Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.12.2011., 11:23   #201
Quote:
maher18 kaže: Pogledaj post
ja se npr. veselim kad ću se reinkarnirati u neku zgodnu, vitku, mladu, bogatu itd. ženskicu. jer poslije svih ovih daždevnjaka, noćnih leptira, tratinčica, robinjica, filozofa, kuhara, šamana i sl, red je da budem konačno nekaj jako zgodno i feš
Kaj buš se u to reinkarnirala kad buš ionako s godinama postala dežmekasta, celulitna, kenjava stara baba - uzalud ti trud
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2011., 12:08   #202
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Pa da. Najbolje bi bilo da svi budemo ko krave na livadi, jer ništa nije vrijedno, samo susret s ćaćom!
Upravo tako. Sve je isprazno i beznačajno u odnosu na praiskonski Izvor života i Biće koje je stvorilo prostor i vrijeme. Biće koje je stvorilo čovjeka. Otac koji je rodio Sina, Sin koji se rodio kao čovjek od Žene da bi čovjek postao ponovno Božji sin.
A Bog je ljubav. Rađamo se da upoznamo ljubav, živimo je i dijelimo sa braćom slaveći Oca i čekajući dan kada ćemo biti s njime sjedinjeni i svijetliti kao zvijezde!
Blago čovjeku koji Vjere ima! Blago čovjeku koji se Bogu daje i otvara, u njemu će roditi izvori žive vode, izvori ljubavi, njegov život je već Raj, on već gleda Raj svojom dušom! Njemu je smrt samo prijelaz u Život, a život radosno iščekivanje Oca.
To je život, to je Vjera, to je spas.:::Po p:
điđijev brat is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2011., 12:34   #203
Odgovor na temu. Ja sam tzv ateist. Ali pravi, to znaci nisam nigdje krsten, ne pripadam samim time niti jednoj vjerskoj zajednici. Pisem se u dokumentima pod vjeru "Ateist". Mislim pravi ateizam brijem da ne postoji. Tako se nazivaju ljudi koji ne priznaju postojece religije i vjerske institucije, ali to ne znaci da u nista ne vjeruju. Ja vjerujem u ljubav, majku prirodu, znanost i umjetnost, i u zdrav razum. Kao naravno i u cevape i pivu.
Blackadder1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2011., 13:14   #204
Quote:
Archangel1 kaže: Pogledaj post
ne ne vjerujem u druge Bogove....sacuvaj Boze...Bog je jedan,jedni,Stvoritelj i nema drugih Bogova.
ujedno i prva Bozja zapovijed.
svak normalan nekom logikom kuzi da mora biti samo jedan Bog
Te zapovijedi, opcenito zapovjedi kao takve me podsjecaju na vojsku. Gdje su zapovjedi nema slobode, kao ni automatski logike.
Blackadder1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2011., 13:20   #205
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Nema drugih očiju do materijalnih.
A ovo da je društvo odredilo ateistu što će ga učiniti sretnim je totalni nonsens. Evo, ja sam sretan kad berem gljive. Kakve to, kurac, veze ima s društvom?
Sretan sam i kad jebem. Bez ikakvog osjećaja grižnje savjesti što tim činom bacam svoje sjeme i ne pravim male Hrvatiće/katoličiće.
Ti ćeš meni, čovjek bez vlastitog stava, pripadnik stada koje unisono bleji jednu te istu notu, reći da sam ja plitak? Ako neću poštovati svoju pamet, čiju ću? Tvoju?



Još jedna glupost.
Polažem račune svojim bližnjima, prijateljima, poslodavcu, poreznoj upravi, saobraćajnoj policiji, tu i tamo odem i u rat, jedino ne polažem račune nekakvom imaginarnom prijatelju. I to me čini sebičnim...



Srce jest samo organ za pumpanje krvi. Tko misli drukčije očito je fulao biologiju u osnovnoj školi ili ima nekih problema s prihvaćanjem očitih činjenica.



O, da. Dokaz za to su crkve koje naprosto odišu veseljem. Svi ti sveci što se blaženo smiju od uha do uha...
Ali drago mi je što si uvidio da je broj ateista u porastu.
Gorke ćemo suze liti...
Hahaha... Odlican post!
Blackadder1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2011., 13:41   #206
Neko ne vjeruje u Boga, ali vjeruje u znanost, tehniku, novac,... Ja npr. vjerujem samo u znanost i tehniku. Ništa drugo...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2011., 17:52   #207
inace za sve koji pisete pod ovom temom:JA SAM ZENSKO A NE MUSKO!!!!!!!
Archangel1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2011., 18:06   #208
Quote:
điđijev brat kaže: Pogledaj post
Upravo tako. Sve je isprazno i beznačajno u odnosu na praiskonski Izvor života i Biće koje je stvorilo prostor i vrijeme. Biće koje je stvorilo čovjeka. Otac koji je rodio Sina, Sin koji se rodio kao čovjek od Žene da bi čovjek postao ponovno Božji sin.
/.../
ne znam za tebe, ali mene su napravili moji roditelji, a ne neko tamo biće.

vjerujem u muziku, a moj bog je On.
Snowcrowned is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2011., 18:59   #209
Quote:
Blackadder1 kaže: Pogledaj post
Te zapovijedi, opcenito zapovjedi kao takve me podsjecaju na vojsku. Gdje su zapovjedi nema slobode, kao ni automatski logike.
Kako nema, uvijek imaš slobodu da poslušaš ili da se oglušiš na zapovijed.

S druge strane, 'sloboda' definitivno ne postoji u nekom prirodnom, fizikalnom smislu. Postoji deterministički kaos, ili postoji kvantnomehanička slučajnost. Ni jedno ni drugo ne otvara mogućnost nikakve 'slobode'. Pitaj Sama Harrisa ako meni ne vjeruješ.
Apemant is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2011., 19:20   #210
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Kaj buš se u to reinkarnirala kad buš ionako s godinama postala dežmekasta, celulitna, kenjava stara baba - uzalud ti trud
pa zato i postoji reinkarnacija, da u svakom novom tjelesnom životu ideš bilže k idealu
__________________
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
οὔτοι συνέχθειν, ἀλλὰ συμφιλεῖν ἔφυν.
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2011., 20:17   #211
điđijev brat bilo mi je zadovoljstvo čitati te......zakon si čovječe
norka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2011., 20:22   #212
Quote:
điđijev brat kaže: Pogledaj post
Blago čovjeku koji Vjere ima! Blago čovjeku koji se Bogu daje i otvara, u njemu će roditi izvori žive vode, izvori ljubavi, njegov život je već Raj, on već gleda Raj svojom dušom! Njemu je smrt samo prijelaz u Život, a život radosno iščekivanje Oca.
To je život, to je Vjera, to je spas.:::Po p:
To što si opisuješ nije vjera. To je ropstvo. To je Sjeverna Koreja.
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2011., 20:27   #213
Quote:
Jurivaka kaže: Pogledaj post
Ateisti nisu vjernici. Ali, ako insistiraš na pitanju u šta vjeruju ako ne vjeruju u Boga, odgovor je: vjeruju u čovjeka i ljudski razum.
Da nadopunim!
.....i u zakone prirode!
Inače ide mi na q. kad mi oni u haljama tumače Boga, a istovremeno se upuštaju u logični grijeh (seks sa ženom - za katolike ili ljubavnicom za ostale popove) i grijeh zbog kojih bi ih "objesio za jaja" - pedofilija! GDJE JE TADA BOG!!!!!!!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2011., 20:56   #214
A u što kršćani vjeruju? Što je to uopće "vjerovati u Boga"? Vjerovati da imaš supermoćnog prijatelja, koji će ti pomoći kad ti zagusti, a kazniti te ako budeš zločest? To se ne dešava, bar ne na ovom svijetu, da je to nešto normalno ne bi se izlječenje nakon molitve smatralo "čudom" nego bi Bog uvijek pomogao onom tko se moli.

Ne može se vjerovati u "nešto". Treba reći konkretno što. Bog nije konkretna stvar, svatko podrazumijeva nešto drugo.

Vjerujem li u spas duše? Osobno sam posve siguran da nikakva duša niti ne postoji, potreban je tek malo jači udarac u glavu i odeš u nepovrat.

Isto je glupo reći da "vjerujem u ljudski razum" -- što bi to konkretno značilo? Da se svaki dan molim na oltaru razuma da mi da dobitak na lotu? Nemam nikakva očekivanja, volio bih da doživim još neke stvari u životu i to je sve.
__________________
Nisam lingvist! • daj Pravu šapuMa sigurno!
Daniel.N is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2011., 21:16   #215
šta više onako ovlaš pročitam ove pravo da reknem dooooosadneee floskule ja još više vjerujem u Boga i fakat sada se spremam za polnoćku , e vala vam fala ....vjerovatno važi i obrnuto ....Điđi za mene to ništa drugo nije nego liberta kao i tebi, svako dobro prijatelju.....
norka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2011., 21:49   #216
Quote:
userxxx kaže: Pogledaj post
ali ovom čovjeku je Bog sve http://www.youtube.com/watch?v=Tl58qufXfYk i što misliš kakav bi njegov život bio da je ateist,da li bi još uvijek bio živ,ili bi možda bio u nekoj ustanovi jer bi poludio zbog toga jer je takav kakav je?
Meni je u ono doba dao jedan moj malo otkačeni prijetelj neku kršćansku knjižicu: Tražio sam smisao života. Bio je prilično predani kršćanin. Ali je na kraju skočio sa 6. kata. Nisu ga spasili niti Krist , niti normabeli

Da je ovaj čovjek ateist bi možda po cijele dane gledao dobre igrane filmove i slušao muziku. A možda bi postao solidan pjevač. A možda bi mu se radije svidjela budistička meditacija pa bi po cijeli dane meditirao, iako ne bi vjerovao u Boga.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2011., 22:30   #217
Quote:
điđijev brat kaže: Pogledaj post
Upravo tako. Sve je isprazno i beznačajno u odnosu na praiskonski Izvor života i Biće koje je stvorilo prostor i vrijeme. Biće koje je stvorilo čovjeka. Otac koji je rodio Sina, Sin koji se rodio kao čovjek od Žene da bi čovjek postao ponovno Božji sin.
A Bog je ljubav. Rađamo se da upoznamo ljubav, živimo je i dijelimo sa braćom slaveći Oca i čekajući dan kada ćemo biti s njime sjedinjeni i svijetliti kao zvijezde!
Blago čovjeku koji Vjere ima! Blago čovjeku koji se Bogu daje i otvara, u njemu će roditi izvori žive vode, izvori ljubavi, njegov život je već Raj, on već gleda Raj svojom dušom! Njemu je smrt samo prijelaz u Život, a život radosno iščekivanje Oca.
To je život, to je Vjera, to je
Da je Otac rodio Sina, to je već malo previše. Neka mega-tajna vjere. A što je sa Duhom svetim? Kada je on došao na ovaj svijet? Možda još nije definirano.
Ove tvoje rijeći da će mo svijetliti kao zvijezde su me odmah podsjetile na riječi maga Alaistera Crowley-a: Svaki muškarac i žena su zvijezda koja sija vlastitom svjetlošću. Ali to je ono što priča konkurencija.

A mene samo zanima kako dobiti vjeru? Velikom molitvom? Postom? Odricanjem? Pjevanjem? Ja vidim da su ljudi kao poglavice Slomljeno koplje kome je došao misionar u posjetu. I počeo mu govoriti o Kristu, vjeri, Bogu...
I pokaza mu knjigu u kojoj je riječ božja. (biblija) Poglavica uzme bibliju, prolista ju, nekoliko puta je prinese ušima i na kraju razočarano uzvikne: Ovo nije nikakava riječ božja. Ovaj teški komada bijelih listova sa nekim crnim šarama šuti ko zaliven. I baci bibliju u logorsku vatru.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2011., 22:56   #218
ono kada nemaš baš ništa pametno za reć/pisat al vrag neda mira pa opet napišeš . Još teke kratim vrime.....ubijaaaaaam se, gdje je Điđi da čujem koju pametnu .
norka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2011., 13:48   #219
Quote:
krena kaže: Pogledaj post

A mene samo zanima kako dobiti vjeru? Velikom molitvom? Postom? Odricanjem? Pjevanjem? Ja vidim da su ljudi kao poglavice Slomljeno koplje kome je došao misionar u posjetu. I počeo mu govoriti o Kristu, vjeri, Bogu...
I pokaza mu knjigu u kojoj je riječ božja. (biblija) Poglavica uzme bibliju, prolista ju, nekoliko puta je prinese ušima i na kraju razočarano uzvikne: Ovo nije nikakava riječ božja. Ovaj teški komada bijelih listova sa nekim crnim šarama šuti ko zaliven. I baci bibliju u logorsku vatru.
A slušaj, što prije spoznaš svoju zabludu i grijeh negiranja istina kršćanstva, to prije će ti Bog dati milost istinskog kajanja i istinske Vjere.
Ovisi o "tvrdosti tvoje šije" kada ćeš se predat i zatražit pomoć Božju. Da li će to biti neka nesreća, neko zlo u obitelji, tvoja bolest ili nešto deseto je pitanje, ali Bog će na tebe pustiti neki sotonin bič kako bi te opametio...spas tvoje duše za vječnost je ono što Bog želi i čemu teži, te nijedna tvoja patnja na zemlji neće biti uzaludna ako na kraju budeš spašen.
A ako propadneš, bit će uzaludna, ali ne Božjom krivnjom nego tvojom, moj krena. Tvojom ludom zabludom u kojoj si ustrajao jer ti se svidjela...mislio si da te čini slobodnim, ali te učinila robom lašca svih lažaca i njegovim posjedom.
Daj Bože da ovo što prije spoznaš i kreneš u borbu, u borbu za Život.

điđijev brat is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2011., 15:29   #220
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Kaj buš se u to reinkarnirala kad buš ionako s godinama postala dežmekasta, celulitna, kenjava stara baba - uzalud ti trud
Pa bar će biti bogata...
Orah is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:05.