Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.08.2009., 22:45   #1021
Quote:
Derviš kaže: Pogledaj post
Žena treba da uživa u svojoj seksualnosti sa svojim mužem i nikim više. Kada bi se bračni parovi, kojim čudom, okrenuli malo više sebi, našli bi dovoljno sreće da je ne bi imali potrebe tražiti drugdje. Društvo se indirektno petlja u bračnu zajednicu nudeći 'privid sreće' čije konzumiranje slabi bračnu sreću i dovodi sam brak u opasnost. Koje su to 'sreće' koje nudi društvo?
Dzesba Dervo Sreca covjeka, zene moze se samo mjeriti
u potpunoj slobodi i jednog i drugog. Ostalo je samo opticka varka
__________________
-Intelektualac je netko tko je otkrio da postoji nesto zanimljivije od seksa... Aldous Huxley
-Trebali bi razmisliti da li je ovisnost o nikotinu poremecaj... Neki bi ( se ) ubili za cigaretu...
homer11 is offline  
Old 10.08.2009., 22:48   #1022
Quote:
brezovka kaže: Pogledaj post
Derviš pa tako lupneš?
Zagledani u materijalni svijet nema vremena tražiti Boga.
Za sve je kriva žena. Jer ne štiti muške oči.
Koje li vjere!
Zašto su recimo muški brkovi manje opasni po moral?
Svijet vanjštine.
Zašto ti koji tvrdiš da više znaš ili imaš na krive puteve upućuješ?
Ne razumijem kakve ovo veze ima sa vjerom i zašto mi to spočitavaš?
Ja na ovoj temi ne raspravljam o marami, kao vjerskoj dužnosti, već pokušavam dokučiti uzroke koji su doveli do tog čina, promatrajući, naravno, svijet koji je tvoja vjera učinila takvim kakav je.
Derviš is offline  
Old 10.08.2009., 22:59   #1023
Quote:
homer11 kaže: Pogledaj post
Dzesba Dervo Sreca covjeka, zene moze se samo mjeriti
u potpunoj slobodi i jednog i drugog. Ostalo je samo opticka varka
Ne bi se složio. ( barem ne u ovom kontekstu ). Zamisli bračni par na pustom otoku, oni sami, nikog više, i tako cijeli život. Mislim da bi itekako uživali jedno u drugome i istraživali mogućnosti da svoju vezu uljepšaju ( pričamo o seksualnosti kao važnom faktoru očuvanja veze ) jer nemaju drugog izbora. Zašto današnje društvo 'nudi izbor'? Zašto moje dijete mora gledati reklamu od durexa? Zašto svingeri izjavljuju da su spasili brak nakon 'otkrivanja svinganja'.?
Zašto čovjek od 40/50 god. mora gledati izbor za miss? Šta se njega tiče taj izbor? Zašto je Dikan glavna zvijezda u hr, trenutno? Po kojim kriterijima? Šta on predstavlja, koje vrijednosti, čime zaslužuje naslovnice svih portala, novina...? Zašto berlusconi nije vjeran svojoj ženi, već se razveo?

Milion pitanja a ni jednog suvislog odgovora. Svi ćemo se složit da mnogo toga nije u redu ali zbog ovih i onih razloga, to prolazi...
Dikan je nitko i ništa, žuta štampa, bla, bla a 'svi' čitaju i sviju zanima šta je danas jeo na jahti, on i njegova, neznam ni koja je...To znači da narod to zanima, da se tome vesele, jer da nije tako to ne bi imalo prođu...Mnogo je onih koji se sa njim i njemu sličnim identificiraju. Oni su posljedica stanja društva. Naš kruh svagdašnji.

Zadnje uređivanje Derviš : 10.08.2009. at 23:07.
Derviš is offline  
Old 10.08.2009., 23:04   #1024
Quote:
Derviš kaže: Pogledaj post
Ne bi se složio. ( barem ne u ovom kontekstu ). Zamisli bračni par na pustom otoku, oni sami, nikog više, i tako cijeli život. Mislim da bi itekako uživali jedno u drugome i istraživali mogućnosti da svoju vezu uljepšaju ( pričamo o seksualnosti kao važnom faktoru očuvanja veze ) jer nemaju drugog izbora. Zašto današnje društvo 'nudi izbor'? Zašto moje dijete mora gledati reklamu od durexa? Zašto svingeri izjavljuju da su spasili brak nakon 'otkrivanja svinganja'.?
Zašto čovjek od 40/50 god. mora gledati izbor za miss? Šta se njega tiče taj izbor? Zašto je Dikan glavna zvijezda u hr, trenutno? Po kojim kriterijima? Šta on predstavlja, koje vrijednosti, čime zaslužuje naslovnice svih portala, novina...?
A zašto ti misliš da je seks put do Boga.
Ma brate Dervišu svjesna sam propusta u kršćanstvu ali i vi često mlatite praznu slamu.
Zagledani u gluposti, vanjštinu ovozemaljsku a ne u podizanje duhovnog čovjeka .....gubite se.
brezovka is offline  
Old 10.08.2009., 23:11   #1025
Quote:
brezovka kaže: Pogledaj post
A zašto ti misliš da je seks put do Boga.
Ma brate Dervišu svjesna sam propusta u kršćanstvu ali i vi često mlatite praznu slamu.
Zagledani u gluposti, vanjštinu ovozemaljsku a ne u podizanje duhovnog čovjeka .....gubite se.
A to. Pa što ne kažeš. Naravno, imao bih pametnija posla nego pisati po forumu ali šta ćeš. Čovjek je stvoren slab.

I ne mislim da je seks put do Boga. Ali svakako je lijepo odmorište na tom putu a nepravilnom uporabom može postati provalija..
Derviš is offline  
Old 10.08.2009., 23:22   #1026
Quote:
Derviš kaže: Pogledaj post
A to. Pa što ne kažeš. Naravno, imao bih pametnija posla nego pisati po forumu ali šta ćeš. Čovjek je stvoren slab.

I ne mislim da je seks put do Boga. Ali svakako je lijepo odmorište na tom putu a nepravilnom uporabom može postati provalija..
Baš si me uspješno nadmudrio.
Nisam mislila na forum, može se i tu pametnih stvari napraviti.
Nego...oslobodite ženu ako imate hrabrosti. I vjere.
brezovka is offline  
Old 10.08.2009., 23:30   #1027
Quote:
brezovka kaže: Pogledaj post
Baš si me uspješno nadmudrio.
Nisam mislila na forum, može se i tu pametnih stvari napraviti.
Nego...oslobodite ženu ako imate hrabrosti. I vjere.
Brezovka, to su floskule, nema slobode. Svaki čovjek robuje ovome ili onome, žena ista stvar. Možemo pričati o pravima, ali sloboda, ma daj...
Haj kad si slobodna, poleti poput ptice, pa doleti kod nas na kavu Ili nešto lakše, idi kad te volja, gdje te volja...Ne možeš jer, ne možeš
Derviš is offline  
Old 10.08.2009., 23:42   #1028
Quote:
Derviš kaže: Pogledaj post
Ne bi se složio. ( barem ne u ovom kontekstu ). Zamisli bračni par na pustom otoku, oni sami, nikog više, i tako cijeli život. Mislim da bi itekako uživali jedno u drugome i istraživali mogućnosti da svoju vezu uljepšaju ( pričamo o seksualnosti kao važnom faktoru očuvanja veze ) jer nemaju drugog izbora.
Naravno jer nemaju izbor u zivotu i to je ekstremna situacija. Zamisli da jedno
poludi i ubije drugo... Ne mora nikome odgovarati ako cemo u krajnost...
Quote:
Derviš kaže: Pogledaj post
Zašto današnje društvo 'nudi izbor'? Zašto moje dijete mora gledati reklamu od durexa? Zašto svingeri izjavljuju da su spasili brak nakon 'otkrivanja svinganja'.?
Zašto čovjek od 40/50 god. mora gledati izbor za miss? Šta se njega tiče taj izbor? Zašto je Dikan glavna zvijezda u hr, trenutno? Po kojim kriterijima? Šta on predstavlja, koje vrijednosti, čime zaslužuje naslovnice svih portala, novina...? Zašto berlusconi nije vjeran svojoj ženi, već se razveo?

Milion pitanja a ni jednog suvislog odgovora. Svi ćemo se složit da mnogo toga nije u redu ali zbog ovih i onih razloga, to prolazi...
Dikan je nitko i ništa, žuta štampa, bla, bla a 'svi' čitaju i sviju zanima šta je danas jeo na jahti, on i njegova, neznam ni koja je...To znači da narod to zanima, da se tome vesele, jer da nije tako to ne bi imalo prođu...Mnogo je onih koji se sa njim i njemu sličnim identificiraju.
Ti to pratis
Pa u tome i jeste point... Svi smo razliciti i svi razlicito shvatamo zivot.
Raznolikost ti samo moze pomoci kod izbora... Ja se druzim sa homoseksualcima
pa nisam homo... Okrenem se za zgodnom zenskom na plazi, pa sta,
dobacim joj pa opet nisam nista uradio
Tvoju osobnost nemoze promijeniti ni, da ne kazem ko da me Shady nebi
cenzurirao, nije odavno
Sve ove razlicitosti ti mogu da pomognu jos bolje da ucvrstis svoju osobnost.
__________________
-Intelektualac je netko tko je otkrio da postoji nesto zanimljivije od seksa... Aldous Huxley
-Trebali bi razmisliti da li je ovisnost o nikotinu poremecaj... Neki bi ( se ) ubili za cigaretu...
homer11 is offline  
Old 11.08.2009., 01:24   #1029
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
To nije islam - da je poželjno da žena osjeća stid pred muškarcem. O tome si pričao.
To je kukavički čin kojim pojedini 'muškarci' opravdavaju svoju mizeriju pred drugim spolom, pa da se ne bi suočavali s njezinim bitkom i svojom reakcijom na istu, radije bi da je žena 'plaha, stidna, nenametljiva', te da ne zauzima puno dragocjenog prostora ni zraka oko sebe kako bi se pojedinci osjetili premoćnim.
Ne uviđaš li nepravednost toga, i podlost u namjeri..? Jer, ako je žena dostojna, zašto se na drugi način ne uzdigne, već se poklapa, 'radi svoje veličine'.
Nije samo riječ o marami, maloprije je bilo i o stidu.
Naravno da čini nižom, samo izvrnuta demagogija može govoriti suprotno. Neka se pokriju muškarci u čast te iste žene koja se, tobože, uzdiže, pa da se vidi počast na djelu.
Ne znaš o čemu pričaš... Nisi ti vidjela stida u žene... Daleko najljepša osobina, prekrije i ljepotu i bogatstvo.
Drugo rekoh ti već da za mene pokrivena žena odmah ima poseban status. Ako je u nevolji odmah bi joj koliko mogu pomogao, ako je napadnuta dajem život za njezinu sigurnost, ako joj je teško i meni je. Dovoljan je sljedeći primjer iz povijesti muslimana:
Desilo se da je jednu muslimanku ošamario bizantijac, nakon čega je ona povikala: O, Mu'tesime! (tadašnji muslimanski vladar, op. prev.) Kada je Mu'tesim saznao za taj slučaj rekao je: “Odazivam ti se, sestro, odazivam“, i spremio ogromnu vojsku i tada se desila poznata Bitka kod Ammurijje.
Jel ikako možete zamisliti ovo danas da se desi?
Deniz is offline  
Old 11.08.2009., 01:36   #1030
Quote:
Deniz kaže: Pogledaj post
Ne znaš o čemu pričaš... Nisi ti vidjela stida u žene... Daleko najljepša osobina, prekrije i ljepotu i bogatstvo.
Drugo rekoh ti već da za mene pokrivena žena odmah ima poseban status. Ako je u nevolji odmah bi joj koliko mogu pomogao, ako je napadnuta dajem život za njezinu sigurnost, ako joj je teško i meni je. Dovoljan je sljedeći primjer iz povijesti muslimana:
Desilo se da je jednu muslimanku ošamario bizantijac, nakon čega je ona povikala: O, Mu'tesime! (tadašnji muslimanski vladar, op. prev.) Kada je Mu'tesim saznao za taj slučaj rekao je: “Odazivam ti se, sestro, odazivam“, i spremio ogromnu vojsku i tada se desila poznata Bitka kod Ammurijje.
Jel ikako možete zamisliti ovo danas da se desi?
znaci u biti glasas za diskirminaciju nepokrivenih zena
masala
satori is offline  
Old 11.08.2009., 02:06   #1031
Uuuu, vidi kak sam ju naljutio...

Quote:
todaytonight kaže: Pogledaj post
ti ne moras znati koji grad, vazno da ja znam:
turci su u njega od 13. st provaljivali, zalijetali se, rusili i palili - te uvijek bivali protjerivani iz grada od strane svojih zastitara - ljutih granicara
kada su ga turci nakon 250 godina bezuspjesnih pokusaja konacno uspjeli zauzeti - ostali su tu (samo) 150 godina - dok jos prije pocetka 17 st nisu konacno protjerani i poganjani sve do usred bosne, zajedno sa svojim puturicama i poislamiziranim domacim hrvatima
Kao prvo rekla si da nikad nisu bili - lagala si.
Kao drugo nećemo sada koliko su Turci htjeli ili nisu osvojiti taj grad. Ako su mogli Budimpeštu mogli su i Zagreb, mogli su i taj grad.
Treće nisu Turci bili protjerani, već muslimani Hrvati i nisu bili protjerani već - ubijani ili pokršteni. Tako se radilo u kršćanskoj Europi.
Četvrto niste ih vi terali već Jan Sobjeski i neki tamo sveti savez.


Quote:
todaytonight kaže: Pogledaj post
wtf

vidi ti njega! on se to pravo razgaćio u HR
vec vidi sve hrvatice 'spasene' i spakovane pod (tursku) maramu

marama - hladno oruzje

mozda i ti imas plave oci i mozda vuces korijene od protjeranog si pradida i nekada slavenske matrijarhalne praprabake - a sada, ocigledno je, sluzis vidi se cijim suludim interesima: sve pod mahramu - od sarajeva do tokija
Nosim ja gaće, draga...
Moji nisu bili protjerani. Prabaka... Pa možda vučem i od Adema korijene? Možda i od Duge? A možda su u šumi?
Kak znaš da imam plave oči, e?
A ja bih prije rekao svi u islam, pa marame će se same stavljat...
Jesam izdajica pradedovske vere? Da se povratim?

Quote:
todaytonight kaže: Pogledaj post
ja se ponosim svojim bakama koje su bile stupovi kuce
matrijarhart je tekovina starih slavena

ako sada trenutacno hrvatskom vladaju osmanlijske vrijednosti - to je druga prica, za (sramnu) politiku
Da... Znam ono, kad odeš, da domovinu držiš na posebnom mjestu u srcu... Pomalo, s vremenom, se sjećanje izobliči i postane neko romantično, idilično. Ali -back 2 reality- ne znam dal je bilo ikad toga ovdje, znaš... Kako meni izgleda nisu to nikakve osmanske, već normalne vrijednosti.

Quote:
todaytonight kaže: Pogledaj post
sad ti meni budi dobar pa mi reci - gdje to u HR ima turskih marama (osim kod zenskadije sladoledara albanaca i pekara makedonaca)!?
da l je tvoje carstvo vec preslo savu
Marama ko marama svaka kuća ju ima...
Moje carstvo nije na ovom svijetu, ako Bog da tamo na onom.
Cerekaj se ti... ko se zadnji smije...

Quote:
todaytonight kaže: Pogledaj post
HR se zato i htjela valjda, na prvom mjestu, odvojiti od srbije i drugih juznjaka - jer su ovi bivajuci predugo pod turcima postali prevec razliciti od austro-ugarske hrvatske
Hrvatska, draga moja, oprosti šta ti kvarim romantični flešbek, nije imala neku svoju volju tada. A od Srba se nekako trebala odvojiti jer su imali svoje hegemomne intencije.

Quote:
todaytonight kaže: Pogledaj post
ovi predugo pod osmanlijama su postali i sami kao turci:
odnos prema zenama - a la sikter, snajka
zena je za zapecak i za sparet jedino dobra

itd
I to mi kaže slavonka, kao neka... Kao ja sam s kruške pao. Inače i istina je da su postali kao Turci, samo eto kompleksi rade svoje, a vidim i kod tebe... Selamet. Inteligentna snaga Hr prodire iz Slavonije, od stoljeća 7.

Quote:
todaytonight kaže: Pogledaj post
cijeli svijet sazaljeva zenu islama
I one vas...

Quote:
todaytonight kaže: Pogledaj post
ma ce tebe pitati najprije zasta ce se sminkati
Pa i istina za sebe - da ugode svom egu, da se osjete više i ljepše... Da hrane niske strasti, šta ti tako braniš i voliš.

Quote:
todaytonight kaže: Pogledaj post
tko ih mora cuvati
od cega
Od vukova.

Quote:
todaytonight kaže: Pogledaj post
nebi li bilo bolje vjerovati im - pa da se same cuvaju
i da malo olabavis tu svoju ljubav da se ne rastope od tolikog tapacirunga!
Tiše tamo! Da čujem forumaši, kolko ste se puta potukli zbog sestre? Kolko kad je netko vrijeđao mater? Brat sam i sin. Znam.

Quote:
todaytonight kaže: Pogledaj post
tz tz tz ... ne valja to ... treba to malo samoupravljackih gena u njima izbiti iz njih, pa ce onda biti 'prave'
Sad se vidi da ne poznaš žene islama kak kaže neka prije. Brrrrr...

Quote:
todaytonight kaže: Pogledaj post
svakoj pismenoj zeni koja zna analizirati i rezonirati (a tu ne spadaju one ispeglanih vijuga koje ne smiju gledati lijevo i desno, i koje ne smiju preispitivati) - znat ce izvesti zakljucak iz ovoga tvojega recenoga ... da je toga tvoga boga stvorio sam muskarac
A opet! Vidi kako sa radošću i suzama u očima hrle onome tko je propisao šta je propisao... Vidi ljubavi u njima... Zar misliš da si shvatila sve? Kako? Ne znaš ni sama, ali neznanje te tjera i na kraju će te otjerati jer si čovjek koji ne želi toplinu i ljubav tolerancije i suživota.

Quote:
todaytonight kaže: Pogledaj post
samo dok je halal LOL
alaha ti! a to odredjuje tko?
Upravo Uzvišeni Gospodar. On sve vidi i zna! Toliko bi trebala znat?

Quote:
todaytonight kaže: Pogledaj post
zato ovdje u AU zena - da se njen muz ne pita, bez obzira koje je religije ili kulture - da li je pokrivena ili nije -
- lijepo sva primanja od drzave (primanja za nezaposlene, djecji doplatak, zdravstveno i sl) - po defaultu zena dobija iskljucivo na svoje ime
djeca su na njenoj zdravstvenoj kartici i sl
a u slucaju rastave - djeca opet po defaultu pripadaju majci
Fino. Slažem se s prvim dijelom. S drugim ne. To treba odrediti komisija sturčnjaka.

Quote:
todaytonight kaže: Pogledaj post
nego, slusaj sto ce tebi sestra reci:
mislim da si ti i tebi slicni u nekoj renesansi
ili u nekoj misiji
... ali o propisnom predanju islamu i o poznavanju islama - nisi niti do kraja uvoda jos dosao
Ma nemoj mi prodavat krafne, ne volim ove iz AU, bolje su kroacijeske. Renesansa, da... Trebamo ju.

Quote:
todaytonight kaže: Pogledaj post
a kada, u razumijevanju islama, budes dosao do glavnoga sadrzaja --- samo ti zelim da ne budes tada vec sa svojim nebeskim djevicama, vec da budes osvjesten, i na svoje obje noge cvrsto medju nama na zemlji
Jeli to ruka spasa? Dozvoli da ja tebi pružim istu.
Deniz is offline  
Old 11.08.2009., 02:19   #1032
Quote:
todaytonight kaže: Pogledaj post
u tome pocinje problem: kolektivno misljenje ... mi (muslimani) i ostak sviejta
oprosti, ali to je sovinizam

postoje teme i dileme, bez obzira na vjeru
kak ti mozes pricati u ime svakog (muslimana/ke)
Onda si ti i prijateljice najveći šoviniste.
Da koliko ti god to bilo teško pojmiti ovaj narod muslimana je prvenstveno to. Tko to nije a poziva se na nas - nije od nas. Mi možemo govoriti o nekim stvarima i reć da tako kažu svi muslimani, jer je precizno određeno šta je a šta nije u islamu. Kontaš?

Quote:
todaytonight kaže: Pogledaj post
to im je od praslavenskog matrijarhata i od socijalisticke epohe emancipacije zene, a ne od islama
Sad su muslimanke, sad su neke pogane slavonke, pa kršćanke... Daj se odluči. Ako nije od islama, kako su to zadržale nakon primanja?

Quote:
todaytonight kaže: Pogledaj post
razlika je u tome sto je 17-togodisnjakinja dobra religiozna cura Alibrandi odlucila jednog popodneva otici svome skolskom prijatelju k njegovoj kuci ... sjedili su u njegovoj sobi na njegovom krevetu
(dakle potpuno njegov teren)
poceli su se hvatati ... nasli su se u lezecem polozaju na njegovom krevetu (na gotovs) ... sve dok ona nije rekla: Ne!

njemu nije bilo pravo, ali je imao postovati njenu volju

ona je bez rijeci polako izsetala iz njegove sobe, na izlazu iz kuce usput prosavsi pored njegovoga oca

bila je zadovoljna sobom jer je sama sebi dokazala da vlada sobom i da je u kontroli: dokazala si je da moze vladati sobom i da je prekinula zensku tradiciju svoje familije besrezervnog i besprigovornog predavanja muskarcu i njegovoj volji

pitanje je suvisno:
koliko 'tvojih' cura (pod maramom) moze imati toliku MOC i SLOBODU

1) stvaranja i kreiranja takve situacije?

2) vladanja takvom situacijom?

odgovor:
nijedna - dok god je pod maramom!



zakljucak:
gdje njih njihova marama drzi u tami dalako, daleko od moci slobodne volje!!


podpitanje:
koliko bi vas begova bilo dzentlemenima kao sto je bio ovaj decko (inace veoma pozitivna i jaka licnost i karakter u filmu)?!


odgovor, nazalost, svi znamo

Kakve veze, E KAKVE VEZE IMA OVO SA ISLAMOM???
Ovo je blud, čovječe! Ti nisi baš skontala ja vidim ni z od islama.
To je ovo šta sam govorio - u halalu. Hahahaha još ne vjerujem da si ovo napisala i to kao neka paradigma slobodne žene. Fak it.... Družila se ti sa 100 pokrivenih kad Allah ne da, ne da...

Da se žnjarala s njim a nosila maramu morala bi poslušat aaaaaaaaaaaaaaaa....
Fakat sam počeo proizvoditi tu smiješne zvukove...

Idi vrit!

A odbio sam cura, eh da znate šta sve... i meni je žao se sjetiti. A vjerujem i tu forumaši...

Stvar je u imanu, da onom šta ne znaš šta je, samo lijepo zvuči.
Deniz is offline  
Old 11.08.2009., 08:05   #1033
Quote:
Deniz kaže: Pogledaj post
Ne znaš o čemu pričaš... Nisi ti vidjela stida u žene... Daleko najljepša osobina, prekrije i ljepotu i bogatstvo.
Drugo rekoh ti već da za mene pokrivena žena odmah ima poseban status. Ako je u nevolji odmah bi joj koliko mogu pomogao, ako je napadnuta dajem život za njezinu sigurnost, ako joj je teško i meni je. Dovoljan je sljedeći primjer iz povijesti muslimana:
Desilo se da je jednu muslimanku ošamario bizantijac, nakon čega je ona povikala: O, Mu'tesime! (tadašnji muslimanski vladar, op. prev.) Kada je Mu'tesim saznao za taj slučaj rekao je: “Odazivam ti se, sestro, odazivam“, i spremio ogromnu vojsku i tada se desila poznata Bitka kod Ammurijje.
Jel ikako možete zamisliti ovo danas da se desi?
Prevedeno danas, ti bi trebao biti gorljivi zagovornik prava žena, a kažeš da bi pomogao samo pokrivenima... to je diskriminacija.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Old 11.08.2009., 08:07   #1034
Quote:
Derviš kaže: Pogledaj post
Ok, bitno je da smo svjesni da problem postoji. To je kvalitetna podloga za daljnja razmišljanja, raspravljanja itd...
OK drustvo, znaci klara cetkin je uzrokom smanjenoga nataliteta u EU
a Dervisove zene ce spasiti europu od posasti ... tj ne zene, vec zakoni njihovih briznih muzeva koji su jako zabrinuti za stari kontinent



BTW Dervis - cetvero djece je (prakticki, ne pricamo o materijalnom) lakse imati nego jedno: trce jedno za drugim i nemas problema ... naucih ih vec s 3 godine da se sami posluzuju, da sami stave svoj tanjur u perilicu i td

a svemu tome ih mozes i ti nauciti, mozes im i ti napraviti zdravu vocnu salatu za rucak ... djeca ti pomognu sjeckati voce (nek se nauce ak hoce jesti!)
mozes i ti usisati kucu, izvaditi rublje iz masine, povesti djecu u park --- za to ti ne treba marama, mozes izaci van u kratkim hlacama, ragolicen koliko je tebe volja (komsije ne zanimaju tvoja razgolicena ushesa i laktovi ... i njima je bog dodijelio po par istih)

... a zena za to vrijeme moze malo da ohane i da sama ode na frizuru, ili na palaties ... a ako posaljete djecu 2 dana u tjednu da se socijaliziravaju s drugom djecom u vrticu - hanuma moze naci i part time job
todaytonight is offline  
Old 11.08.2009., 08:32   #1035
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Partnerski odnosi trebaju biti jednaki, inače se radi o nekakvoj kompenzaciji, o slučaju tih nana bi mogla biti grižnja savjesti kod deda za nenošenje marame s njihove strane
potpuno se slažem. svaki muškarac koji tjera ženu da se pokrije treba staviti kapicu ili fes i stalno hodati sa njima. onda će shvatiti pokrivenu ženu koja je uz to slabija, šta sve žene proživljavaju, pa će ih više cijeniti. treba svakoj pokrivenoj ženi medalju dati.
Rufaija is offline  
Old 11.08.2009., 08:33   #1036
Quote:
Derviš kaže: Pogledaj post
Žena treba da uživa u svojoj seksualnosti sa svojim mužem i nikim više.

trebala bi
a sto ako ne uziva
to je traumaticno pitanje
agonija


da bi se 'jaci spol' oslobodio svake BRIGE - poziva se na boga: marama zenu oslobadja, i pruza joj nepojmljivo uzivanje :klap:
todaytonight is offline  
Old 11.08.2009., 08:35   #1037
uzgred, ovo dolje nije nana već pokrivena snaša



kakav je stav kršćana o ovakvim osobama?

a ovo su pokrivene katolkinje



šta fali ovim ženama što su pokrivene?
Rufaija is offline  
Old 11.08.2009., 08:42   #1038
Quote:
Rufaija kaže: Pogledaj post
uzgred, ovo dolje nije nana već pokrivena snaša


kakav je stav kršćana o ovakvim osobama?

a ovo su pokrivene katolkinje

šta fali ovim ženama što su pokrivene?
Mogle bi malo više pažnje posvetiti frizuri

barem se zamotaju pod stare dane, a i to je danas sve rjeđe... srećom.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Old 11.08.2009., 08:44   #1039
Šta fali ovoj:



ili ovoj, bar ne izgledaju kao da su im sve lađe propale

__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Old 11.08.2009., 08:45   #1040
hrvatska (katolička) narodnja nošnja







Češljanje
Paorske pletenice, male u pet do sedam struka (zavoj). Kukme male, bikulje velike, Nose i turske šamije i zlatare. Dukate vežu na struke
Rufaija is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:57.