Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.03.2017., 09:59   #401
Odlično, puno ti hvala
ex nihilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 18:30   #402
Jel se naplačuje ovaj parking u Sistiani?

https://www.google.hr/maps/@45.77041...7i13312!8i6656
Bozy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 21:25   #403
Da.
tiziana is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 12:42   #404
Znalci , molim za pomoć oko parkinga. Trebali bi besplatan parking oko apartmana. Negdje gdje mogu ostaviti auto na par dana , ne mora biti niti blizu apartmana, ali da je blizu javnog prijevoza. HVALA

Lokacija apartmana: Via Francesco Crispi, Trieste
maya0101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 19:50   #405
Pozdrav, imam let iz Trsta za Rim i dolazim u Trst Flixbusom (petak oko 11.30).
Zanima me kako najbrže doći od autobusne stanice do aerodroma?
Koliko traje vožnja i koje su cijene?
Let mi je u 16h, a stižem oko 11.30 (nadam se da bus neće kasniti) pa me malo strah da će biti na knap stići na avion.

Isto tako, kad idem natrag imat ću cijelo poslijepodne slobodno za Trst pa me zanima je li autobusna stanica u samom centru grada ili negdje izvan grada malo? Mogu li se negdje na autobusnoj stanici ostaviti putne torbe kako bih mogla provesti poslijepodne šetajući gradom?
medena17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 21:18   #406
imaš međugradsku liniju E51 (prijevoznik iz Gorizie, APT), koja polazi s autobusne stanice, imaš tamo na odlaznim peronima i aparat za kupovanje karata. vozi oko 50-55 minuta, a ide svakih pola sata (nedjeljom rijeđe), stići ćeš na vrijeme i još se načekati (aerodrom je mali i nemaš bogzna što tamo hodati ili raditi). cijena je 4 eura i nešto sitno. ako nemaš sitno, možeš valjda kupiti kartu i na šalteru.
nemaš što brinuti.

autobusna stanica nije u samom centru grada, ali za nekih 15-ak minuta šetnje dođeš do centra. kofere možeš ostaviti na autobusnoj, ili na željezničkoj stanici koja je odmah preko puta.
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 22:58   #407
Lizzie M, hvala!

Sad bih još molila preporuku što raditi 5-6 sati poslijepodne i navečer u Trstu? Neki dobar restoran, znamenitosti ili shopping?
medena17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 23:24   #408
Ako si radnim danom pođi prvo po dućanima, dakle od stanice pođi prema centru i prošvrljaj, pogotovo po pješačkoj zoni. Popij kavu i Aperol Spritz na Piazza Unita a ako ćeš jesti mogu preporučiti Elefante Bianco nasuprot velikog mola (mislim da je Bersaglieri). NIje baš jeftino ali je jako dobro. Ili koji od tih restorančića tamo, recimo nasuprot Stazione Marittima i u kvartu iza. U centru imaš od starina amfiteatar a ako je lijepo vrijeme i imaš volje sjedni na željezničkoj stanici na lokalni bus i odvezi se u Grignano pa prošetaj kod dvorca Miramare (samo onda ti neće ostati puno vremena za centar). Ili iz centra odšetaj gore na San Giusto. Ili tramvajem na Opicinu, gdje imaš pogled na cijeli zaljev.

Trst je prekrasan grad i nadam se da ćeš uživati.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 00:54   #409
što se tiče lokalnih restorančića, dvije tršćanske institucije su buffeti Siora Rosa i da Pepi.
imat ćeš dovoljno što obilaziti na potezu od Canala grande i okolo, piazze d'Unita i starog grada još malo naprijed od piazze. predvečer si sjedi negdje u neki bar (još bolje ispred) na aperol ili čašu vina, dobit ćeš neku zakusku besplatno. uživaj. ima dosta barova, kafića i restorančića između kanala i piazze d'Unita, baš je ugodan grad za večernju passeggiatu, posebno krajem tjedna.
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 01:58   #410
Pored napisanih preporuka dodajem nešto udaljeniji Porto San Rocco (također lučica kao i Grignano, u koji ja idem samo kad je dovoljno toplo za sjediti vani pred birtijom).

U par sati se stigne obići centar i jedna od te tri dalje lokacije (Grignano/Miramare, Opicina, P.San Rocco). Od BUS stanice do Piazza Unita nema ni 10min pješke.
Lyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 11:37   #411
Hvala svima na tako divnim preporukama i opisima, mogla sam se već zamisliti tamo.
Budem poslušala preporuke i sad se baš veselim posjetiti Trst.
medena17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 19:13   #412
Ako ima koja dobra i znalačka duša da mi odgovori

Molim za pomoć oko parkinga. Trebali bi besplatan parking oko apartmana. Negdje gdje mogu ostaviti auto na par dana , ne mora biti niti blizu apartmana, ali da je blizu javnog prijevoza.

Lokacija apartmana: Via Francesco Crispi, Trieste
maya0101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 00:05   #413
U Trstu se JAKO malo parkinga naplaćuje, ali nigdje nema mjesta. Stvarno nemam pametan prijedlog osim da kružiš kvartom dok ne nađeš.

Možda Piazzale delle Puglie? To mi se čini najbliže (2.5km)
Lyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 15:30   #414
Idem sutra u Trst sa đipom.
Čitam da su mala parkinga i da u luci nije preporučeno parkirati.
Gdje da parkiram?
Čitala sam o nekim shopping centrima i neka privatni parking za 10-16 eura po danu.
Cijena mi nije bitna previše. Bitno da je blizu svega i sigurno a i da nisu premala parkinga.
Hvala
thecopycat is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 16:23   #415
Quote:
thecopycat kaže: Pogledaj post
Idem sutra u Trst sa đipom.
Čitam da su mala parkinga i da u luci nije preporučeno parkirati.
Gdje da parkiram?
Čitala sam o nekim shopping centrima i neka privatni parking za 10-16 eura po danu.
Cijena mi nije bitna previše. Bitno da je blizu svega i sigurno a i da nisu premala parkinga.
Hvala
bio sam jednom s autom. mali jednostavan gradic, nista posebno.. i platio sam kaznu lol. kao i kod nas u centru imas parking uz cestu i kupis kartu po satu. malo dalje od centra sam vidio auta uz cestu.. tako da neces imat problem.

kod nas je problem sto vise nepostoji to ''van centra'' tako da izbjegavam skavi hrvatski grad opcenito. tu se ne osjecam ko doma vise
__________________
ljudi sto citaju nemaju nikavu viziju. gubljenje vremena
dden is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 17:46   #416
Quote:
dden kaže: Pogledaj post
bio sam jednom s autom. mali jednostavan gradic, nista posebno.. i platio sam kaznu lol. kao i kod nas u centru imas parking uz cestu i kupis kartu po satu. malo dalje od centra sam vidio auta uz cestu.. tako da neces imat problem.

kod nas je problem sto vise nepostoji to ''van centra'' tako da izbjegavam skavi hrvatski grad opcenito. tu se ne osjecam ko doma vise
baš se vratila iz Trsta, i ima dosta parkinga doslovno na ulici odmah u centru.
ako se dobro sjećam,
1 zona 1.40 euro po satu
2 zona 1 euro

Došli ranije (10 ujutro) tako da nije bio problem sa parkingom tijekom subote, ali vjerujem da ljeti bi bilo Kada smo odlazili oko 3 već je parking bio pun
Predivan grad opet cu ici preko ljeta

Jeli u Buffet da Pepi i popili kavu na glavnom trgu u Caffe degli specchi, jer Cafee Tomasseo je zatvoren do 01.03.2018, ukratko prezadovoljna sa svime.
thecopycat is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 13:14   #417
Bogme i mene je Trst oduševio. Prvi put sam kao "turista" došla prošle godine, a prije toga je prošlo xy godina kada sam ga posječivala kao destinaciju za shopping. Dosta se toga promjenilo, otvorio se više turistički. Preporuka za neki city break posjet, a blizu nam...
ivana) is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 18:40   #418
https://punkufer.dnevnik.hr/clanak/t...---477042.html
odlican pregled sto i kamo a imate jedan dan
ivana) is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2018., 10:32   #419
Divan grad, zaista!

Mi smo bili od ujutru do uveče, a planiramo sledeceg aprila ili septembra opet da odemo, na duže!
Sada smo išli kolima, ali tada bismo busem, da bismo uštedeli jer nas pre ili psole čeka Kefalonija :-)

Koliko je dobro Trst povezan sa Piranom i Ljubljanom?

Mislili smo da jedan dan obiđemo opet ta dva grada i jedan dan Portoroz i Izolu, mozda i Kopar trećeg dana, a onda 2-3 dana samo za Trst jer smo pre nekoliko dana baš uživali u njemu!
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2018., 17:29   #420
Pozdrav, možda "glupo" pitanje... koje su u Trstu otprilike cijene espressa u kafićima, sladoleda, neke najobičnije pizze u pizzerijama? Hvala u svakom slučaju
__________________
Ellen Ripley
Ana Jacqueline is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:15.