Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.10.2012., 14:14   #1
Tema za tužakanje proizvođača hrane

Ako postoji slična tema, molim da me prespojite. Ne želim opet bapski darmar s kojim nisam imala ama baš nikakve veze, kao što se dogodilo s tikvicama.

Uglavnom, otvaram topic jer sam u K plus konzervi leće našla čak dva sitna kamenčića (ko pola lećinog zrna). I jup, podletili su mi pod zube.
Kako ne žvačem kao drvosječa, samo me sreća spasila od pucanja zuba.
Shodno tome, osjećam potrebu prijaviti dotični proizvod, i zamoliti da i vi prijavite slične. Puno hvala
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2012., 16:33   #2
Meni se isto ovo s kamenčićima dogodilo s Klarinom ječmenom kašom; 5, 6 tamnih sitnih kamenčića koji su mi krckali i raspadali se u ustima . Kako sam ju jela pomiješanu sa satarašem, prvo sam pomislila da se možda nije u povrću zavukla nekakva buba ili ličinke crva ili tako nešto pa sam zapravo odahnula kada sam shvatila da se radi "samo" o kamenčićima.

U Kraševim čokoladnim napolitankama mi se razvila hrpetina crvića.

A u Moto keksima je u pakiranju falilo dva keksa .

Znalo mi se događati da mlijeko ili jogurt budu ukiseljeni, ali to bi nekako prije pripisala lošem skladištenju u dućanu doli samom proizvođaču.
__________________
So you can stick your little pins in that voodoo doll, I'm very sorry, baby, doesn't look like me at all, I'm standing by the window where the light is strong.
Ace of Diamonds is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2012., 17:08   #3
Ja sam prošli tjedan našla u Dukatinu Gric dlaku (bila zavarena u čašicu)
A prije 2 tjedna kupila Euforiju ( Vindija) od jagoda, a unutra bile i jagode i čokoladni komadići, nisu navedeni na deklaraciji , nego su kao slučajno se našli u stroju koji puni ( odgovor iz Vindije)
Prije mjesec dana sam imala reklamaciju za Zdenkin edamac, bio je abnormalno kiseli i sav se mrvio.Cijela jedna serija im je bila takva , jer je onda 2 tjedna bio u svim dućanima na akciji da se toga riješe.Kao zdravstveno je bio ispravan.To me razbjesnilo, jer znali su i ipak su pustili sir u prodaju , umjesto da ga povuku.Ma to može sam kod nas biti.
A bitno da ako neki dućan želi pokloniti robu pred istekom roka nekoj ustanovi na to moraju platit porezBolje baciti
__________________
arvveen Galerija korisnika/ce kenai
arvveen is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2012., 18:24   #4
Encian muscovado (smeđi šećer) - koliko sam životinjica u njemu našla Odustala sam nakon nekog kukca veličine pčele
mia.principessa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2012., 18:27   #5
Muž prije ljeta kupio pakirane pileće mini filee (400 g) od Cekina.

Nije ni jednog minija bilo unutra, bilo je obično narezano bijelo meso.

Poslala im ja mailom račun, slike, prigovor....
Nikad se nisu javili.

A dobro, postoje i drugi koji prodaju picekotinu.
TIT is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2012., 21:11   #6
Quote:
TIT kaže: Pogledaj post
Muž prije ljeta kupio pakirane pileće mini filee (400 g) od Cekina.

Nije ni jednog minija bilo unutra, bilo je obično narezano bijelo meso.
Ovo sam i ja primijetila. Kupila sam početkom ljeta kada smo imali goste na roštilju, pa kao da djetetu napravim ražnjiće i tada je to bio mini file. Nakon toga, istim povodom za goste s djecom kupila spomenuti mini file i našla izrezano bijelo meso od prsa u vidu filea. Nikad više nisam dala novce za to; mogu i sama izrezati prsa, bez njihove pomoći.
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2012., 01:42   #7
Ja nisam imala sreću s Vindijinim Brie sirom. Jednom je bio pretvrd i drobast, jednom je bio tekuć (da, tekuć) u sredini. Nije se mogao rezati. Jednom, ne sjećam se da li kad je bio pretvrd ili rijedak, ili pak treći put, je imao čudan okus, sumporast koji je izlazio van na nos. Nikad na zelenu granu pa se više ne kupuje.
__________________
...
azzie_elbub is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2012., 09:55   #8
Ja više ne kupujem Eko Sever proizvode jer je svaki put bilo fosiliziranih crva i raznih kukaca u onome što bih kupila. Da, znam - to su proteini bla bla, već su mi to rekli.
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2012., 10:42   #9
I ja sam naletila na "akcijski" zdenkin edamac. Eto vidim da je bila serija, al dovoljno da ga više nikad ne kupim. Nisam ga mogla nikako rezati ni ribati. A ukus je bio kao najlošija biljna zamjena za sir.
Patkica_ST is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2012., 11:00   #10
Quote:
Patkica_ST kaže: Pogledaj post
I ja sam naletila na "akcijski" zdenkin edamac. Eto vidim da je bila serija, al dovoljno da ga više nikad ne kupim. Nisam ga mogla nikako rezati ni ribati. A ukus je bio kao najlošija biljna zamjena za sir.
Ja sam ga kupio prije dva-tri tjedna.
Izgled - dobar
Okus - nema ga, ko da žvačem papir.

Potrošil sam ga rastopljenog, ali mislim da me Zdenka sirevi više ne budu vidli.
karlos100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2012., 11:47   #11
I Vindija se skroz srozala. Kupila neki dan vrhnje za šlag i imalo je teksturu abc sira. Kako da to istučem u šlag?
Berenice is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2012., 12:10   #12
MINISTARSTVO poljoprivrede izvijestilo je o hitnom povlačenju i opozivu više vrsta proizvoda "Svježe vučena tijesta - listovi za pite i savijače", svih oznaka rokova trajanja između 01.10.2012. i 01.12.2012. godine, proizvođača Clarum d.o.o.

Putem HR RASFF sustava, dana 09. listopada 2012. godine zaprimljena je hitna obavijest od Uprave za sanitarnu inspekciju Ministarstva zdravlja o provedenom inspekcijskom nadzoru u tvrtci Clarum d.o.o., prilikom kojeg je utvrđeno da se u proizvodnji proizvoda "Svježe vučenih tijesta - listovi za pite i savijače" koristi aditiv Natamicin E 235, koji sukladno Pravilniku o prehrambenim aditivima (62/10, 62/11, 135/11, 79/12) nije dopušten u predmetnoj kategoriji proizvoda. Pravilnik o prehrambenim aditivima (NN 62/10, 62/11, 135/11, 79/12) dozvoljava upotrebu Natamicina E 235, isključivo za površinsku obradu tvrdih i polutvrdih sireva i za površinsku obradu sušene i salamurene kobasice.

Slijedom navedenog, obavještavaju se potrošači da ne konzumiraju proizvode "Svježe vučena tijesta - listovi za pite i savijače" svih oznaka rokova trajanja između 01.10.2012. i 01.12.2012. godine, proizvođača Clarum d.o.o. koji se na tržištu nalaze pod sljedećim nazivima:

- Listovi za pite i savijače – CLARUM
- Listovi za pite i savijače – CLARUM (bez konzervansa)
- Listovi za pite i savijače – STANDARD
- Listovi za pite i savijače – RIAL
- Listovi za pite i savijače – MERKATOR
- Listovi za pite i savijače – FINE FOOD
- Listovi za pite i savijače – GRANO DORO
- Listovi za pite i savijače – MARINERO
- Listovi za pite i savijače – B BREND
- S-BUDGET svježe vučeno tijesto
- Listovi za pite i savijače – KLARA (bez konzervansa)
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2012., 12:40   #13
Quote:
Berenice kaže: Pogledaj post
I Vindija se skroz srozala. Kupila neki dan vrhnje za šlag i imalo je teksturu abc sira. Kako da to istučem u šlag?
To se meni desilo 2 puta i vise to ne kupujem
A jednom mi je trebalo za ledeni vjetar koji sam slagala na neki praznik ujutro kad niti jedan ducan nije radio - to im necu zaboravit
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2012., 12:41   #14
Jucer u Ledo njokima komad neke deble aluminijske folije zalijepljen preko cijele povrsine njoke
Dobro da sam vidla prije nego sam strpala u usta
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2012., 13:05   #15
Quote:
Gipsyqueen kaže: Pogledaj post
Ja više ne kupujem Eko Sever proizvode jer je svaki put bilo fosiliziranih crva i raznih kukaca u onome što bih kupila. Da, znam - to su proteini bla bla, već su mi to rekli.
Ne znam koja je to štela&špaga bila, kad se tako nekvalitetno pročišćen proizvod ( i bogznakako uzgojen, ne znam samo što točno podrazumijeva pod "eko") uspio ugnijezditi (zajedno sa svojim crvima i bubama ) i na DM-ove police, pa čak i istisnuo neke Alnaturine proizvode. No, DM je ipak nakon par dopisa vratio zob na svoje police,srećom-jer je Severova tak fino očišćena od ljuskica pa uz tanjur zobi bude i tanjur za pljuckanje ljuskica
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2012., 14:06   #16
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
MINISTARSTVO poljoprivrede izvijestilo je o hitnom povlačenju i opozivu više vrsta proizvoda "Svježe vučena tijesta - listovi za pite i savijače",
- Listovi za pite i savijače – CLARUM (bez konzervansa)

- Listovi za pite i savijače – KLARA (bez konzervansa)
Ovo je više nego sramotno!
Ako na proizvodu piše bez konzervansa jesam li ja totalno blesava ako stvarno očekujem da konzervansa nema? Ili će netko sada pilati o semantici, pa reći da E 235 nije konzervans već je riječ o antimikotiku?
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2012., 14:11   #17
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
MINISTARSTVO poljoprivrede izvijestilo je o hitnom povlačenju i opozivu više vrsta proizvoda "Svježe vučena tijesta - listovi za pite i savijače", svih oznaka rokova trajanja između 01.10.2012. i 01.12.2012. godine, proizvođača Clarum d.o.o.

Prije tjedan dana uzela plave Clarum u Sparu i napravila štrudlu

Nedavno u nedostatku svježeg pilećeg mljevenog mesa (nedjelja popodne), uzela Cekinovu zamrznutu mljevenu piletnu. Toliko je cijela kuća smrdila po crkotini u raspadu, da je i pas pobjegao iz kuhinje. Bilo mi neugodno bacit u smeće da ne smrdi po cijelom susjedstvu. Odgovor iz Cekina nisam dobila. Ovo mi je škola, nikad više.
5rich is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2012., 14:24   #18
Quote:
5rich kaže: Pogledaj post

Prije tjedan dana uzela plave Clarum u Sparu i napravila štrudlu

Nedavno u nedostatku svježeg pilećeg mljevenog mesa (nedjelja popodne), uzela Cekinovu zamrznutu mljevenu piletnu. Toliko je cijela kuća smrdila po crkotini u raspadu, da je i pas pobjegao iz kuhinje. Bilo mi neugodno bacit u smeće da ne smrdi po cijelom susjedstvu. Odgovor iz Cekina nisam dobila. Ovo mi je škola, nikad više.
U takovom i sličnim slučajevima, ja bi, uz samog proizvođača, kontaktirao i sanitarnu inspekciju i državni inspektorat i sačuvao uzorak za svaku instituciju. Možda se neke stvari i promijene na bolje, ako se pojavi "kritična masa" pritužbi. Individualni "pasivni otpor" u smislu nekupovanja proizvoda inkriminiranih proizvođača vjerojatno i nije najefikasniji način .. Pa, neki dan su zaustavili na granici par kamiona nekakve kokošetine garnirane salmonelom, ako sam dobro zapamtio...
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2012., 14:28   #19
Quote:
azzie_elbub kaže: Pogledaj post
Ja nisam imala sreću s Vindijinim Brie sirom. Jednom je bio pretvrd i drobast, jednom je bio tekuć (da, tekuć) u sredini. Nije se mogao rezati. Jednom, ne sjećam se da li kad je bio pretvrd ili rijedak, ili pak treći put, je imao čudan okus, sumporast koji je izlazio van na nos. Nikad na zelenu granu pa se više ne kupuje.
Od kada Vindija proizvodi sir Brie ?

Od poluzrelih sireva s plemenitim bijelim plijesnima Vindija proizvodi Camebert i Caprilo koji su izvrsne kakvoće, a Camembert niti malo ne zaostaje za Presidentovim.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2012., 14:36   #20
Vindiju prijaviti inspekciji....ts, ts, mora se čovjek smijati...i to još za sir koji ne proizvodi (Brie) .

Isto se, naravno, odnosi i na to da prijavljujete bilo kojeg drugog velikog proizvođača ičega, pogotovo onog što ne proizvodi .

Inače, primijećujem da vam se svima nešto kvari hrana, sve vam se usmrdi, tekuće je...bla, bla...kako to? Ja se ne sjećam kad mi se zadnji put to dogodilo, da sam kupila pokvareno ili da se pokvarilo. A kupujem od svih tvornica koje ste naveli do sada...Mora da baš imam sreće. Da, sigurno je to.

Moja teta kad dođe k nama nosi sa sobom mlijeko neke riječke tvornice - jer joj nigdje drugdje u dućanima po Kroejši mlijeko ne valja, pokvareno je, nekako kiselo, fuj....
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...

Zadnje uređivanje Victora : 13.10.2012. at 14:43.
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:00.