Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.02.2010., 20:52   #101
Jesu kome počele brže rasti obrve od ricinusovog ulja? ja mažem već jedno vrijeme al mi se niš ne vidi, jedno 2 tjedna već mažem 1x dnevno svaki dan.. a shit, baš sam se ponadala...
šećerna vata is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 20:53   #102
Ja sam svoje kupila u Rijeci,ali na bočici piše da je proizvođač Kemig. Za sada sasvim normalno izlazi kroz ono plastično.

Jel djeluje to ulje što? Ima kakvih rezultata?
__________________
A man never tells you anything until you contradict him.
George Bernard Shaw
Stupid Cupid is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 20:55   #103
bila je tema BRŽI RAST KOSE na forumu do koje sad nikako ne mogu doći, ne znam zašto, upišem u google naziv, a kad kliknem na to , ništa se ne prikaže.

uglavnom, na toj temi je recept za šampon za brži rast kose i svašta nešto, vjerojatno ste ga vidjele, možda i koristile.

Problem je što u ovoj selendri gdje živim nemaju pojma šta je pantenol i sad ne znam gdje da ga nabavim?? kako se kaže na naš pantenol rastvor?
kupila sam samo šampon od koprive, ricinusovo ulje, ampula vitamina B6, ampula vitamina B12, još mi treba pantenol, AD kapi koje se više i ne proizvode i kapi od koprive??

Jel znatze gdje to mogu nabavit?
TULIPANKAa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 20:59   #104
Quote:
šećerna vata kaže: Pogledaj post
Jesu kome počele brže rasti obrve od ricinusovog ulja? ja mažem već jedno vrijeme al mi se niš ne vidi, jedno 2 tjedna već mažem 1x dnevno svaki dan.. a shit, baš sam se ponadala...
Meni za obrve ne treba. Dapače. Već sam i ovako skoro ka Stipe M.

A trepavice su mi lijepe, ali ne od ulja, nego mi priroda podarila. Ljudi me znaju pitati ako imam umjetne. Ajde, bar nešto da je dobro na meni, kad sve drugo ne valja. Jer se ne šminkam često, uvijeke skinem šminku prije spavanja, mazala sam ih i bademovim uljem.
Mislim da su malo čvršće od ricinusovog ulja.

Mene zanima za kosu.
Kosa mi je jadna. Ne bi škodilo da je gušća malo. I da je vlas deblja.

Inače se kaniram. Nadam se da neće biti nekih nuspojava u kombinaciji kana-ricin.
__________________
A man never tells you anything until you contradict him.
George Bernard Shaw
Stupid Cupid is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 21:04   #105
Quote:
TULIPANKAa kaže: Pogledaj post
bila je tema BRŽI RAST KOSE na forumu do koje sad nikako ne mogu doći, ne znam zašto, upišem u google naziv, a kad kliknem na to , ništa se ne prikaže.

uglavnom, na toj temi je recept za šampon za brži rast kose i svašta nešto, vjerojatno ste ga vidjele, možda i koristile.

Problem je što u ovoj selendri gdje živim nemaju pojma šta je pantenol i sad ne znam gdje da ga nabavim?? kako se kaže na naš pantenol rastvor?
kupila sam samo šampon od koprive, ricinusovo ulje, ampula vitamina B6, ampula vitamina B12, još mi treba pantenol, AD kapi koje se više i ne proizvode i kapi od koprive??

Jel znatze gdje to mogu nabavit?
Jesi li se ti danas već negdje požalila na ovo isto? Jesi iz Rijeke?
(ma nismo takva selendra, daj)
Ja sam iz Rijeke. Pitala sam u ljekarnama za ta ulja (ricin, badem, orah, čičak) i blijedo su me gledali. A još kad sam ih išla pitati koji je sastav (je li čisto ili ima nekih dodataka), gledali su me kao da sam luda.
Valjda ljudi kod nas ne kupuju to često,pa zato.
Za pantenol ne znam. Pa što si bila u svim ljekarnama? Ma moraju znati.
__________________
A man never tells you anything until you contradict him.
George Bernard Shaw
Stupid Cupid is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 21:37   #106
Quote:
Stupid Cupid kaže: Pogledaj post
Ja sam svoje kupila u Rijeci,ali na bočici piše da je proizvođač Kemig. Za sada sasvim normalno izlazi kroz ono plastično.

Jel djeluje to ulje što? Ima kakvih rezultata?
možeš li napisati kamo si ga u rijeci kupila?
torrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 21:52   #107
Quote:
torrey kaže: Pogledaj post
možeš li napisati kamo si ga u rijeci kupila?
U ljekarni Melissa. 100 ml je 13 kn. (drugdje je 50 ml 20 kn)
__________________
A man never tells you anything until you contradict him.
George Bernard Shaw
Stupid Cupid is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 22:14   #108
cure bila bi vam jaaako zahvalna na odgovoru.
imam kovrčavu kosu pa sam se znala koji put speglati i uništila si kosu i prije 2 dana sam ošišala dosta kose...
sad bi željela da mi kosa brže naraste i čula sam da je ricinusovo ulje dobro za to pa sam ga kupila i stavila na korijen kose, a na dužinu cijele kose maslinovo ulje. Isprala sam kosu nakon par sati sa Annyer šamponom s koprivom. zanima jel je taj postupak dobar?????? ili da stavim još nešto sa ricinusovim uljem pošto je jako gust pa se teško nanosi???? možda pantenol ili kapi od koprive????
HELP
black chocolate is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 22:33   #109
Thumbs up

Quote:
black chocolate kaže: Pogledaj post
cure bila bi vam jaaako zahvalna na odgovoru.
imam kovrčavu kosu pa sam se znala koji put speglati i uništila si kosu i prije 2 dana sam ošišala dosta kose...
sad bi željela da mi kosa brže naraste i čula sam da je ricinusovo ulje dobro za to pa sam ga kupila i stavila na korijen kose, a na dužinu cijele kose maslinovo ulje. Isprala sam kosu nakon par sati sa Annyer šamponom s koprivom. zanima jel je taj postupak dobar?????? ili da stavim još nešto sa ricinusovim uljem pošto je jako gust pa se teško nanosi???? možda pantenol ili kapi od koprive????
HELP
U istoj smo situaciji... i ja imam kovrcavu kosu i zelim da mi sto brze raste! sve sto si rekla dobro je... i ja koristim ricinusovo ulje, nanesem ga na tjeme, ostavim pola sata da stoji, operem kosu sa samponom od koprive i isperem sa cajem od koprive... cula sam da djeluje! tek sam ga nedavno pocela koristit pa cemo vidit rezultate... za sad mi je kosa mekana i njezna
dobro ti je stavit i kapi od koprive i pantenol... a mozes i oboje, hehe
sretno
goldilocks is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 22:41   #110
Quote:
goldilocks kaže: Pogledaj post
U istoj smo situaciji... i ja imam kovrcavu kosu i zelim da mi sto brze raste! sve sto si rekla dobro je... i ja koristim ricinusovo ulje, nanesem ga na tjeme, ostavim pola sata da stoji, operem kosu sa samponom od koprive i isperem sa cajem od koprive... cula sam da djeluje! tek sam ga nedavno pocela koristit pa cemo vidit rezultate... za sad mi je kosa mekana i njezna
dobro ti je stavit i kapi od koprive i pantenol... a mozes i oboje, hehe
sretno
ajme puno hvala...probat ću pantenol i kapi od koprive! čula sam da je dobro staviti i čaj od kamilice s čajem od koprive za ispiranje, ali samo ako imaš plavu kosu
javi rezultate!
black chocolate is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2010., 00:32   #111
nisam se žalila još nijednom

iz vinkovaca sam.... i ne znaju šta je pantenol, nemaju kapi od koprive i kažu da se AD kapi više ne proizvode....
usko idem u zg pa bi bilo poželjno da mi netko kaže gdje je točno ove sastojke kupio
TULIPANKAa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2010., 01:15   #112
Quote:
TULIPANKAa kaže: Pogledaj post
nisam se žalila još nijednom

iz vinkovaca sam.... i ne znaju šta je pantenol, nemaju kapi od koprive i kažu da se AD kapi više ne proizvode....
usko idem u zg pa bi bilo poželjno da mi netko kaže gdje je točno ove sastojke kupio
Oprosti!
Nisam mislila ništa loše. Netko se baš danas požalio da ne može naći pantenol u Rijeci.
Nadam se da će te netko iz Zagreba uputiti.
__________________
A man never tells you anything until you contradict him.
George Bernard Shaw
Stupid Cupid is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2010., 09:52   #113
Quote:
Stupid Cupid kaže: Pogledaj post
U ljekarni Melissa. 100 ml je 13 kn. (drugdje je 50 ml 20 kn)
hvala ti!
torrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2010., 10:27   #114
imaš to sve za kupit u Zagrebu u ljekarni Pablo (Dolac), kad prođeš harmicu na desno...
black chocolate is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 16:06   #115
Quote:
Stupid Cupid kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Kupila sam ricinusovo ulje (od Kemiga). Mažem si trepavice njime. Ali tek dva dana tako da naravno da nema još rezultata.
Htjela bih ga staviti i na kosu. Nemam je baš puno, možda mi malo naraste s ricinom.
Obzirom a sam potpuni laik, uzdam se u vašu pomoć i savjete.

Imam nekoliko pitanja:

1. Ricinusovo je dosta gusto, skoro kao med. Trebam li ga razdrijediti (s maslinovim) ili ga mogu i ovako čistog na kosu staviti?

2. Treba li kosa biti mokra ili suha? Ja sam si mislila ipak malo ovlažiti kosu da mi bude lakše staviti ulje.

3. Koliko dugo treba držati? 15 minuta, 30 min.,sat vremena-dva?

Puno hvala.


pliz, pliiiz odgovore na ova pitanjca.

gracias!!
pozz
nofčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 16:13   #116
Možeš ga razrijediti sa maslinovim uljem, a možeš ga i samog...
Ja nanosim pakunge na suhu kosu (prije pranja) i držim ih 1-2h, može i duže...
Ali minimalno 30min.
Poslije operem kosu!

Ako je tebi lakše možeš ga i na mokru nanijeti!
Starleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 17:02   #117
imam pitanje:
bila sam danas u centru cerdus(preko pute vinceka u haustoru) gdje prodaju razna ulja itd..... uglavnom, pitala sam kao jel mi mogu kak pomoć da mi kosa brže naraste i da mi nije suha i preporučili su mi hladno prešano ricinusovo ulje i jojobino ulje...i to trebam miješati i stavljati na kosu pol sata prije pranja...e sad jel mi to pomaže da mi kosa brže naraste ili da mi ne bude suha???????? i jel se može hladno prešano ricinusovo ulje stavljat na obrve i trepavice???????
HELP
black chocolate is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 10:40   #118
Ricinus je super za prorijediti suhu maskaru! Samo dvije kapljice sam stavila i već je super! A odmah vam je na trepavicama, kome treba jačanje.
LadyMA is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2010., 00:44   #119
Koliki mu je rok trajanja od otvaranja?
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2010., 01:58   #120
Odavno koristim blagodeti ricinusova ulja za kosu i trepavice,te za skidanje sminke oko ociju i prezadovoljna sam.

E,sad...

Hocu li bit luda mater ako ga povremano pocnem stavljat i kceri na kosu?

Njoj su 4 i pol godine ali bih da joj malo ojacam i proguscam kosicu...
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:45.