Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.10.2015., 14:19   #181
Smile restorani

Quote:
BlueLabel kaže: Pogledaj post
Onda sam ja očito imao sreće pa naletio, ali jeo sam po centru u Algheru, Bosi, Castelsardu i Olbiji.
Imam čak i vizitku restorana u Castelsardu pa ako neko oće ću mu napisati, jeli smo cura i ja dvije riblje plate (lignje frigane i na žaru, škampi, kozice, trilja i još neka riba) dve porcije krumpira i dve pive 43 eura.
U Algheru sam jeo oradu sa umakom od paradajza dvije porcije i salatu jednu plus dve case vina isto oko 40 eura a riba je bila fenomenalna.
U Bosi sam jeo pizzu isto vrhunska, a u Olbiji isto dve porcije Orade, uglavnom rucak za dvoje je oko 35-40 eura, ali da se proći i jeftinije sa pizzama i paštom, samo me zivcira taj njihov coperte šta ti donese vilicu i nož naplati ti
Može imena restorana ako su bili dobri. Hvala
ogica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2015., 10:16   #182
U Algheru sam jeo fantastične odreske u restoranu za koji bi se zakleo da se zove Steak house, ali sad kad vidim slike iz Algherskog Steak housea nisam siguran da je to to.

Probati još botargu (zaslanjena ikra, često u umacima) - jedina stvar je da ti još 3 dana u ustima okus bottarge bez obzira koliko ti prao zube nakon toga

Kruh karazau je interesantan, ali to ionako služe sa svime.

Također žestica filu 'e ferru (interesantna priča o podrijetlu imena koje znači "željezna žica"), a od vina canonau (15tak posto alkohola, meni fino sjelo).

Prijatelj koji je često na Srdiniji kaže da se najbolje meso jede u unutrašnjosti, a ne na obali
__________________
o_O
Cahit is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2015., 21:14   #183
Nakon povratka evo nekoliko komentara koji bi budućim putnicima na ovaj južni otok mogli biti od koristi.
Putovanje je trajalo 5 dana (od pon-pet) letjeli smo iz Trsta za Alghero, naravno RA. Plan putovanja je bio


1. dan
- sljećemo oko 16, uzimamo rentacar i pičimo u apartman
- večera i večernji razgled Alghera

Sletjeli smo 10min prije planiranog, ostalo po planu.

2. dan
- krećemo iz Alghera prema Capo Caccia, usput se zaustavljamo i slikamo plaže. Nažalost stube do Neptunove spilje su bile zatvorene pa smo samo prošetali i uživali u pogledu.
- sporednim cestama nastavili prema Stintinu, za kojeg smo ustanovili da nas nije impresionirao i da ga ne bi preporučili kao mjesto u kojeg treba ciljano ići.
- krenuli prema Castelsardo, usputno se zaustavljajući zbog razgledanja duuugih pješčanih plaža. Za razliku od Stintina Castelsardo je gradić kojeg svakako valja posjetiti.Ako želite razgledati mjesnu crkvu napominjem da je otvorena tek d 15h.
- put nas vraća u Sassari, uboli besplatan parking pri ulasku u grad. Lagana šetnja, aperitiv i kava. Grad vrijedan zaustavljanja.
- brzom cestom spuštamo se na Bosu, besplatno parkiramo izvan grada sa ulazne strane mosta. Svakako valja posjetiti.
- povratak cestom uz more i kroz planine u Alghero


2. dan
- krećmo preko Sassarija za Santa Teresa Gallura, ugodan gradić, lijep za šetnju i kavicu.Naravno produžujemo do Capo Caccia svakak posjetiti.
- preko Porto cerva (koji je u ovo doba godine potpuno mrtav), do Olbie. Parkiramo u samom centru kod Municipia, za 40centi po satu. Šetnja + odličan ručak u restoranu na samom trgu nasuprot Municipija i jednom od rijetkih koji rade cijeli dan. Pašta sa plodovima mora ili dagnjama odlična,a i cijene su ok (cca 9€).
-povratak za Alghero

3. dan
- sporednim cestama uz jezera pičimo za Nuoro. Dolazak u Nuro i totalno razočaranje, viđenim. Iskreno ja ga ne bih preporučila kao nešto must see.. (naravno ovo je samo moje mišljenje). Parkiramo kraj pošte opet za neke sitne novčiće cca 60centi po satu, šetnja i razgled trajali su sati pol i pobjegli smo put Orgosola.
- Orgosolo ovdje svi suputnici ostaju zgrošeni prvim dojmom i nakon vožnje autom po ulicama po kojima se to moglo vozimo za Oristano.
- Usput se zaustavljamo i za 5€ posjećujemo nurage Losa.
-Razgled Oristana, ručak za 10€ (kotlet,pomfri,salata,sok/piva i kava). Gradić lijep i vrijedan sat-dva posjeta.
-povratak za Alghero

4. dan
razgled Alghera u jutarnjim satima i povratak

Rentacar smo uzeli na kraju kod autonoleggiosardinya, najpovoljniji, najmanje komplikacija oko pologa i sl. Dobili pandicu koja sasvim ok služila svrsi. Prošli smo 1200km sa cca 66l.
Apartman uzeli preko airbnb; Caruba Cottage garden ,close to sea, osim što se radi o monolokalu (kuhinja i soba sa 2 kreveta sve jedna prostorija) sve ostalo super. parking, veliko dvorište sa ležaljkama, blizu cenra, stabla naranči i smokava koje se mogu normalno konzumirat.

U Algheru pojeli odličnu pizzu na piazza Municipio (15€ pizza "od pola metra"),a kolače u slastičarnici Ciro (2,5/3,5€).

Ako imate kakvo pitanje pišite.
__________________
This life is short, baby that’s a fact
Better live it right, you ain’t comin back
jall is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2015., 21:17   #184
Zašto vas je zgrozio Orgosolo?

Svi lokalni izgledali sumnjivo?
goldietrickz is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2016., 22:32   #185
Ima li neko preporuku kako dovući guzicu iz Olbie do Cagliaria?
Netko je govorio o vlaku ili sl.
Mi smo rentali auto, ali sada je druga priča i rent a car.
Molim za pomoć.
Hvala.
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 17:47   #186
Molim pomoć za smještaj!
Gdje je najbolje biti smješten da nam je najzanimljiviji dio otoka blizu?

Hvala
lucy07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 22:11   #187
Quote:
lucy07 kaže: Pogledaj post
Molim pomoć za smještaj!
Gdje je najbolje biti smješten da nam je najzanimljiviji dio otoka blizu?

Hvala
Isola Rossa nikako, predaleko od svega, samo ćete se voziti.
__________________
Čekam ljeto i Lavića....dočekala Račića!
think.pink34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 15:25   #188
Pozdrav,
Imam pitanje vezano za rent-a-car na Sardiniji..ima li netko preporuku gdje rentati (u Olbiju slijećemo), gdje su najmanje komplikacije, a da je i cijena okej?
Hvala!
jessica444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 15:10   #189
Quote:
jessica444 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
Imam pitanje vezano za rent-a-car na Sardiniji..ima li netko preporuku gdje rentati (u Olbiju slijećemo), gdje su najmanje komplikacije, a da je i cijena okej?
Hvala!
iz iskustva, autoneloggio sardinya

za druge ne znam, ali s njima nikada nikakvog problema nismo imali
__________________
"Do what you like. Like what you do. Optimism can take you anywhere."
evelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 21:19   #190
razmišljamo o putovanju na Sardiniju s petogodišnjakom..više opuštajući odmor (tjedan dana) nego turbo razgledavanja..iznajmili bi apartman i auto al ne za sve dane-čisto za neki izletić..zamišljamo neko mjesto sa pješćanom plažom lako dostupnom, u kojem ima ipak nešto za vidjeti,prošetati,pojesti..išli bi avionom iz Venecije..što bi preporučili..koje mjesto?
rona is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 14:32   #191
alghero
japjapjap is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 14:44   #192
Mjesto je simpa, ali daleko lošije od Olbie i obale oko nje.
alter ego blagajnice is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 14:54   #193
alghero zovu jos mala barcelona. olbiu zovu samo olbia. koja je to lako dostupna plaza olbie?
japjapjap is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 18:32   #194
googlala Alghero..nisam baš zamislila takvu plažu..šta kažete na San Teodoro..osom prekrasne plaže jel se ima tamo još što za vidjeti? i od tamo možda neki izletić autom?
rona is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 20:10   #195
Naravno. cijeli je potez na toj liniji lijepih plaža.
Alghero je tek od nedavno rebrandiran. Kao grad je ljepši od Olbie, ali plaže su puno bolje na Olbia strani.
Do skoro svih plaži se može s rent-a-carom.
Mi smo cijeli otok prešli od juga preko sjevera i bili 3-4 puta do sada.
alter ego blagajnice is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 13:11   #196
Quote:
japjapjap kaže: Pogledaj post
alghero zovu jos mala barcelona. olbiu zovu samo olbia. koja je to lako dostupna plaza olbie?
Preporučam ako si pored Olbie idi u costa Smeraldu, tamo su oni top hoteli i plaže su bomba.. Proveo sam 3 noći u hotelu Cala di Volpe i jako je lijepo za vidjeti

Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk
Grbey1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2018., 22:19   #197
Olbia-odluka je pala iznajmiti apartaman u Olbii..koliko su nam najbliže plaže od grada i jel postoji neki javni prijevoz, i kakve su te bliže plaže? rentat cemo auto ali ne sve dane pa nam je važno da možemo do plaže bez auta.. tnx
rona is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2019., 11:54   #198
Dižem temu
Bio tko u zadnje vrijeme? U Algheru?
honeychild is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2019., 17:00   #199
Ima li netko preporuku za smještaj za jednu noć u Cagliariju.
__________________
Trebam staviti neki potpis
sandra555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2019., 10:25   #200
Ako ima aktivnih na forumu molila bi pomoć. Kopiram pitanje koje sam postavila na jednom drugom forumu, ali ni tamo nema baš aktivnih u ovo doba godine. Izgleda svi na putovanjima
Dakle

Putujem u 1. mjesecu na Sardiniju. Slijećemo i polijećemo u Cagliari od ponedjeljak ujutro do petka navećer.
Planiramo rentati auto i odmah se uputiti prema sjeveru. Plan je slijedeći:

1.dan
Slijećemo u 7:40
Oristano
Bosa
Alghero
Capo Caccia - Možda prvo Capo Caccia, pa onda u Alghero da nebi pao mrak prerano?
Sassari - tu smo uzeli smještaj za prve dvije noći
https://www.google.hr/maps/dir/Cagli...9269!3e0?hl=hr


2. dan
Sassari
Castelsardo
Santa Teresa
Porto Cervo
Olbia - možda bez Olbie - što mislite?
Sassari
https://www.google.hr/maps/dir/Sassa...9269!3e0?hl=hr

3. dan
Sassari
Mamoiada
Orgosolo
Nuoro
Dorgali
Cale Gonone
Orosei - spavanje u Orosei
https://www.google.hr/maps/dir/Sassa...7849!3e0?hl=hr
Možda bi ovdje preskočili Nuoro i ostavili za slijedeći dan. Što mislite?
Treba li stati u Dorgali i Cale Gonone? Imate li preporuku za neko drugo mjesto u ovom dijelu?


4.dan
Orosei
Nuoro - ako smo ga preskočili predhodni dan
Nuraghe Losa
Tharros
Cagliari (može ovdje i Oristano, a izbaciti ga 1.dan i možemo spavat negdje prije Cagliari, a u grad zadnji dan)
https://www.google.hr/maps/dir/Orose...8411!3e0?hl=hr


5. dan
Cijeli dan Cagliari
Navečer na aerodrom i let za Veneciju u 21:40



Molim Vas komentare. Što mislite o izvedivosti?
Ima li nešto od nabrojanog što mogu preskočiti i nešto što bi trebala ubaciti?
Isplati li se ići prema Nuoro, Mamoiada i Orgosolo u zimslik mjesecima (predpostavljam da je to u planinama)?
Možda da taj treći dan umjesto odlaska u planine ostanemo u okolici Sassari - Alghero pa onda ovo iz 1. dana presložim u 1. i 3. dan,
a onda se 4. dan iz Sassarija vratiti prema Tharrosu i Oristanu, pa eventualno ranije doći u cagliari i biti zadnjih dan i pol tamo?

Svi savjeti su dobrodošli. Za sada sam uzela samo prve dvije noći smještaj u Sassariju, a ostalo ovisi što odlučimo,
ali ipak trebala bi nešto rezervirati pa čekam komentare.
__________________
Trebam staviti neki potpis
sandra555 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:44.