Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.05.2013., 19:06   #41
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Ako se ne kazni na licu mjesta, kazna stiže kući, ako nije obavljena registracija i vozilo nije odjavljeno. S tim da osiguranje važi mjesec dana nakon isteka(ako je ugovorena cjelogodišnja polica), a ponavljam, tehnički se može obaviti bilo gdje u Hrvatskoj(autor je spomenuo da je na terenu).
Osiguranje važi mjesec dana nakon isteka jedino u slučaju da je napravljena šteta po toj polici i pod uvjetom da se polica obnovi u istom osiguravajućem društvu. Ne važi što se tiče registracije i isteka valjanosti prometne dozvole! Kazne su astronomske ako vozilo nije i osigurano.
http://www.huo.hr/hrv/stop-neosiguranim-vozilima/21/

Kazne se šalju na kućnu adresu ovisno o ekspeditivnosti PU/PP u kojoj se vozilo nalazi u evidenciji, obično nakon 30 dana na dalje.
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2013., 22:29   #42
ma prošla su 2 mjeseca.
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 12:46   #43
Meni ističe registracija za 04.02 .Platiti ću osiguranje ali neću obaviti tehnički jer moram popraviti neke stvari na autu.Da li u tom slučaju moram odjaviti auto ako ne obavim tehnički?Ne bih htio dobiti onu kaznu.
dbrko is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 12:53   #44
kaznu ne budeš dobio tako brzo ako si u Zagrebu, zna proć više od tri mjeseca da ti ne dođe ništa.
vspec is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 14:14   #45
meni je istekla rega 21.11.prošle godine, a odjavio sam ga 27.12 i ove godine mi je lijepo došla kazna.
mukiklc is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 17:01   #46
šalju svima koji ne učine na vrijeme što trebaju
__________________
"If you don't risk anything, you risk even more." - Erica Jong
hazzarder is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 18:03   #47
ovisi.. jeste iz ZG-a?
vspec is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 18:20   #48
Zakonski rok za odjavu je 15 dana po isteku tehničkoga. Sve iznad toga riskiraš kaznu od 700 kn.

Sada su se mnoge stvari promijenile pa će i brže onima koji na vrijeme ne produlje doći kazna.

Povrh te kazne riskiraš onu da te policija zaustavi, presretači i oni novi kombiji koje sada voze imaju sustav za detekciju nereganih vozila, dovoljno ti je da se susretneš sa njim, već njemu pišti da se radi o vozilu kojem nije produljena rega.

Za MUP tolerancije nema, a sve ostalo je o dobroj volji plavaca.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 21:29   #49
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
Zakonski rok za odjavu je 15 dana po isteku tehničkoga. Sve iznad toga riskiraš kaznu od 700 kn.

Sada su se mnoge stvari promijenile pa će i brže onima koji na vrijeme ne produlje doći kazna.

Povrh te kazne riskiraš onu da te policija zaustavi, presretači i oni novi kombiji koje sada voze imaju sustav za detekciju nereganih vozila, dovoljno ti je da se susretneš sa njim, već njemu pišti da se radi o vozilu kojem nije produljena rega.

Za MUP tolerancije nema, a sve ostalo je o dobroj volji plavaca.
Ja iz iskustva mogu reći da mi je prošle godine istekla registracija krajem trećeg mjeseca i kazna 800KN je stigla početkom osmog mjeseca, dakle nakon nešto malo više od 4 mjeseca.
700KN + sudski troškovi 100KN, sve zajedno 800KN, ali zapravo nema nikakvih sudskih troškova već to studenti u MUP-u, pregledavaju računalo i ispisuju uplatnice na kućne adrese.

Zadnje uređivanje Josip4 : 29.01.2014. at 21:39.
PREDSJEDNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 21:42   #50
100 kn ti i plavci na cesti napišu ako ne platiš na licu mjesta, piše "troškovi utvrđivanja prekršaja"

Nedavno me slikali za prebrzu vožnji pa dobio doma 500+100 kn, tako da tih 100 kn ide na sve.

Sve u svemu ne isplati se voziti ne reganim autom, kazna za to iznosi od 5-15 000 kn + 3 mjeseca ode vozačka, tako da...
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 21:45   #51
Quote:
PREDSJEDNIK kaže: Pogledaj post
Ja iz iskustva mogu reći da mi je prošle godine istekla registracija krajem trećeg mjeseca i kazna 800KN je stigla početkom osmog mjeseca, dakle nakon nešto malo više od 4 mjeseca.
700KN + sudski troškovi 100KN, sve zajedno 800KN, ali zapravo nema nikakvih sudskih troškova već to studenti u MUP-u, pregledavaju računalo i ispisuju uplatnice na kućne adrese.
ako se plača u roku 8 dana onda je 2/3 od 700+100kn sudski troškovi
mukiklc is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 22:09   #52
Frend ima ovakav slučaj - auto je godinu dana od isteka rege stajao pred kućom na cesti, nije bio odjavljen. Prije par tjedana mu je murja u rano jutro skinula tablice s auta, vidjeli susjedi. Da li sad može očekivati kaznu i koliko?
Bilo je govora na forumu da, koliko se sjećam, nakon što prođe godinu dana murja automatski odjavljuje auto u sistemu i to je to.
trentatre is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 00:59   #53
ovo je malo debilan zakon da moraš vratiti tablice, jer tablice bi trebale biti vlasništvo vozača jer ih je on platio ili neka mup kao i kartičarske kuće daju ti karticu, besplatno i ona je njihovo vlasništvo, ili bi ti trebali na šalteru mupa vratiti iznos. ovako ispada da ti je murja ukrala tablice.
vspec is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 11:35   #54
Quote:
PREDSJEDNIK kaže: Pogledaj post
Ja iz iskustva mogu reći da mi je prošle godine istekla registracija krajem trećeg mjeseca i kazna 800KN je stigla početkom osmog mjeseca, dakle nakon nešto malo više od 4 mjeseca.
700KN + sudski troškovi 100KN, sve zajedno 800KN, ali zapravo nema nikakvih sudskih troškova već to studenti u MUP-u, pregledavaju računalo i ispisuju uplatnice na kućne adrese.
100 kuna je trošak izdavanja obaveznog prekršajnog naloga i uvijek je isti.

Što se tiče utvrđivanja prekršaja, računalo to radi automatski i nitko ne treba pregledavati.


Quote:
trentatre kaže: Pogledaj post
Frend ima ovakav slučaj - auto je godinu dana od isteka rege stajao pred kućom na cesti, nije bio odjavljen. Prije par tjedana mu je murja u rano jutro skinula tablice s auta, vidjeli susjedi. Da li sad može očekivati kaznu i koliko?
Bilo je govora na forumu da, koliko se sjećam, nakon što prođe godinu dana murja automatski odjavljuje auto u sistemu i to je to.
Nakon protekao godine dana automobil se automatski odjavljuje i police poništavaju. Za njima se raspisuje potraga i skidaju se gdje se nađu (u vožnji ili na parkiranom autu). Vlasniku vozila dolazi kazna za neodjavljivanje vozila u roku (700 kuna) i za ostavljanje neregistriranog vozila na cestovnoj površini ili parkiralištu (1000 ili 300 kuna, ovisno o mjestu zaticanja). O tome se obaviještava komunalno redarstvo koje uklanja takvo vozilo s javnog mjesta.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 21:55   #55
ako moze netko pomoc.

23,4 istekla mi je registracija, ali nisam ima love za produzit to cu tek napraviti sutra...

e sad zanima me da otidjem u policiju i provam se izvuc ili da jednostavno odem na tehnicki i obavim to i onda dodjem u policiju?

ocu li svejedno platiti kaznu? i kolika ce ona biti?

hvala na pomoci
vionko100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 23:32   #56
700kn, doci ce ti na adresu. Meni je doslo nakon mjesec i pol kako nisam odjavio auto nakon sto je istekla rega. Inace imas rok od 15 dana da odjavis ili produzis nakon sto istekne registracija.

Poslano sa Sony Xperia Z3 Compact koristeci Tapatalk.
mukiklc is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 23:54   #57
sad sam i ja sazna da je rok od 15 dana nisam ima pojma, znaci mogu normalno registrirati samo sta ce mi doc postom cestitka a ne moram na licu mjesta platiti?
vionko100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2015., 10:21   #58
Zanima me sljedeći potencijalni scenarij. Dolazim na tehnički na dan isteka registracije, tj. na datum naveden u prometnoj dozvoli. Imam valjanu policu osiguranja prethodno produženu. I npr. na tehničkom ne prođem, nego me upućuju da određene stvari prepravim da bih prošao. Što se dogodi ukoliko ja te popravke ne mogu obaviti toga dana?
hrvoje091 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2015., 10:24   #59
a imaš rok od valjda 7 dana da to središ za već plaćeni dio teh. pregleda...ako kasniš - ponovo plačaš početnih 360 kn kod teh. pregleda (+ ostatak kad završiš pregled)
ex conn is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2015., 10:25   #60
Quote:
ex conn kaže: Pogledaj post
a imaš rok od valjda 7 dana da to središ za već plaćeni dio teh. pregleda...ako kasniš - ponovo plačaš početnih 360 kn kod teh. pregleda (+ ostatak kad završiš pregled)
To mi je jasno, nisam se dobro izrazio gore. Naime, zanima me što se događa ukoliko me u tom roku zaustave "momci u plavom"?
hrvoje091 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:31.