Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.10.2017., 21:13   #21
Quote:
Bilijuner kaže: Pogledaj post
Poznat sam kao flegma osoba. I malo toga me može dirnuti. Ali svejedno ako netko bude uporan i krene me forsirati ili će me dotjerati do suza ili ću podići glas.

Nevertheless, viđam ljude koje kao da ništa ne može izbaciti iz ravnoteže. U čemu je tajna? Je li moguće i u najtežoj situaciji sačuvati mir?
ti ljudi su vjerojatno proši sranja pa ih to da im se neko grči ne dira puno

zašto je krivo ako podigneš glas, to je sasvim uredu reakcija kad te neko jebe, ustvari to je i zdravija reakcija nego ostati flegma, jer nisi tada flegma osječaš agresivu i ide ti na kurac, a svakako zdravija reakcija nego plakat se

savršeno je uredu da ljudi dižu glas, postavljaju se i svađaju, to je otprilike kao kad ti neko stane na nogu pa mu kažeš oprosti stao si mi na nogu, svi se mi namečemo svjetu ovako ili onako i ako se nemaš funkciju da odurneš kad neko krene na tebe nečeš puno u životu stić, ozbiljno to te dugoročno po logici stvari gura niže pa niže

vjerojatno te strah sukoba, večina inhibicija u nama su tamo da čuvaju od fizičkog sukoba i/ili gubitka statusa, jebiga, to ti je ko izgubit jumf, mislim neznam, pogledaj fight club jednu večer
kor-im is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 18:24   #22
Na vatru se odgovara vatrom, isključivo, a ne kolačima i mirom.
djordje5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 21:36   #23
Quote:
kor-im kaže: Pogledaj post
ti ljudi su vjerojatno proši sranja pa ih to da im se neko grči ne dira puno

zašto je krivo ako podigneš glas, to je sasvim uredu reakcija kad te neko jebe, ustvari to je i zdravija reakcija nego ostati flegma, jer nisi tada flegma osječaš agresivu i ide ti na kurac, a svakako zdravija reakcija nego plakat se

savršeno je uredu da ljudi dižu glas, postavljaju se i svađaju, to je otprilike kao kad ti neko stane na nogu pa mu kažeš oprosti stao si mi na nogu
Super savjet, thanx! Najlogičniji ovdje
Bilijuner is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 16:56   #24
Quote:
Bilijuner kaže: Pogledaj post
Poznat sam kao flegma osoba. I malo toga me može dirnuti. Ali svejedno ako netko bude uporan i krene me forsirati ili će me dotjerati do suza ili ću podići glas.

Nevertheless, viđam ljude koje kao da ništa ne može izbaciti iz ravnoteže. U čemu je tajna? Je li moguće i u najtežoj situaciji sačuvati mir?
Često me ljudi vide kao takvu osobu koju ništa ne dira i ne može povrijediti. Uvijek sam vesela i pozitivna bez obzira na situaciju.
Inače sam prošla razna psihička maltretiranja, u početku mi je bilo grozno, nisam znala kaj bi, pjenila sam se i svađala. No jednog dana sam odlučila da to nema smisla jer uglavnom kad te netko maltretira ide s ciljem da te povrijedi i najbolji način da joj vratiš je da se nasmiješ. Kad me netko vrijeđa ili udari znam ih pitati s osmjehom na licu jel to najbolje kaj mogu, jer da to kaj su mi rekli ili udarili nije ni iz bliza onome što sam ja već prošla, a mogu proći i gore.
Nikad im ne vrečam istom mjerom jer nemam potrebe za tim. Čak kad nekoga povrijedim na njihov način jedina osoba koja se osjeća loše oko toga sam ja.

Koliko god me netko povrijedi ili pokuša povrijediti vjerujem da ima svoje razloge ponašanja. Često je to ili osjećaj manje vrijednosti ili nekakva ljubomora ili (što često nailazim) način zabave. Jednom kad razumiješ zašto to radi više ti se to ne čini strašnim.

"Upoznaj neprijatelja da bi ga pobijedio." ~ Sun Cu, Umijeće ratovanja

Definitivno puno toga me povrijedi i poslije znam imati poslijedice zbog toga, ali sam našla da taj način najbolje odgovara za mene.
Možda sam luda, možda nisam, ali taj dio o sebi ne želim mijenjati. Ako je to ludo biti ću luda.
Crna Zora is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 22:43   #25
Quote:
Crna Zora kaže: Pogledaj post

"Upoznaj neprijatelja da bi ga pobijedio." ~ Sun Cu, Umijeće ratovanja

Najjači savjet!
Bilijuner is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 02:13   #26
Quote:
Crna Zora kaže: Pogledaj post
najbolji način da joj vratiš je da se nasmiješ. Kad me netko vrijeđa ili udari znam ih pitati s osmjehom na licu jel to najbolje kaj mogu, jer da to kaj su mi rekli ili udarili nije ni iz bliza onome što sam ja već prošla, a mogu proći i gore.
Nikad im ne vrečam istom mjerom jer nemam potrebe za tim. Čak kad nekoga povrijedim na njihov način jedina osoba koja se osjeća loše oko toga sam ja.
Pa ovo je na neki način vračanje istom mjerom. Neko te izbacio iz takta i zatim ti njega pokušavaš izbaciti iz takta jer je njegov takt vrijeđanje tebe. Znači nasmiješ se pogledaš ga i kažeš mu "jel to najbolje što znaš, kažem jer to što si mi rekao nije niti približno onome što ja mogu podnijeti". Dovoljno je da ti on samo još nešto uzvrati i šta ćeš onda.
"Ej budući da si još daleko od onoga što ja mogu podnijeti, podnosit ću te još malo:usiljeni smješak:" Frajer te izignorira i nastavi pričat sa trećom osobom. I kaj ćeš onda.
Ljudi stalno daju savjete reci mu ovo reci mu ono, ko da će sve prestati ako mu nešto kažeš. Možda će to još više ismijati nakon tvog genijalnog come backa i kaj ćeš onda?
Osobno, ne vjerujem ljudima koji za sebe kažu da su prije bili ovakvi onaki i onda su odjednom jednog dana shvatili da moraju pružiti otpor i zauzeti se za sebe i od tada su oni sretni i samopouzdani.
sarkomirkof is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 23:00   #27
Ma ništa se to verbalno ne rješava i zašto bi ostao cool ako te netko maltretira? Ja sam to znao ostati zbog višeg cilja i ljudima je to stvarno izgledalo kao da sam flegma,nekad se treba podmetnuti za cilj i shvatiti da će te neuspješni maltretirati ali da ćeš kasnije biti na top poziciji naspram njima,kod tavgov cool stajla trebaš samo imati sliku vizije koju nisi ostvario i kraj priče. Onaj koji maltretira neće prestati,prvo verbalno,onda fizički,onda članovi obitelji se nađu na tapeti jer danas svi imaju fejs pa je dovoljno samo pratiti nekoga ili saznati ime tvoje bliske osobe i takva osoba neće stati. Imao sam posla sa tim osobama i tvoje je jedino da izvučeš najbolje što možeš bilo intelektualno da svoj intelekt upotrijebiš u prljave svrhe bilo fizički. Radim s takvima na poslu,par svađi i bok,tišina a jedan se uspaniči kad se spustiš na njegovu razinu i tvoj odgovor ga umara. Radi se o frustriranim osobama koji sebe vide u nekome nakon što nekoga povrijede,dobe svoju pravu sliku i misle si "oh,sad je i njemu tako kako je meni što je ok".
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 20:52   #28
Kako ostati cool na maltretiranje?

Odmah reagirat i vratiti istom mjerom. Smijat se? Netko te uvrijedio a ti se smiješ? Znaci da si budala. To je jednostavno jadno. Radiš budalu od sebe. Ozbiljan pogled u stilu “ jesi glup”? Ako već želiš biti pasivan je dovoljan ali naravno ne uvijek. Smatram da je pasivna agresija kao odgovor na agresiju dokaz beskičmenjaštva.
Sent from my iPhone using Tapatalk
qwertz90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 21:01   #29
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Ali neki ljudi samo znaju jezik agresije. Moraš znati koje oružje kada upotrijebiti..
U fizički sukob se nikad ne ulazi osim u samoobrani, ali neki ljudi jako lijepo odragiraju ako se mrvicu naoštriš..


Nasilje samo protiv onih koji su slabiji u svakom pogledu. Za mene kao osjetljivog čovjeka tuzna životna istina ali istina. Netko je spomenuo sun tzu-a to je njegova osnova. Slaba grana se reže jaka se pušta jer od nje ćemo imati ploda.
qwertz90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 23:14   #30
Quote:
qwertz90 kaže: Pogledaj post
Odmah reagirat i vratiti istom mjerom. Smijat se? Netko te uvrijedio a ti se smiješ? Znaci da si budala. To je jednostavno jadno. Radiš budalu od sebe. Ozbiljan pogled u stilu “ jesi glup”? Ako već želiš biti pasivan je dovoljan ali naravno ne uvijek. Smatram da je pasivna agresija kao odgovor na agresiju dokaz beskičmenjaštva.
Sent from my iPhone using Tapatalk
A šta? Ići ćeš mjerit i kad izmjeriš vratiš mu istom mjerom, to je isto bezkičmenjaštvo. Ne znam. Šta je za tebe uvreda? Npr. Zovem se Marko i igramo plejku kod treceg frenda i ti izgubis na smjesan nacin i ja ti velim haaa ha isuse bože ništa ti ne ide od ruke haaa ha. I kaj, ti ćeš me prostrijelit ozbiljnim pogledom i reć mi da sam glup?
Meni bi to bio znak neinteligencije i slabosti, vjerojatno i drugima.
Neki ljudi ne znaju prepoznat zajebanciju od agresije.
Ljudi koji "vracaju istom mjerom" su najcesce neke nafurane curice ili ja
Mentalno jaki ljudi se rijetko uvrede čak i kad im kažeš nzm. je** ti mater oni to okrenu na zajebanciju i ovaj kae uputio uvredu ispadne debil. A ovo vraćanje istom mjerom to mi je djetinjasto to mogu i ja bezveze je.

radical change je reko da trebas znat sta trebas i kako u kojem trenutku reagirat. Da bi to mogao moras bit mentalno jak, trebas imat pravog samopouzdanja i kontrolu nad situacijom. Ne mogu to svi nazalost jbg.
sarkomirkof is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:33.