Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.06.2023., 08:45   #741
Quote:
Estee Lauder kaže: Pogledaj post
Da upravo to, trebaš nabaviti neku robusnu, metalnu glavu mašine koja ima u sebi motor, jer ove koje su vezane za stol imaju motor ispod stola i većinom su namjenjene za trofaznu struju. Ja sam svoju morala prebaciti na monofaznu struju i tu mi je već izgubila malo na snazi, ali je i dalje moćnija od kućanskih.
Tebi bi najbolje bilo kad bi mogao uzeti svoje materijale i na licu mjesta isprobati šije li mašina ili ne.
Uzeo Pfaff 91, u super stanju mašina, za 80€. Prvo sam se jedan dan gubio po manualu koji je na švedskom (ima online i na nizozemskom ) i mogu reći da mi je zanimljiv stil kako su pisani tadašnji manuali - očekuju da znaš neke osnove i imaš nekoga uz sebe tko će ti pokazati neke stvari, dok današnji manuali te smatraju idiotom i pojašnjavaju sve.
Uspio sam ispravno provući konac, namotati špulicu, pogoditi tenziju i sada sretno šivam. Super je mašina
Frets is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2023., 00:37   #742
Quote:
Frets kaže: Pogledaj post
Uzeo Pfaff 91, u super stanju mašina, za 80€. Prvo sam se jedan dan gubio po manualu koji je na švedskom (ima online i na nizozemskom ) i mogu reći da mi je zanimljiv stil kako su pisani tadašnji manuali - očekuju da znaš neke osnove i imaš nekoga uz sebe tko će ti pokazati neke stvari, dok današnji manuali te smatraju idiotom i pojašnjavaju sve.
Uspio sam ispravno provući konac, namotati špulicu, pogoditi tenziju i sada sretno šivam. Super je mašina
Odlično si uzeo, samo mi reci gdje ?
Estee Lauder is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2023., 16:04   #743
Quote:
Estee Lauder kaže: Pogledaj post
Odlično si uzeo, samo mi reci gdje ?
Pronašao na njuškalu. Evo, već tjedan dana šivam i nemam puno zamjerki tu i tamo gornji konac zna puknuti ili špulica zna "pojesti" gornji konac ali ne događa se pre-često.
Frets is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2023., 19:14   #744
Quote:
Frets kaže: Pogledaj post
Pronašao na njuškalu. Evo, već tjedan dana šivam i nemam puno zamjerki tu i tamo gornji konac zna puknuti ili špulica zna "pojesti" gornji konac ali ne događa se pre-često.
To je normalno kod svake mašine i ako se dugo šije. Bitno je da si zadovoljan i da si pronašao ono što si tražio
Estee Lauder is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2024., 17:30   #745
Pucanje konca

Moze mala pomoc, izvinjavam se ako je vec bilo pitanje.
Trenutno na sivacoj masini (Global wf1335dd trostruki transport) sijem vrece za boks, te na dijelu kada gurtnu sijem za ceradu puca mi konac. Medjutim to se samo desava kad masinom sijem gurtnu u rikverc/nazad. Gurtna je dimenzija 17x5cm, i kada sijem tzv. "x" na gurtni, kada dodjem momentat da sijem u rikverc pukne konac, izuzev toga masina besprijekorno radi.
Dolazili su i raznorazni majstori, uspjeli su je i podesiti, medjutim i dalje puca komac prilikom sivenja u rikverc.
Dosta ljudi mi je govorilo da je predebel materijal i sl, medjutim na staroj Pfaff masini radio sam sa istim materijalom bez problema.
Ima li neko slicna iskustva da podijeli...
jale89 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:03.