Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.02.2018., 22:15   #2001
Quote:
aeronaut kaže: Pogledaj post
Very nice shots, dude. I remember that last one, back from December 1903...
Markkonen is offline  
Old 18.02.2018., 08:50   #2002
Markkonen na svu sreću realnost koju si Ti naveo nije ta, nego na sreću ova:

Ekipa naših vrhunskih i pametnih mladih inženjera


Plod njihova zalaganja, truda i rada


I za kraj ekskluziva iz Dalmatinskog zaleđa


začetak Hrvatskog svemirskog programa. Sigurno se pitate zašto je lansirna rampa toliko mala? Pa zato što je eksperimentima utvrđeno da je kalorična vrijednost izgaranja pogonskog goriva (1 litre šljive) dovoljna da te lansira u Svemir! Sa 5 litara šljive možeš na Mars!!!
VFA-125 is offline  
Old 18.02.2018., 10:08   #2003
Quote:
VFA-125 kaže: Pogledaj post


I za kraj ekskluziva iz Dalmatinskog zaleđa


začetak Hrvatskog svemirskog programa. Sigurno se pitate zašto je lansirna rampa toliko mala? Pa zato što je eksperimentima utvrđeno da je kalorična vrijednost izgaranja pogonskog goriva (1 litre šljive) dovoljna da te lansira u Svemir! Sa 5 litara šljive možeš na Mars!!!
Čini se meni da vi kolega to sve olako shvaćate. Za postići konzumaciju od 1 litre šljive je nužan intenzivan trening. Pogledajte samo koje napore ulažu komšije a još nisu lansirali kosmonauta u vasionu.
Klipić je edukativan jer pokazuje i rukovanje s gorivom, psihofizičke pripreme kosmonauta, specijalnu prehranu i proces selekcije.
__________________
Momak na lošem glasu.
el commadante is offline  
Old 18.02.2018., 10:39   #2004
Vas dvojica se zekate pa pitomce vodite na krivi put....

Mladići na gornjoj fotki su svi bili modelari, pa aeroklubaši, pa studenti teh faksova, pa su neki završili na Apolo programu.
Danas to nije moguće jer nedostaju prve dvije karike, to je ona priča o spaljenoj zemlji i praznom nebu.

Ova zadnja fotka je snimljena u Kaliforniji u pustinji Mojave u blizini Mojave Space Port
Leđima okrenuta Randa Milron (Interorbital Systems), kako snima izjavu od pokojnog M. Vucelića.
(Moj Jr je odradio intership kod njih u Mojave, pa su mi poznati detalji, mjesta i osobe)

PS niti "Penkala" nije poletjela bez ozbiljnih papirnatih problema sa CCAA
9aplus is offline  
Old 18.02.2018., 11:50   #2005
Dvije prve karike ne nedostaju
Legolass is offline  
Old 18.02.2018., 12:50   #2006
Može biti onda, da podaci/program koje je usvojila VRH ne odgovaraju istini....
https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...postcount=1224
9aplus is offline  
Old 18.02.2018., 13:47   #2007
Quote:
9aplus kaže: Pogledaj post
Vas dvojica se zekate pa pitomce vodite na krivi put....

Mladići na gornjoj fotki su svi bili modelari, pa aeroklubaši, pa studenti teh faksova, pa su neki završili na Apolo programu.
Danas to nije moguće jer nedostaju prve dvije karike, to je ona priča o spaljenoj zemlji i praznom nebu.

Ova zadnja fotka je snimljena u Kaliforniji u pustinji Mojave u blizini Mojave Space Port
Leđima okrenuta Randa Milron (Interorbital Systems), kako snima izjavu od pokojnog M. Vucelića.
(Moj Jr je odradio intership kod njih u Mojave, pa su mi poznati detalji, mjesta i osobe)

PS niti "Penkala" nije poletjela bez ozbiljnih papirnatih problema sa CCAA
Sve navedeno stoji, istinito je i dobro je poznato većini upućenih!

Dotični je uz još nekolicinu sličnih ljudi bio/jest rado viđen gost na raznim katedrama FSB-a, ali i raznih Zagrebačkih aeroklubova, gdje smo uvjek rado i sa zanimanjem znali saslušati njihova predavanja, savijete i mišljenja.
VFA-125 is offline  
Old 18.02.2018., 22:21   #2008
Quote:
VFA-125 kaže: Pogledaj post
Plod njihova zalaganja, truda i rada

Opa, unaprijedjeni Wright Flyer... Na to stavimo Meteor ili AMRAAM i to je to, najjaci smo...

Markkonen is offline  
Old 19.02.2018., 10:21   #2009
Evo vam malo Hrvatskog Spejs Centra i transfera tehnologije kako to vidi prosječni hrvatski porezni obveznik:

https://www.youtube.com/watch?v=9oibhjYxVJI

Ne damo Liku i Hrvatsku Elijenima!

"Udbina čvrsto uz HDZ!"
https://www.lika-online.com/udbina-cvrsto-uz-hdz/
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Old 19.02.2018., 10:39   #2010
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Evo vam malo Hrvatskog Spejs Centra i transfera tehnologije kako to vidi prosječni hrvatski porezni obveznik:

https://www.youtube.com/watch?v=9oibhjYxVJI

Ne damo Liku i Hrvatsku Elijenima!

"Udbina čvrsto uz HDZ!"
https://www.lika-online.com/udbina-cvrsto-uz-hdz/
Ništ od toga! Proglašen je stečaj.

Idemo dalje.
VFA-125 is offline  
Old 19.02.2018., 12:00   #2011
Quote:
VFA-125 kaže: Pogledaj post
Ništ od toga! Proglašen je stečaj.
Idemo dalje.
Znakovito je, međutim, gdje je bila zadnja stanica prije stečaja i tko je valda trebao radit "bail-out".
Čudno da nije i prošlo, kad su jednom od zaslužnih 'Rvata, blokirali račune u Švicarskoj navodno radi istrage, a kad ono i on se solidarizirao sa Švicarcima pa "bail-out"a UBS.
Cola1973 is online now  
Old 19.02.2018., 12:49   #2012
Da se vratimo na on topic, evo što piše jedan od nastavnika na FPZ koji između ostalih školuje i one koji
nekim čudom "prihvate izazov".....
http://www.index.hr/vijesti/clanak/n...a/1026918.aspx

Pa usporedite sa cyber frazama, koje nestaju brže od zvuka, od druga resornog:
https://www.vecernji.hr/vijesti/dami...encija-1226952
9aplus is offline  
Old 19.02.2018., 12:53   #2013
Quote:
Buck kaže: Pogledaj post
Ovo je sad malo zločesta primjedba, to nije jedini razlog izgradnje podvožnjaka, a koliko će na kraju stajati ostaje za vidjeti. Ostaje dakako zanimljivo kako su skoro svi projekti, bilo kod nas ili vani na koncu skuplji od prvobitno predviđenog.
NIJE, nego se pokazuje koliko su naši odgovorni dušebriznici na vrhu NEOZBILJNI!!!

Od 2008. godine "zamajavamo" Ruse sa upitima o MiG-29, a kad su nam oni složili 2 ponude (jeftiniju za SD i skuplju za M) mi ih mrtvi hladni "odkantamo"!!!

Da se razumijemo "odkantali smo" mi i Švabe (i F-4 i Eurofighter), i Francuze (Mirage F1, pa Mirage 2000 i Rafale), pa i Švede već barem 2 puta.

Tak smo mi već ranije odkantali i Amere više puta (od 2007. do 2012.) i Izraelce dva puta (i 2000. i 2015.) za rabljene F-16, ali i Izraelce 2007. za BPL.

Tako i sada. U istu "kantu" trpamo i nove i rabljene avione. Pa nije ni čudo da se i Ameri i Švedi (potpuno novi avioni) bune. Zašto je tražena ponuda za rabljene F-16 iz Grčke (170 komada), a ne recimo za rabljene F-16 iz Turske (270, 100 komada više od Grčke i za razliku od grčkih SVI turski F-16 su prošli CCIP)?

SAD i USAF su nedavno završili posao za Indoneziju, 24 komada F-16C/D Block 25 sa garantiranim prosjekom od 5000 sati naleta (preostalo oko 3000 sati) za oko 740 milijuna USD.

Dakle 12 takvih okvirno bi bilo za oko 370 milijuna USD, hajde zaokružimo na 400 milijuna USD.

Zar je NEMOGUĆE od našeg strateškog partnera (SAD) zatražiti i dobiti 12 od oko 700+ komada Block 40/42 i Block 50/52 koje trenutno imaju u službi?

Da li naši odgovorni UOPĆE ZNAJU što želimo i možemo?!?
VFA-125 is offline  
Old 19.02.2018., 13:18   #2014
Quote:
VFA-125 kaže: Pogledaj post
NIJE, nego se pokazuje koliko su naši odgovorni dušebriznici na vrhu NEOZBILJNI!!!


Zar je NEMOGUĆE od našeg strateškog partnera (SAD) zatražiti i dobiti 12 od oko 700+ komada Block 40/42 i Block 50/52 koje trenutno imaju u službi?

Da li naši odgovorni UOPĆE ZNAJU što želimo i možemo?!?
Ejbg, postavio si baš bezveze pitanje, ko da si od jučer u Lijepoj Njihovoj.
__________________
Is there one place in the world where Russians would be hired to maintain Blackhawks?" - US Maintenance Officer in Afghanistan
aeronaut is offline  
Old 19.02.2018., 13:43   #2015
Ali zato Carl Bilt...
Loxhr is offline  
Old 19.02.2018., 13:48   #2016
Plus bi nam moga (trebao) biti i to što za „precednico“ imamo osobu iz NATO-a. a da vizitke ne spominjem!
leo4 is offline  
Old 19.02.2018., 13:51   #2017
Quote:
VFA-125 kaže: Pogledaj post
Da li naši odgovorni UOPĆE ZNAJU što želimo i možemo?!?


A ne sve oni znaju Za 10 podvožnjaka oko aerodroma u Hrvatskoj u kojima bi se otkrio nepresušan izvor velikog kapaciteta, mi bi potrošili više nego za eskadrilu kakvu sanjamo ali neeee u rupama se uvijek dogode više sile i nepoznate stvar, pošto se eskadrila planira i ugovara godinama tu je nepoznato potpuno nepoznato ..

Evo ti primjer.. kad se jedna od firmi gdje sam službovao kao Član, bavila iskopima i izradom temelja za stupove dalekovoda, iskopima za magostralni vodovod.. tu vidiš svu genijalnost hrvatske umjetnosti raznih iskopa koje su nepresučan izvor dodatnih radova i kategorija koje nisu u prvobitnom troškovniku na kojem smo dobili posao kao najpovoljniji. Nadzorni inžinjer koji potpiše veću kategoriju iskopa za temeljnu stopu stupa dalekovoda, na 5 takvih rupa dobije godišnju školarinu za sina ili kći na faxu bruto all inclusive a dalekovodi imaju daleko više od 5 rupa za temel

Kad smo radili projekt desalinizatora koji bi na otocima punili noću vodospreme isti su stalno bili skuplji od podmorskog cjevovoda i iskopa vodomreže po otoku

Tako da je ova priča naša na dalekom štapu, oko Zemunika se što Kalmetina, što robni kredit obnove ZL Zadar, što ovaj famozni podvožnjak potrošilo više nego eskadrilu Rafala sad da uzmemo

A USS br.1 i dalje ima rabljeni ILS a br.2 nema ni noćni prilaz ni ILS .. staze za voženje i platforme 93.ZB nemaju ni jedan certifikat nisu ucrtani u karte, vojni cargo mora certificiranu platformu pa se tjeraju babe s ajfonima iz zone ujutro kad u zoru dolazi teret jer se nesmije iskrcati u vojnoj bazi da ne propadnu kotači ma zlo mije od laži više i preseravanja..zato MORH ima stubište od talijanskog mramora ..

Okolo kole ali nikako para da kapne na HRZ
__________________
extraordinary and plenipotentiary ambassador of Croatia
AirBag is offline  
Old 19.02.2018., 13:53   #2018
Quote:
aeronaut kaže: Pogledaj post
Ejbg, postavio si baš bezveze pitanje, ko da si od jučer u Lijepoj Njihovoj.
Ma kužim ja još od 2000-te, zato sam već tada "digao sidro" i otišao van. Dobar članak o Tusu i staroj "plavoj ekipi."
VFA-125 is offline  
Old 19.02.2018., 13:56   #2019
Toliko onda o priuštivosti...
Buck is offline  
Old 19.02.2018., 14:03   #2020
Quote:
9aplus kaže: Pogledaj post
Pa usporedite sa cyber frazama, koje nestaju brže od zvuka, od druga resornog:
https://www.vecernji.hr/vijesti/dami...encija-1226952
Malo si nepravedan prema Krstičeviću, čovjek ima ratnih zasluga. Kakav je kao ministar vidjet ćemo nakon završetka štorije o VBA.

A ova gospoja što sjedi na slici kraj njega mi po stylingu vuće na kuharice iz nekadašnjih restorana društvene prehrane. Nju pitaš za repete .
__________________
Momak na lošem glasu.
el commadante is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:43.