Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.04.2012., 14:22   #1021
help

Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
Poštovana,

Na temi "Laboratorijski nalazi" osvrnuo sam se na Vaše nalaze (osim moguće urinarne infekcije, molim Vas da prekontrolirate vrijednosti navedena na nalazu uz bilirubin i glukozu u mokraći pa se opet javite na toj temi).

Koliko često se javlja krvarenje iz nosa? Jeste li inače skloni nastajanju modrica? Imate li još gdje modrice po tijelu i je li Vam se nešto slično već ranije događalo?
postovanje,vidim da ste najzastupljeniji na forumu,pa rekoh da vam ispricam moj slucaj.U oktobru 2011,u drugom mjesecu trudnoce dobila sam trombozu lijeve noge ,primala clexan 14 dana i ukinuli mi terapiju,kao nije potrebno.nakon cetiri mjeseca hitan carski rez zbog jakog krvarenja abrubio placentae,blizanacka trudnoca je prekinuta i bebe zbog nesazrevanje pluca zivjele samo dva dana.Nakon toga na dopleru je otkriveno da je i iliaca vena zacepljena 75%,potom sam upucena da radim genetiku,pa je otkriveno ,pozitivno na LAJDEN faktotr 5,MTHFR heterozigot,i cak jos jedan lupus antikoagulans ,to ce jos ispitati.Zatim sam pila aspirin protekt 100 i folnu i kompresivne carape svaki dan.Bila sam juce u Beogradu kod hematologa koji je rekao da netrebam nikakvu terapiju da trosim ,samo carape,setnja ishrana,pusenje nikako,i sjedenje preko dva sata .Malo se cude svi kako nemam terapiju ali on tvrdi da nema nikakve potrebe da to tijelo samo rijesava uz pridrzavanje ovog gore navedenog.Molim za komentar unaprijed zahvalna
gagicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2012., 11:30   #1022
Quote:
gagicas kaže: Pogledaj post
postovanje,vidim da ste najzastupljeniji na forumu,pa rekoh da vam ispricam moj slucaj.U oktobru 2011,u drugom mjesecu trudnoce dobila sam trombozu lijeve noge ,primala clexan 14 dana i ukinuli mi terapiju,kao nije potrebno.nakon cetiri mjeseca hitan carski rez zbog jakog krvarenja abrubio placentae,blizanacka trudnoca je prekinuta i bebe zbog nesazrevanje pluca zivjele samo dva dana.Nakon toga na dopleru je otkriveno da je i iliaca vena zacepljena 75%,potom sam upucena da radim genetiku,pa je otkriveno ,pozitivno na LAJDEN faktotr 5,MTHFR heterozigot,i cak jos jedan lupus antikoagulans ,to ce jos ispitati.Zatim sam pila aspirin protekt 100 i folnu i kompresivne carape svaki dan.Bila sam juce u Beogradu kod hematologa koji je rekao da netrebam nikakvu terapiju da trosim ,samo carape,setnja ishrana,pusenje nikako,i sjedenje preko dva sata .Malo se cude svi kako nemam terapiju ali on tvrdi da nema nikakve potrebe da to tijelo samo rijesava uz pridrzavanje ovog gore navedenog.Molim za komentar unaprijed zahvalna
Poštovana,

problem koji ste iznijeli zahtijeva ne samo specijalističku, nego subspecijalističku prosudbu, a nekad čak niti hematolozi nemaju jedinstven stav što i kako.

Važno je da napravite kompletnu obradu jer bi eventualna dijagnoza antifosfolipidnog sindroma dosta toga promijenila.

Također nije svejedno niti radi li se o heterozigotu za faktor V Leiden ili o homozigotu, kada je rizik za nastajanje duboke venske tromboze i ostalih komplikacija puno veći kod homozigota nego kod heterozigota.

Neke studije ukazuju na povezanost faktortora V Leiden s abrupcijom posteljice odnosno na to da je u određenom postotku pacijentica koje su imale abrupciju posteljice pronađen upravo faktor V Leiden. Druge, pak, ne nalaze takvu povezanost. Opet "siva zona". Stoga je jako važno da se prije planiranja sljedeće trudnoće obvezno konzultirate i s hematologom i s ginekologom imate li indikaciju za provođenjem profilakse u trudnoći, kojim lijekom, od kada i kako trebate postupiti kada se dokaže trudnoća.

Također Vam savjetujem da po završetku obrade u svezi trombofilije potražite još jedno mišljenje kod hematologa, po mogućnosti u kliničkoj ustanovi (pri nekom od medicinskih fakulteta) jer su mišljenja o terapiji neki puta različita.

Lijepi pozdrav.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 19.04.2012. at 15:37. Reason: lapsus - ne kod heterozigota već kod HOMOZIGOTA
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 09:31   #1023
pozdrav svima! ja sam bila na jos jednom kontrolnom dopleru i cini se sve ok pa se sad skidam sa martefarina. zanima me kako je vama to islo. meni je doktorica rekla da smanjujem po jednu cetvrtinu svakih 5 dana. dali ste osjecali kakve promjene na mjestu gdje ste imali tromb? dali je normalno da mi je ta noga jos malo mrvicu deblja, ponekad malo crvenkasta? kao da malo trne dok sjedim, najbolje je dok secem, al nemrem cijeli dan samo setat nebi htjela panicarit pa ako mi mozete rec kak je vama to islo i nakon kolko vremena ste se oporavili skroz? znam da su moguce posljedice kod svakog drukcije ali ipak. bilo kakav opis mi treba. moj doktor u bolnici je jako zauzet i tesko ga je ulovit sa svmo mojim pitanjima.hvala!
__________________
Only I know where I've been!
Tanja3007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 17:00   #1024
Lijep pozdrav svima!

Imam 26 godina i prije 6 godina sam operirala vene na desnoj nozi u Vinogradskoj bolnici.
Imala sam dosta izražene vanjske vene i s obzirom na stajaći posao kojim sam se bavila s vremenom su postale jako bolne, noga mi je jako naoticala, imala sam konstantno osjećaj težine u nogama, grčeve po noći itd. Inaće, problemi s venama su se javili već u pubertetu, krajem osnovne škole. Liječnici kažu zbog naglog rasta iako u obitelji i s mamine i tatine strane postoje određene genetske predispozicije. Tata mi je prije par godina imao trombozu. Više ne radim stajaći posao, sad sjedim (što je mislim još i gore), vene su se gotovo sve vratile, ako ne i pogoršale,
znači stanje nakon operacije je bilo zadovoljavajuće kojih dvije godine. Ono što se meni događa zadnjih godinu-dvije je to da mi i najmanji udarac prouzroči hematom na tijelu, kapilare mi isto tako pucaju na najmanji udarac, a pucaju mi i vene na nogama.
Znači dogodi mi se svakih par mjeseci da mi se samo odjednom stvori ogroman bolni hematom negdje ( ali bez udarca) nakon čega bi ja otišla kod doktora opće prakse koji bi mi dao heparin i to je to. Zadnji puta sam išla na hitnu, isto dobila heparin i poslali me doma.
Nalazi krvi su u redu, za zgrušavanje isto sve u redu i opet ništa riješeno. Nitko mi ništa ne govori, ne znam u čemu je problem pa da se pozabavim njime. Da li je to možda do manjka vitamina ili su te stijenke genetski toliko slabe da pucaju ili što? Meni se i dalje događa da mi pucaju te manje žilice, recimo čim radim nešto rukama malo intenzivnije ( bavim se keramikom ) događa se to da samo osjetim kako me zažari negdje na prstima, pogledam, kad ono mali podljev ili slično. To prođe relativno brzo, dva, tri dana ali ne mogu ništa opušteno raditi a da me kroz neko vrijeme ne zatežu te žile i vene na nogama i rukama. Da ne pričam kako su mi vene i žile izražene svugdje na tijelu i to jako. A ni grčeva po noći ne manjka. Odlučila sam napraviti dopler vena pa vidjeti što i kako dalje pošto mi nitko do sada nije pomogao u vezi toga. Cijelo vrijeme je prisutan osjećaj težine u nogama, nakon cijelog radnog dana (radim u petama) malo naotiču ali uglavnom imam više problema sa pucanjem, osjećajem zatezanja i grčevima. Što mi preporučujete?
__________________
Lie to a liar, for lies are his coin; Steal from a thief, for that is easy; lay a trap for a trickster and catch him at first attempt, but beware of an honest man
piligrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 20:29   #1025
Quote:
piligrin kaže: Pogledaj post
Lijep pozdrav svima!

Imam 26 godina i prije 6 godina sam operirala vene na desnoj nozi u Vinogradskoj bolnici.
Imala sam dosta izražene vanjske vene i s obzirom na stajaći posao kojim sam se bavila s vremenom su postale jako bolne, noga mi je jako naoticala, imala sam konstantno osjećaj težine u nogama, grčeve po noći itd. Inaće, problemi s venama su se javili već u pubertetu, krajem osnovne škole. Liječnici kažu zbog naglog rasta iako u obitelji i s mamine i tatine strane postoje određene genetske predispozicije. Tata mi je prije par godina imao trombozu. Više ne radim stajaći posao, sad sjedim (što je mislim još i gore), vene su se gotovo sve vratile, ako ne i pogoršale,
znači stanje nakon operacije je bilo zadovoljavajuće kojih dvije godine. Ono što se meni događa zadnjih godinu-dvije je to da mi i najmanji udarac prouzroči hematom na tijelu, kapilare mi isto tako pucaju na najmanji udarac, a pucaju mi i vene na nogama.
Znači dogodi mi se svakih par mjeseci da mi se samo odjednom stvori ogroman bolni hematom negdje ( ali bez udarca) nakon čega bi ja otišla kod doktora opće prakse koji bi mi dao heparin i to je to. Zadnji puta sam išla na hitnu, isto dobila heparin i poslali me doma.
Nalazi krvi su u redu, za zgrušavanje isto sve u redu i opet ništa riješeno. Nitko mi ništa ne govori, ne znam u čemu je problem pa da se pozabavim njime. Da li je to možda do manjka vitamina ili su te stijenke genetski toliko slabe da pucaju ili što? Meni se i dalje događa da mi pucaju te manje žilice, recimo čim radim nešto rukama malo intenzivnije ( bavim se keramikom ) događa se to da samo osjetim kako me zažari negdje na prstima, pogledam, kad ono mali podljev ili slično. To prođe relativno brzo, dva, tri dana ali ne mogu ništa opušteno raditi a da me kroz neko vrijeme ne zatežu te žile i vene na nogama i rukama. Da ne pričam kako su mi vene i žile izražene svugdje na tijelu i to jako. A ni grčeva po noći ne manjka. Odlučila sam napraviti dopler vena pa vidjeti što i kako dalje pošto mi nitko do sada nije pomogao u vezi toga. Cijelo vrijeme je prisutan osjećaj težine u nogama, nakon cijelog radnog dana (radim u petama) malo naotiču ali uglavnom imam više problema sa pucanjem, osjećajem zatezanja i grčevima. Što mi preporučujete?
Uputno je učiniti CD vena i arterija nogu,lipidogram,GUK,elektrolite /K,Na,Ca,Mg/. Nakon te obrade u obzir dolazi i neurološka obrada-ev. EMNG.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 15:49   #1026
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Uputno je učiniti CD vena i arterija nogu,lipidogram,GUK,elektrolite /K,Na,Ca,Mg/. Nakon te obrade u obzir dolazi i neurološka obrada-ev. EMNG.
Hvala puno na odgovoru!
__________________
Lie to a liar, for lies are his coin; Steal from a thief, for that is easy; lay a trap for a trickster and catch him at first attempt, but beware of an honest man
piligrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 19:32   #1027
pozdrav,
ako netko zna molila bih odgovor..hrvoje dr.ili drugi..
2007 suprug je imao masivnu pl.emboliju i jedva izvukao živu glavu,skinuli ga sa marivarina skroz nakon godine dana..
2011 tromboza lijeve potkoljenice,hospitaliziran 2 tj.u Vg.
sada je konstantno na 3 tbl.martefarina,ali treba na operaciju hernije..
jako se bojim reembolije i muka mi je od same pomisli na operaciju..

kakav je protokol kod takvih slučajeva??
tena10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 19:10   #1028
Quote:
tena10 kaže: Pogledaj post
pozdrav,
ako netko zna molila bih odgovor..hrvoje dr.ili drugi..
2007 suprug je imao masivnu pl.emboliju i jedva izvukao živu glavu,skinuli ga sa marivarina skroz nakon godine dana..
2011 tromboza lijeve potkoljenice,hospitaliziran 2 tj.u Vg.
sada je konstantno na 3 tbl.martefarina,ali treba na operaciju hernije..
jako se bojim reembolije i muka mi je od same pomisli na operaciju..
kakav je protokol kod takvih slučajeva??
INR mu nesmije prelaziti 1,5
Varfarin se prekida 4-5 dana prije op. zahvata. A u cilju prevencije tromboemboliskog događaja može primati niskomolekularni heparin ,a on se prekida 17-12h prije operacije.
Th se nastavlja nakon postignutog stabilnog stanja i da ne prijeti opasnost od većeg krvarenja.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2012., 14:32   #1029
tel br na Rebru

Quote:
ditta kaže: Pogledaj post
Moja hematologica je dr. Silva Zupančić Šalek na Rebru.
Ona se najviše bavi faktorima koagulacije, tako da je najbolja za tromboze.
Pokušaj dogovoriti na 23 88 756, traži sestru Nenu, kod nje se zakazuje. Ako Nena nije tamo, onda Vesna radi sa doktoricom. Obje su super i jako predusretljive. Sestre su tamo do 14 sati. Doktorica ostaje i puno dulje.
Inače, sa pozivanjem tog broja telefona treba biti jako uporan, jer je tamo uvijek gužva, sve zvoni na sve strane, pacijenati u redu, hitni slučajevi, dnevna bolnica itd. Ukoliko ne uspijete kod dr Zupančić, jako dobri su i ostali hematolozi. Hematologija je na Rebru najjača, tako da nema brige. Sretno!
Molila bih vas, ako netko zna, da li se mjenjao ovaj broj ( 23 88 756 ) kojim se može zakazati kontrola ili pregled kod doktorice Zupančić na Rebru
sat1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2012., 23:18   #1030
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
INR mu nesmije prelaziti 1,5
Varfarin se prekida 4-5 dana prije op. zahvata. A u cilju prevencije tromboemboliskog događaja može primati niskomolekularni heparin ,a on se prekida 17-12h prije operacije.
Th se nastavlja nakon postignutog stabilnog stanja i da ne prijeti opasnost od većeg krvarenja.
hvala puno na odgovoru...
tena10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2012., 12:58   #1031
Quote:
tena10 kaže: Pogledaj post
hvala puno na odgovoru...
Nema na čemu i drugi put
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2012., 13:35   #1032
Quote:
sat1 kaže: Pogledaj post
Molila bih vas, ako netko zna, da li se mjenjao ovaj broj ( 23 88 756 ) kojim se može zakazati kontrola ili pregled kod doktorice Zupančić na Rebru
Broj za naručivanje kod dr Zupančić je sada 23 76 340. Javlja se sestra Nena.
Prošli tjedan sam zakazala kontrolu, tako da je broj provjereno ispravan.
ditta is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2012., 21:22   #1033
Quote:
ditta kaže: Pogledaj post
Broj za naručivanje kod dr Zupančić je sada 23 76 340. Javlja se sestra Nena.
Prošli tjedan sam zakazala kontrolu, tako da je broj provjereno ispravan.
Ditta, hvala. Puno si mi pomogla
sat1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2012., 17:51   #1034
Da li ko zna gdje se sintrom 4 može kupiti u Hrvatskoj?imam mehanički zalisak.Inaće ga kupujem u Bosanskom Brodu
vkrnic is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 11:37   #1035
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Nema na čemu i drugi put
Poslala sam vam pm pa vas molim da mi odgovorite.pozz
veljača 84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 10:46   #1036
dobar dan
iako se nisam dugo javila pratila sam šta se dešavalo , 01.06.2012 g smo bili na kontroli i suprug ne mora više piti martefarin, srčani mišić se u potpunosti otporavio, a tromb se je otopio.
umjesto martefarina doktor mu je prepisao Aspirin protect 10 mg,
ovim putem bih se zahvalila ditti i dr. hrvoju koji nesebično pomažu ljudima koji se nađu u problemima ,a informacija niotkud.
veliki pozdrav
ljubica124 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2012., 11:44   #1037
Pozdrav svima!
Imam nekoliko pitanja u vezi ove bolesti. Naime, moja sestra (28 godina) oboljela je od DVT-a 5.4. ove godine (Flebothrombosis v. subclaviae l. dextr), te je bila 11 dana na bolničkom liječenju heparinom pa su joj poslije uveli i martefarin. Sada već skoro 2 mjeseca i nikako da se ustali PV, stalno je oko 1,40 INR. Na zadnjem vađenju krvi bio je 1,42 INR. Trenutno pije 2 tablete dnevno martefarina.
Obavila je i nekakve genetske pretrage, pa ću ih napisati:

Faktor V Leiden (G1691 A mutacija): nema mutacije (wt/wt)
Protrombin (G 20210 A mutacija): nema mutacije (wt/wt)
MTHFR (C 677 T mutacija): heterozigot (mut/wt)
PAI-1 4G alel: prisutan 4G polimorfizam na oba alela
Radi dodatne obrade hemostaze učiniti: LAC, kardiolipin screen, anti beta 2GP-1, PAI, homocistein.

Možete li nam napisati Vaše mišljenje na temelju ovih nalaza? Čitala sam da su neki promijenili lijek i da su onda uspjeli uskladiti interval.
Inače, liječi se u Osijeku.
I još jedno pitanje, biste li preporučili putovanje zrakoplovom, jer krajem 7. mj. trebala bi putovati na malo dalju relaciju?
Zahvaljujem.
p.s. Pročitale smo cijeli forum od početka do sada i puno toga saznale o ovoj bolesti, stvarno je super što možeš negdje pročitati stvarna iskustva i dobiti korisne savjete!
oink is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2012., 14:43   #1038
Oink, dobrodošla!

Sestra ti ima dijagnozu sličnu mojoj, kao i genetiku. Pozdravi je!

PV/Irn su dosta varijabilne vrijednosti i zaista treba nekoliko mjeseci da bi se doza lijeka uštimala i da vrijednosti budu koliko toliko stabilne. Najbitnije je biti u terapijskim granicama. Potrebno je paziti i na prehranu, posebno na unos K vitamina, jer je on antidot za terapiju. Sigurno si na ovoj temi vidjela linkove na popise namirnica sa K vitaminom. To proučite jer će biti od pomoći.
Ja osobno nisam uzimala martefarin jer se ispostavilo da sam rezistentna na taj lijek. Pila sam i po 3 i pol tablete a pv nije bio u terapijskim granicama. Prebacili su me na sintrom i od tada je sve bilo kako treba. Taj lijek nije na listi HZZO lijekova i nema ga u slobodnoj prodaji u ljekarnama. Treba ga naručiti, platiti itd. Nadam se da će se uhodati sa martefarinom. Koliko često vadi krv? Na tjedan dana? Dva tjedna?

Kad je riječ o nalazu koji si postavila. To je rezultat genetskih testova. Ne bih se detaljno upuštala u to, ali koliko vidim, dvije mutacije su prisutne. One same po sebi nisu strašne (ja imam te iste), ali ih nešto može "okinuti" i dvt se onda javi. Tvoja sestra bi morala istražiti šta je kod nje bio "okidač" i zašto baš na tom dijelu (postoji li fizička prepreka i sl.). Inzistirajte na tome.
Obično ove mutacije ne traže doživotnu terapiju, ali o tome će se razgovarati sa hematologom, koji će procijeniti i kada treba prestati sa terapijom (što se radi postepeno i prema unaprijed dogovorenoj shemi). Prvo da svi nalazi budu gotovi, pa polako.

Svi koji su jednom imali dvt moraju voditi računa o unosu tekućine (opasno je dehidrirati), a za letove dulje od 7 sati (mislim da sam dobro zapamtila) je potrebno obući elastične čarape i dati sebi injekiciju heparina. Heparin i po slijetanju. Ja planiram ići u Indiju, pa se sam se oko toga konzultirala sa hematologicom. Nije bila sretna zbog takve odluke, pa je rekla da idem zimi (manje šanse da dehidriram), objasnila je ovo za čarape i heparin i naglasila da se javim prije tog putovanja, da prođem detaljnu obradu i da mi da upute.
Jedna moja frendica je baš išla u Indiju dok je bila na terapiji (ali je terapija već bila uhodana i bar je godinu i pol pila lijek) i nije morala ove mjere sprovoditi. Vjerojatno zbog terapije, jer je već bila pod "zaštitom". Svakako o tome pričajte sa hematologom.

Nego, kako je ona sada? Kako se osjeća? Uspijeva li uskladiti kontrole, prehranu, život i ostalo.

Puno vas pozdravljam obje!
ditta is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2012., 16:57   #1039
Quote:
ditta kaže: Pogledaj post
Oink, dobrodošla!

Sestra ti ima dijagnozu sličnu mojoj, kao i genetiku. Pozdravi je!
....
Nego, kako je ona sada? Kako se osjeća? Uspijeva li uskladiti kontrole, prehranu, život i ostalo.

Puno vas pozdravljam obje!

Pozdrav i tebi od nas obje!
Evo bas sam došla od liječnika, išla sam sestri po uputnicu za petak, opet vadi krv. Ma što je najgore, mi smo iz male sredine, i nemamo stručnih liječnika, taj njezin PV je nikakav a rekli su joj zadnji puta da dođe tek za mjesec dana vaditi krv. Nekako mi je to predugo, obzirom da još nije upala u interval. Sad u petak ide, pa ćemo vidjeti kako je. Možda i kod nje martefarin ne djeluje, preslične ste . Ali svakako će sada pitati transfuziologa o toj ideji.
Problem je što se ona liječi u Požegi i Osijeku, a vidim da ste svi preporučili Rebro i dr. Župančić. Do sad u Os nije dobila nikakve informacije, sve je nekako slabo, ne sumnjam ja u njihovu stručnost, ali...
Isto tako prehranu joj nitko nije spomenuo, čak joj je liječnica rekla da bi po toj logici bilo joj sve zabranjeno, pa neka jede kao i dosada.
Što se tiče putovanja, trebale bi ići u Australiju, let je cca 26 sati, predugo i za zdravog čovjeka.
Ujak iz Australije je pitao svog liječnika tamo, i on smatra da bi mogla ići, međutim mi bi bile puno sigurnije da joj se bar PV uštima, pa onda bi bila "zaštićena", naravno + te čarape, voda, vježbe za noge, šetnja svakih sat vremena u avionu, i tamo je u 7. mj zima pa nam i to ide u prilog. A po našim liječnicima, ne bi trebala nikad više ni sjesti u avion.
Inače, ona se super osjeća, nikakve tegobe nema, ruka je jako brzo splasnula, još je samo mrvicu otečena i to samo kad previše mlatara s njom, vratila se na posao nakon mjesec dana, pošto je ona nastavnica, izbjegava pisanje po ploči (to joj je desna ruka) i ruku štedi maximalno.
Razmišljale smo ovih dana da ode privatno na dopler pa da vidimo možda se napast otopila jer već je 2 mj na terapiji, nikad ne znaš.

Hvala ti na informacijama!
Javim se u petak poslije vađenja krvi, možda martefarin proradi.
oink is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2012., 15:18   #1040
Obično su kontrole u početku na sedam dana, pa kasnje na dva tjedna, pa na mjesec dana, al to tek kada je lijek stvarno uhodan. Njoj to vjerojatno vodi neko ko nije hematolog, nego neka vrsta interniste, neko ko se time usputno bavi i ne razumije se previše u koagulaciju. Nevjerojatno mi je da su pauze između kontrola pv-a tako velike, a liječenje je na početku.

Ja bih vam svakako predložila drugo mišljenje, na što imate pravo. Budući da će ona uskoro imati sve nalaze, nije zgoreg zakazati se kod nekoga na Rebru, zatražiti temeljno tumačenje, upute i preporuke za dalje.

Pisala je ovdje jedna djevojka baš iz vašeg dijela Hrvatske sa vrlo sličnim iskustvima. Čak su joj terapiju bili naglo prekinuli, pa su D dimeri podivljali itd.

Za putovanje avionom se isto konzultirajte sa nekim zaista stručnim, ko ima uvida u dijagnozu i sve nalaze i primarno se bavi koagulacijom.

Kad je zakazan dopler u bolnici? Šta su predložili doktori?
Ja sam prvi imala tri mjeseca nakon početka bolesti i rezultati su bili baš dobri. Kasnije mislim da sam imala još dvije kontrole i još sam neke testove napravila, pisala sam o svemu na temi. Teško mi se sada sjetiti svakog detalja precizno. Malo sam izašla iz forme.

Ako treba kakav kontakt za Zg, drage volje ću vam proslijediti.
Pozdrav objema!
ditta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:10.