Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.09.2006., 15:22   #1
Westy terrier

Ima li tko od vas westy terriera? Možete li mi reći kakvi su po prirodi (iz iskustva), jesu li dobroćusni ili nervozni, mirni, živahni, lajavi... Hvala
__________________
Oko za oko, pasta za zube
Tweety* is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2006., 17:25   #2
Onakvi su kako ih odgojis.

U mom kvartu ih ima dosta, srela sam zivcanih (agresivnih), plasljivih, ali i onih dobro socijaliziranih i odgojenih. U mom ulazu je kujica koja ima super karakter, druzeljubiva je i vesela. Lijepo su je odgojili (prosli su skolicu u NeSiju, ali su i u setnjama radili s njom), pustali je odmalena da se druzi s drugim psima, tako da nije ni mogla "ispasti" drugacija.
__________________
You may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Tali is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2006., 21:25   #3
Tweety,moram ti reći kao ponosna vlasnica westya starog 3 i pol godne da su to predivni psi.
Jako zahvalni psi za stan, izrazito dobronamjerni, prijateljski nastrojeni prema ljudima, a djecu naprosto obožavaju.
Moram ti napomenuti da imaju jako zahvalnu dlaku koja uopće ne pada (nema problema sa sakupljanjem dlaka po stanu) i pravo ih je zadovoljstvo imati.
U svakom slučaju, same pohvale za male, preslatke westiće.
Allie is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2006., 11:32   #4
imam i ja westyja. to je namjilije, nanjeznije i najpametnije stvorenje an svijetu. daje toliko ljubavi da je nemoguce ne voljeti ju. to je inace kcer od adminicine bronte koja ima jos jednu kcer. i sve tri su predivne. traze puno ljubavi, malo su razmazene, ljubomorne i posesivne (sto je poprilican problem kada pokusate s partnerom raditi...ono) i ne vole biti same. ja sam svoj problem rijesila da sam joj nabavila macku - odnosno dvije:-))
debelakrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 19:20   #5
Sada mi dođe da uzmem i jednu kujicu za moga westija!!!
Allie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2006., 14:12   #6
I ja sam ponosna vlasnica jedne male razmazene westice... Pas ce ti biti onakav kakvog ga odgojis, al u principu jako su razigrani, puuuuuuniiii energije, mazni, vole ljude, moja ne laje bezveze... ma sve 5!!! Osim kaj su bijele boje, pa si razmisli 2x... pogotovo kad vani pada kisa! O dovratno mi je vidjeti kad je pes ofucan...
Pipote is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2006., 17:31   #7
Ma nema veze što su bijeli. Razmišljam o kupnji tog psa. Ne sad odmah, ali u bliskoj budućnosti. Mislim da ste me i nagovorili. I moja prijateljica ga ima, zato i pitam. Inače mi se pas čini dosta dobar, ali ostali terijeri su nekako... nervozni pa zato pitam.
__________________
Oko za oko, pasta za zube
Tweety* is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2006., 21:18   #8
Kako su ti ostali forumaši već napisali,sve ovisi kako psa odgojiš.
No,ima nešto i u temperamentu koji je specifičan za neku pasminu.
Westiji su po prirodi jaaaako znatiželjni(sve vidjet,čut,ponjušit) i dosta lajavi.I svi westiji koje znam(uključujući i moju) su takvi bez obzira na odgoj.Ipak su to terijeri,a njihov lovački instinkt ne možeš iskorijeniti.
To im ja pripisujem kao mane.Vrline su ti već nabrojili,ima ih napretek...
lajbek is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2006., 12:39   #9
ja namjeravam kupiti westija i mozete li mi samo reci jeli veliki problem ako su sami kod kuce ako sam ja npr. u skoli????????????????
 
Odgovori s citatom
Old 30.10.2006., 20:02   #10
Jel moguće nabavit zdravog Westia za oko 200 eura?
mililica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2006., 21:41   #11
Quote:
matka) kaže:
ja namjeravam kupiti westija i mozete li mi samo reci jeli veliki problem ako su sami kod kuce ako sam ja npr. u skoli????????????????
Ako kupuješ malog psića bilo koje pasmine,nije uputno da prvo vrijeme bude sam kod kuće.
Psić se prvo treba naviknuti na novu okolinu,treba ga naučiti gdje smije vršiti nuždu(prije će naučiti ako je u početku netko uvijek uz njega) i napravit će ti dar-mar po stanu(ne iz zlobe već iz dosade i tuge) ako ga ne budeš postupno privikavala da ostaje sam.
Preporučujem ti da psića nabaviš za vrijeme ljetnih praznika jer mu se onda možeš potpuno posvetiti u toj najosjetljivijoj dobi.Osim toga,bit će ti puno lakše psa često izvoditi van da se nauči obavljati nuždu.
Kad se pas sve to nauči,može biti bez problema sam dok si ti u školi.Ali mu svakako ostavi njegove "igračkice" (loptice,krpe,stare šlape...),a ja recimo svojoj ostavim i radio upaljen.
Sretno!
lajbek is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2006., 21:46   #12
Quote:
mililica kaže:
Jel moguće nabavit zdravog Westia za oko 200 eura?
Teško,gotovo nemoguće.
Kad sam svoju westicu kupovala,bila je najpovoljnija što sam našla(a dosta sam dugo tražila) i koštala je (bez papira)2000 kn.
Jedino ako imaš nekog poznatog da ti preko štele proda jeftinije.
Kroz nekih 6 mjeseci ja planiram okot moje kujice,pa ako do onda ne nađeš peseka,možemo se dogovoriti.
lajbek is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2006., 23:15   #13
Pitam, jer vidim da Westie tu i tamo i daruju..Ima ih dosta ...Nije to ni tako mali novac, zapravo
Tnx
mililica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2006., 10:06   #14
westie s rodovnicom dođe oko 800 - 900 eura. ovi bez oko 400,500.
debelakrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 11:41   #15
Vidim da ova tema nije aktivna već mjesecima, ali imam pitanje, pa ako se netko javi super, ako ne...

Želim nabaviti westyja i znam da je najbolje uzeti starog 3-4 mjeseca.
Isto tako, kupila bih ženku jer sam pročitala da su one pogodnije za držanje u stanu i da su privrženije obitelji, nježnije, većinom nisu sklone sukobima (osim kada brane vlastito leglo), rijetko se izgube, no u fazi tjeranja privlače mužjake i krvare.

Imam par pitanja.

1. Je li ova pasmina (osim što je mala) pogodna za držanje u stanu?
2. Trebam li tražiti u oglasniku ili negdje drugdje? (Svi pišu da se treba kloniti preprodavača)
3. Ima li tko preporuku gdje da ga kupim ili poznaje nekoga tko ih uzgaja?
4. Postanu li privrženi samo jednom članu obitelji ili svima?
5. Kako se ponašaju u šetnji? ( Ulaze li u konflikte sa drugim psima, jesu li tvrdoglavi ili slušaju?)
Naravno, to ovisi kako se odgoji, ali ipak...imaju i oni karakter jedinstven za svoju pasminu...
iwon is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 11:46   #16
ja jedino šta znam da će svakog dočekat lavežom,ali će ga pustit unutra i da ima ga frendica ja sam ga i čuvala,a kaže da je jako osvetoljubiv.to joj se zna desit da recimo ga zatvori na balkon,a oni u kući.prije 5min je bio u šetnji,ali on će se ipak popiškit.ili recimo ona ne smije ni u kupaonu već on misli da ona njega ne pusti i opet obavi svoje potrebe.i nije to samo jedan slučaj.karakteristika psa
@zr@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 14:02   #17
preko oglasnika ni slucajno. fino nazoves kinoloski savez i pitas za legla.
buca_ljuca is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 15:17   #18
Osobno poznajem dva westija i totalno su drugačiji, pa pretpostavljam da ovisi kako ih odgojiš. Jedan je totalno nadr*** na druge pse, stalno laje i nervozan je (takav je i vlasnik ), a drugi je jedan od najveselijih pasa kojeg sam vidjela. Taj psić ne prestaje mahat repom. Kao da je na baterije. Obožava se družit s drugim psima, lud je za djecom, poslušan... S njime se vlasnici druže, uče s njim, socijalizirali su ga, vode u šetnje, provode vrijeme s njim, pa pas teško da može biti loš ako se ulaže vrijeme i napor.
Zum-zum is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 15:32   #19
Quote:
buca_ljuca kaže: Pogledaj post
preko oglasnika ni slucajno. fino nazoves kinoloski savez i pitas za legla.
u oglasniku se oglašavaju i uzgajivači, pa kak bi prodali te silne štence kad bi sve išlo samo preko kinološkog
ima dana kad kinološki nije baš susretljiv, a i legla se prijavljuju vođi uzgoja ne direktno kinološkom, pa može doći i do kakvog nesporazuma

samo kaj te u oglasniku treba dobro provjeriti, da pas ima papire, da ga se može doći vidjeti, da je ženka.majka prisutna, da se mogu dobiti svi podaci o ocu i ostatku legla, provjeriti uzgajivačnicu, nikakve primopredaje po parkiralištima,....
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 15:39   #20
Quote:
iwon kaže: Pogledaj post

Imam par pitanja.
1. da, definitivno
2. može i oglasnik s provjerom, ne znam di živiš a ako si u zgb pitaj Terijer klub tko ima leglo ili mu je u najavi, progulaj za uzgajivačnice
3. -
4. svaki pas izabere svog vođu čopora, člana obitelji kojeg najviše poštuje i voli, to ne mora nužno biti i onaj tko najviše brine o njemu
što ne znači da ostale ne voli, samo mu je taj jedan prvi
5. u mom kvartu ih ima nekoliko, 6 i srećem ih dnevno šečući svoju psicu, svi su veseli, razigrani i pristojni psi, ni traga od agresivnosti
polly is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:04.