Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.11.2017., 07:42   #821
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Trajni nalog? Ili ovrhu?
Pardon. Da, nije trajni nalog, to je ovrha. Inače ne bi bilo problema sa zaustavljanjem isplate.
arorua is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 15:12   #822
Quote:
arorua kaže: Pogledaj post
Pardon. Da, nije trajni nalog, to je ovrha. Inače ne bi bilo problema sa zaustavljanjem isplate.
Sastaviti prijedlog za obustavu ovrhe, po članku tom i tom (koji navodi prestanak obveze plaćanja nakon navršene 26. godine... ne mogu tražit, jer mi je tlak na nuli) i priložiti rodni list dijeteta i predati u pisarnicu suda.
2 primjerka.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 23:27   #823
Koji je worst case scenario ako otac prestane majci placat alimentaciju koju joj nije ni duzan jer dijete ne zivi s njom nego s njim? S tim da nema nikakvog dokaza o dosadasnjim uplatama.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
__________________
Jizz it
Tze is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 15:16   #824
Da li moram i kome dostaviti potvrdu da dijete nakon navrsenih 18 god pohada fakultet da bi se alimentacija nastavila uplacivati?
Splicanka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 15:33   #825
Quote:
Splicanka123 kaže: Pogledaj post
Da li moram i kome dostaviti potvrdu da dijete nakon navrsenih 18 god pohada fakultet da bi se alimentacija nastavila uplacivati?
Možda ovo bude od pomoći, ali mene su zvali iz CZSS da im dostavim potvrdu o školovanju
pas-garo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 15:35   #826
Quote:
pas-garo kaže: Pogledaj post
Možda ovo bude od pomoći, ali mene su zvali iz CZSS da im dostavim potvrdu o školovanju
Hvala, pomoći će....otidem do njih pa se raspitam. Znaci nisu vam ukinuli alimentaciju vec samo trazili potvrdu?
Splicanka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 15:41   #827
Samo su tražili potvrdu jer ih je biološki otac zvao da ne treba više plaćati alimentaciju jer sam završila srednju školu Pa su me zvali iz centra da dostavim potvrdu o nastavku školovanja, malo smo imali kratki razgovor o našem (ne)odnosu i to je bilo to. To je bilo prije cca.4 godine

Ja sada imam jedan drugi problem oko neprimanja alimentacije, pa sam potvrdu o školovanju dostavila u mirovinskom jer mi se alimentacija prestala isplaćivati (ima par postova gore o mom slučaju)
pas-garo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 15:48   #828
Hvala ti, odem osobno onda tamo pitati. Tvoj problem, po zakonu ti mora uplacivati alimentaciju. Kad je meni bila obustavljena jer je bivsi zavrsio u zatvor, uzela sam odvjetnika koji je sve zaostatke naplatio, ali imali smo srecu sta ovi radi u drzavnoj firmi. Ja bi na tvom mjestu otisla prvo na socijalno, tamo sam i ja se isla savjetovati, pa da vidis da li ce oni ga kazneno goniti ili ce ti savjetovati odvjetnika...
meni je cak napravljeno sve pro bono jer sam tada imala niska primanja...nadam se da sam ti bar malo pomogla
Splicanka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2018., 18:02   #829
zanima me na koji način prebaciti da alimentacija sjeda na račun punoljetnog djeteta umjesto na račun majke?
gendrix is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2018., 21:16   #830
Tko plaća alimentaciju ako je otac nezaposlen, a nema živih roditelja?
Knosos is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2018., 21:25   #831
A od čega otac živi? Gdje otac stanuje?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2018., 21:28   #832
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
A od čega otac živi? Gdje otac stanuje?
Prijatelj mu je ustupio prostor za stanovanje, a prima naknadu za nezaposlene.
Knosos is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2018., 23:13   #833
Supruga i ja smo se dogovorili u planu za zajednicku roditeljsku skrb da ce dijete zivjeti tjedan kod mene, tjedan kod nje. Isto tako za alimentaciju, da cemo jedno drugome uplacivati jednaki iznos.

Hoce li sud odobriti takav nas dogovor posto nema u našem zakonu uredenja "50-50"?

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
TinaFCB is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2018., 18:08   #834
Ne razumijem se baš u materiju, pa isprike unaprijed, ali što točno mislite postići takvim uplatama alimentacije ?
__________________
NG 2012
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2018., 15:35   #835
Quote:
TinaFCB kaže: Pogledaj post
Supruga i ja smo se dogovorili u planu za zajednicku roditeljsku skrb da ce dijete zivjeti tjedan kod mene, tjedan kod nje. Isto tako za alimentaciju, da cemo jedno drugome uplacivati jednaki iznos.

Hoce li sud odobriti takav nas dogovor posto nema u našem zakonu uredenja "50-50"?

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
Slučajno sam naletila na ovu temu... Sumnjam da će vam prihvatiti to, obično se plaća alimentacija onome na čiju je adresu prijavljeno dijete. Evo primjera...

Moj dečko je pred mjesec dana dogovorio sa bivšom nevjenčanom suprugom plan rasporeda viđanja djeteta. Svaki tjedan je više dana kod jednog, na godišnjoj razini ispadne pola-pola.

Oni su se tako dogovorili još u Centru za socijalnu skrb i ta žena je napisala takav prijedlog za sud, no sutkinja nije to prihvatila jer da naš zakon ne pozna pola-pola i da netko nekome mora plaćati alimentaciju. Majka je i htjela alimentaciju, no on nije pristao na to jer je dijete cijelo to vrijeme bilo na čuvanju kod njega i njegovih dok majka radi, a svaki drugi dan bi ostalo i spavati kod njega. Sve smo to napisali u žalbu i drugostupanjski sud je prihvatio žalbu i vratio opet na prvostupanjski sud. Opet istoj sutkinji...i onda je ona odlučila prihvatiti taj njihov raspored viđanja, no on će plaćati mami svaki mjesec iznos vrtića(prije je on direktno plaćao sa svog računa), pa će ona uplaćivati vrtić.
romy_2703 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2018., 15:49   #836
Quote:
ema1 kaže: Pogledaj post
Ne razumijem se baš u materiju, pa isprike unaprijed, ali što točno mislite postići takvim uplatama alimentacije ?
Ni meni ovo nije jasno... Sta onda nije svejedno da niko nikom me da?

Meni je jos gluplje od toga da je dijete pola-pola tj. tjedan tjedan. Nike bezveze da dijete ima jedan "dom" u kom boravi. Koliko god oni mislili da cine ok stvar za djecu je veoma zbunjujuce tjedan dana biti u jednom domu pa tjedan u drugom a da ne spominjem o mezdravosti na psihicki razvoj.

I ne nije to moja teorija vec su svi ugledni psiholozi to rekli. Zato i postoje vidjanja koja su uredjena kako jesu.
LibraSt is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2018., 23:36   #837
Pozdrav.
Jel netko zna pouzdano da li alimentacija ulazi u prosjek primanja pri ostvarivanju prava na djecji doplatak?
Odn. ako ulazi, da li se racunaju samo uplaceni iznosi ili sudska odluka?
Isto tako, kako se racunaju clanovi kucanstva u dijelu godine prije formalnog sudskog rjesenja o razvodu?
Zbraja li se i prihod bivseg supruznika u tom periodu?
__________________
Just when the caterpillar thought the world was over, it became a butterfly.
Carandiru is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2018., 15:11   #838
Poštovanje,
Dakle, sestra ima dvije kćerke koje vrlo skoro završavaju fakultete
ali, ne nužno u isto vrijeme.
Zanima nas koja je procedura za traženje od suda da smanji aliementaciju
(ako jedna kćer diplomira znatno ranije od druge) ili da se prestane plaćati
alimentacija ako obje diplomiraju otprilike u isto vrijeme.

Hvala puno unaprijed,
Zvonko i seka
__________________
Life's a Bitch and Then You Die
zvonkotelefonko is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2018., 15:16   #839
Molim Vas i informaciju koliko to košta?
thnx
__________________
Life's a Bitch and Then You Die
zvonkotelefonko is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2018., 13:14   #840
Quote:
zvonkotelefonko kaže: Pogledaj post
Molim Vas i informaciju koliko to košta?
thnx
nisam pravnik ali zakon kaze da se alimentacija placa dokle djeca idu u skolu i godinu nakon skole ako se ne zaposli, a najkasnije do 26. godine zivota(ako se skoluje do tad)
za sve ostalo nemam pojma
WIKY is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:15.