Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.08.2008., 13:09   #2961
Procitala sam previse stranica a tek u zadnjem postu na topicu prstenje nasla da su od celja jeftiniji u sloveniji...


Ukratko, ako zanemarimo zlatarnu celje, de li je opcenito zlato jeftinije u sloveniji? U Sloveniji postoji i drugih zlatarni ... preporuke?

Molim Vas ako ima neki link bas o tome, stavite. Predugo mi je za citati cijelu temu...
m_milica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2008., 11:50   #2962
Evo dala sam si truda i procitala puno od teme.
Pa ipak nisam uspjela naci kako se testira dijamant? Zlatar spominje da to nije problem traziti prije kupnje...
m_milica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2008., 11:59   #2963
Zlatar, mozes li mi poslati pm koja je tvoja zlatarna... Puno hvala...
m_milica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2008., 12:59   #2964
Sorry ljudi stvarno sam dosadna s postovima...

Upravo sam nasla da je Zlatar dobri duh foruma i da se ne predstavlja tako da povlacim pitanje.

Ostaje ono pitanje kako se testira dijemant, ono sto se radi preda mnom prije kupnje - sto trebam vidjeti...
Negdje je pisalo da je certifikat (za nakit opcenito) napisan rukom, ali s pecatom losa varijanta. Treba li biti printan? Tko mi garantira da je i ono sto je printano ok? Zar nije svejedno?
m_milica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2008., 22:07   #2965
Quote:
m_milica kaže: Pogledaj post
Procitala sam previse stranica a tek u zadnjem postu na topicu prstenje nasla da su od celja jeftiniji u sloveniji...


Ukratko, ako zanemarimo zlatarnu celje, de li je opcenito zlato jeftinije u sloveniji? U Sloveniji postoji i drugih zlatarni ... preporuke?

Molim Vas ako ima neki link bas o tome, stavite. Predugo mi je za citati cijelu temu...
Bila sam u nekoliko zlatarni u Sloveniji i prstenje je skuplje nego kod nas, npr. mi smo tu prstenje platili 2800kn, a u Sloveniji je nešto slično bilo 1100 eura, tako da ti se, osim ako ne kupuješ u Celju, ne isplati.
Rea123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 09:22   #2966
pozdrav
replika na gornji odgovor vezano za procijene dijamanta ili ti certifikate.
ima i kod nas ljudi koji su naprimjer završili GIA školu pa mislim da su za to kvalificirani.
pa zakaj uvjek mislite da je sve izvana bolje
Zlatarna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 12:07   #2967
Obilazimo malo zlatarnice tu na obali. Na večernjoj šetnji uz dobro osvjetljen izlog sve to super izgleda, ali se bojim da zlatari ovdje zbog turista malo previše lupaju cijene.
Može li mi netko reći koliko bi realno trebalo platiti za prsten od žutog zlata širine 2-3 mm koji na gornjoj strani u ovalnoj "košarici" bez dna ima ovalni crveni koralj veličine cca 12x6 mm.
anita is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 13:26   #2968
Zaboravila sam navesti da mu je težina 4,9 g. (ako je vjerovati zlataru, nisam vidjela što piše na vagi).
anita is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 14:48   #2969
prsten bi ti koštao oko 1100 kn
Zlatarna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 16:04   #2970
Quote:
Zlatarna kaže: Pogledaj post
prsten bi ti koštao oko 1100 kn
Puno hvala na brzom odgovoru. Toliko je i zlatar tražio.
anita is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 16:11   #2971
sori ekipa kaj ne tipkam, malo je gužvanac , javim se uskoro...

zlatarna, dobrodosla :P
__________________
Zaista sam zlatar i odgovaram na pitanja iz struke. Anonimac sam.
zlatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 15:42   #2972
Zna li zlatar stogod o zlatarni M Gold u Masarykovoj?
Moze li se pouzdati u kvalitetu tamo?

http://m-gold.hr/M-Gold.html
m_milica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 23:26   #2973
Znam ponešto i jesu za pohvalit, svakako nema razloga ne kupiti kod njih, pogotovo ako si našla ono što ti odgovara.

Nisam znao da imaju web, na kojem se vidi da rade i doprinose hrvatskoj baštini - širok asortiman proizvoda redom hrvatskih znamenitosti. Možda nije "trendy" nositi takav nakit i vama curama je zanimljivije gledati webove s blještećim briljantima, ali meni je ovo bilo osvježenje i potiće oduševljenje - i proizvođači su trude se oko HR asortimana! Dizajn weba je pomalo upitan, svakako u tom stilu tradicije, možda malo šlampav... ukupna ocijena 4+!
__________________
Zaista sam zlatar i odgovaram na pitanja iz struke. Anonimac sam.
zlatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 23:38   #2974
Gospon Zlatar,imam pitanje,pa ako nećete mi javno reći može na pp.Što mislite o zlatarni Gjoni u Ilici?Dobila sam preporuku da nisu skupi ali nisam tamo kupovala pa ne znam...
__________________
Ljudi će zaboraviti što ste rekli, zaboravit će i što ste učinili, no nikad neće zaboraviti kako su se osjećali zbog vas.
plagra is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 23:45   #2975
Quote:
m_milica kaže: Pogledaj post
Evo dala sam si truda i procitala puno od teme.
Pa ipak nisam uspjela naci kako se testira dijamant? Zlatar spominje da to nije problem traziti prije kupnje...
Dijamant se testira na uređaj. Iako ga stručnjaci razlikuju i na oko, nitko pametan se ne bahati na taj način, kada ti u ruku dođe nepoznat kamen koji trebaš testirati, uzmeš tester dijamanta.

Testeri dijamanata postoje u različitim kvalitetama (koliko para toliko muzike), neki rade na lampice, neki sviraju, a neki rade na skalu (ovi zadnji su najbolji), a vjerojatno postoje i još pametniji. Postoji pak kamenje (mojsanit) koji varaju tester dijamanata, ali tu su onda i drugi testeri i priča je podugačka... Kada pitaš zlatara da testira dijamant pred tobom, on bi trebao iz neke ladice izvaditi neki fancy tester koji će ili svirati ili blinkati i dokazati ti da je to dijamant.

Testeri dijamanata rade na principu provodljivosti topline kamena - ako kamen provodi toplinu određenim brzinom, onda to uistinu je dijamant!

Pozdrav
__________________
Zaista sam zlatar i odgovaram na pitanja iz struke. Anonimac sam.
zlatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 23:47   #2976
Quote:
plagra kaže: Pogledaj post
Gospon Zlatar,imam pitanje,pa ako nećete mi javno reći može na pp.Što mislite o zlatarni Gjoni u Ilici?Dobila sam preporuku da nisu skupi ali nisam tamo kupovala pa ne znam...
joj, slabo znam za njih, bolje da ništa ne bubnem. Neka se cure oglase, ima nas tu podosta, ponovi post koji puta ako ne dobiješ odgovor

Možda ti ovaj naš novi zlatar zna nešto o njima - iako on nije iz Zagreba vjerojatno ih zna.
__________________
Zaista sam zlatar i odgovaram na pitanja iz struke. Anonimac sam.
zlatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 23:49   #2977
Imate vi koga za preporučiti možda?Hvala vam,kao da ste mi rekli!!
__________________
Ljudi će zaboraviti što ste rekli, zaboravit će i što ste učinili, no nikad neće zaboraviti kako su se osjećali zbog vas.
plagra is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 23:50   #2978
Quote:
m_milica kaže: Pogledaj post
Negdje je pisalo da je certifikat (za nakit opcenito) napisan rukom, ali s pecatom losa varijanta. Treba li biti printan? Tko mi garantira da je i ono sto je printano ok? Zar nije svejedno?
printano je lijepše i stvara bolji dojam, iako sumnjam da ćeš igdje dobiti certifikat rukom pisan, ili sam što krivo skužio... prije da uopće nećeš dobiti certifikat što je u 95% slučajeva u redu (sumnjam da itko prodaje fakeove pod dijamante)

__________________
Zaista sam zlatar i odgovaram na pitanja iz struke. Anonimac sam.
zlatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 23:53   #2979
Quote:
plagra kaže: Pogledaj post
Imate vi koga za preporučiti možda?Hvala vam,kao da ste mi rekli!!
NE BIH BAŠ , ili te šaljem konkurenciji :P, a s druge strane neću se reklamirat!! neka ti cure nekog preporuče...

svakako se izjasni što tražiš u nekoj od tih zlatarni...
__________________
Zaista sam zlatar i odgovaram na pitanja iz struke. Anonimac sam.
zlatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 23:55   #2980
Quote:
zlatar kaže: Pogledaj post
NE BIH BAŠ , ili te šaljem konkurenciji :P, a s druge strane neću se reklamirat!! neka ti cure nekog preporuče...

svakako se izjasni što tražiš u nekoj od tih zlatarni...
Hvala vam od srca,ko da jeste
__________________
Ljudi će zaboraviti što ste rekli, zaboravit će i što ste učinili, no nikad neće zaboraviti kako su se osjećali zbog vas.
plagra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:27.