Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.01.2018., 10:56   #1
Usrećila me tuđa smrt

Ujutro kad sam se probudio prva stvar koju sam čuo na radiju je bila o smrti odvjetnika Hanžekovića. Nisam nikad imao nikakvih ovrha niti sam osobno upoznao dotičnoga ali sam se baš slatko nasmijao na tu vijest. Je li to normalno? Postoji li u psihologiji objašnjenje?
veco009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 11:25   #2
Emocija bez pomisli?
Emociju prati misao, koje ne moramo često biti odmah svjesni.
O čemu si mislio dok te nasmijavalo to što je čovjek umro?
pikatchoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 12:26   #3
Ne znam za stručan naziv u psihologiji ali u stvarnosti bih uporabio-slabić.
Dakle imaš pokvarenog predstavnika pokvarenog sistema protiv kojeg nisi napravio ništa već sve nade polažeš u biologiju. Jadno i žalosno ko i svi ovi koji se tome vesele a ustvari samo ukazuju na svoju nemoć i frustracije. Alo debili pa nije umro sustav, ovog lika će zamijeniti jedan drugi (šljama na balkanu ne fali) a vama ostaje jedino da čekate da svi pomru od starosti dok ne dođe vaš red. Zvuči kao prilično bijedan život
Goc-369 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 12:33   #4
problem vidim samo u tome što smrt nije loša stvar za nekoga tko je bio bolestan.
ladybug24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 14:18   #5
Quote:
veco009 kaže: Pogledaj post
Ujutro kad sam se probudio prva stvar koju sam čuo na radiju je bila o smrti odvjetnika Hanžekovića. Nisam nikad imao nikakvih ovrha niti sam osobno upoznao dotičnoga ali sam se baš slatko nasmijao na tu vijest. Je li to normalno? Postoji li u psihologiji objašnjenje?
S društveno-socijalnog aspekta te razumijem.
Sa psihološkog rekla bih da je ti je zadovoljena neka potreba za kontrolom stvari oko sebe.

Kad sam čula vijest za Hanžekovića, nešto slično sam pomislila u prvoj sekundi, međutim već u drugoj mi ga je bilo žao.
Zato jer sam vjernik i tko zna gdje će mu duša. I zato što znam da nas sve ta smrt čeka i tko zna gdje ćemo završiti.
Ivchy26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 14:45   #6
iskreno, da nisi napisao da si se slatko nasmijao na tu vijest, po meni bi to bila sasvim normalna reakcija iako je malo ljudi spremno priznati to. žao mi bude pregažene mačke ili psa, ili pak djeteta koje je rođeno bolesno bez nade da doživi desetu godinu. za ljude koji su tokom svojih 60, 70 godina života postigli samo to da je ljudima drago kad napokon odapnu ne osjećam žaljenje i to općenito govorim, neovisno o tvojem konkretnom primjeru s dotičnim odvjetnikom.

ne bih išao tako daleko da to nazovem srećom, ali definitivno nisam sposoban za bezrezervno žaljenje pokojnika samo zato što je pokojnik, a tokom života je bio... da ne idem sad u detalje.
seskal is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 14:49   #7
Nijedan prekid bilo cijeg ljudskog zivota nikad ne smije biti povod za srecu
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 15:49   #8
Sasvim normalno.
Ne davaj si dijagnoze tamo gdje nije potrebno.
__________________
“Two people in love, alone, isolated from the world, that's beautiful.”
Lorelei S is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 16:33   #9
Quote:
Lorelei S kaže: Pogledaj post
Sasvim normalno.
Ne davaj si dijagnoze tamo gdje nije potrebno.
Ma po cemu je to normalno?
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 16:40   #10
Quote:
seskal kaže: Pogledaj post
za ljude koji su tokom svojih 60, 70 godina života postigli samo to da je ljudima drago kad napokon odapnu ..
Ti ljudi su se sami doveli u situaciju u kojoj su se nasli.

Vesele se i smiju tudoj smrti a prepostavljam da ne vide svoj dopronos tome da su imali cast suradivat sa doticnim ili da je sistem takav kakav je i njihovom krivnjom. Uvijek svi krivi osim njih. Dno.

Autore, zalim te.
__________________
I could die for you. But I couldn't, and wouldn't, live for you.
little-big-one is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 16:54   #11
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
Nijedan prekid bilo cijeg ljudskog zivota nikad ne smije biti povod za srecu
možda ne za sreću, ali nekakvo zadovoljstvo se svakako smije osjetiti. ne želiš valjda reći da ne postoje ljudi za koje je bolje da odmah nestanu, nego da ( na razne načine) nastave zagorčavati i uništavati živote drugih ljudi? recimo oni ISIL- ovci. ma samo kokaj, mamu im. njih zapravo ni ne doživljavam kao ljude.
ne mora se ni raditi o samim izvršiteljima, nego i o raznim moćnicima, političarima koji započinju ratove i ne osjećaju nikakvu odgovornost zbog svih tih izgubljenih života. da imam priliku, osobno bi ih sam zbrisao s lica zemlje


što se Hanžekovića tiče, mislim da nije napravio nešto zbog čega bi želio da što prije umre. mislim da je autor tu pretjerao.
flamini is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 17:04   #12
Quote:
little-big-one kaže: Pogledaj post
Ti ljudi su se sami doveli u situaciju u kojoj su se nasli.

Vesele se i smiju tudoj smrti a prepostavljam da ne vide svoj dopronos tome da su imali cast suradivat sa doticnim ili da je sistem takav kakav je i njihovom krivnjom. Uvijek svi krivi osim njih. Dno.

Autore, zalim te.
Ma po čemu su doprinijeli? Jer dišu zrak na teritoriju RH?

Quote:
veco009 kaže: Pogledaj post
Ujutro kad sam se probudio prva stvar koju sam čuo na radiju je bila o smrti odvjetnika Hanžekovića. Nisam nikad imao nikakvih ovrha niti sam osobno upoznao dotičnoga ali sam se baš slatko nasmijao na tu vijest. Je li to normalno? Postoji li u psihologiji objašnjenje?
Normalno je, ne trebaju ti nikakva posebna objašnjenja, prilično je samorazumljivo.
Hammerstone is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 17:08   #13
Quote:
Hammerstone kaže: Pogledaj post
Ma po čemu su doprinijeli? Jer dišu zrak na teritoriju RH?



Normalno je, ne trebaju ti nikakva posebna objašnjenja, prilično je samorazumljivo.
Ti ozbiljan?
Neplacanjem dugova, svojim doprinosom odabiru politicke vlasti koju imamo.. itd.
__________________
I could die for you. But I couldn't, and wouldn't, live for you.
little-big-one is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 17:12   #14
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
Ma po cemu je to normalno?
Imaš patnički mentalitet.
Da, osjećat ću zadovoljstvo kada osoba poput dotičnog više nije među nama, kada se svi do reda isilovci potamane, silovatelji, i ostale osobe koje doslovno ne zaslužuju udisati isti zrak s nama ostalima.
Neću se sigurno borit za njihova prava, za humanije uvjete u zatvoru, za humaniju smrt i slične gluposti. Tu nema razgovora i pregovora, to jednostavno treba rješit s lakoćom.
__________________
“Two people in love, alone, isolated from the world, that's beautiful.”
Lorelei S is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 17:19   #15
Usrećilo bi me da su ga ovršeni tužili pa da je morao veći dio onoga što je na njihov račun stekao njima vratiti.
Ali nečija smrt me nikako ne raduje. Frajer je pušio, pio, bolovao, općenito neuredno živio. Dobro je i živio. Bilo je očito kako će skončati. Prema cijeloj temi sam zapravo indiferentan. Boli me briga za njega. Ne tiče me se njegova smrt.

Ako nekoga to veseli to je po meni dosta opasno razmišljanje. Tako se mogu opravdati neka zbilja nemoralna ponašanja.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 17:25   #16
Quote:
Lorelei S kaže: Pogledaj post
Imaš patnički mentalitet.
Da, osjećat ću zadovoljstvo kada osoba poput dotičnog više nije među nama, kada se svi do reda isilovci potamane, silovatelji, i ostale osobe koje doslovno ne zaslužuju udisati isti zrak s nama ostalima.
Neću se sigurno borit za njihova prava, za humanije uvjete u zatvoru, za humaniju smrt i slične gluposti. Tu nema razgovora i pregovora, to jednostavno treba rješit s lakoćom.
Totalno kriva logika, oprastanje je temelj za normalan zivot, vrijedjanje drugih je vrijedjanje sebe
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 17:56   #17
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
Totalno kriva logika, oprastanje je temelj za normalan zivot, vrijedjanje drugih je vrijedjanje sebe
Klasičan kršćanski MO ispiranja mozga. No, svakom njegovo.
__________________
“Two people in love, alone, isolated from the world, that's beautiful.”
Lorelei S is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 18:15   #18
Quote:
little-big-one kaže: Pogledaj post
Ti ljudi su se sami doveli u situaciju u kojoj su se nasli.

Vesele se i smiju tudoj smrti a prepostavljam da ne vide svoj dopronos tome da su imali cast suradivat sa doticnim ili da je sistem takav kakav je i njihovom krivnjom. Uvijek svi krivi osim njih. Dno.

Autore, zalim te.
Potpisujem
Mihail Suslov is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 18:15   #19
Quote:
Lorelei S kaže: Pogledaj post
Klasičan kršćanski MO ispiranja mozga. No, svakom njegovo.
Realno sam blizi ateizmu nego krscanstvu, dodusee cak mi se puno vise tog dopada iz budizma nego iz krscanstva, no uglavnom, mozda čak i zivimo u dobrom vremenu, hiperinternetski stilovi nam omogucuju tko, kome, gdje i kako ,,poklanja," kakve rijeci, na svijetu je preko 7 milijardi ljudi, sustavi su takvi kakvi jesu, a reakcije. Jesu li odabiri ili mehanizmi?
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 18:52   #20
Quote:
little-big-one kaže: Pogledaj post
Ti ozbiljan?
Neplacanjem dugova, svojim doprinosom odabiru politicke vlasti koju imamo.. itd.
Generaliziras, nisu svi birali te kriminalce, a sto se tice dugova ovrha zbog neplacanja pretplate HTV-u? Pa to niti ne treba placat. Nadalje, sporan je i nacin naplate, a i dug kao takav, u zemlji u kojoj je toliko gradjana pod blokadom ne mozes pricat o tom kako su sad svi oni kao neodgovorni. Zasto ih u Irskoj ili Njemackoj ne blokiraju?
Hammerstone is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:51.