Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kompjutorske igre

Kompjutorske igre Kultura igranja i ponoćnog ratovanja konzolom i tastaturom. Podforum: Konzole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.08.2009., 15:22   #61
Quote:
DoggTagg kaže: Pogledaj post
Imam jači proc ( 64 X2 4800+) i sličnu grafu ( hd 4830) koje preporučuju. Sutra ću je instalirat jer me baš zaima kakva je igra i kako će mi radit
Evo ja cu ti odmah reci kako radi, hehe, cak i sa zadnjim patchem ja mislim da njihov requirement nikako ne stoji, imam shitty proc AMD x2 3800+, 4 gige Kingmax-a @ 800, 9800 GT i onako stabilno ganjam igru na 1024x768 na ''normal'' preset-u... Na max i pri tome ne mislim na ''Very High'' preset nego sve na max pod advanced osim AA (koji je an off) ne mogu izvuci konstantno igriv framerate... oko 35 maksimalni rekao bih oko 15 minimalni, onako od oka, s tim da su varijacije ogromne (snjof snjof - njusim neoptimiziranost)... I naravno ako ste probali ''Evolution'' vec nakon drugog grada pozeljno je flush-at RAM da se komp jadan ne ugusi... BTW to mozete napraviti tako da stisnete (i drzite) left SHIFT + ''NUMPAD -'' (minus) i zatim pustite te tipke i upisete FLUSH, a an isti nacin mozete i sifre upisivati...
syso is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 13:42   #62
Quote:
syso kaže: Pogledaj post
Evo ja cu ti odmah reci kako radi, hehe, cak i sa zadnjim patchem ja mislim da njihov requirement nikako ne stoji, imam shitty proc AMD x2 3800+, 4 gige Kingmax-a @ 800, 9800 GT i onako stabilno ganjam igru na 1024x768 na ''normal'' preset-u... Na max i pri tome ne mislim na ''Very High'' preset nego sve na max pod advanced osim AA (koji je an off) ne mogu izvuci konstantno igriv framerate... oko 35 maksimalni rekao bih oko 15 minimalni, onako od oka, s tim da su varijacije ogromne (snjof snjof - njusim neoptimiziranost)... I naravno ako ste probali ''Evolution'' vec nakon drugog grada pozeljno je flush-at RAM da se komp jadan ne ugusi... BTW to mozete napraviti tako da stisnete (i drzite) left SHIFT + ''NUMPAD -'' (minus) i zatim pustite te tipke i upisete FLUSH, a an isti nacin mozete i sifre upisivati...
Igru sam izbrisao jer je NEIGRIVA. Ima toliko bugova i rušenja misija da je to za nevjerovat usprkos instaliranom 1.03 patchu (stisnem page up-page down i prolazim kroz zidove , suborci me nakon nekog vremena ne slušaju nego trčkaraju okolo i pucaju bezveze, često nemogu pucat kroz ogradu jer metak nemože proć, raspada se scripta pa ništa ne ide kako bi trebalo, eksplozije oklopa znaju ispast prejadno i gameplay je nekako usporen jer su previše otežali snalaženje i upravljanje likom. Neznam, nije igra za svakoga. Što se frameratea tiče tu nisam imao nikakvih problema, isključio sam AA a ostale postavke digao na najviše i glatko mi je išlo na rezi 1360 by 1024.
DoggTagg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2009., 20:25   #63
Jel postoje hrvatski serveri za ovu igru,i ako postoje jel može ip?
Smiley is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2009., 20:47   #64
Quote:
Smiley kaže: Pogledaj post
Jel postoje hrvatski serveri za ovu igru,i ako postoje jel može ip?
Netko je ovdje spominjao Hamachi, IP i password. Ja nisam vidio hrvatske servere, ali sam vidio naše igrače na public serverima.
__________________
..život ide dalje..Sutra je novi dan!
MP3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 20:25   #65
Mod...

Ovako,ljudi,napraviti ću mod za Arma2.Odmah priznajem,to neće biti ''state of the art''' mod,imati će on neke svoje nedorečenosti tipa toga da će vojnici iz WWII nositi aks-74u,ali neznam kako to maknuti...Ni priča neće biti skroz vjerodostojna jer će uključivati slučajno putovanje kroz vrijeme pomoću fizičkog poremećaja.Uglavnom biti će dvije mape i vi ćete imati potpunu slobodu napredovanja,moći ćete birati kroz koje selo/grad idete,čak nakon što ste ubijeni možete preći u vaše suborce i nastaviti dok niste svi mrtvi.Mod će biti 95% specijaliziran na tenkove,jedina netenkovska mogućnost borbe će vam biti da pređete u BMP-2 ili Brdm-2(AT) vašeg tima,ali ćete se i dalje boriti protiv tenkova.

U vašem timu će biti 2 t-72,2 BMP-2,2 BRDM-2(ATGM).Možda stavim treći t-72,to vi odlučite.Vi ćete imati rank corporal-a.

Evo priče:

Jednog sasvim običnog dana u jednoj sasvim običnoj patroli ruske vojske su si svi planeti stali u red pa se vrijeme oko svih vas vratilo u 1942-u da bi se vratili morate čim prije stići na sasvim drugi kraj mape.Pošto je ratno vrijeme,a vi imate neprepoznatljivu i naprednu opremu,uz to još čudne oznake vi ste od crvene armije prepoznani kao nacisti,i sada su vama za repom otprilike 1000 i jedan t-34 tenk.
chaoswarrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2009., 23:41   #66
Dajte upute kako igrati Armu 2 preko Hamachi-a (ako je ikako moguce)...nasao sam par networka ali kada odem u igricu i na lan onda nikoga ne vidim...
Mr.Bean is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 00:00   #67
Quote:
Mr.Bean kaže: Pogledaj post
Dajte upute kako igrati Armu 2 preko Hamachi-a (ako je ikako moguce)...nasao sam par networka ali kada odem u igricu i na lan onda nikoga ne vidim...
iskreno zanima me kako bi to izgledalo, za to treba pun k... ljudi a ne samo apr njih, pitanje ak ne bi laggalo
xGAME is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 00:07   #68
Moze se igrati coop...znaci par ljudi protiv kompa...igrao na demo verziji i sve ok,ali nije to to
Mr.Bean is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 02:34   #69
Quote:
chaoswarrior kaže: Pogledaj post
Ovako,ljudi,napraviti ću mod za Arma2.Odmah priznajem,to neće biti ''state of the art''' mod,imati će on neke svoje nedorečenosti tipa toga da će vojnici iz WWII nositi aks-74u,ali neznam kako to maknuti...Ni priča neće biti skroz vjerodostojna jer će uključivati slučajno putovanje kroz vrijeme pomoću fizičkog poremećaja.Uglavnom biti će dvije mape i vi ćete imati potpunu slobodu napredovanja,moći ćete birati kroz koje selo/grad idete,čak nakon što ste ubijeni možete preći u vaše suborce i nastaviti dok niste svi mrtvi.Mod će biti 95% specijaliziran na tenkove,jedina netenkovska mogućnost borbe će vam biti da pređete u BMP-2 ili Brdm-2(AT) vašeg tima,ali ćete se i dalje boriti protiv tenkova.

U vašem timu će biti 2 t-72,2 BMP-2,2 BRDM-2(ATGM).Možda stavim treći t-72,to vi odlučite.Vi ćete imati rank corporal-a.

Evo priče:

Jednog sasvim običnog dana u jednoj sasvim običnoj patroli ruske vojske su si svi planeti stali u red pa se vrijeme oko svih vas vratilo u 1942-u da bi se vratili morate čim prije stići na sasvim drugi kraj mape.Pošto je ratno vrijeme,a vi imate neprepoznatljivu i naprednu opremu,uz to još čudne oznake vi ste od crvene armije prepoznani kao nacisti,i sada su vama za repom otprilike 1000 i jedan t-34 tenk.
Mogu ti mozda pomoci, naime ja se bavim 3d modeliranjem i radio sam jedan add-on za Armu 2, preciznije napravio sam Lamborghini Murcielago (nije jos skroz gotov ima dosta posla ali ide malo po malo) tako da ti mozda mogu napraviti modele ako trebas neke iz WWII... A imam kolegu koji radi bas tenkove za WWII igre pa mozda bi mi on dozvolio da iskoristimo njegove uradke u Armi... Eto ako zelis mogu ti biti mozda od koristi, javi ako si za... Imam slobodnog vremena sada jos, ne trazim nista za uzvrat...

Jedino mi je malo muka iskreno kad moram animation/configuration file radit is ostale piz**rije koje su potrebne da bi model bio funkcionalan pa eto ako nades jos nekog mozda ko je voljan pomoci oko toga ja sam za...
Napravit cu i damage model, hit model, LOD, etc... sve ono sto je potrebno pa cak i osnovu .cfg i .cpp al uvijek tu treba dosta jos nakon toga radit na sitnicama al to mi se stvarno neda... To bi sve zajedno bilo oko dva-tri mjeseca posla sigurno... Al kazem, ja to volim radit, imam volje i vremena pa reci ako si za da pocnemo...

U principu ti bi trebao raditi samo ono svoje sto ti znas vec, ako zelis jos ucit uvijek mozes, objasnit cu ti drage volje sve sto te zanima al bilo bi super ako bi nam se jos netko prikljucio u ovome... Na konkretnijim add-onima poput ovog obicno radi do 5-6 ljudi... Puno je to posla za jednu osobu ili dvije, a moze biti ''state of art'' bez problema... Eto probaj ako mozes naci jos nekog... Ja imam vec u vidu covjeka koji bi mogao eventualne teksture radit ako se odlucis za custom-modele... A zasto ne? Neki MP onaj njemacki automat iz WW2 ili neki KAR snajpercic i tak to... Moglo bi bit fun.. i neki tenkic nabacit... Ono kao sve to s njima doslo u danasnje vrijeme ravno s bojista iz Normandije haha u moderno bojiste Chernarusa

Zadnje uređivanje syso : 27.09.2009. at 02:46.
syso is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 14:46   #70
Znači, sa e5300 (2.6), 2GB RAM- a i HD4670 ne trebam ni pokušavati?
Inače mi se igra čini dobrom, makar- nikada nisam igrao takve igre (barem što vidim iz reviewa i sličnih stvari).
Hvala na odgovoru
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 21:42   #71
Quote:
assassin kaže: Pogledaj post
Znači, sa e5300 (2.6), 2GB RAM- a i HD4670 ne trebam ni pokušavati?
Inače mi se igra čini dobrom, makar- nikada nisam igrao takve igre (barem što vidim iz reviewa i sličnih stvari).
Hvala na odgovoru
Ne razumijem se u Intelove CPU-ove prema imenu modela bas... osim ovih i7, za njih znam, a ni ATI serije osim zadnjih, ali ako tebi sta znaci ja imam AMD dual core @ 2.0, 4 gige Kingmax @ 800, nvidia 9800GT i radi mi glatko na High preset-u... S tim da ju ja tjeram na 1024x768...

Nadalje Arma 2 ima veoma prilagodljiv engine i mislim da bi ju na Low tjerala i zadnja kanta tako da mislim da ne bi trebao imati problema, ne zvuci mi bas tolko lose ta tvoja konfa...
syso is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 21:53   #72
Hvala, syso.
Ovaj moj je dual core 2.6,a prijatelj mi kaže da je grafička u rangu sa 9600GT.
Valjda će onda pristojno raditi
Javim kada isprobam, izgleda da će biti super- gledajući ove "krvničke" rasprave tu na forumu
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 01:16   #73
Quote:
assassin kaže: Pogledaj post
Hvala, syso.
Ovaj moj je dual core 2.6,a prijatelj mi kaže da je grafička u rangu sa 9600GT.
Valjda će onda pristojno raditi
Javim kada isprobam, izgleda da će biti super- gledajući ove "krvničke" rasprave tu na forumu
E i obavezno stavi 1.04 patch, jer od 1.00 do 1.04 perofrmanse su se znatno poboljsale...
syso is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 13:17   #74
@Mr.Bean u LAN-u nisi vidio igre jer ih nitko nije host-ao... Dakle, trebas se dogovoriti sa nekoliko ljudi na Hamachi-ju tko ce hostat (najbolje da hosta onaj tko ima najveci bandwith) i onda kad postoji host vidjet ces igru... ili ako znas da je igra hostana a svejedno ju ne vidis probaj u Hamachiju desni klik na ime osobe koja hosta i izaberi ''Copy IP'' pa onda u igri u LAN odi pod remote i zalijepi sa CTRL+V pod IP (port ostavi 2302)... eto.. Ja sam dugo vremena igrao preko Hamachija (a i jos uvijek igram), i ima stvarno puno COOP misija za 2-6 igraca tako da se moze to s malim brojem ljudi bez problema igrat... ali isto tako kad odem online i igram, Berzerk sa 100 ljudi e to je kaos koji treba dozivjeti hehe... A i Evolution sa 30-tak ljudi itd...

Nadalje evo ti moja mreza za Hamachi:

Arma 2 v1.04
pass: 123


Btw... ako ima dovoljno zainteresiranih, mozemo se dogovoriti pa podignemo u Iskon-u Dedicated server... Nije puno para kad se podijeli na vise ljudi...
syso is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2009., 09:02   #75
DOMAĆI SERVER!!!! (sa pingom 42!!)

Mislim, nema (trenutno) nikoga na njemu, ali radi!!
Čitam temu pa rek'o, idem vidjeti ove mape koje syso preporučuje!! Imaju i ove misije, "EVOLUTION"....("BERZERK" nisam vidio)

AddOn:
Jedino, ne "dozvoljava" nikakve mod-ove. Imao sam u shortcutu "mod" za "no blur i no bloom". morao sam to maknuti i ostaviti na "default".
__________________
..život ide dalje..Sutra je novi dan!

Zadnje uređivanje MP3 : 02.10.2009. at 09:08.
MP3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2009., 19:18   #76
Quote:
MP3 kaže: Pogledaj post
DOMAĆI SERVER!!!! (sa pingom 42!!)

Mislim, nema (trenutno) nikoga na njemu, ali radi!!
Čitam temu pa rek'o, idem vidjeti ove mape koje syso preporučuje!! Imaju i ove misije, "EVOLUTION"....("BERZERK" nisam vidio)

AddOn:
Jedino, ne "dozvoljava" nikakve mod-ove. Imao sam u shortcutu "mod" za "no blur i no bloom". morao sam to maknuti i ostaviti na "default".
EJ MOLIM TE RECI MI KOJI JE TO SERVER!!! Trazim neki domaci i nikako da nadem nesto.... Btw, Chernarus life je totalno fora probaj, obicno ces naci pod imenom CL:Revolution (Chernarus Life:Revolution) i Carrier Domination je zakon
syso is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2009., 19:38   #77
Quote:
syso kaže: Pogledaj post
EJ MOLIM TE RECI MI KOJI JE TO SERVER!!! Trazim neki domaci i nikako da nadem nesto.... Btw, Chernarus life je totalno fora probaj, obicno ces naci pod imenom CL:Revolution (Chernarus Life:Revolution) i Carrier Domination je zakon
Igrao sam Carrier Domination. Predobra misija! Ovu drugu nisam ali budem se možda prijavio kod njih.
Server ti je *nob mrcine* ili *nob* mrcine ili *noob* mrcine.. Zaboravio sam...Budem večeras igrao pa javim. Imaju info kad uđeš u igru.

AddOn:
Evo, ovako..Hrvatski server ArmA2 je *NOB* Mrcine!
__________________
..život ide dalje..Sutra je novi dan!

Zadnje uređivanje MP3 : 02.10.2009. at 20:00.
MP3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2009., 21:32   #78
Quote:
MP3 kaže: Pogledaj post
Igrao sam Carrier Domination. Predobra misija! Ovu drugu nisam ali budem se možda prijavio kod njih.
Server ti je *nob mrcine* ili *nob* mrcine ili *noob* mrcine.. Zaboravio sam...Budem večeras igrao pa javim. Imaju info kad uđeš u igru.

AddOn:
Evo, ovako..Hrvatski server ArmA2 je *NOB* Mrcine!
E to te ja pitam , vidimo se na serveru, evo sad cu bas navratit da vidim jel ima koga...
syso is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2009., 00:29   #79
Quote:
syso kaže: Pogledaj post
vidimo se na serveru, evo sad cu bas navratit da vidim jel ima koga...
Bok, dečki. Ja sam isto malo navratio na *NOB* ali svaki put mi veli "Session lost".
Patch mi je 1.04., bez addonova. Imam Češku verziju igre, možda zbog toga???

Onda sam instaliral Hamachija (najnoviji, možda je u tome problem?, samo sam ga DL s neta onak bez veze) i ulogiram se na:

user: Arma 2 v1.04
pass: 123

kak je Syso i napisal,i uopće ne vidim ko hosta, 10 accauntova, 3 IP adrese su aktivne pa ne znam koju da kopiram u Armu. Probal sam sve 3 i nejde...nekaj ja krivo....Može mala pomoć?

Kaj se tiče igre, kaj da velim, od početka pratim OFP/ArmU i drago mi je da se pojavila CRO zajednica koja se zanima za igru, bravo dečkima kaj su server napravili. Do sad sam se s talijanima i rusima na publikumu sporazumijeval preko 2xCapsLock..... i urlanje i wtf are you doing itd... možeš si mislit kak je to...Sad bar možemo po naški(Ispričavam se ljudima kaj su i prije igrali na CRO serverima a ja nisam znao za njih)

Eee, *NOB*, mrcino! Kak da se konektiram???
Za kraj jedna klapska..... UTES aaaaaaaaa aaaaaam seeeeeee....
Bok,
Kremec
kremec is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2009., 17:33   #80
Quote:
kremec kaže: Pogledaj post
Bok, dečki. Ja sam isto malo navratio na *NOB* ali svaki put mi veli "Session lost".
Patch mi je 1.04., bez addonova. Imam Češku verziju igre, možda zbog toga???
Kak da se konektiram???
Ja sam bio danas na njihovom serveru i mogu reći da je bilo i zafrkancija i ozbiljnog napucavanja. Bili smo samo jedan njihov mrcina, "NOB Mrljavi" i ja , pa nismo imali velike izglede protiv brojnijeg neprijatelja. Ali mogu reći da ta škvadra malo drugačije igra armu. Ima (ovaj sa kojim sam igrao) malo profesionalniji pristup igranju i to je ono što meni odgovara. Imaju i svoj team speak server. Ja se nisam uspio spojiti jer nemam pasvord i već sam bio u igri kada mi je Nob mrljavi rekao za to, ali bilo bi interesantno u igri pričati "po domaće".

Pozvan sam na regrutaciju samo, zbog obaveza ne znam mogu li pristupiti njihovoj škvadri. Po meni, imaju malo zafrknuti odnos prema igri. Redovite treninge dva puta tjedno i službene warove.

Kremec, pa konektiraš se kod njih standardno kao i na svaki drugi server! Možda si imao problema jer su stavljali nove misije na server pa jedno crijeme nije bio u funkciji i stalno su ga resetirali. Ako imate problema sa spajanjem javite se NOB Mrljavom na e-mail: [email protected]

U svakom slučaju, dečkima pohvale za hrvatski ARMA server!
(dobra im je i web stranica! Interesantno!)
__________________
..život ide dalje..Sutra je novi dan!
MP3 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:02.