Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2018., 21:19   #801
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
meni innisfree primer u tubici na prvu zagladi kozu, ali kad na njega stavim puder, istice mi suhe dijelove i to mi se nikako ne svidja
imam i innisfree no sebum u prahu i on mi malo kontrolira t-zonu, ali opet nije neko ludilo i necu ponoviti kupnju. jedino mu je sastav dobar i ta mala kolicina za malo novaca dugo traje (imam ga vec oko godinu dana i ostala je sigurno jos jedna trecina) - to su mu plusevi. ali sto mi to vrijedi ako me ne matira koliko bi ja htjela.
Govorimo o blur primeru ili obicnom?
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Old 18.02.2018., 21:21   #802
Quote:
menni kaže: Pogledaj post
Govorimo o blur primeru ili obicnom?
u tubici: No Sebum Blur Primer (imam dekant)
u prahu: No Sebum Mineral Powder
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Old 18.02.2018., 21:27   #803
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
u tubici: No Sebum Blur Primer (imam dekant)
u prahu: No Sebum Mineral Powder
Meni je blur mrak.
A ovaj drugi nemam u prahu, nego u kamenu i isto mi je dobar, ali bolji kad ga stavim prije bb kreme.
Nemam suhih dijelova, samo fino sve zagladi i drži najmanje 10ak sati.
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Old 18.02.2018., 21:34   #804
Quote:
menni kaže: Pogledaj post
Meni je blur mrak.
A ovaj drugi nemam u prahu, nego u kamenu i isto mi je dobar, ali bolji kad ga stavim prije bb kreme.
Nemam suhih dijelova, samo fino sve zagladi i drži najmanje 10ak sati.
ja znam imati dehidrirane obraze dan nakon tretmana iope uljem ili kad je bas jaki vjetar i hladnoca.
i to se ne vidi dok ne stavim taj primer pa onda puder.
ako ga ne stavim, ne vide se ni te ljuskice
jednostavno mi nesto ne pase.

a ovaj u prahu je ok, ali nista vise od toga. kad izbije sebum, izbije, nema tu pomoci.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Old 18.02.2018., 21:42   #805
#dijametralnosuprotna iliti 100 200

__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Old 18.02.2018., 21:49   #806
ja znam imati nekad manje dehidracije, po čelu i oko nosa, ali nisam primijetila da mi ih blur primer ističe dodatno. ljuskam se jednako koliko bih se ljuskala da stavim puder bez njega. probala.
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Old 18.02.2018., 22:14   #807
Quote:
menni kaže: Pogledaj post
#dijametralnosuprotna iliti 100 200
a hebemu.
znaci pisite mi koji su vam primeri bili KOMA.

Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
ja znam imati nekad manje dehidracije, po čelu i oko nosa, ali nisam primijetila da mi ih blur primer ističe dodatno. ljuskam se jednako koliko bih se ljuskala da stavim puder bez njega. probala.
meni bas jako.
s tim da kad ga stavim imam fini silikonski zagladjeni feeling, ali kad na to dodje puder ili bb - krs i lom.
kao da mi on sasusi te ljuskice jos i vise. na ostalim dijelovima lica je ok, drzi sebum pod kontrolom, ali opet ne cijeli dan. svejedno mi celo i nos pocnu prosijavati.
ma moja koza je cudna.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Old 18.02.2018., 22:52   #808
a dobro, počnem i ja prosijavati, ali ako mi se kroz vrijeme nekog regularnog radnog vremena (6-8 sati) puder ne otopi s lica, kod mene je ispunio svrhu. ono, nemaš ti tog primera koji će mene držati ne-sjajnu cijeli dan. i preko ovoga scuri sve nakon 10 sati. ali to je 10 sati!
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Old 19.02.2018., 08:14   #809
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
a dobro, počnem i ja prosijavati, ali ako mi se kroz vrijeme nekog regularnog radnog vremena (6-8 sati) puder ne otopi s lica, kod mene je ispunio svrhu. ono, nemaš ti tog primera koji će mene držati ne-sjajnu cijeli dan. i preko ovoga scuri sve nakon 10 sati. ali to je 10 sati!
ma kakvih 10 sati, ni priblizno.
jedno 4 sata max (i s primerom i s powderom).
s tim da ja nisam toliko masna, samo mjesovita na celu i nosu, eventualno brada.
i govorim o zimskom periodu. po ljeti nisam probavala blur primer, ali s powderom prosijavam vec za sat-dva.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Old 19.02.2018., 08:30   #810
Quote:
Zla_grančica kaže: Pogledaj post
Ja bih rekla da ti ovdje fali neka dobra krema nakon hydre i clariona, nisam koristila Skintegru, ali pratim temu i recenzije pa mislim da hydra mozda nije dovoljna da hidratizira lice nakon kiselina. Sto se tice preporuka, netko je ovdje spomenuo ordinary natural moisturizing factors kremu koja je meni sto se hidratacije tice odlicna, a mogu preporuciti jos i eucerin aquaporin, afroditine hidratantne kreme i uriageovu hidratantnu iz one linije za masnu kozu
Quote:
Almalexia kaže: Pogledaj post
I meni se čini da bi neka krema dobro došla.

Imam Afroditinu hydra patch pa ću ju stavljati nakon hydra b seruma, a planiram naručiti još Spectru i Naro pa ću vidjeti.



Za ove ostale kreme ne znam, ali NMF na žalost nikako za kožu sa seboroičnim dermatitisom, ima previše sastojaka koji će samo nahranit gljivicu (razočaralo me neki dan kad sam gledala jer sam mislila kupit inspirirana preporukama s foruma ).


Jess, evo ti malo (ok, puno ) zanimljivog štiva, meni je puno pomoglo da stavim SD pod kontrolu i od onda mi puder dobro sjeda na kožu
https://simpleskincarescience.com/pi...lassezia-cure/
U nekom dijelu su čak navedeni puderi koji su ok i neće radit još veći nered na koži.
Imam Afroditinu hydra patch pa ću ju stavljati nakon hydra b seruma, a planiram naručiti još Spectru i Naro pa ću vidjeti.

Hvala na članku , pročitah da sada ova formula healthy mix pudera ima ulja što ne odgovara seboreji, naveden je Maybellinov super stay pa si razmišljam njega uzeti. Možeš li mi reći što koristiš od njege i dekorative za seboreju? Ja se planiram prestat šminkati ako budu ovakve ljuskice stalno, a nije da ju ne hidratiziram :/ Razmišljala sam i o četkicama za lice ali preosjetljiva je moja koža za to.
__________________
Dok god ima mraka, biće i svanuća.

Ain't Got No... I Got Life.
Jess22 is offline  
Old 19.02.2018., 08:37   #811
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
ma kakvih 10 sati, ni priblizno.
jedno 4 sata max (i s primerom i s powderom).
s tim da ja nisam toliko masna, samo mjesovita na celu i nosu, eventualno brada.
i govorim o zimskom periodu. po ljeti nisam probavala blur primer, ali s powderom prosijavam vec za sat-dva.
ajde još jedno pitanje, jer...to je meni napravilo razliku.
ja ga savim u FUL tankom sloju. mislim na blur primer.
znači tanki tanašni sloj.
svaki deblji sloj vodio je katastrofi. kad sam ga smanjila u doziranju - voila, evo čuda i funkcionira savršeno.
dakle pitanje: koliko ga staviš?
(molim da se suzdrže komentara koji nemaju veze s kozmetikom )
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Old 19.02.2018., 09:15   #812
Quote:
menni kaže: Pogledaj post
ajde još jedno pitanje, jer...to je meni napravilo razliku.
ja ga savim u FUL tankom sloju. mislim na blur primer.
znači tanki tanašni sloj.
svaki deblji sloj vodio je katastrofi. kad sam ga smanjila u doziranju - voila, evo čuda i funkcionira savršeno.
dakle pitanje: koliko ga staviš?
(molim da se suzdrže komentara koji nemaju veze s kozmetikom )

jako, jako malo stavim. taj oprez mi datira jos iz davnih doba losih primera koji su mi izazivali kaos pa uvijek stavljam jedva primjetan sloj.
i stvarno imam dojam da mi je nakon stavljanja koza sva divna i glatka....dok gore ne puknem puder ili bb.
kao da mi povrsinski dehidrira kozu (koja je nekad i sama takva pa se jos i pogorsa stanje) - ali meni cesto silikoni tako djeluju pa nije cudno.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Old 19.02.2018., 11:39   #813
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post

jako, jako malo stavim. taj oprez mi datira jos iz davnih doba losih primera koji su mi izazivali kaos pa uvijek stavljam jedva primjetan sloj.
i stvarno imam dojam da mi je nakon stavljanja koza sva divna i glatka....dok gore ne puknem puder ili bb.
kao da mi povrsinski dehidrira kozu (koja je nekad i sama takva pa se jos i pogorsa stanje) - ali meni cesto silikoni tako djeluju pa nije cudno.
sad ne mogu naći podatak jer imam ograničen pristup internetu, ali:
* bb ili puderi bazirani na vodi idu s primerom baziranom na vodi (hidratantnom)
* bb ili puderi bazirani na silikonima idu s primerom baziranom na silikonima

jel' tako nekako?
možda su ti primeri suprotni od pudera kojeg koristiš.

(nije sigurno ova terminologija ali kužite kaj hoću reći? )
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Old 19.02.2018., 11:47   #814
Imate preporuku za neki drugi primer koji bi trebao biti okej, a da je dostupan kod nas i da je za masnu kožu?
Trebala bi nešto što mi neće napraviti kaos na licu.
anđeo tame is offline  
Old 19.02.2018., 12:45   #815
Quote:
menni kaže: Pogledaj post
sad ne mogu naći podatak jer imam ograničen pristup internetu, ali:
* bb ili puderi bazirani na vodi idu s primerom baziranom na vodi (hidratantnom)
* bb ili puderi bazirani na silikonima idu s primerom baziranom na silikonima

jel' tako nekako?
možda su ti primeri suprotni od pudera kojeg koristiš.

(nije sigurno ova terminologija ali kužite kaj hoću reći? )
pooojma nemam, moram priznati da nisam puno proucavala primere jer ih ne koristim svaki dan, nego samo kad moram.
osim toga, mislim da mi svi bb i puderi imaju bar malo silikona
na bazi vode bi bili oni matirajuci, za masnu kozu, ili...? takve ne koristim.

bo, stvarno ne znam.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Old 19.02.2018., 13:01   #816
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
ma kakvih 10 sati, ni priblizno.
jedno 4 sata max (i s primerom i s powderom).
s tim da ja nisam toliko masna, samo mjesovita na celu i nosu, eventualno brada.
i govorim o zimskom periodu. po ljeti nisam probavala blur primer, ali s powderom prosijavam vec za sat-dva.
Identično

I ne da mi se više. Ne da mi se ni kupovati ekstra žbuka pudere, stavljati tisuću i tristo proizvoda, ovim i onim redoslijedom, prosljeđivati ih neprestano, jednostavno sam odustala. Našminkam se, dva sata izgledam ok, nakon toga kreće, do kraja nastave imam praktički samo oči i obraze i ok, fućka mi se.

Trebala bih ti poslati dekant Rouge Bunny Rouge primera, možda bi tebi bolje funkcionirao. Anarniel ga hvali uvijek, ali meni ne pomaže previše.
__________________
Would you like you, if you met you?
Nagrišpana is offline  
Old 19.02.2018., 13:07   #817
Quote:
Nagrišpana kaže: Pogledaj post
Identično

I ne da mi se više. Ne da mi se ni kupovati ekstra žbuka pudere, stavljati tisuću i tristo proizvoda, ovim i onim redoslijedom, prosljeđivati ih neprestano, jednostavno sam odustala. Našminkam se, dva sata izgledam ok, nakon toga kreće, do kraja nastave imam praktički samo oči i obraze i ok, fućka mi se.

Trebala bih ti poslati dekant Rouge Bunny Rouge primera, možda bi tebi bolje funkcionirao. Anarniel ga hvali uvijek, ali meni ne pomaže previše.

sorry kaj se smijem, ali znam kak ti je.
kakav je taj zeko primer?

ma ni meni nis ne bi pomoglo. ne zato sto sam ubermasna, jer nisam, nego je zajeb sto je moja koza prekomplicirana.
nos i celo masnjikavi, u losijem periodu na celu dermatitis.
brada se unormalila jer ju mazim i pazim, ali i dalje sklona brejkautima.
obrazi vuku na suho, dehidrira ih svaki drekec (vjetar, hladnoca, suhi zrak, nedovoljno hidratantna kozmetika...)
trebala bi valjda tri primera odjednom, svaki za svoj dio lica.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Old 19.02.2018., 13:10   #818
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
trebala bi valjda tri primera odjednom, svaki za svoj dio lica.
ne primera, ali tri različite kreme sam kombinirala, i tri pudera svaki na svoj dio lica u jednom trenu
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Old 19.02.2018., 13:13   #819
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
ne primera, ali tri različite kreme sam kombinirala, i tri pudera svaki na svoj dio lica u jednom trenu
ma kemijam i ja.
i sad kad ovako citam sto sam napisala, zvuci stvarno grozno, ali azijom sam sve to dotjerala u red i nista se to ne kuzi na prvi pogled, cak i kad nisam nasminkana.
ali da par dana ispadnem iz rutine... pomoz' bog.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Old 19.02.2018., 13:17   #820
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post

sorry kaj se smijem, ali znam kak ti je.
kakav je taj zeko primer?

ma ni meni nis ne bi pomoglo. ne zato sto sam ubermasna, jer nisam, nego je zajeb sto je moja koza prekomplicirana.
nos i celo masnjikavi, u losijem periodu na celu dermatitis.
brada se unormalila jer ju mazim i pazim, ali i dalje sklona brejkautima.
obrazi vuku na suho, dehidrira ih svaki drekec (vjetar, hladnoca, suhi zrak, nedovoljno hidratantna kozmetika...)
trebala bi valjda tri primera odjednom, svaki za svoj dio lica.
http://thebrushstash.com/hr/rouge-bu...ifying-primer/

Evo više o njemu... Daj mi šibni adresu na PM, ne znam gdje mi je...
__________________
Would you like you, if you met you?
Nagrišpana is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:17.