Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.02.2018., 17:45   #8861
Quote:
Lila R. kaže: Pogledaj post
jesu lidlovi parfemi još na akciji ili je to završilo?
Nisu na akciji, al sad su oko 30kn
Pegi B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2018., 18:46   #8862
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
E vidiš, taman sam spiskala velik troznamenkasti iznos za rođendanski poklon u obliku kozmetike, a mogla sam uzet lidl parfem za 25 kn.
Onaj plavi je cudo, predobro mirise i dugo se osjeti

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
-Lexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2018., 20:40   #8863
Alverde BB krema, ona svetlija, sjajna je.
edisonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2018., 13:04   #8864
Quote:
edisonka kaže: Pogledaj post
Alverde BB krema, ona svetlija, sjajna je.
joj, meni je sve sto sam kupila od alverdea imalo miris po alkoholu.
Pegi B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2018., 13:52   #8865
Quote:
edisonka kaže: Pogledaj post
Alverde BB krema, ona svetlija, sjajna je.
Jel mozes malo detaljnije?
Ja sam bas u potrazi za BB kremom, trenutno imam Niveinu i nisam zadovoljna.
Vida36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2018., 18:18   #8866
To je ova

https://www.kleiderkreisel.de/kosmet...-bb-cream-hell

Šta da kažem - baš obasja lice i da mu svilenkast izgled, prijatna za nanošenje.
edisonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2018., 10:46   #8867
Ako se ne varam, ovdje je bilo rijeci o nekom super dezinfekcijskom sredstvu iz dma za pranje vesa, ali nemrem se sjetit koji tocno, a kad sam gledala u dmu, nije mi ni jedan izgledao poznato. Jel mi moze netko zalijepiti sliku?
Zla_grančica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2018., 11:15   #8868
Quote:
Zla_grančica kaže: Pogledaj post
Ako se ne varam, ovdje je bilo rijeci o nekom super dezinfekcijskom sredstvu iz dma za pranje vesa, ali nemrem se sjetit koji tocno, a kad sam gledala u dmu, nije mi ni jedan izgledao poznato. Jel mi moze netko zalijepiti sliku?
ovi, denkmit:
https://www.google.hr/search?q=denkm...w=2000&bih=962
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2018., 14:21   #8869
Quote:
Zla_grančica kaže: Pogledaj post
Ako se ne varam, ovdje je bilo rijeci o nekom super dezinfekcijskom sredstvu iz dma za pranje vesa, ali nemrem se sjetit koji tocno, a kad sam gledala u dmu, nije mi ni jedan izgledao poznato. Jel mi moze netko zalijepiti sliku?
imaju dvije vrste, običan i onaj za osjetljivu kožu, alergičare, bez mirisa i boja, koristim ovaj drugi, i jedan i drugi imaju čudan miris, ali se navikneš, osim toga, ne osjeća se kad se roba osuši. i ovo u spreju uvijek imam, ima i muller takav. odlično za više namjena, čisto da budem mirna kad pošpricam što treba

prije sam imala i neki iz mullera, Impresan (ima ih više.)

da ne tražim unazad postove, ona fora s octom kod smrdljivih tkanina, namočiti prije pranja u mašini u octu, dala je neke rezultate, ali i dalje ipak osjećam čudan miris tkanine, dakle do tkanine je.

mene zanima zašto mi mašina ne vuče uvijek omekšivač (ili to sredstvo) kako treba, pa ili ostanu ostaci ili se sve pomiješa s vodom, no morat ću pitati na drugom mjestu. pitala sam već majstora, prije nego mi dođe, rekao je da očistim "to i to", ali ja više zaista ne znam što bi očistila, nema ti "rupa" ili "kanala" tako puno...
ekaliopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2018., 20:31   #8870
Hvala vam cure
Zla_grančica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2018., 20:54   #8871
Quote:
ekaliopa kaže: Pogledaj post
...

mene zanima zašto mi mašina ne vuče uvijek omekšivač (ili to sredstvo) kako treba, pa ili ostanu ostaci ili se sve pomiješa s vodom, no morat ću pitati na drugom mjestu. pitala sam već majstora, prije nego mi dođe, rekao je da očistim "to i to", ali ja više zaista ne znam što bi očistila, nema ti "rupa" ili "kanala" tako puno...
ladica / posuda za detergente može se izvući van iz stroja i provjeriti da li je čista i prohodna. provjeri i gornju stranu ležišta ladice, mlaznice vode da su slobodne od naslaga.
osim toga moguće je da ti je omekšivač pregust pa ga voda teško povlači dole, malo ga razrijedi kad ga stavljaš u pretinac.

objasni što misliš pod "sve se pomiješa s vodom", jer to se i treba dogoditi.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2018., 22:44   #8872
Quote:
ekaliopa kaže: Pogledaj post
mene zanima zašto mi mašina ne vuče uvijek omekšivač (ili to sredstvo) kako treba, pa ili ostanu ostaci ili se sve pomiješa s vodom, no morat ću pitati na drugom mjestu. pitala sam već majstora, prije nego mi dođe, rekao je da očistim "to i to", ali ja više zaista ne znam što bi očistila, nema ti "rupa" ili "kanala" tako puno...
Kada izvadiš ladicu, vjerojatno ti u sredinu ide omekšivac, tu ima i jedan dio koji se može maknuti, skinuti, tu se oko toga zna uloviti omekšivac pa neće sav iscuriti u mašinu, samo ne znam kakvi ti ostaci ostaju, pa omekšivac je tekući, nema tu Šta oštar.
Jesi očistila filter mašine, onaj dole?
bela-12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2018., 13:36   #8873
Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
ladica / posuda za detergente može se izvući van iz stroja i provjeriti da li je čista i prohodna. provjeri i gornju stranu ležišta ladice, mlaznice vode da su slobodne od naslaga.
osim toga moguće je da ti je omekšivač pregust pa ga voda teško povlači dole, malo ga razrijedi kad ga stavljaš u pretinac.

objasni što misliš pod "sve se pomiješa s vodom", jer to se i treba dogoditi
.
sve što se dalo izvaditi sam izvadila, očistila, obična je to mašina i nema tu previše detalja, ni što se same posudice tiče ni unuštrašnjosti; za gustoću omekšivača sam već čitala da može biti problem, no događa se bez obzira koji koristim, a "pomiješa se s vodom" mislila sam u smislu da, kad program završi, ostane u tom dijelu ladice i dalje ta tekućina, mješavina omekšivača i vode, a poput deterđenta i to bi trebalo nestati do kraja pranja. ne znam jesam li dobro objasnila; znala sam u taj dio gdje ide omekšivač staviti odmah i to dezinfekcijsko sredstvo jer sam odmah htjela 2u1 (i samim time je omekšivač bio razrijeđen), a ne da mi se nadgledavati i čekati pravi trenutak kad bi ga trebalo staviti, a želim koristiti i omekšivač. međutim, nakon pranja, sve me to zna dočekati u ladici pa se pitam je li išta ili ništa doprlo do rublja. vjerovatno ništa ili vrlo malo

Quote:
bela-12 kaže: Pogledaj post
Kada izvadiš ladicu, vjerojatno ti u sredinu ide omekšivac, tu ima i jedan dio koji se može maknuti, skinuti, tu se oko toga zna uloviti omekšivac pa neće sav iscuriti u mašinu, samo ne znam kakvi ti ostaci ostaju, pa omekšivac je tekući, nema tu Šta oštar.
Jesi očistila filter mašine, onaj dole?


ladica je klasično raspodjeljena na tri odjeljka, prvi za deterđent za pretpranje, drugi za glavno pranje i treći je za omekšivač/dezinfekcijsko sredstvo.

cure, puno vam hvala, mislim da ću ipak morati pozvati majstora, ovako samo nagađam i brljavim i vidim koliko u stvari ne poznam svoju perilicu i tajne njenog djelovanja. uputstva mi koriste za neke detalje i nedoumice, ali ovdje je potreban netko upućeniji.
ekaliopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2018., 14:17   #8874
Imaš dobru temu o perilicama na Interijerima, pitaj tamo.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2018., 17:09   #8875
Kupi kristalnu sodu polovicu otopi u kanti od 10 litara tople vode i ulij u prazan bubanj perilice i uključi program na 90 bez centrifuge. Perilica poslije toga je očišćena od kamenca i ostataka detergenta i prekrasno miriši i odječa bolje miriši po omekšivaču. To se može uraditi dva puta godišnje ne treba kupovati calgon.
leomar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2018., 17:10   #8876
kad smo već kod kamenca, otkrila sam (mullerovu) limunovu kiselinu. sve sam oglancala!
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2018., 01:11   #8877
hvala Cats i leomar na savjetima, razmotrit ću i te opcije!
ekaliopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2018., 01:55   #8878
čišćenje bubnja direktnim ulijevanjem sode, kao i čišćenje filtera na odvodu van iz stroja nemaju nikakvog utjecaja na zadržavanje omekšivača u ladici. kako bi i mogli imati?

ekaliopa, jesi li očistila mlaznice vode iznad ladice, unutra gore?
kamenac može zblokirati da bude dovoljno vode za pokupit omekšivač.
ako detergent uzima bez problema, onda nije problem u izlazu iz ladice ni u crijevu do bubnja.

a ako ti nekad uzme a nekad ne, obrati pažnju na program.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2018., 02:15   #8879
pa, sad kad duže razmišljam o čišćenju bubnja ne vidim ni ja usku poveznicu s posudicom gdje je omekšivač, ali tu zaista nisam verzirana, no voljna sam naučiti no svakako da i bubanj treba čistiti, to se podrazumijeva

Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
jesi li očistila mlaznice vode iznad ladice, unutra gore?
kamenac može zblokirati da bude dovoljno vode za pokupit omekšivač.
ako detergent uzima bez problema, onda nije problem u izlazu iz ladice ni u crijevu do bubnja.

a ako ti nekad uzme a nekad ne, obrati pažnju na program.
mlaznice vode iznad ladice -

da se dalje ne sramotim, mislim da sam otkrila točku "kočenja" (pogledala sam maloprije), sredit ću to sutra pa vidjeti rezultat nakon prvog pranja.

a ovo s programom ne kužim, u kom smislu utječe program na omekšivač?

ma ljudi, puno vam hvala, i onda da me netko pita zašto volim forum

kako sam pisala stranicama unazad - meni je to puno previše "filozofije" oko pranja, iako sanjam "svemirsku mašinu", volim jednostavna rješenja bez puno "uputstva za upotrebu", a najdraži dio bi mi bio da mogu utipkat' minutažu i temperaturu po želji
ekaliopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2018., 17:27   #8880
nisi odgovorila da li ti se perilica stalno jednako ponaša, ili nekad to radi a nekad ne. ako je to drugo, onda je moguće da ti mašina na nekim programima koristi manje vode pa shodno tome i manje omekšivača pokupi.
npr., moja na programu za vunu smatra da već sam detergent (namijenjen za vunu i osjetljivo) ima u sebi sredstva za omekšavanje i uopće ne uzima omekšivač dodatno.

napiši što je bilo točka kočenja, ako sada radi kako treba.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:04.