Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Kreativni nered

Kreativni nered Forumaški atelje...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.05.2013., 22:12   #81
Ako ti se da skenirat (fotkat? meni je to brže ako netko ne printa baš ) ja se nudim za objašnjavanje uploadanja
Garantiram da je lakše od pletenja

Pa možeš na PM ako ti se da
__________________
“Gossip is the devil's telephone. Best to just hang up!”
HepiHipo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2013., 21:37   #82
tek sam sad vidjela, bacam se na posao, mozda potraje koji dan :P
Malena Mu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2013., 12:25   #83
Pozdrav ljudi
Dakle, odlučila naučiti plesti, ide nekako...
Zanima me gdje u Zagrebu naći povoljno vunu i neke deblje igle? Bila sam na Žitnjaku samo nije bio neki izbor boja.
I da, koja veličina je najbolja za početak?

Oprostite ako ponavljam pitanje
Lijeha is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2013., 16:34   #84
Quote:
Lijeha kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi
Dakle, odlučila naučiti plesti, ide nekako...
Zanima me gdje u Zagrebu naći povoljno vunu i neke deblje igle? Bila sam na Žitnjaku samo nije bio neki izbor boja.
I da, koja veličina je najbolja za početak?

Oprostite ako ponavljam pitanje
Unitas u Tkalči za vunu oko 7-8 kn 50g.
Za deblje igle ne znam baš. Znam da je bilo jeftinih plastičnih ultradebelih u Kiku u Martićevoj, ali više ih nema, nije sezona
Koliko ti debele igle trebaju? 5-6 debele ili više?
bricolage is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2013., 17:10   #85
Quote:
bricolage kaže: Pogledaj post
Unitas u Tkalči za vunu oko 7-8 kn 50g.
Za deblje igle ne znam baš. Znam da je bilo jeftinih plastičnih ultradebelih u Kiku u Martićevoj, ali više ih nema, nije sezona
Koliko ti debele igle trebaju? 5-6 debele ili više?
Hvala na info
Ma znam, ali otprilike da znam pogledati kad se vratim u Zagreb.
Nisam baš upućena u veličine, početnik sam, vidjela sam da za početak preporučuju srednje debele
Lijeha is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2013., 18:31   #86
Obično većinu toga možeš naštrikati s 3-4. Igala ima u Mulleru, al su skupe.
__________________
The only problem/with haiku is that you just/get started and then
rh4ps0dy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2013., 19:56   #87
Ja bih ti preporučila 4,5 ili 5 za početak. Ima ih i u Nami ali su također skupe. A imaš igala i u Unitasu, samo pretpostavljam da ni tamo nisu baš jeftine.
bricolage is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2013., 22:45   #88
Quote:
Lijeha kaže: Pogledaj post
Hvala na info
Ma znam, ali otprilike da znam pogledati kad se vratim u Zagreb.
Nisam baš upućena u veličine, početnik sam, vidjela sam da za početak preporučuju srednje debele
ako si početnica onda je najbolje da se učlaniš na Ravelry imaš i grupu Croatia.

Kojim iglama ćeš plesti ovisi o projektu koji želiš realizirati, a kvalitetne i jeftine igle lako možeš kupiti online. Osobno, mrzim debele igle i smatram da je njima teže pkesti početnicima nego recimo iglama br 4 koje lakše "sjede" u rukama. Brojevi igala nisu ništa drugo nego promjeri istih u mm, dok se američke i japanske veličine drugačije izražavaju. Npr. standardna metrička četvorka je u USA u prodaji kao 6, a u Japanu kao 7.
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2013., 18:24   #89
Hvala na odgovorima
Lijeha is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2013., 13:06   #90
Jel netko od cura bio na tečaju pletenja O'pleti u Zagrebu? Kakva su iskustva?
jjadra is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2013., 14:29   #91
DIŽEM

Quote:
Good evil kaže: Pogledaj post
Errrm da!
Htjela bih naučiti plesti, pa me zanima dal postoji neki klub pletača or samting lajk det

Čudno mi je to proučavati iz knjige,
puno bolje i korisnije bi mi bilo kada bi mi to netko pokazao.. odvojio koji živac za mene

Uz to, ako ima ovdje neka ženska duša (vjerujem da muške nema sigurno ) da me uputi, di uopce nabaviti potreban pribor??
Pletivo/vunu (ili sto se vec koristi), igle.. i što je već potrebno


+ ako postoji neka pletačica ovdje, neka se pohvali svojim radovima

Mene tekođer zanim iam li udruga pletlija u Rijeci.

Možda se može nešto organirirati ako je netko zaintereszrai.
Giulia is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2013., 15:22   #92
Pletenje Došla mi je želja osim što volim raditi ručne radove i kad vidim da je vunene komade tako teško naći, a ako se i nađe skupi su. Mene je mama naučila kad sam bila dijete i od onda nisam takla igle i vunu, a nema je baš ni naći kao nekad. Inače znala sam samo plesti ravno, kao šal i plela sam pretvrdo, pa sam jedva skidala vunu s igle Našla sam engleske stranice gdje prodaju njihovu domaću vunu, čini mi se OK.
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2013., 13:49   #93


Ne mogu vjerovati da nisam prije vidjela ovu temu

Ja pletem vec oko dvije godine a kackam nesto krace. Stvarno uzivam u tome, i mislim da ako se ima volje svatko moze nauciti

Evo par tutorijala koji su meni pomogli kad sam pocinjala (sama sam sebe naucila vecinu toga)

Za tehniku sam gledala youtube. Pisati cu ti na engleskom nazive da ih kasnije lakše guglas ili pretražuješ youtube.
Par osnovnih videa bi ti bili:
http://www.youtube.com/watch?v=3uw-nUvGrBY
U ovom se pokazuje
- Cast on sto bi značilo započinjanje
- Knit stich koji se još zove Garter stich što je jedan od osnovnih načina pletenja, ne znam da ali si kada čula nas naziv pravo i krivo pletenje,,ovo je pravo
- Binding off sto pokazuje kako završiti šal

http://www.youtube.com/watch?v=s48DC7S2lSI
Ovo je drugi način pletenja,,tj. Purl stich ili krivo kod nas

Možeš držati vunu u lijevoj ruci kao sto je pokazano u 2 videa iznad,,ili možeš držati u desnoj ruci sto se zove continental method . Dobiješ istu stvar samo je bitno kako je tebi lakše plesti tj. držati igle.
Evo continental method
Knit stich
http://www.youtube.com/watch?v=_9XImtoQmZ8
Purl stich
http://www.youtube.com/watch?v=9VGkXHsY59M&feature=plcp

To su ti recimo osnove,,sad možes plesti samo purl stich ,,ili samo knit stich pa dobiješ ovo,,ili ih možeš miješati,jedan red jednog,jedan red drugog,,ili purl,purl,stich,stich,,igraš se,,

S tim da bi ti ja za početak preporučila da vidiš koji ti je lakši raditi i na koji način i ispleteš si šal samo na taj način,,ja sam recimo plela sa vunom u lijevoj ruci samo knit stich.

Opet imaš različite debljine igala,,sto su deblje pletivo će imati veće rupe ali će i biti brže gotovo a i trebati će ti deblja vuna.
Ovo je recimo šal sa iglama 10mm i debelom vunom a ovo je sa 5mm iglama.
-
Ako ti se da čekati ili za ako želis kasnije si kupiti još igala puno su jeftinije na netu,,ja sam uzimala ovdje i ok su mi
Galadriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2014., 18:24   #94
Pozdrav svima!
Imam Mašinu za pletenje marke bagat, zanima me zna li netko kako se ta mašina koristi?
Može li se prodati?

Hvala!
md24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2015., 23:25   #95
Samo da zahvalim Galadriel na uputama, nikako uloviti vremena pošteno se pozabaviti ovime, a sad kad je skoro 40° vani vuna i nije baš najpoželjnija tkanina
__________________
[URL="https://www.youtube.com/watch?v=GGUCBOGcvz0"]Game of Thrones & Thompson - Neka ni'ko ne dira u moj mali dio svemira[/URL]
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2016., 09:32   #96
Meni je pletenje prije svega relaksacija. Za one koji žele naučiti plesti, a muči ih engleski pogledajte https://www.youtube.com/watch?v=E8jgGPtw248 i portal Pletenje.net
Lila I ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2016., 13:20   #97
kupujem veliiku pletenu deku

Lijep pozdrav, buduci da nisam sama sposobna za izradu ovako prelijepih stvari zeljela bih pitati dali netko radi velikeeee deke od merino vune poput ove http://www.boredpanda.com/giant-chunky-knits-anna-mo/ te koliko bi kostala jedna takva otprilike dimezije 160x180 . Ukoliko ima netko zainteresiran voljela bih da mi se javi) Hvala vam puno
bubica17-sb is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 19:22   #98
Ja sam u bivšoj državi imao predmet Domaćinstvo. Pleli, štrikali, šivali, heklali....
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:22.