Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.07.2014., 12:01   #81
Quote:
karlos100 kaže: Pogledaj post
Da malo dignem temu. Danas u Kauflandu počinje talijanski tjedan.

http://katalozi.net/kaufland-katalog...atalog-italija
Gotovo odmah poslje Lidla.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2014., 11:07   #82
Prokleti kauland. inace volim kupovat u njemu, ali jucer neugodno iskustvo. Bio je na akciji kupaoniski ormaric, odn vise njih. onaj pod lavabo, niski i visoki. pogadjate, visokog uopce nije bilo, ni ujutro, ni popodne. a kunu se da ga je bilo. i nisam bio jedini kupac koji je negodovao zbog toga, par nas se skupilo i slusali smo razna uvjeravanja da je tu bio, da ovo, da ono, dok nisam rekao da sam usao kad se otvorio i nije ga bilo. i to je potvrdila jedna gospodja. onda odgovor - ne znamo.

eto, navlakusa. lose iskustvo, necu bas ic tamo vise
__________________
spol: M
cickova is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2014., 11:11   #83
Pitam se na koga se furaju... Isti gazda, iste navlakuše, ista sranja...
Henry Miller is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 23:46   #84
svima kojima je limun trenutno preskup... dakle, bijelo grožđe koje je trenutno na ponudi u kauflandu. možete mu iscijediti sok i njime očistiti naslage kamenca na staroj kadi. ali koristite rukavice.
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 01:02   #85
Jel otvoren na Rudešu?
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 01:17   #86
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
Jel otvoren na Rudešu?
odavno

onaj na zagrebačkoj još rade
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 08:02   #87
Quote:
tanveer kaže: Pogledaj post
svima kojima je limun trenutno preskup... dakle, bijelo grožđe koje je trenutno na ponudi u kauflandu. možete mu iscijediti sok i njime očistiti naslage kamenca na staroj kadi. ali koristite rukavice.
Made in Zagorje?



A, možeš ga i baciti u kadu i napraviti fini vinjak, mi Zagorci smo dobri u tom

body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 08:15   #88
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Made in Zagorje? ...
začudo, ne, uvoz, al sad nisam sigurna više odakle.

i dok znam što s jako kiselim jabukama, za ovo grožđe nemam ideje. što napraviti s njim, da se ipak ne baci? nitko to ne može jesti ovako kako je. sokovnik sam taman proljetos dala sestri , ne znam ima li smisla cijediti to ručno pa zaslađivati i razrjeđivati... ispalo bi više posla nego koristi, vjerojatno.

ne bi ni u alkohol otišlo (iako cijenim sentiment ), šećer blizu nuli.
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 10:07   #89
Možda u jogurt pa zasladiti s medom? Ja si tak u jogurt ili posni sir pobacam te kiseliše (brusnicu, borovnicu, višnje....) i zasladim sa medom i cimetom i baš mi bude fino za jesti.

Inače voće je ove godine živi užas.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 16:59   #90
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Možda u jogurt pa zasladiti s medom? Ja si tak u jogurt ili posni sir pobacam te kiseliše (brusnicu, borovnicu, višnje....) i zasladim sa medom i cimetom i baš mi bude fino za jesti.

Inače voće je ove godine živi užas.
da, i ja to radim, kupine sa svježim sirom su mi perfektna kombinacija, ali ovo ne ide, em je stvarno prekiselo em je opna tvrda i gorka.

niš od toga. bilježi pod 'iskustvo'.

kao i onu jednu okusom nelošu jabuku iz Gardena, bio bio organski brano na mjesečini etc, lagano načetu crvićima u dokaz plemenitom porijeklu, koja jedan osrednji komad, jedan jedini plod košta 6,5 kuna. to je ono kad jedeš pa se osjećaš zdravo, samo lagano gladno i ... operušano.
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 18:37   #91
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Inače voće je ove godine živi užas.
nije sve. breskve i nektarine su odlične, ne sjećam se kad sam ih toliko kupovao i jeo. a i povoljne su cijelo ljeto.
(ali one su izuzetak, u suštini se slažem s tobom, osobito šljive - voda voda)
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 12:43   #92
A šta se toliko čudite u kvalitetu voća, tko nabavlja nije ni čudo, imaju u nabavi Robija (po struci ekonomist), kuži se u voće ko Mara u krivi ...........
Djelatnici na odjelima VIP-a još manje i boli ih briga, štedi se na ljudima ...............
europe is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 13:09   #93
k-klasik kukuruzne pahuljice s medom i kikirikijem su odlične.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 18:12   #94
Ne kužim baš tu famu oko Kauflanda.. Često znam naći solidno meso na nekoj akciji (al tog bude i drugdje) i to je sve.
Po svemu ostalom, za mene ga definitivno šiša Interspar, i po kvaliteti i po cijeni.
Iako je Spar na glasu kao skup, moja iskustva su definitivno suprotna, imaju svoju jeftiniju robnu marku dosta dobre kvalitete, plus akcije koje često spiče i račun na kasi bude ful mali.

Puno trošim maslac i u K. ga nema ispod 15-16 kuna (Spar i Lidl 12) što je meni veliki minus, povrće i voće je tak-tak... kako naletim... niš bolje nego Lidl/Spar, s tim da nemaju avokado već neko vrijeme što je isto minus , jaja ionako uzimam na placu kao i šampinjone, svježi i masni sirevi (ricotta i slično) opet - Spar U Kauflandu nisam našla ništa cjenovno prihvatljivo, sve je to dosta skuplje od onog kaj inače uzimam. Zobene i posni riješim u Lidlu i to je to. Za mene u Kauflandu nema baš ničega, i ovo je sad ispalo hvaljenje drugih marketa, šteta, a pred nosom mi se otvorio

Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
nije sve. breskve i nektarine su odlične, ne sjećam se kad sam ih toliko kupovao i jeo. a i povoljne su cijelo ljeto.
(ali one su izuzetak, u suštini se slažem s tobom, osobito šljive - voda voda)
Najbolje breskve i nektarine sam ove godine za čudo isusovo našla u dućanu prek puta zgrade, Plus market
Fantastične, i peru sve ostale dobavljače
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 19:06   #95
Mislim da su u sparu povoljnije jedino robne marke. Da, sparove robne marke šišaju sve pred sobom, ali bredovi, poput Dukata, su nešto skuplji u sparu. Spar ima svoje minuse i pluseve, kao i Kaufland. Ja radije kombiniram, idem rado i u Kaufland i u Spar.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 19:20   #96
U Kaufland idem cca jednom godišnje jer mi nije usput i nemam naviku.

Sviđa mi se što imaju neke stvari koje nigdje drugdje nisam vidjela (npr. Maestro začini, općenito velik izbor raznih marki začina (uobičajeno drugi dućani imaju Kotany i eventualno još nešto sitno ili vlastitu marku) kao i čajeva, velik izbor pašteta, ribljih konzervi, nekih proizvoda koje nisam drugdje vidjela 20 godina valjda pa nisam ni znala da još postoje, a u Kauflandu sam ih vidjela...

Ne znam kakva je aktualna situacija jer duuuugo nisam bila.
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 22:34   #97
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
nije sve. breskve i nektarine su odlične, ne sjećam se kad sam ih toliko kupovao i jeo. a i povoljne su cijelo ljeto.
(ali one su izuzetak, u suštini se slažem s tobom, osobito šljive - voda voda)
A ja baš zbog njih pišem da mi je voće očajno. Nektarine su mi u više navrata izgledale ko nektarine, ali kad bi ih rezao imale su teksturu jabuke a okus da ne pričam. Izvana izgleda zrelo a kad kreneš jesti nemaš pojma šta u biti jedeš. Breskve da ne spominjem, sve super dok ne počneš jesti. Okus i izgled super, al tekstura je užaš živi, ko da gumu žvačem.

Ne znam koji vrag rade, jer naberu preprano pa napucavaju s nečim da to sazri, jel drže u hladnjačama ili koji vrag.

Ajd kad čovjek naleti na jednu lošu turu al kad više puta naletiš nije više slučajno.

Ja sam čak uspjela potrefiti i šljive i grožđe koje je relativno ok, barem nije bilo gumeno ili bez okusa.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 00:02   #98
Meni su ove godine sve breskve i nektarine kupljene u konzumu bile izvrsne.

Ne znam zapravo zašto ovo sad pišem na temi o Kauflandu
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 00:17   #99
Imam prijedlog što napraviti sa kiselim voćem: štrudlu. Kupite kore, voće izrežete, stavite šećer, po želji cimet, sfrčete i uživate.
Nije tema ali eto vežem se na druge netematske..
rosemary505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 00:57   #100
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
Meni su ove godine sve breskve i nektarine kupljene u konzumu bile izvrsne.

Ne znam zapravo zašto ovo sad pišem na temi o Kauflandu
Joj kod mene tu u Konzumu je voće živi očaj, ono banane nemaju normalne a kamoli nešto drugo.

Inače mislim da su ove šugave breskve i nektarine bile kupljene baš u Kauflandu.

Quote:
rosemary505 kaže: Pogledaj post
Imam prijedlog što napraviti sa kiselim voćem: štrudlu. Kupite kore, voće izrežete, stavite šećer, po želji cimet, sfrčete i uživate.
Nije tema ali eto vežem se na druge netematske..
Ja narežem voće, ubacim u svježi sir ili jogurt, krknem u to meda i cimeta i bude jestivo. Tako sam jela nedavno crveni ribiz koji je bio toliko kisel da su se usta skupljala od njega. Ak sam tome uspjela ubiti taj kiseli okus nema toga što se ne može ubiti.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:56.