Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.09.2003., 14:12   #1
Thumbs down Nova biblija - evangelisti

Monitor.hr:

Njemacka evangelicka crkva prevodi Bibliju u novu verziju koja ce biti pisana feministickim rjecnikom. Više od 50 prevoditelja radi na novom izdanju svete knjige, a prevode poglavlja koje se smatra diskriminatorskim prema ženama te se služe nepristranim i pravednim jezikom. Termin ucenik bit ce tako promijenjen u ucenici ili ucenice, a forme obracanja poput Gospodin ili Naš otac bit ce izostavljena. Ova verzija Biblije izaci ce pocetkom iduce godine u 10 000 primjeraka.

Pa dokle

kako može neko prilagođavati bibliju kako njemu odgovara izbacivati i ubacivati po svom nahođenju

Samo se pitam kada će pederima naumpasti da jednu takvu bibliju napišu za svoje potrebe (ako već nisu)
posmatrač is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2003., 14:59   #2
znas li ko ce u toj bibliji biti bozji narod?

a cuj ...svi mi postujemo iz biblije ono sto smatramo da je ok.
pa ne vidim nista lose da izbacimo ono sto nam nije ok....
mozemo tako bar sebe zavarati da to nema u bibliji.
__________________
Pročitaj pravila o oblikovanju potpisa link ;), ja se vise ne potpisujem.
Krkan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2003., 15:20   #3
Cool Feminističko-MASONSKO izvrtanje Svetog pisma!

Bog je žena

Crkva piše feminističku Bibliju

Njemačka evangelička crkva prevodi Bibliju u novu verziju koja će biti pisana feminističkim rječnikom. Više od 50 prevoditelja radi na novom izdanju svete knjige, a prevode poglavlja koje se smatra diskriminatorskim prema ženama te se služe nepristranim i pravednim jezikom. Termin učenik bit će tako promijenjen u učenici ili učenice, a forme obraćanja poput Gospodin ili Naš otac bit će izostavljena. Ova verzija Biblije izaći će početkom iduće godine u 10 000 primjeraka.


************************************************** *


S naslovnice IMF-a.


Ovo sve je pokazatelj onoga što su proročanstva najavila - kraja sustava stvari ovoga svijeta!

Usprkos izvornom jeziku, koji Boga oslovljava u muškom rodu, masoni u crkvi, pokušavaju ismijavati Boga. Međutim Biblija kaže, da tko prezire Boga "bit će prezren"!

Kamo vodi ovo feminiziranje svijeta? Ovaj neizrecivo drski zločin, izvrtanja Biblije... i to pred očima cijelog svijeta... ne više potajno.


Ta knjiga koju oni "prevode" nije Biblija, niti se može zvati Biblijom! E sad, interesira me,što na sve ovo kažu ostale 'sestre' crkve? Zašto ne prosvjeduju? Gdje su "sveti" adventisti? Koji imaju spoznaju da moraju podići glas protiv ovog bezakonja i SOTONIZMA! Adventisti su brzi kad treba moju malenkost olajavati, ili druge vjerne ljude!

Poglavlja koja se smatra "diskriminatorskim"? Po čijim to mjerilima? Bolensih feministkinja, ili ... koga? Po mjerilima kršćana - Biblija nije diskriminatorska! Niti postoje takva poglavlja.

Što vi kažete?
I.L is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2003., 15:25   #4
Unhappy

Dolazi li to vrijeme potpunog otpadništva u redovima negdašnjih "kršćana"?! Vrijema ulizivanja svakom griješniku?


Čak ulizivanja demonima zaposjednutim bićima - feministicama...?
I.L is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2003., 15:55   #5
Quote:
I.L kaže:
Dolazi li to vrijeme potpunog otpadništva u redovima negdašnjih "kršćana"?! Vrijema ulizivanja svakom griješniku?


Čak ulizivanja demonima zaposjednutim bićima - feministicama...?

ma odi vrit I.L.



pitas za tudja misljenja i samo cekas gdje ces ih maksimalno ocrnit i izvrnuti, a ako ti se posebno ne svidjaju, jos zoves i na linch..

uvijek isto...


nije tebe briga nizasta nego za tebe samog
cvjetaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2003., 15:58   #6
Talking

Quote:
cvjetaca kaže:
ma odi vrit I.L.



pitas za tudja misljenja i samo cekas gdje ces ih maksimalno ocrnit i izvrnuti, a ako ti se posebno ne svidjaju, jos zoves i na linch..

uvijek isto...


nije tebe briga nizasta nego za tebe samog

Ma nemoj!


Pa pitao sam... tko pita ne skita...!


Ja da zovem na "linch" Bože sačuvaj!
I.L is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2003., 16:01   #7
Smile Re: Nova biblija - evangelisti

Quote:
posmatrač kaže:


Pa dokle

kako može neko prilagođavati bibliju kako njemu odgovara izbacivati i ubacivati po svom nahođenju

Samo se pitam kada će pederima naumpasti da jednu takvu bibliju napišu za svoje potrebe (ako već nisu)

Na žalost - vidiš mogu prilagođavati Bibliju... ili samo - misle - da mogu!

Uostalom, proročanstva zato i jesu dana da bi smo sve ovo znali... "da se mora zbiti"! Kao što je Isus opomenuo učenike!
I.L is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2003., 16:30   #8
Quote:
Krkan kaže:
znas li ko ce u toj bibliji biti bozji narod?

Baš i mene interesira...

Ili da pogađamo?
I.L is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2003., 16:50   #9
Quote:
Krkan kaže:
znas li ko ce u toj bibliji biti bozji narod?
Pa vjeroratno ti tu neće ni biti nikakvog Božijeg naroda .... bit će samo Božije žene

A možda će i sam Bog biti žensko ipak je to "biblija" za feministkinje.
posmatrač is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2003., 17:04   #10
Zbilja, nije za čuditi što se ovakva nakarada od Biblije pojavila.

Ono što me čudi a možda i ne, jest kako to da se ostali kršćani prave slijepi? Ili danas zbilja sve crkve misle propovijedati da je Bog žena i da su Apostoli bili cure- hostese


Mislim, strašno
__________________
od sumraka do zore komarci me ne more
N'Dour is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2003., 17:25   #11
zna li neko neki citat iz te biblije?

ili ce poceti ovako:
1. u pocetku stvori boginja nebo i zemlju.
2. zemlja bijaše pusta i prazna; tama se prostirala nad bezdanom i duh zenski lebdio je nad vodama....
...
?????????????
__________________
Pročitaj pravila o oblikovanju potpisa link ;), ja se vise ne potpisujem.
Krkan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2003., 17:37   #12
Quote:
Krkan kaže:
zna li neko neki citat iz te biblije?

ili ce poceti ovako:
1. u pocetku stvori boginja nebo i zemlju.
2. zemlja bijaše pusta i prazna; tama se prostirala nad bezdanom i duh zenski lebdio je nad vodama....
...
?????????????
:asshole:

Hehe, ova ti je dobra. Ne bi se čudio da luđakinje napišu nešto takvoga.
__________________
od sumraka do zore komarci me ne more
N'Dour is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2003., 17:47   #13
Arrow Buba li ga buba, a ostaje živ...

Ma dobro, gledam ove pamflete IL-a i njegovih alter nickova...

I zbilja se ne mogu načuditi koliko čudno zatupljen može biti ljudski mozak???

Dobro, Ivane Lukić, vidim da si erudit, vidim da si načitan (pročitao sam sve tvoje radove na webu), evidentno si inteligentan, ali koliko daleko ide tvoj fahidiotizam i socijalkretenizam kada ti svome bogu nadijevaš toliko smione antropomorfizme kao što su "Bog je muško a ne žensko"?

Ma da ni ne ulazim u filozofiju religije, u metafiziku i ontologiju transcendentnoga (o čemu pojma o pojmu nemaš), a najviše u formalnu logiku, i Godelove teoreme o beskonačnosti, samo ću te pitati, kako ti znaš da je bog muško odnosno da ima falus među nogama?

I čemu mu služi?

I kako nešto što je apsolutno, izvan prostora i vremena i izvan moći ljudskog poimanja može biti "muško" ili "žensko"??????

Daj malo razmisli prije nego što ispišeš stranice i stranice nebuloza...
obelix is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2003., 18:10   #14
Cool

Quote:
obelix kaže:


Ma da ni ne ulazim u filozofiju religije, u metafiziku i ontologiju transcendentnoga (o čemu pojma o pojmu nemaš), a najviše u formalnu logiku, i Godelove teoreme o beskonačnosti, samo ću te pitati, kako ti znaš da je bog muško odnosno da ima falus među nogama?

I čemu mu služi?

I kako nešto što je apsolutno, izvan prostora i vremena i izvan moći ljudskog poimanja može biti "muško" ili "žensko"??????



A tko kaže da Bog ima "falus među nogama"!?


Zar ti misliš da je MUŠKOST samo tjelesna kategorija! Kako neduhovno, kako ženski... kako židovski!

Razočarao si me... o "veliki" "umu"!

Muškost je - duhovna a ne fizička kategorija !


Bog stvara svjetove... čime... jesi li kad razmišljao... o "veliki" filozofu? Što je 'Božji falus'?

Što je ono - čega su lišeni Židovi i žene?

O duhovnim metafizičkim dimenzijama govorim... valjda ti tako 'genijalan' kužiš?


Sve svete knjige su Vrhovni UM... Stvoritelja, oslovile u muškom rodu! Ne u neutralnom, ili ženskom!

Jer Bog jest - MUŠKO!

razlikuj to od - muškarac!

Jer - muškarac - to je čovjek... stvoreno ljudsko biće... kojemu je PRIDODANA - božanska osobina - muškost!

Samo ti pitaj, poučit će tebe Moja svetost - što ti god nije jasno!


A ako želite malo i 'političarit' izvolite na politički upis Moje svetosti!


ANKETA
I.L is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2003., 18:13   #15
Sačuvajmebože, obelix, pamfletizma! Ali kad je nešto ovako glupo, kao ženska Biblija, kako da se ne složim sa bilo kim tko bi to ismijao?

Ti si neki filozof, načitan i ostalo, pa si u ljudskim tvorevinama, razmišljanjima i teorijama pronašao apsolutnu istinu?
Wow, klanjam ti se, o mudri, nezatupljeni obelix
Dobro pitanje, zar je spol samo falus?
U svome shvaćanju Boga si zapravo ti sam zapeo na niskim granama
__________________
od sumraka do zore komarci me ne more
N'Dour is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2003., 18:26   #16
Quote:
obelix kaže:
Ma da ni ne ulazim u filozofiju religije, u metafiziku i ontologiju transcendentnoga (o čemu pojma o pojmu nemaš), a najviše u formalnu logiku, i Godelove teoreme o beskonačnosti, samo ću te pitati, kako ti znaš da je bog muško odnosno da ima falus među nogama?[/COLOR]

Da je Bog - musko?

Pa, da li si ti ikad procitao Bibliju da mozes govoriti suprotno, nego sto jest. U Bibliji jasno stoji: "I rece Bog: "Nacinimo covjeka na svoju sliku, sebi slicna, da bude gospodar ribama morskim, pticama nebeskim i stoci - svoj zemlji - i svim gmizavcima sto puze po zemlji!"

Ali to opet ne znaci da je Bog materijalan, ako stvori covjeka po svojemu oblicju.


Falus.... ha, ha - pa i andjeli nebeski su muskoga roda - musko, a nemaju spolovilo.

Nema sto, opak filozof, a osnove ne poznaje... sramote... :klap:
maleni is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2003., 18:37   #17
Quote:
I.L kaže:
Dolazi li to vrijeme potpunog otpadništva u redovima negdašnjih "kršćana"?! Vrijema ulizivanja svakom griješniku?


Čak ulizivanja demonima zaposjednutim bićima - feministicama...?

Ocito da je tako, ali zalosno je da Crkve, koje su trebali stati proti toga zlocina, istom se klanjaju. Ulizice koje drhte pred zlim duhom Sotone.... a ostavise Boga svoga.
maleni is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2003., 18:42   #18
Quote:
ha, ha - pa i andjeli nebeski su muskoga roda - muskarci, a nemaju spolovilo.
A na osnovu kojeg, molit ću, biblijskog retka temeljiš ovaj izričaj? (ide mi hrvatski )

Ah, pa da! Mora da je gosn. njegovo visokopreosveštenstvo I.L izvršio temeljitu inspekciju anđeoskih međunožja prilikom svoga posjeta Sirijusu.

__________________

Now the sun's gone to hell
And the moon's riding high
...
Semargl is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2003., 18:54   #19
Quote:
Semargl kaže:
A na osnovu kojeg, molit ću, biblijskog retka temeljiš ovaj izričaj? (ide mi hrvatski )

Ah, pa da! Mora da je gosn. njegovo visokopreosveštenstvo I.L izvršio temeljitu inspekciju anđeoskih međunožja prilikom svoga posjeta Sirijusu.


Da, vidim da ti sve ide , pa i hrvatski jezik. Umijes li ti iscitati i nesto proformulirati iz citata Biblije koji sam, eto, taj casak stavio. Rijec kaze:""I rece Bog: "Nacinimo covjeka na svoju sliku, sebi slicna... "

Primjecujes li ti ovdje mnozinu!? Stvaranju covjeka prisustovali su svi nebeski Njegovi, mada andjeli nisu Bogovi, jer je Bog Jedan, ali tome cinu bila je prisutna cijela Nebeska civilizacija.


maleni is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2003., 19:08   #20
Quote:
"Nacinimo covjeka na svoju sliku, sebi slicna... "
Ovdje se NIGDJE eksplicitno ne spominju anđeli, niti njihov spol, niti šta je zapravo bog mislio kad je rekao "mi". Na isti način ja mogu tvrditi da je to dokaz:

a. za postojanje još bogova
b. da se radi o svetom trojstvu
c. ostatka nekadašnje mnogobožačke verzije "Stvaranja"
d. da se bog obraća još nekoj osobi (po tumačenju većine kršćanskih denominacija - Isusu)
f. da bog sebi persira, tj. koristi množinu u prvom licu

Znači, svoje argumentacije temeljiš na jeftinim hororima.
__________________

Now the sun's gone to hell
And the moon's riding high
...
Semargl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:48.