Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Osnovne i srednje škole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.03.2023., 10:33   #301
Zna li tko je li krenula obnova ŠPUD-a? Jučer su dosta u medijima pričali o obnovi škola, ali ŠPUD se slabo spominje. Vidjela sam da je počela obnova MUO pa sam mislila da to znači da je krenula i obnova ŠPUD-a s obzirom da je to ista zgrada.
S kakvim se ocjenama djeca upisuju u ŠPUD? Dijete mi je do sad bilo izvrstan učenik, ali sad je pubertet utjecao na ocjene. Ide na likovni izvan škole od četvrte godine i od kad zna da postoji umjetnička škola ni ne razmišlja u nekoj drugoj. Crta već i stolce naveliko. Nadam se da će dobro proći prijemni ispit.
Ako ima tko ovdje tko je trenutačno u školi, bila bih zahvalna na dojmovima i dijeljenju iskustva i s prijemnog ispita i škole općenito.
lola1415 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2023., 21:07   #302
Prijemni nosi čini mi se 120 bodova, tako da ocjene imaju manji utjecaj.
aliceblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2023., 20:41   #303
Quote:
lola1415 kaže: Pogledaj post
Zna li tko je li krenula obnova ŠPUD-a? Jučer su dosta u medijima pričali o obnovi škola, ali ŠPUD se slabo spominje. Vidjela sam da je počela obnova MUO pa sam mislila da to znači da je krenula i obnova ŠPUD-a s obzirom da je to ista zgrada.
S kakvim se ocjenama djeca upisuju u ŠPUD? Dijete mi je do sad bilo izvrstan učenik, ali sad je pubertet utjecao na ocjene. Ide na likovni izvan škole od četvrte godine i od kad zna da postoji umjetnička škola ni ne razmišlja u nekoj drugoj. Crta već i stolce naveliko. Nadam se da će dobro proći prijemni ispit.
Ako ima tko ovdje tko je trenutačno u školi, bila bih zahvalna na dojmovima i dijeljenju iskustva i s prijemnog ispita i škole općenito.
Iskustvo od prije 2 godine je da je presudan prijemni jer nosi 120 bodova, a 70 je minimum za prolaz i to se pribraja bodovima iz osnovne. Djeca sa nekih 70 bodova iz osnovne i 75 iz prijemnog su tad uredno bila na sredini ljestvice. Bilo je djece sa prilično malobodova iz osnovne ali sa dosta bodova na prijemnom, tipa 100 bodova, koji su bez problema prošli prijemni i upisali se.
Moja je preporuka ako možete priuštit platit pripreme ne bi bilo loše jer ih na pripremama baš usmjere, znaju točno na što obratit pažnju.
Svakako za prijemni uzet tempere a ne vodene boje (rade se dva rada, stolac je jedan dio samo) i savladat dobro crtanje tog stolca i percepciju prostora.
__________________
Vlaje u Ustav!
Smyljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2023., 22:01   #304
koje sve predmete imaju djeca u 1. razredu?
ne znam jesam dobro pohvatala:
hrvatski, matematika, geografija, povijest, glazbeni, kemija, engleski, crtanje, plastično oblikovanje, povijest umjetnosti, tehničko crtanje... što još?

i jel se ima još jedan strani jezik?

koji opće-obrazovni predmeti ostaju do kraja školovanja od 2. razreda nadalje i koji još dolaze kasnije?
chloe jay is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2023., 17:12   #305
Pozdrav! Ako slučajno netko zna... ako dijete ne prođe prijemni iz likovne darovitosti u špudu može li roditelj tražiti uvid u prijemni tj. u radove, kopiranje radova ili barem objašnjenje od nekog (?) što ne valja tj. zašto nije zadovoljen prag za prolaz?
strings is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:34.