Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2018., 15:36   #1
Prometna nesreca i nadzorna kamera

Prije par mjeseci imao sam prometnu nezgodu u kojoj mi je vozac drugog vozila presjekao traku i tako smo se sudarili. On je imao bosanske tablice i znao sam da moram zvat policiju jer jedino tako mogu dobit odstetu od osiguranja. On je sam prizna krivicu i sve je bilo u redu dok nije dosla policija i uvidjajem utvrdila da sam ja kriv. Da su po tragovima zakljucili kao se nije desilo ono sta sam im opisao. I tako je meni dosla kazna za izazivanje prometne nesrwce
Kako se nisam mogao s time pomiriti opet sam dosao do mjesta nesrece i skuzio da sa obliznje zgrade imaju nadzorne kamere koje su sigurno snimile prometnu nezgodu i da skratim pricu ja sam te snimke dobio na cd-u i na njima se dobro vidi da nisam kriv i da je policajac krivo iscita tragove. To je cak i sam policajac prizna jer sam sa tom snimkom dosao njemu u postaju i prizna je da sam u pravu i da je krivo napravio uvidjaj.

Ja sam napisao zalbu i zatrazio sam sudsko rjesenje. Naveo sam i posjedovanje dokaza o nesreci i sve.

Ja sam tu snimku dobio na nacin da sam pitao dali je mogu dobit, znaci nije sluzbeno zatrazena od policije ili suda pa me zanima dali mogu imat problema na sudu zbog te cinjenice? Na njoj se nedvojbeno vidi da nisam kriv ali se bojim da mi sud ili druga strana ne kaze da snimka nije ovlastena tj da nisam dosao do nje na pravilan nacin. Pitao sam i svog odvjetnika o tome i on mi je rekao da ne bit trebalo bit problema.
Pa me zanima kakve su mi sanse da dobijem spor?
pontransam is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 15:42   #2
A samo da jos napomenem i da mi je sudskai prometni vjestak kojeg sam kontaktira i ovjasnio situaciju rekao da taj uvidjaj pada na sudu cak i bez snimke a kamoli sa njom jer policajac je donio zakljucak kakvi nema nikakvog smisla. Po slikama sudara koje sam napravio se moze vidit da nema sanse da sam kriv za sudar.
pontransam is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 08:32   #3
I u čemu je sad problem?Na sudu ćeš tražit rekonstrukciju prometne i možeš tražiti vještaka.sud će odlučiti da li će prihvatiti snimak kao dokaz.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:30.