Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2023., 14:52   #4561
Pozdrav.
Da li ste dobili obavijest iz vrtića da grad Zagreb sufinancira privatne vrtiće s 50% sam uz uvjet da oba roditelja i dijete moraju imati prebivalište u gradu Zagrebu.
Kako prijaviti prebivalište ukoliko nemaš vlastitu nekretninu,te ukoliko ste u najmu? Da li je netko u sličnoj situaciji,da li se što po pitanju toga može napraviti? Cijena je 420eura što je stvarno dosta.
daky123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2023., 17:08   #4562
https://www1.zagreb.hr/sluzbeni-glas...f-83443b877bd7

...Olakšice u plaćanju redovitog programa za dijet e imaju roditelji/skrbnici djece s prebivalištem na području Grada Z agreba i roditelji/skrbnici djece s odobrenom međunarodnom ili privre menom zaštitom i prijavljenim prebivalištem odnosn o boravištem na području Grada Zagreba...

Ako imate ugovor o najmu trazite stanodavca da ode s vama na policiju i prijavite boraviste. Nakon toga mislim da morate promijeniti i poreznu karticu kako biste placali prirez Gradu ZG jer pocetkom svake godine morate podnijeti izvjestaj o ostvarenim prihodima i uplacenim porezima i prirezima na temelju koji lh se izracunava visina placanja vrtica. Ako ih placate negdje drugdje onda mislim da nema sufinanciranja.



Sent from my M2101K7BNY using Tapatalk
dragonlady777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2023., 17:45   #4563
Quote:
dragonlady777 kaže: Pogledaj post
https://www1.zagreb.hr/sluzbeni-glas...f-83443b877bd7

...Olakšice u plaćanju redovitog programa za dijet e imaju roditelji/skrbnici djece s prebivalištem na području Grada Z agreba i roditelji/skrbnici djece s odobrenom međunarodnom ili privre menom zaštitom i prijavljenim prebivalištem odnosn o boravištem na području Grada Zagreba...

Ako imate ugovor o najmu trazite stanodavca da ode s vama na policiju i prijavite boraviste. Nakon toga mislim da morate promijeniti i poreznu karticu kako biste placali prirez Gradu ZG jer pocetkom svake godine morate podnijeti izvjestaj o ostvarenim prihodima i uplacenim porezima i prirezima na temelju koji lh se izracunava visina placanja vrtica. Ako ih placate negdje drugdje onda mislim da nema sufinanciranja.



Sent from my M2101K7BNY using Tapatalk
Imam prijavito boravište jer mi treba zbog posla, ali nemam prijavito na poreznoj, neznam da li gledaju uplaćeni prirez,ili?
Prilikom prijave sam predao potvrdu boravišta, žena i dijete imaju prebivalište u ZG
daky123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2023., 20:14   #4564
Onda bi trebalo sve biti ok. Bitno da je svi imate prijavljeno prebivaliste ili boraviste u ZG. Provjerite na eGradjani, na ePoreznoj na potvrdi o visini prihoda da li vam stoji zagrebacka adresa boravista. Ta potvrda se predaje vrticu za utvrdjivanje visine mjesecnog iznosa vrtica.

Sent from my M2101K7BNY using Tapatalk
dragonlady777 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:04.