Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2007., 16:36   #21
Ne bi bilo vječnog života za vas nezahvalne grešnike. Može vas biti sram.
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2007., 16:39   #22
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
Ne bi bilo vječnog života za vas nezahvalne grešnike. Može vas biti sram.
Kako ne bi bilo vječnog života (ne ulazeći u to postoji li takvo što)? Zar ne odlučuje Bog kome će dati vječni život? Zar se prije Isusovog raspeća nije rodio nitko vrijedan vječnog života?
__________________
Kako oblikovati potpise
wheel is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2007., 16:45   #23
Quote:
wheel kaže: Pogledaj post
Kako ne bi bilo vječnog života (ne ulazeći u to postoji li takvo što)? Zar ne odlučuje Bog kome će dati vječni život? Zar se prije Isusovog raspeća nije rodio nitko vrijedan vječnog života?
ne gledaš u 3D vremenu wheel...do Isusove smrti na Križu i uskrsnuća NITKO nije mogao ići na Nebo...jer je grijeh ostajao na ljudima...

duše ljudi prije Krista išli su u Had ili Raj koji su u PAKLU...
-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2007., 16:49   #24
Quote:
-Daniel- kaže: Pogledaj post
ne gledaš u 3D vremenu wheel...do Isusove smrti na Križu i uskrsnuća NITKO nije mogao ići na Nebo...jer je grijeh ostajao na ljudima...

duše ljudi prije Krista išli su u Had ili Raj koji su u PAKLU...
Ne razumijem. Kako to i zašto?
__________________
Kako oblikovati potpise
wheel is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2007., 16:55   #25
Quote:
wheel kaže: Pogledaj post
Mislim da je čovjek htio reći kako je crkva koja se poziva na nauk Isusa Krista lovom na vještice izvršila atak na znanost i time unazadila napredak čovječanstva, što je i činjenica. No, uvodno pitanje više se bazira na moralnu stranu društva i čovjekovu šansu za spasenje u svjetlu Isusove patnje. A ona je više-manje ista kao što je bila i u doba Isusove muke.
wheel znam što je htio reći. Lova na vještice bi možda i goreg bilo. Tko zna gdje bi čovjek danas bio da nije bilo te duhovne obnove. Nade.
A sad se idem pozabaviti tvojim prijašnjim pitanjem.
Kad bismo pronašli odgovore na pitanja koja si postavio ova rasprava imala bi bogat plod. A forum blagoslovljen. Udario si u bit.
brezovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2007., 16:58   #26
Quote:
brezovka kaže: Pogledaj post
wheel znam što je htio reći. Lova na vještice bi možda i goreg bilo. Tko zna gdje bi čovjek danas bio da nije bilo te duhovne obnove. Nade.
A sad se idem pozabaviti tvojim prijašnjim pitanjem.
Kad bismo pronašli odgovore na pitanja koja si postavio ova rasprava imala bi bogat plod. A forum blagoslovljen. Udario si u bit.
Hvala. Što se tiče pitanja gdje bismo bili sada - reći ću ti da bismo bili upravo ondje gdje bi to Bog odlučio. A i sada smo tamo gdje je On odlučio. Prema tome, opet ne vidim smisla u patnji nedužnog Isusa.
__________________
Kako oblikovati potpise
wheel is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2007., 17:00   #27
Quote:
VioletStorm kaže: Pogledaj post
Imamo na pretek do dolaska prvog velikog meteora ili komete. A tada je format c:
U rukama su Boga. Jasno da mogu udariti samo ako On dopusti.
brezovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2007., 17:02   #28
Quote:
wheel kaže: Pogledaj post
Hvala. Što se tiče pitanja gdje bismo bili sada - reći ću ti da bismo bili upravo ondje gdje bi to Bog odlučio. A i sada smo tamo gdje je On odlučio. Prema tome, opet ne vidim smisla u patnji nedužnog Isusa.
Da. Ali ima tu jedna kvaka. Mi biramo put.
brezovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2007., 17:05   #29
Zašto je morao umrijeti mučeničkom smrću? Pa pošto je bio vođa židovskih heretika, nakon što su ga ulovili, nije niti mogao zaslužiti drugačiju smrt A u ono vrijeme heretike su dizali na križeve ili palili. Imao je zapravo sreće što mu i križ nisu potpalili. Prema toj logici zapravo je i dobro prošao, tako da ne vidim gdje je problem.
__________________
Čisto zlo!
Discovery.v2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2007., 17:05   #30
Quote:
brezovka kaže: Pogledaj post
U rukama su Boga. Jasno da mogu udariti samo ako On dopusti.

Ili statistika. Dakle, tehnologija mora napredovati dovoljno da zagospodarimo svemirom na način da možemo krenuti kometu ili dolazeći meteor. Za sada sa ovim smiješnim "jedrilicama" koje imamo, možemo se samo slikati.
VioletStorm is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2007., 17:06   #31
Quote:
brezovka kaže: Pogledaj post
Da. Ali ima tu jedna kvaka. Mi biramo put.
U redu. Recimo da imamo tu mogućnost (mada Bog unaprijed zna koji ćemo put izabrati). Ali to opet ništa ne mijenja na stvari. Stvari su iste kao što su bile i u Isusovo doba.
__________________
Kako oblikovati potpise
wheel is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2007., 17:15   #32
Quote:
wheel kaže: Pogledaj post
c) nije zakon duha, nego Božji zakon. A to ne može biti pravedan zakon. Zašto? Zato jer je čovjek u sebi podijeljen i to Božjom voljom. Dakle krivnja nije na čovjeku.
d) Nemam ja s Adamom ništa. Ako i imam, to je zato što je Bog tako odlučio, a s Njegovom odlukom nemam ništa. Prema tome nit sam po Adamu pao, nit sam se po Isusu vratio. Ako sam pao, pao sam po Bogu, ako Mu se vratim, vratit ću se po Njemu.
Za Božji zakon kažem da je zakon duha. Nematerijalni. Čist i pravedan. U njemu nema licemjerja, nije potkupljiv. A oslobađa te nepoznavanje ponekog pravila.
Jasan je sam po sebi. Mislim da mu osnove ipak imamo upisane od početka našeg života.
Da. Slažem se - čovjek je podijeljen između dobra i zla. To mi svi osjetimo.
Mislim da je posljedica pada čovjeka. Veliko pitanje je radi čega je pad uslijedio. Kad bismo to otkrili lakše bi bilo. Nešto je gadno čovjek napravio. A imao je slobodu to izabrati i uraditi. Problem je u tom da je pad ipak bio izabran a Bogu su licem u lice bili. Znači imali su mnogo bolju spoznaju Boga nego što je danas možemo imati. Ili u bilo koje vrijeme te odvojenosti. Sam Bog je poznavajući našu dušu do dna znao da se sami nećemo izvući i tu dolazi Isus.
Pazi wheel tu je prekršen zakon duha teško, polomljena je ta veza. I zato žrtva na križu nosi pomirenje.
brezovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2007., 17:19   #33
Quote:
Discovery.v2 kaže: Pogledaj post
Zašto je morao umrijeti mučeničkom smrću? Pa pošto je bio vođa židovskih heretika, nakon što su ga ulovili, nije niti mogao zaslužiti drugačiju smrt A u ono vrijeme heretike su dizali na križeve ili palili. Imao je zapravo sreće što mu i križ nisu potpalili. Prema toj logici zapravo je i dobro prošao, tako da ne vidim gdje je problem.
Jasno mi je da ne vidiš. Ali ne znači i da nećeš. Možda već sutra. Ili će te ipak netko uhvatiti za ruku. Svjetlo Boga nosi svaki čovjek u sebi.
brezovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2007., 17:40   #34
Quote:
brezovka kaže: Pogledaj post
Da. Slažem se - čovjek je podijeljen između dobra i zla. To mi svi osjetimo.
Mislim da je posljedica pada čovjeka. Veliko pitanje je radi čega je pad uslijedio. Kad bismo to otkrili lakše bi bilo. Nešto je gadno čovjek napravio. A imao je slobodu to izabrati i uraditi. Problem je u tom da je pad ipak bio izabran a Bogu su licem u lice bili. Znači imali su mnogo bolju spoznaju Boga nego što je danas možemo imati. Ili u bilo koje vrijeme te odvojenosti. Sam Bog je poznavajući našu dušu do dna znao da se sami nećemo izvući i tu dolazi Isus.
Pazi wheel tu je prekršen zakon duha teško, polomljena je ta veza. I zato žrtva na križu nosi pomirenje.
Oprosti, ali sada već zadireš u područje u kojemu nije moguće logički raspravljati. Sve što si navela je obično nametanje nepostojeće krivice čovjeku. Ja nemam ništa s ničijim padom. A i udaljila si se od teme. Ništa navedeno ne objašnjava svrhu Isusove muke u odnosu na ondašnje i sadašnje stanje stvari koje je, ako ne isto, onda vrlo slično.
__________________
Kako oblikovati potpise
wheel is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2007., 18:01   #35
Quote:
wheel kaže: Pogledaj post
Oprosti, ali sada već zadireš u područje u kojemu nije moguće logički raspravljati. Sve što si navela je obično nametanje nepostojeće krivice čovjeku. Ja nemam ništa s ničijim padom. A i udaljila si se od teme. Ništa navedeno ne objašnjava svrhu Isusove muke u odnosu na ondašnje i sadašnje stanje stvari koje je, ako ne isto, onda vrlo slično.
wheel malo mi se vrti u glavi. Vjerojatno posljedica dežurstva i velikog broja bolesnika koji su imali gripu.
Ali mogu i s virusom i s tobom.
Vjerujem u Boga. Znam da postoji sotona. Osjetim tog zla u sebi. Cijeli život.
Tu vidim odvajanje od Boga. Vidim i svoju pruženu ruku zlu češće nego što bih to htjela.
S padom i položajem čovjeka imaš veze upravo stoga jer si čovjek. Uspjeh i pad su naši.
Kao što nosiš i sve genetske odrednice čovjeka nosiš i dobro i zlo duhovno naslijeđe.
Mi ne trebamo osjećati krivnju ali trebamo biti svjesni našeg dosega. A puno ne možemo sami. Imamo jakog protivnika. Da Boga nemamo sve bi nas lako srušio.
Možeš li se ti wheel od ovog trenutka opredijeliti i biti siguran da ćeš samo dobro raditi do kraja života. Ja ne mogu. Znam da me povuče...
I što sad? Da optužim Boga radi svoje slabosti?
Sigurna sam da su ljudi Boga licem u lice vidjeli. Osjetili blaženstvo i ljubav. I okrenuli mu leđa.
brezovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2007., 18:35   #36
Quote:
brezovka kaže: Pogledaj post
I što sad? Da optužim Boga radi svoje slabosti?
Evo odgovor:

Quote:
brezovka kaže: Pogledaj post
Kao što nosiš i sve genetske odrednice čovjeka nosiš i dobro i zlo duhovno naslijeđe.
Eto. Nema potrebe za optuživanjem Boga, jednostavno treba sagledati stvari onakve kakvima jesu.
__________________
Kako oblikovati potpise
wheel is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2007., 18:54   #37
Quote:
wheel kaže: Pogledaj post
Kako ne bi bilo vječnog života (ne ulazeći u to postoji li takvo što)? Zar ne odlučuje Bog kome će dati vječni život? Zar se prije Isusovog raspeća nije rodio nitko vrijedan vječnog života?
Da. I svi su oni ušli u vječni život nakon Isusovog uskrsnuća.
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2007., 19:09   #38
Quote:
wheel kaže: Pogledaj post
Evo odgovor:



Eto. Nema potrebe za optuživanjem Boga, jednostavno treba sagledati stvari onakve kakvima jesu.
Mi jesmo na sliku i priliku Božju...ali malo više smo mu nalikovali prije udaljavanja od njega. Nazovi to padom jer i je. Ali za pad ga ne možemo optuživati.
U svakom slučaju smo nešto novo u svijetu duha. To je pobjeda duha nad materijalnim. Za dobro. Za ljubav.
Kristovom žrtvom je osvojen vrh. Najveći kojeg čovjek može dostići.
brezovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2007., 19:32   #39
Quote:
wheel kaže: Pogledaj post
Ne razumijem. Kako to i zašto?
jednostavno...

svi koji su živjeli po Zakonu Staroga zavjeta + oni koji su živjeli po svojoj nepokvarenoj savjesti, duše su im na kraju smrti išle u pakao ali u jedan dio pakla zvani "raj" (Luka 23:43) ili "abrahamovo krilo" (Luka 16:19-31), drugi dio bio je Had, sve skupa je Podzemlje ili Pakao

to je niža duhovna razina od naše, neki vjeruju da je to razina ispod zemljine površine...

i dok Bog s Neba nije došao u obliku čovjeka da Sam Sebe prinese kao žrtva za grijehe čovječanstva, i da po tome se oproste grijesi, nije nitko mogao ući u Nebo...

tako da žrtva Isusova na Križu je potpuna prekretnica u CIJELOM DUHOVNOM SVIJETU ikada u cijeloj vječnosti...

pogledaj si ove filimće, biti će ti jasnije zašto je Križ najvažnija stvar koja se dogodila u povijesti stvaranja svemira...

https://www.forum.hr/showthread.php?t=192794
-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2007., 20:18   #40
Quote:
-Daniel- kaže: Pogledaj post
tako da žrtva Isusova na Križu je potpuna prekretnica u CIJELOM DUHOVNOM SVIJETU ikada u cijeloj vječnosti...
Za koje nema niti jedna konkretna povijesna činjenica.
Kad se laž ponavlja u dužem vremenskom periodu ono psotaje istina.
Amen
__________________
Zašto je Vatikan među prvima priznao Hrvatsku klikni na link i saznaj
OneManArmy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:30.