Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2008., 23:58   #61
Imaš pravo dok si "redovni" apsolvent.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2008., 00:02   #62
Quote:
Tsunade kaže: Pogledaj post
(...)


(2) Punoljetno dijete koje je završilo školovanje, a ne može se zaposliti
... u struci...
qwer is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2008., 00:06   #63
Quote:
qwer kaže: Pogledaj post
... u struci...
Nema toga u Zakonu.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2008., 00:09   #64
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Nema toga u Zakonu.
Nema, al to mi je bilo ispitno pitanje davnih dana.
qwer is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2008., 00:38   #65
Quote:
qwer kaže: Pogledaj post
Nema, al to mi je bilo ispitno pitanje davnih dana.
Pusti ti što profesorica misli. Bitno je što stoji u Obiteljskom zakonu.
Robby is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2008., 08:47   #66
Quote:
Robby kaže: Pogledaj post
Pusti ti što profesorica misli. Bitno je što stoji u Obiteljskom zakonu.
U OZ stoji dijete koje se ne može zaposliti, ali se i to mora na neki način tumačiti. A koliko se sjećam, u knjizi je pisalo da je takva sudska praksa.
Pa ako ima neko ko polaže obiteljsko da nam javi, ili ko se bavi s tim...
qwer is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2008., 09:38   #67
ma najbolje da ti plaća alimentaciju do penzije, jebote.

get a job
kresho69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2008., 01:18   #68
tuzba!!

U slicnoj sam situaciji,tuzi oca za isplatu svih zaostataka i mora ti dati redovno uzdrzavanje mozda cak i u vecem iznosu s obzirom da su se okolnosti promijenile u zadnjih 6 god...radio ili ne, obaveza uzdrzavanja mu stoji.Odi si u Koturašku ulicu u Zg, u odvjetnicku komoru i trazi besplatnog odvjetnika koji ce te zastupati,mozda jos prije toga, sa svim dokumentima da odes u CZSS te se konzultiras i sa njima. Novi OZ na snazi od 01.01.2008.ide ti na ruku.

SRETNO!!
__________________
Moje stranice: www.rentacar.anatri.hr, www.anatri.hr
"Djeca su najveće bogatstvo!"
TryGor is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 20:39   #69
Imam 4 dijece za koje redovno plačam alimentaciju 50% plaće uz to što su dijeca svaki vikend i školske praznike kod mene i što im kupujem sve ono bez čega se danas dijeca ne mogu zamisliti...mobiteli, tv, video, dvd i tako to, da ne duljim...
Sada če najstariji sin napuniti 18 god i vjerojatno neće ići dalje u školu..
Mene zanima, ako netko zna, dali ja sad imam pravo tu alimentaciju smanjiti za neki postotak?
llandau is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2008., 12:33   #70
Quote:
llandau kaže: Pogledaj post
Imam 4 dijece za koje redovno plačam alimentaciju 50% plaće uz to što su dijeca svaki vikend i školske praznike kod mene i što im kupujem sve ono bez čega se danas dijeca ne mogu zamisliti...mobiteli, tv, video, dvd i tako to, da ne duljim...
Sada če najstariji sin napuniti 18 god i vjerojatno neće ići dalje u školu..
Mene zanima, ako netko zna, dali ja sad imam pravo tu alimentaciju smanjiti za neki postotak?
ne smanjujes ju nego ju placas jos godinu dana... i onda si gotov s njim
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2008., 14:06   #71
Ok, plačam još godinu dana... i kako onda...alimentacija ostaje ista za preostalih troje (50%) ili se nešto smanjuje automatski ili ja moram to pokrenuti sudski?
llandau is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2008., 14:26   #72
Vidim da se tema vratila među žive... Imam još jedno pitanje...

Ako otac na sudu ustvrdi da je dosadašnje obveze podmirio plačanjem "na ruke" mojoj pokojnoj majci i kasnije meni, dakle, sve skupa praktički ostaje na mojoj riječi protiv njegove, postoji li šansa da se nešto postigne, ili se radi o potpuno izgubljenom slučaju?
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2008., 14:27   #73
Quote:
llandau kaže: Pogledaj post
Ok, plačam još godinu dana... i kako onda...alimentacija ostaje ista za preostalih troje (50%) ili se nešto smanjuje automatski ili ja moram to pokrenuti sudski?
za ostale ne znam.. samo znam da placas jos godinu dana nakon sto se prestane redovno skolovati (jednako kao i do sada) i onda si s njim gotov

sto se onda dogadja s alimentacijom za ostale ne znam
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2008., 11:09   #74
Koliki je najmanji iznos alimentacije koji se može plaćati. Naime moj muž ima 1000 kn obveze prema djetetu, u međuvremenu smo mi dobili dijete, a plaće su nam u prosjeku 3300 kn, pa nam je malo teško sklapati kraj s krejem...može li se ta alimentacija smanjiti za kojih dvjestotinjak kuna barem? Hvala.
hands is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2008., 13:14   #75
Može, nek ju ne plaća uopće! 1000 kn je zbilja previše, nek obavezno smanji.
Xenia 13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2008., 14:01   #76
btw. utjerivanje alimentacije je dugotrajan postupak, čak i ovrha traje i traje.
molim komentar nekog upućenog u naš pravni sustav kako li je moguće da čak i kazneni postupak protiv neplatiše traje...traje...i traje.
__________________
If You Can't Change Your Mind, Do You Still Have One?
“There are no facts, only interpretations”– Friedrich Nietzsche
mandragora is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2008., 17:25   #77
Quote:
Xenia 13 kaže: Pogledaj post
Može, nek ju ne plaća uopće! 1000 kn je zbilja previše, nek obavezno smanji.
Oprosti,plaćamo je redovito,nisi upućena i nema smisla za ovime....majka je u puno boljoj materijalnoj situaciji od nas,a naše dijete s druge strane nema čiste 2000 kn mjesečno nažalost. Ja nigdje nisam navela da ju neće plačati, pa čak ako treba i toliko, samo mu se ipak situacija promjenila, a nama je jako teško živjeti na 5000 kn mjesečno koliko nam ostaje i još s 2 kredita koja su ostala iz tog braka, zato molim te....
hands is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2008., 19:32   #78
Oprosti ti, ali ti pitaš kolika je najmanja alimentacija, znači namjere su jasne i oprosti još jednom ali na to mi se kosa na glavi diže. Dat ću minimum jer razveo sam se od njegove majke pa i od njega. E nije baš tako. Niti je 1000 kn nešto previše, pogotovo za školsko dijete. A kredit nikako ne bi smio imati prednost pred potrebama djeteta.Niti je bitno koliko majka zarađuje, dijete je i njegovo.
Xenia 13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2008., 09:57   #79
Quote:
Xenia 13 kaže: Pogledaj post
Oprosti ti, ali ti pitaš kolika je najmanja alimentacija, znači namjere su jasne i oprosti još jednom ali na to mi se kosa na glavi diže. Dat ću minimum jer razveo sam se od njegove majke pa i od njega. E nije baš tako. Niti je 1000 kn nešto previše, pogotovo za školsko dijete. A kredit nikako ne bi smio imati prednost pred potrebama djeteta.Niti je bitno koliko majka zarađuje, dijete je i njegovo.
Gledaj,imaš dovoljno topica za rasprave o alimentacijama na forumu, ja sam ovdje postavila pitanje i ako nemaš konkretan odgovor zaobiđi me...

Nažalost, mene vrijeđa ovo što ti pišeš, jer da imam više ja bi za to dijete davala i više, no s majkom se ne možemo dogovoriti, a situacija nam je trenutno nikakva, a da ne pričam o tome da je dijete kod nas minimum tri dana u tjednu , pa se jave i tekući troškovi, jer smo slabi na njega i ja i muž, tipo igračka, odječe, obuće, dječje štednje....što je i u redu, jer da ne mislim tako ne bi tih troškova ni bilo, nema potrebe da ti se kosa diže jer dijete sigurno nije zapostavljeno od strane oca, niti mu išta fali...
I koje bi to bile moje namjere? Koje su još uz to i tako jasne? O čemu ti pričaš? Nemaš pojima....

Ja nisam navela da je 1000 kn previše za dijete,a niti da bi htjela izbjeći plaćanje alimentacije, kada smo u situaciji izdvajamo i više,kada smo mogli davali smo i duplo i troduplo više,a tako ćemo i nastaviti...sada ne možemo što ne znači da će i slijedeće godine biti tako. Smanjenje sudske odredbe mi treba iz drugih razloga koje nemam potrebu sada ovdje objašnjavati. To što se tebi diže kosa na glavi to nije zbog mog slučaja nego zbog tisuće drugih s kojima me stavljaš u isti koš na temelju jedne rečenice....

Ja nisam ovdje postavila pitanje da bi me ti i takvi osuđivali,sa svojeg pravedonosnog trona, ja sam postavila pitanje da bi na njega dobila odgovor, da sam htjela tvoje mišljenje ili mišljenje foruma, postavila bi pitanje na nekom drugom topicu....meni je savjest čista što se tiče tog djeteta , a i njegovu ocu pa niti nisam u nikakvim dilemama da bi mi sad tu morali o nečemu raspravljati.
hands is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2008., 10:10   #80
dosta off topica.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:25.