Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Kreativni nered

Kreativni nered Forumaški atelje...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.02.2008., 13:45   #1
Pitanje u vezi crteža na zidu

Dosad sam crtala temperama na bijeloj podlozi i kad se temp.izmiješa sa dosta vode ispada super i lako se razmazuje.E sad imam namjeru crtati nešto na obojanoj podlozi,točnije spidermana na jarko plavom zidu.Pa ne znam otkud da krenem.Ako prvo ofarbam zid u plavo hoće li uopće biti izvedivo crtati temperom (ne znam hoće li se razrijeđena tempera dobro hvatati na podlogu,hoće li voda izmiješati podlogu i boju itd..) ili bi možda bilo bolje crtati samim pigmentom(dipijem).Ili najbolje nacrtati prvo spidermana temperom pa naknadno farbati zid oko njega (što mi se ustvari čini kao naklompliciranija opcija).Ajde ako znate spasite
jota is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2008., 14:26   #2
kolko ja znam s temperom ne bi trebalo bit problema oko prekrivanja bilo čega
paučko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2008., 15:05   #3
Možeš slobodno raditi s temperom. Kada se potpuno osuši ne bi se smjela otapati u vodi. Jedino nemoj pretjerivati s namazima jer će ti se tempera, za razliku od ulja, guliti i skidati.

Ako već želiš neku intenzivnu podlogu, nakon što napraviš skicu na zidu, obojaj cijelu podlogu osim skice koja ostaje bijela i ožeži.

Moj izbor za zid ne bi bile tempere.
krix is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2008., 15:33   #4
Quote:
krix kaže: Pogledaj post
Možeš slobodno raditi s temperom. Kada se potpuno osuši ne bi se smjela otapati u vodi. Jedino nemoj pretjerivati s namazima jer će ti se tempera, za razliku od ulja, guliti i skidati.

Ako već želiš neku intenzivnu podlogu, nakon što napraviš skicu na zidu, obojaj cijelu podlogu osim skice koja ostaje bijela i ožeži.

Moj izbor za zid ne bi bile tempere.

Nego?Tempera nije loša,ne guli se ni ne skida ali se lako razmaže pod prstima moje djece.Možda onda bolje dipijem?
jota is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2008., 16:01   #5
Quote:
jota kaže: Pogledaj post
Nego?Tempera nije loša,ne guli se ni ne skida ali se lako razmaže pod prstima moje djece.Možda onda bolje dipijem?
Dipi . puno dipija + dosta bijele koja će dobro vezati i to je to.

Osim toga, ako ćeš radit Spidermana dosta ti je tri boje, ako se ne varam. Sretno.
krix is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2008., 16:45   #6
A zašto uopće koristiš temperu kad ima toliko boljih boja za to?
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2008., 20:39   #7
Zato što mi je to prvo palo napmet a i bilo me strah eksperimentirati sa drugim bojama radi isparavanja.Ipak je to u dječjoj sobi.Ali eto,sutra počinjem sa pigmentima pa ćemo viditi
jota is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 19:10   #8
e ovo je zanimljivo, jel mi može ko preporučit boje za zid? dipi - kaj je to? :blush: fala

Quote:
DIPI COLOR je tekuće sredstvo za nijansiranje Jupola i njemu sličnih disperzijskih zidnih boja za unutrašnje radove do pastelnih nijansi.
DIPI COLOR nije upotrebljiv kao samostalna zidna boja niti je upotrebljiv za nijansiranje silikatnih, silikonskih ili vapnenih boja.
Bočicu prije upotrebe dobro protresemo, te odgovarajuću količinu sredstva za nijansiranje - preporučujemo najviše 200 ml na 15 l bijele boje - ručno ili električnim mješalom umiješamo u disperzijsku boju.
Za pripremu odgovarajuće nijanse možemo različite DIPI COLORE međusobno miješati u proizvoljnim omjerima.

aha, sad mi je jasno. gdi ima toga za kupit? hvala
one.armed.scissor. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2015., 12:44   #9
Dipi je zakon
_________________
Dipi color
CioMio is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 21:57   #10
Imaš i akrilike
kosmata is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:31.