Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Pogledaj rezultate ankete: sviđaju li ti se pjegice?
da 176 51.76%
ne 164 48.24%
Glasovatelji: 340. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2011., 16:10   #981
Quote:
delilaxx kaže: Pogledaj post
Ja imam blagu pigmentaciju na nausnici. Dermatolozi kazu da je ne bi uklanjali, jer da ce se sama povuci. Pojavila mi se prije 5-6 mjeseci. Kazu da je povrsinska i da je nastala od sunca.
ja ti govorim iz svoga iskustva, nisam neka profi, ali kad pitaš za uklanjanje, mislim da bi sišla i IPL-om što može napraviti i kozmetičarka..
tim više što ti ujedno skine i dlačice ako ih imaš i - dupla sreća..

ja sam imala na nausnici par takvih "sunčanih" mrlja, izgledalo kao da sam zamusana, i još jedan kružić uz samu gornju usnicu, i sve je to otišlo IPL-om..s tim da mi je kozmetičarka uvijek kombinirala dermoabraziju i IPL..
moje nisu bile tako svježe i površinske kao tvoje, pa tim više mislim da bi tebi ovo napravilo reda..
a da će se samo povući - hm.. ne znam baš.. idu nam topli pa time i sunčani dani i za kožu nove opasnosti..
zuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 16:27   #982
Quote:
zuba kaže: Pogledaj post
ja ti govorim iz svoga iskustva, nisam neka profi, ali kad pitaš za uklanjanje, mislim da bi sišla i IPL-om što može napraviti i kozmetičarka..
tim više što ti ujedno skine i dlačice ako ih imaš i - dupla sreća..

ja sam imala na nausnici par takvih "sunčanih" mrlja, izgledalo kao da sam zamusana, i još jedan kružić uz samu gornju usnicu, i sve je to otišlo IPL-om..s tim da mi je kozmetičarka uvijek kombinirala dermoabraziju i IPL..
moje nisu bile tako svježe i površinske kao tvoje, pa tim više mislim da bi tebi ovo napravilo reda..
a da će se samo povući - hm.. ne znam baš.. idu nam topli pa time i sunčani dani i za kožu nove opasnosti..
Hvala ti puno!
Koliko sam imala priliku procitati tvoje postove, zbilja si upucena u problematiku stvari , zato... cjenim svaki savjet.
IPL-om rade u kozmetickim salonima? To je vrst lasera, ako sam dobro shvatila!? Kako koza izgleda nakon njegovog tretmana i koliko joj je potrebno da se oporavi? Da li je bolan?
Kako sam napisala, dermatolog kod kojeg sam isla na pregled mi je rekao da ima frakcijski laser, al da mu se on cini preagresivan za tu moju kako je on rekao 'jedva vidljivu pigmentaciju'.
Nikada nisam probala dermoabraziju, ni nista kod kozmeticara. Tako da ne znam kako izgleda sam tretman njom i IPL-om.
Imam dlacica na nausnici, ali njih uklanjam laserom... evo vec 2. tretman.
Jos da se pigmentacije rjesim, mojoj sreci ne bi bilo kraja
delilaxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 22:14   #983
ma, nisam ti ja nešto posebno upućena, sve je to ono što sam probala na svojoj koži i to mi je sve iskustvo..(ne računam njuškanje po webu i iščitavanje svega i svačega..)
čak ti ne znam ni reći koliko jak i kakav je taj IPL s kojim radi ova moja..rekla mi je, ali meni to nije bilo bitno zapamtiti..
ja se njoj pustim u ruke, pa nek' radi što hoće..imam povjerenja i to je ono najvažnije..
IPL ne boli. legneš, stavi ti naočale, maže nekim gelom/želatinom/ što li i preko toga "puca" tj. trznem se na svaki bljesak, ne zato što boli, peče i sl. već tijelo samo reagira..
evo, ja sam jučer bila, ispucala mi je cijelo lice, neka mjesta po nekoliko puta..pecka malo, ništa što se ne može izdržati, ali ja sam inaće izdržljiva..
danas već vidim kako mi se po licu raštrkano pojavljuju smeđe nakupine..onako male hrpice točkica.. a njih nije bilo, bar nisu bile vidljive.. što znači da izlaze iz dubine negdje.. ma, vrag su te mrlje..
i, da..danas i sutra sam i tako kod kuće i to će se isperutati..možda još koji dan ostaci budu izlazili, to ovisi.. mažem se inaće jekodermom/jekolom, ali sad mi je kozmetičarka dala neku svoju kremicu, malo mi odvadila te njihove profi..kao, to je nešto za poslije ovakvih tretmana, ali i za akne, opekotine i sl. lice se malo crvenilo sinoć nakon tretmana, danas već nema ništa..
nakon IPL-a ti još stavi umirujuću i hranjivu masku i ona ti već smiri kožu..
eto..
a dermoabrazija je super stvar i vrlo jednostavan tretman.. to kao da ti malim usisivačem prelazi preko lica..ništa ne boli, nakon toga nema nikakvih popratnih pojava, osim što ti fino izbrusi kožu, poskida sve smeće, koža ti bljesne..oni reguliraju jačinu ovisno o potrebama lica..
ja idem 1x mjesečno kod kozmetičarke i svaki puta mi nešto od tog dvoje ili oboje radi..
jučer sam bila i loše volje, pa sam joj rekla da se "šugavo" i osječam, pa me je malo više tretirala..

samo hrabro..eto, ideš već na laser i ovo ti neće biti ništa strašno..malo googlaj, pogledaj što se piše, i to ti je to..
zuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 22:34   #984
Zubo, drži tu kozmetičarku, za te novce kod nas u zd-u taman možeš očistiti lice.
Estee Lauder is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 23:47   #985
Vecer cure.

Evo i ja vam se prodruzujem u drustvu "flekica"

Ja se sa svojima mucim jedno 4 godine, prvo ih nisam bendala jer su bile samo na nausnici i nestale bi zimi ali sam ih u trudnoci dobila posvuda i nakon trudnoce odlucila u bitku sa njima,

Do sada sam isla samo na tretmane vocnim kiselinama.

Pomoglo je i to puno, ali kako zivim u Dalmaciji i kod nas sunce przi i u drugom mjesecu, vidim da mi se opet javlaju na celu

Od krema ne koristim nijednu koja izbjeljuje vec su me savjetovali da redovno mazem slice kremama sa vecim zastitinim faktorom cijelu godinu.
sara77777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 19:04   #986
Quote:
sara77777 kaže: Pogledaj post
Vecer cure.

Evo i ja vam se prodruzujem u drustvu "flekica"

Ja se sa svojima mucim jedno 4 godine, prvo ih nisam bendala jer su bile samo na nausnici i nestale bi zimi ali sam ih u trudnoci dobila posvuda i nakon trudnoce odlucila u bitku sa njima,

Do sada sam isla samo na tretmane vocnim kiselinama.

Pomoglo je i to puno, ali kako zivim u Dalmaciji i kod nas sunce przi i u drugom mjesecu, vidim da mi se opet javlaju na celu

Od krema ne koristim nijednu koja izbjeljuje vec su me savjetovali da redovno mazem slice kremama sa vecim zastitinim faktorom cijelu godinu.
Ja imam na nausnici i malo po obrazima. Briga me za ove na obrazima
ali ove na nausnici zgledaju ko brkovi
Po zimi srećom nestanu a kremu sa zaštitnim faktorom i to 50+ koristim već sad. Ipak se pojave.

Nisam ih nikad ničim tretirala i zapravo tek sad sam namjeravala kupiti neku kremu za izbjeljivanje ali izgleda da je sada kasno, pred ljeto. Dakle, moram čekati do jeseni. Mene je strah kak bu to zgledalo kad zatrudnim, čujem da se grozno pogorša.

Ne znam koje bih kreme koristila, svi kažu da su dobre te s hidrokinonom ali neki pak vele da su kancerogene pa ti znaj...
Satene is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 22:32   #987
Quote:
Satene kaže: Pogledaj post
Mene je strah kak bu to zgledalo kad zatrudnim, čujem da se grozno pogorša.

dobro si cula


meni je ta fama oko hidrokinona smijesna. kancerogene su i cigarete, konkretno, to na njima i pise, i ljudi i dalje puse, a onda se zabrinu sto je zrak, voda, krema u nekom mini % kancerogena.
neces hidrokinon koristiti 365 dana u godini niti ces ga mazati po cijelom tijelu. kada bi bio toliko opasan bio bi ukinut. hidrokinon nosi neke druge probleme, a ne kancerogenost.


i da, nemoj zanemariti fleke na niti jednom dijelu lica, jer sto su starije teze idu dolje, tako da na jesen dobro uhvati vraga za rogove i u borbu
top-secret-koka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 23:08   #988
ja sam još uvijek na spf 15, a sutra ću raditi mikrodermoabraziju i ipl.. nije još tako kasno.. ako po/ostane baš stalno sunčano, prelazim na dnevnu kremu sa spf 30 i s njom se družim do jeseni..
/uz ostale male kućne čarolije.. :-) /
zuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2011., 13:47   #989
Quote:
top-secret-koka kaže: Pogledaj post
dobro si cula


meni je ta fama oko hidrokinona smijesna. kancerogene su i cigarete, konkretno, to na njima i pise, i ljudi i dalje puse, a onda se zabrinu sto je zrak, voda, krema u nekom mini % kancerogena.
neces hidrokinon koristiti 365 dana u godini niti ces ga mazati po cijelom tijelu. kada bi bio toliko opasan bio bi ukinut. hidrokinon nosi neke druge probleme, a ne kancerogenost.


i da, nemoj zanemariti fleke na niti jednom dijelu lica, jer sto su starije teze idu dolje, tako da na jesen dobro uhvati vraga za rogove i u borbu
Iskreno, ni mene ne *ebe ta kancerogenost baš iz tog razloga što to nije krema koju ću koristiti u tolikoj mjeri ... mene više zabrinjava kakav je, s obzirom da je tako 'jak', za kožu. Mislim, nema smisla da mi očisti fleke ali na istom mjestu spali kožu ili osuši ili slično...
Zato ak ti nije problem reći koje to probleme spominješ u vezi hidrokinona?

Dakle, što su starije, težu idu dolje...hm...ja ih imam već 2-3 ljeta za redom.
Satene is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2011., 13:49   #990
Quote:
zuba kaže: Pogledaj post
ja sam još uvijek na spf 15, a sutra ću raditi mikrodermoabraziju i ipl.. nije još tako kasno.. ako po/ostane baš stalno sunčano, prelazim na dnevnu kremu sa spf 30 i s njom se družim do jeseni..
/uz ostale male kućne čarolije.. :-) /
koliko sam skužila, te kreme za izbjeljivanje a posebno pilinzi i laseri kod kozmetičarke skidaju gornji sloj kože i zato ne smijemo na sunce nakon toga.
Misliš da još nije kasno?

Ne znam ... pitanje je nakon koliko vremena ti se oporavi koža, tj. izraste taj sloj?
Satene is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2011., 00:06   #991
Quote:
Satene kaže: Pogledaj post
Iskreno, ni mene ne *ebe ta kancerogenost baš iz tog razloga što to nije krema koju ću koristiti u tolikoj mjeri ... mene više zabrinjava kakav je, s obzirom da je tako 'jak', za kožu. Mislim, nema smisla da mi očisti fleke ali na istom mjestu spali kožu ili osuši ili slično...
Zato ak ti nije problem reći koje to probleme spominješ u vezi hidrokinona?

Dakle, što su starije, težu idu dolje...hm...ja ih imam već 2-3 ljeta za redom.
osim alergije na hidrokinon, mozes razviti sve moguce iritacije: ljustenje koze, pojava mjehurica, otekline, opekotine, svrbez, crvenilo, trnjenje, krastice, bockanje, pucanje koze, jaka osjetljivost na sunce....narocito treba paziti na iritacije u podrucju usta i ociju i tada treba odmah prekinuti koristenje.

takodjer postoji mogucnost da na mjestima koje tretiras kremom sa hidrok. nastanu depigmentirana mjesta, pa umjesto tamnih flekica imas bijele (cesce kod osoba sa tamnijom kozom).

svi ti negativni efekti su rijetki, ali treba ih znati. najcesce i najucestalije kod svih ljudi je pretjerana osjetljivost na sunce, znaci uz spf kremu obavezno se skrivat od sunca.

dobra stvar u cijeloj prici je sto je h. ucinkovit i najdjelotvorniji od svih kozmetickih proizvoda pa ljudi zanemaruju lose strane. znatno je manje iritacija sa kremama sa 2%hq.



e sad to sve znam u teoriji i ovo je sve po sjecanju, jer sam prije 2 godine imala namjeru naruciti kremu sa 2% hidrokinona, ali je nisam kupila tako da nista ne mogu reci iz svog iskustva.
top-secret-koka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2011., 10:16   #992
Quote:
Samantha kaže: Pogledaj post
Ovo je sastav moje...


na ovo ne obracajte paznju, to su samo neke moje potrage, ovu sliku sam zalijepila radi lakse usporedbe



Water,
Niacinamide (Vitamin B3),
PEG 4 (and) Lactic Acid (and) Kojic Acid (and) Butylene Glycol (and) Mulberry Root Extract (and) Bearberry Extract (and) Licorice Extract,
Caprylic/Capric Triglyceride,
Sodium Ascorbyl Phosphate (Vitamin C),
Alpha Arbutin,
Cetyl Alcohol (and) Glyceryl Stearate (and) PEG-75 Stearate (and) Ceteth-20 (and) Steareth-20,
C12-15 Alkyl Benzoate,
Sunflower Oil,
1-Methylhydantoine-2-imide (Tego® Cosmo C250),
Ethoxydiglycol,
Glycereth-26,
Glycereth Stearate,
Steareth-2,
Steareth-21,
Cetearyl Alcohol (and) Ceteareth-20,
Glycerin, Gigawhite™ (Mallow Extract, Peppermint Leaf Extract, Primula Veris Extract, Alchemilla Vulgaris Extract, Veronica Officinalis Extract, Melissa Officinalis Leaf Extract, Achillea Millefolium Extract),
Cetearyl Alcohol (and) Polysorbate 60,
Dimethicone, Stearyl Alcohol,
Lemon Juice Extract,
Glyceryl-2 Cocoate (and) Benzoic Acid,
Carbopol 980,
Triethanolamine,
Sorbic Acid,
Fragrance, Retinyl Palmitate (Vitamin A),
Tocopheryl Acetate (Vitamin E),
Urea,
Emblica Extract
top-secret-koka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 15:31   #993
Koristi tko ovu kremu? Je li preporučljivo uopće nosit ju sad preko ljeta s obzirom na aha koje vjerojatno sadrži? Ne mislim je vani nosit, jer izlazim isključivo po suncu sa ZF50..

http://www.parapost.eu/ducray-melasc...t-spf15-en.htm
Tajda is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 18:08   #994
Quote:
Tajda kaže: Pogledaj post
Koristi tko ovu kremu? Je li preporučljivo uopće nosit ju sad preko ljeta s obzirom na aha koje vjerojatno sadrži? Ne mislim je vani nosit, jer izlazim isključivo po suncu sa ZF50..

http://www.parapost.eu/ducray-melasc...t-spf15-en.htm
Kupila sam je ja kao dnevnu kremu a ima SPF 15. U uputsvima su rekli da ako je sunce jače da se stavi Melascreen SPF 50+, koja je dobra podloga za make up, pa sam i nju kupila.

Mislim da ne sadrži AHA kiseline, već C vitamin.

Zadnje uređivanje Pikova dama : 27.03.2011. at 18:27.
Pikova dama is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 18:59   #995
Quote:
Tajda kaže: Pogledaj post
Koristi tko ovu kremu? Je li preporučljivo uopće nosit ju sad preko ljeta s obzirom na aha koje vjerojatno sadrži? Ne mislim je vani nosit, jer izlazim isključivo po suncu sa ZF50..

http://www.parapost.eu/ducray-melasc...t-spf15-en.htm
Ja koristim ali kao noćnu...imam fleke pa ih s njom izbjeljujem
tajana21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 19:12   #996
Quote:
tajana21 kaže: Pogledaj post
Ja koristim ali kao noćnu...imam fleke pa ih s njom izbjeljujem
Jel imaš rezultata?
Ja sam je tek počela koristiti.
Pikova dama is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 19:22   #997
Quote:
Pikova dama kaže: Pogledaj post
Jel imaš rezultata?
Ja sam je tek počela koristiti.
koristim tek desetak dana,cini mi se da su mi fleke mrvicu svijetlije,ali mi je nekako ujednacila boju lica,nekako ljepše izgleda
tajana21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2011., 15:11   #998
Stavljate ju preko cijelog lica ili samo tamo di imate fleke?
Tajda is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2011., 16:55   #999
preko cijelog lica,a na fleke stavim malo deblji sloj
tajana21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2011., 13:59   #1000
Quote:
top-secret-koka kaže: Pogledaj post
e sad to sve znam u teoriji i ovo je sve po sjecanju, jer sam prije 2 godine imala namjeru naruciti kremu sa 2% hidrokinona, ali je nisam kupila tako da nista ne mogu reci iz svog iskustva.
Koju si htjela naručiti?

Koje su, uopće, dobre i provjerene kreme za izbjeljivanje s 2% hidrokinona? I mogu li se kupiti kod nas i gdje?
Satene is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:14.