže: Pogledaj post

uzadnjičas Danas ja izlazim iz sobe i idem u wc, vrata wc-a zateknem širom otvorena, ona unutra stoji gola, bez gaća. Ja joj kažem da si zatvori vrata jer ju ne želim gledati golu. A ona meni kaže da ako mi smeta gledati ju golu, neka umrem.

I što s takvom osobom nego ju ignorirati!?

Ignorirat ću svaki atom njenog postojanja dok god smo zajedno u stanu.
i time nećeš riješiti problem s bakicom nego samo uzrokovati eskalaciju sukoba. ignoriraj, pa ćeš se moći i dalje čuditi otkud njoj takva agresija. možda ti je to i cilj, kad veliš da policija neće ništa poduzeti dok ne bude krvi.

bi li to isto mislila i tako se ponašala prema vlastitoj majci, da si s njom u kući?
ili prema psu, ljubimcu kojeg si imala puno godina, a koji se počeo sumanuto ponašati, reže i grize. pa nećeš to ignorirati, valjda?

da, trebate se maknuti iz stana, kad niste u stanju koegzistirati. ali nemoj misliti da je taj način ponašanja prema baki (kao da je zrak, kao da je nema) okej jer nije. ovo što ona govori, to je doslovno refleksija svijeta koji ona vidi. ako me ne želite gledati golu, neka umrem. kako to ne vidiš? nula empatije, jbte.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:39.