Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.07.2009., 11:20   #41
Smile KINESKA MEDICINA

Da li možda zna netko dobrog kineskog liječnika u Zagrebu?.....u Njemačkoj postoje klinike koje su na dobrom glasu....hvala
ezotera is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2009., 12:44   #42
Quote:
ezotera kaže: Pogledaj post
Da li možda zna netko dobrog kineskog liječnika u Zagrebu?.....u Njemačkoj postoje klinike koje su na dobrom glasu....hvala
Probaj se raspitati u Međunarodnom institutu prirodnog zdravlja, www.mipz.hr.
__________________
Anđele moj mili, svojom snagom me zakrili.
albaharija is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2009., 14:35   #43
Pretjerana sreća

Pretjerana sreća

Pretjerana sreća može uzrokovati slijedeće probleme:

• Usporava protok qi-a
• Lupanje srca
• Nesanica
• Nerazumno razmišljanje
• Mania
• Infarkt
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2009., 10:48   #44
TKM počinje od redovnog održavanja čovjeka. da li ćete auto servisirati redovno godišnje, ili ćete čekati da ostanete na cesti da bi ga servisirali? pristup TKM je holistički i kompleksan

što se tiče zapadne alopatske medicine, najjače su joj strane hitna i interventna medicina. u uznapredovaloj bolesti operacija je ponekad najbolje rješenje. stvari počinju štekati kod farmakologije. antibiotici su učinkoviti sami po sebi i oni su jaka strana, ali pristup fokusiranja liječenje posljedica dovodi do toga da moderna medicina jednostavno ne zna niti pokušava uspostaviti kemijsku ravnotežu u tijelu kako bi ono postiglo dugotrajnije zdravlje. a o energetskoj ravnoteži ne zna ništa

iliti u prijevodu, ako je frka i želite ostati živi, obratite se zapadnoj medicini. ako želite biti i ostati zdravi, obratite se alternativi (tj. TKM) a ako ste po prirodi potpuno zdravi, onda vam je svejedno
__________________
don't help them to bury the live

Zadnje uređivanje zed_alive : 08.08.2009. at 10:57.
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2014., 12:49   #45
Ja sam putem prirodne tradicionalne kineske medicine riješila dugogodišnje probleme sa grčevima u listovima tokom dana i po noći, kronični bronhitis, gnojne angine i depresiju. Nije prošla niti jedna zima, a da se ja nisam prehladila i imala visoke temperature i groznice. Kronični bronhitis me mučio od ranog djetinjstva, moj liječnik me godinama šopao sirupima i tabletama i NIKAKVOG pomaka nije bilo, malo se stišalo, ali je problem bio i dalje prisutan, a ti lijekovi su mi još dodatno trovali organe. Zahvalna sam što sam imala tu sreću susresti se sa tradicionalnom kineskom medicinom, jer već 9 godina nisam popila niti jedan lijek, dugogodišnja depresija se zamijenila unutarnjim mirom, zadovoljstvom i srećom. Uživam zimi jer mi je imunitet jači nego ikad i ne sjećam se kada sam zadnji puta zakašljala.
_____________________________________

Podrška prirodnom načinu liječenja, a ne farmaceutskim korporacijama i doktorima.
PositiveSoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2014., 12:16   #46
Quote:
PositiveSoul kaže: Pogledaj post
Ja sam putem prirodne tradicionalne kineske medicine riješila dugogodišnje probleme sa grčevima u listovima tokom dana i po noći, kronični bronhitis, gnojne angine i depresiju. Nije prošla niti jedna zima, a da se ja nisam prehladila i imala visoke temperature i groznice. Kronični bronhitis me mučio od ranog djetinjstva, moj liječnik me godinama šopao sirupima i tabletama i NIKAKVOG pomaka nije bilo, malo se stišalo, ali je problem bio i dalje prisutan, a ti lijekovi su mi još dodatno trovali organe. Zahvalna sam što sam imala tu sreću susresti se sa tradicionalnom kineskom medicinom, jer već 9 godina nisam popila niti jedan lijek, dugogodišnja depresija se zamijenila unutarnjim mirom, zadovoljstvom i srećom. Uživam zimi jer mi je imunitet jači nego ikad i ne sjećam se kada sam zadnji puta zakašljala.
_____________________________________

Podrška prirodnom načinu liječenja, a ne farmaceutskim korporacijama i doktorima.
To šprije ili nakon sto si izljecila skoliozu, a mama alergije ili?
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 10:42   #47
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
To šprije ili nakon sto si izljecila skoliozu, a mama alergije ili?
Beljki, kada si zadnji puta bio kod liječnika i koji zdravstveni problem je bio u pitanju?
PositiveSoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 15:43   #48
Quote:
PositiveSoul kaže: Pogledaj post
Beljki, kada si zadnji puta bio kod liječnika i koji zdravstveni problem je bio u pitanju?
Pred nekoliko tjedana, nista konkretno, zelio sam napraviti odredjene krvne nalaze provjere radi

zast?
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2015., 20:20   #49
Quote:
ezotera kaže: Pogledaj post
Da li možda zna netko dobrog kineskog liječnika u Zagrebu?.....u Njemačkoj postoje klinike koje su na dobrom glasu....hvala
Ako nekom zatreba, svakako preporučujem surya centar u zagrebu (tamo radi i doktorica tradicionalne kineske medicine iz Pekinga Li Xiaocui)... jako sam zadovoljna njima jer imaju stvarno profesionalan pristup... prijatelj mi je preporučio tcm za probleme sa zdravljem koje vučem dugo godina, slučajno sam odabrala ovaj centar i ispostavilo se da su stvarno jako dobri...
vexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2016., 22:01   #50
Ima nas više

Ima Dr. Minyang Wang u Splitu i ja sam na Šolti. Dr. Minyang Wang je prvo postao Kardiokirurg pa onda TCM. Ja sam prvo postala Psiholog pa onda TCM. Oboje radimo drugačije jer i Kineska Medicina je jako proširena da ne možemo biti dobri u svim područjima. Ja specializiram kralježnicu i psihosomatske bolesti povezani sa neuromuskularnim oboljenjima ili ozljedama. Dr. Wang liječi vitalne/organe bolesti no bez obzira na to kakve izazove imamo, kralježnica mora biti ispravljena što bolje jer sve potiče od mozga i ako je nekud u kralježnici zastoj, onda signal ne stigne gdje mora ići da bih nešto funkcioniralo!
Soltanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 10:33   #51
Quote:
Soltanka kaže: Pogledaj post
Ima Dr. Minyang Wang u Splitu i ja sam na Šolti. Dr. Minyang Wang je prvo postao Kardiokirurg pa onda TCM. Ja sam prvo postala Psiholog pa onda TCM. Oboje radimo drugačije jer i Kineska Medicina je jako proširena da ne možemo biti dobri u svim područjima. Ja specializiram kralježnicu i psihosomatske bolesti povezani sa neuromuskularnim oboljenjima ili ozljedama. Dr. Wang liječi vitalne/organe bolesti no bez obzira na to kakve izazove imamo, kralježnica mora biti ispravljena što bolje jer sve potiče od mozga i ako je nekud u kralježnici zastoj, onda signal ne stigne gdje mora ići da bih nešto funkcioniralo!
Imate li preporuku gdje (kod nekog provjerenog) u Zagrebu otići nekome sličnome dr. Wangu? (akupunktura, cupping, moksibustija, CST)?
Daisy28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 19:28   #52
Gdje na akupunkturu u zg?
u pitanju je karpalni sindrom
huskybucka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2023., 00:13   #53
Quote:
Soltanka kaže: Pogledaj post
Ima Dr. Minyang Wang u Splitu i ja sam na Šolti. Dr. Minyang Wang je prvo postao Kardiokirurg pa onda TCM. Ja sam prvo postala Psiholog pa onda TCM. Oboje radimo drugačije jer i Kineska Medicina je jako proširena da ne možemo biti dobri u svim područjima. Ja specializiram kralježnicu i psihosomatske bolesti povezani sa neuromuskularnim oboljenjima ili ozljedama. Dr. Wang liječi vitalne/organe bolesti no bez obzira na to kakve izazove imamo, kralježnica mora biti ispravljena što bolje jer sve potiče od mozga i ako je nekud u kralježnici zastoj, onda signal ne stigne gdje mora ići da bih nešto funkcioniralo!
Da li vi i dr. Wang sanirate i išijas ... ?
(Uvatija me na livu nogu )
__________________
"Vrijednost ideje se može odrediti kvalitetom onih koji je zastupaju" (A. Hemon)
Nea-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2023., 09:04   #54
Cekas da prodje ( osim ako ima dodatnih komplikacija, povezano je sa nekom fizickom povredom ili jako dugo traje, onda doktoru) i nakon toga u teretanu sa dobrim trenerom (barem na pocetku, da losom tehnikom i programom ne napravis vise stete nego koristi) i fokusom na trupnu muskulaturu (abdomen, ledja), to je stvar koju samo dobra preventiva redovnog treninga rjesava.

Vecina terapija samo nesto sitno ubrza oporavak u najboljem slucaju, a najcesce ne cini nista vec prirodni oporavak koji bi se ionako desio pripise sebi, a ako imas sklonost i ne uhvatis se vjezbanja nece nitko nista moci trajno rjesit, samo ces im postati redovni donator.

Ako ima dodatnih faktora poput dugog neergonomskog sjedenja, pusenja isl onda i to rjesit.

Ne bacaj novac na prevarantske gluposti, kao i kiroprakticari sva ta ekipa zivi na kombinaciji nase lijenosti da se uhvatimo jedinog sto zaista dugorocno pomaze i cinjenice da stvar ionako sama prolazi u nekoliko dana.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:53.