Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.05.2005., 15:38   #81
Re: Re: Re: Da li je ORALNI SEX grijeh

Quote:
Balkanijan Pig kaže:
Hmm kad crkva kaze da je analno ili oralno grijeh to je joj fuj zaostalozatucano.

Ali kad recimo to neka kineska medicina (ajd ovo vise pretostavljam) ili ayurveda (ovo je sigurno) i yoga to kazu onda je to ok

Glavno da se to objasni chakrama i energijama zas ne valja pa je sve prihvatljivo
Yoga nije protiv oralnog sexa!

a za Yogina se takvo pitanje uopce nit ne postavlja, posto on prakticira celibat.

Yoga samo ukazuje na cinjenicu da umjesto da se energetski praznimo gubeci energiju (sto je medicinski i potvrdjeno - najbolje i najkvalitetnije stanice su spermiji, cure imajte to na umu, kaj vam se poklanja, sljedeci put!..do not waste a single drop..precious! ), da tu istu energiju mozemo iskoristiti u svrhu duhovnog rasta.
Za to postoje specijalne metode i specijalni (jogicki) nacin zivota, kada potreba za sexom slabi, a covjek postaje sretniji i zadovoljniji..nema ni govora o grijehu il nekim zabranama..to proizlazi iz same spoznaje Srca.

za one koji se ne zele odreci bilo kakvog sexa, a opet zele osjetiti Nesto vishe, i osjecaju, i zele se baviti finijim energijama postoji Tantra...prakticiraj kaj oces, ali sa svjesnocu!
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2005., 15:42   #82
A jnana, jimmy ?
Lame Deer is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2005., 16:09   #83
svaka joga veli - brahmacarya. sex samo u prokreacijske svrhe, jer je inace gubitak energije i robovanje nagonima. joga pokusava podici nivo energije i profiniti tu energiju i fokusirati ju. onda dolazi do explozije svjesti.
no to izostavljanje sexa u normalnom zivotu kreira konflikte u ljudskoj psihi(sto je individualno), pa za vecinu nije bas prihvatljivo izvan askektskog nacina zivota.
zato ulazi Tantra koja isto tak pokusava profiniti unutrasnje energije i fokusirati ih, al s koristenjem vanjskih.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2005., 16:18   #84
Quote:
jimmy jazz kaže:
svaka joga veli - brahmacarya. sex samo u prokreacijske svrhe, jer je inace gubitak energije i robovanje nagonima. joga pokusava podici nivo energije i profiniti tu energiju i fokusirati ju. onda dolazi do explozije svjesti.
no to izostavljanje sexa u normalnom zivotu kreira konflikte u ljudskoj psihi(sto je individualno), pa za vecinu nije bas prihvatljivo izvan askektskog nacina zivota.
zato ulazi Tantra koja isto tak pokusava profiniti unutrasnje energije i fokusirati ih, al s koristenjem vanjskih.
To je toooliko nebitno. Sam kažeš da joga "pokušava podići", jer da si rekao "podiže", shvatio bi i sam da to nije slučaj. Joga (o kojoj pričaš) je "placebo". Da čovjeka ne peče savjest

ONO ŠTO JE UVJETOVANO NEKIM ZAKONIMA NIJE ONO O ČEMU PRIČAM

Spika o energijama je okej za nekog za neko vrijeme, onda postaju smetnja ako ih se zaozbilj uzme. Pogotovu podjela na vanjske i unutrašnje.

Ako si TI brahman, gdje je tu "van" i "unutra" ? Prosim lepo
Lame Deer is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2005., 16:31   #85
cuj tak ti joga gleda na to..kakvo je tvoje individualno iskustvo i interpretacija, je druga prica.

Joga je duhovna disciplina, i kao takva skup (prakticnih) tehnika. naravno da energije ti sam dizesh, i to koristeci jogicke tehnike. radi se cisto o nacinu izrazavanja kada kazem joga pokushava podici ili dizhe energije, ili ti sam kroz jogu dizhesh, koristeci ju..il si ti pretpostavil da je Joga neka pojava koja dojde odnekud i dize tvoje energije bez da ti to znas?
al to oopce nije tema ovdi. ak te bash tolko zanima probaj otici na neki kurs Joge..
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2005., 16:54   #86
Re: Re: Re: Re: Da li je ORALNI SEX grijeh

Quote:
jimmy jazz kaže:
Yoga nije protiv oralnog sexa!
Bome ja se sve nesto sjecam dosta toga procitanog bilo kod yogina bilo kod ayurvedaca o lososti analnog i oralnog seksa (ili mozda samo gutanja ) u odnosu na normalan seksualan zivot, ne brahmachariju.
 
Odgovori s citatom
Old 25.05.2005., 17:00   #87
Re: Re: Re: Re: Re: Da li je ORALNI SEX grijeh

Quote:
Balkanijan Pig kaže:
Bome ja se sve nesto sjecam dosta toga procitanog bilo kod yogina bilo kod ayurvedaca o lososti analnog i oralnog seksa (ili mozda samo gutanja ) u odnosu na normalan seksualan zivot, ne brahmachariju.
Mislim da u Kamasutri pise da se ljudi koji obavljaju javnu duznost moraju suzdrzavati od oralnog seksa

U smislu primanja i davanja
__________________
Previše je tu slučajnosti da bi to bilo slučajno.
psihopat is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2005., 17:41   #88
Re: Re: Re: Re: Da li je ORALNI SEX grijeh

Quote:
jimmy jazz kaže:


za one koji se ne zele odreci bilo kakvog sexa, a opet zele osjetiti Nesto vishe, i osjecaju, i zele se baviti finijim energijama postoji Tantra...prakticiraj kaj oces, ali sa svjesnocu!
aj ti meni neukoj objasni kako je to seksati se sa svjesnošću, a kako u bez(ne)svijesti!

komentar mojeg "stechera : kako "prakticirati" sa svjesnošću ? di joj je rupa ?

__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2005., 18:15   #89
U Sheva Vedi stoji da je dozvoljeno samo malo oralnog. Da se ne izgubi više od 100milidžula po kvadratnom metru omotača energetskog cjevovoda i sekundi "snošaja".

U praksi bi to izgledalo ovako:


Jimmy, ne da mi se danas više pričat s matunima, evo ovako izgleda recept za celibat tih tvojih yogina iz svijeta potencionalnosti -

Za to što ti činiš ima izraz: Pričam ti priču...

Lame Deer is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2005., 18:45   #90
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Da li je ORALNI SEX grijeh

Quote:
psihopat kaže:
Mislim da u Kamasutri pise da se ljudi koji obavljaju javnu duznost moraju suzdrzavati od oralnog seksa

U smislu primanja i davanja
kakve kamasutra veze ima sa yogom ili ayurvedom? Zato sto je nesto napisano na sanskritu (ili recimo na latinskom) ne znaci da je automatski vjerski tekst il da nije budalastina
 
Odgovori s citatom
Old 25.05.2005., 18:59   #91
Re: Re: Re: Re: Re: Da li je ORALNI SEX grijeh

Quote:
Dragonfly kaže:
aj ti meni neukoj objasni kako je to seksati se sa svjesnošću, a kako u bez(ne)svijesti!

komentar mojeg "stechera : kako "prakticirati" sa svjesnošću ? di joj je rupa ?

a cuj..za neke stvari se moras sama potruditi!
a i tvoj steher s kojim se ovdi ponosish bi trebal malo jace potegnuti..da ti malo ipak sredi toga tvojega marsa
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2005., 19:00   #92
Quote:
Lame Deer kaže:
...
Za to što ti činiš ima izraz: Pričam ti priču...

pa je pricas pricu..to ti jedino dobro ide
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2005., 19:13   #93
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Da li je ORALNI SEX grijeh

Quote:
jimmy jazz kaže:
a cuj..za neke stvari se moras sama potruditi!
a i tvoj steher s kojim se ovdi ponosish bi trebal malo jace potegnuti..da ti malo ipak sredi toga tvojega marsa
Ovo se zove "elegantno zaobilaženje postavljenog pitanja i prebacivanje loptice na tuđi teren"

Pa šta ja tebi ličim na neku koja je vesla sisala? Sisam u skladu s ovim topicom, bezgrešno i s punom svijesti



__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2005., 19:16   #94
fala, nisam zainteresiran
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2005., 19:17   #95
Quote:
jimmy jazz kaže:
fala, nisam zainteresiran
a TKO TEBE šta pita u cijeloj ovoj prichi?
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2005., 15:08   #96
Re: Re: Re: Re: Da li je ORALNI SEX grijeh

Quote:
jimmy jazz kaže:
a covjek postaje sretniji i zadovoljniji..nema ni govora o grijehu il nekim zabranama..to proizlazi iz same spoznaje Srca.

zašto većina ljudi povezuju pojam grijeha sa zabranama?

nekima je ne činiti grijeh nešto jako prirodno i nema veze s nikakvim zabranama.

Ne paše svakom grijeh i ne mora se svatko prisiliti kako ne bi griješio.

Nekima je grijeh jednako neprivlačan i odbojan kao što je to jesti izmet.
A to što nije svima tako je duga priča.
crazy child is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2005., 19:59   #97
Oralni seks je odvratnost i izrugivanje daru kojeg smo dobili.
dominikx10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2005., 12:43   #98
Kaj je, dominik, pucaju te postkoitalni (ili nekoitalni) sindromi ?

Oralni seks je za mene ružna fraza koja iskrivljuje ljepote na koje se timen misli. Ispravno se kaže: BARBA RUNJU U ZUBATU BUNJU

Lame Deer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2005., 13:18   #99
Re: Re: Re: Re: Da li je ORALNI SEX grijeh

Quote:
jimmy jazz kaže:
Yoga samo ukazuje na cinjenicu da umjesto da se energetski praznimo gubeci energiju (sto je medicinski i potvrdjeno - najbolje i najkvalitetnije stanice su spermiji, cure imajte to na umu, kaj vam se poklanja, sljedeci put!..do not waste a single drop..precious! ), da tu istu energiju mozemo iskoristiti u svrhu duhovnog rasta.
Ok, dakle, muškarci se ne bi trebali seksat na način da gube kvalitetne stanice.
Mogu ženama (koje seksom ne gube kvalitetne stanice ) davat oralac i sve pet!


Quote:
za one koji se ne zele odreci bilo kakvog sexa, a opet zele osjetiti Nesto vishe, i osjecaju, i zele se baviti finijim energijama postoji Tantra...prakticiraj kaj oces, ali sa svjesnocu!
Ha, u svakodnevnom govoru ljudi spominju seks iz ljubavi, za razliku od čisto tjelenog zadovoljavanja, ali "tjelesnost" u seksu uglavnom je greška koju čine muškarci.
Valjda im gubitak kvalitetnih stanica zbilja škodi.
VelmaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2005., 21:12   #100
Quote:
dominikx10 kaže:
Oralni seks je odvratnost i izrugivanje daru kojeg smo dobili.
ali zar nas dobri isusek nije odobrio oralni sex kada je rekao

- ono sto ULAZI na usta ne opogani covjeka

***
i zar isusek nije ivana posebno ljubio tj time je implicitno dopustena i homoseksualna ljubav kako neki mudraci intrigantno kazu

tj nije li isus NA USTA LJUBIO ivana kako doslovno kazu evandjelja

neki mudraci uocavaju ovdje intimne odnose dvaju muskaraca

kontraverzno ali moguce ..jel da

mozda je isus bio biseksualac jer je ljubio i mariju magdalenu

***
uostalom necija sexualna orjentracija nije vazna jel da ?



uostalom poruka je

CELEBRATE a ne celibate
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:53.