Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.04.2016., 14:02   #1001
gori ste trolovi sve da ovi iz obračuna plaće lažu i ne da im se čak da i istinu govorite. šta je ovo, natjecanje u trolanju ?
ajde mi molim te objasni što se to treba nekome dat, kopat jarke ili naučit višu matematiku za povećat osobni odbitak za 500 ?
pa jel u tome stvar ?
__________________
samo jednom se živi, svi ostali pokušaji su reinkarnacija.
kulturna asimilacija, jer nijedna druga ne postoji.
poliglot: s gospodom gospodski, s ciganima ciganski.

Zadnje uređivanje cici mici : 13.04.2016. at 15:05.
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2016., 14:07   #1002
Quote:
cici mici kaže: Pogledaj post
jebo me pas, gori ste trolovi sve da ovi iz obračuna plaće lažu i ne da im se čak da i istinu govorite. šta je ovo, natjecanje u trolanju ?
ajde mi molim te objasni što se to treba nekome dat, kopat jarke ili naučit višu matematiku za povećat osobni odbitak za 500 ?
jadnici
Mislim da tvoji napisi vjerodostojno prikazuju tko je jadnik.
Što želiš da ti se kaže, s obzirom da u istinu ne vjeruješ?

Pa evo da ti kažem što želiš čuti - bolje sam uplaćuj 500 kn jer ne moraš uplatiti svaki mjesec i imat ćeš bolju kontrolu kad je uplaćeno ili nije.

Za tebe je ionako potpuno irelevantna činjenica da ti računovodstvo laže (ili nema pojma) a ti tu nas vrijeđaš i prozivaš trolovima.

Sad možeš odlepršati u poskocima uplaćivat 500 kn od neto plaće.
Maverick25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2016., 14:53   #1003
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Sve ja to znam, mene zanimaju sitni detalji, tj da li TOCNO na 50 rođendam mi moraju pocet isplacivat ili tek kasnije, npr nakon 6 mjeseci i na koji nacin, isplatom iskljucivo na moj ili moze i neciji drugi racun koji im ja dam.
Po navršenoj 50-toj godini života, možeš podnijeti zahtjev za isplatom ili mirovinom. Zakonom propisani rok u kojem fond ili MOD mora postupiti po tvom zahtjevu je vrlo kratak, pa se sve svodi na 5-10 dana koji se troše na poštara i administrativnu obradu. MOD anuitete isplaćuje obično početkom mjeseca pa i to treba uzeti u obzir. Kad sve zbrojiš i oduzmeš u najboljem slučaju 7 dana, a u najgorem slučaju mjesec dana.

Što se pak tiče računa isplate, račun mora biti tvoj. Ne možeš tražiti isplatu npr. na ženu. To je propisano zakonom i pravilnicima, da ljudi ne bi izbjegavali plaćanje dugova koji se prisilno ustežu iz njihovih primitaka, obično sa tekućih računa. U takvim ekstremnim slučajevima dio se isplaćuje na zaštićeni račun, ali to je iz jedne druge priče ...

Zadnje uređivanje Bull Smith : 14.04.2016. at 15:39.
Bull Smith is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2016., 15:38   #1004
Quote:
cici mici kaže: Pogledaj post
kažu mi u Rač. da uzimaju od neto plaće, kao obustavu. tj. ništa smanjenje poreza i sl.
jel mi onda čini razliku da uplaćujem sam ili da ide kroz plaću ?
Da ne bi bilo nesporazuma, poslodavac nije dužan uplaćivati za radnika dobrovoljnu mirovinsku štednju iz bruto plaće, pa u tom kontekstu računovodstvo ti nije lagalo već ti doprinose uplaćuju prema Administrativnoj zabrani iz neto plaće.
Detaljnije o tome vidi u postu #969 ...

Sve što pačaš iz neto plaće je istovjetno uplati iz novčanika (uplaćuješ sam).
Bull Smith is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2016., 17:16   #1005
Kad si već spomenuo, ne postoji li(makar mislim da je postojala u brošuri koju sam ja čitao) uzajamna renta, kod isplate(u kojoj oba supružnika dobivaju jednak dio, odnosno polovinu onoga što bi dobivao jedan supružnik)?


Možda griješim, možda sam pobrkao s nekim drugim sličnim proizvodom, ali uvjeren sam da se radilo o DMF.
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2016., 22:45   #1006
Quote:
Bull Smith kaže: Pogledaj post
Da ne bi bilo nesporazuma, poslodavac nije dužan uplaćivati za radnika dobrovoljnu mirovinsku štednju iz bruto plaće, pa u tom kontekstu računovodstvo ti nije lagalo već ti doprinose uplaćuju prema Administrativnoj zabrani iz neto plaće.
Detaljnije o tome vidi u postu #969 ...

Sve što pačaš iz neto plaće je istovjetno uplati iz novčanika (uplaćuješ sam).
ali mu je tada radnik jeftiniji za točno 576kn.
Otto83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2016., 10:02   #1007
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Kad si već spomenuo, ne postoji li(makar mislim da je postojala u brošuri koju sam ja čitao) uzajamna renta, kod isplate(u kojoj oba supružnika dobivaju jednak dio, odnosno polovinu onoga što bi dobivao jedan supružnik)?


Možda griješim, možda sam pobrkao s nekim drugim sličnim proizvodom, ali uvjeren sam da se radilo o DMF.
Ako govorimo o tome tko je vlasnik osobnog računa na koji ide isplata, to je jedna stvar. Račun uvijek mora biti od osobe kojoj se sredstva isplaćuju.

Druga stvar je "zajednička" mirovina ili imenovani korisnik, kojem se isplaćuje ostatak mirovine nakon smrti člana koji je ugovorio isplatu. I u ovom slučaju imenovani korisnik ili bračni drug mora dati baš svoj osobni račun.
Bull Smith is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2016., 10:30   #1008
Quote:
Otto83 kaže: Pogledaj post
ali mu je tada radnik jeftiniji za točno 576kn.
Pretpostavljam da si mislio na 17.2% koje poslodavac plaća na plaču. U slučaju kada poslodavac uplati tih 500 kn radniku za DMŠ, onda ne plaća tih 17,2% pa tu ušpara 86 kn i za taj iznos je poslodavcu to jeftinije.
Bull Smith is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2016., 12:31   #1009
Quote:
Bull Smith kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da si mislio na 17.2% koje poslodavac plaća na plaču. U slučaju kada poslodavac uplati tih 500 kn radniku za DMŠ, onda ne plaća tih 17,2% pa tu ušpara 86 kn i za taj iznos je poslodavcu to jeftinije.
da u pravu si točnije 76kn,ja sam gledao ukupni trošak plaće.

tablica izračuna:
Otto83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2016., 13:09   #1010
Quote:
Otto83 kaže: Pogledaj post
da u pravu si točnije 76kn,ja sam gledao ukupni trošak plaće.

tablica izračuna:
Da, kroz plaću je poslodavac uplatio manje 500 kn ali je zato tih 500 kn uplatio direktno na račun radnika u DMF-u pa mu je to i dalje trošak.

U kalkulatoru koji si priložio, doprinosi na plaću su pogrešno izračunati.
Ima li netko link na tu stranicu?
Bull Smith is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2016., 13:12   #1011
dobro nećemo sad cjepidlačit..to je izračun od prije promjene poreznih stopa.
Otto83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2016., 13:25   #1012
Quote:
Otto83 kaže: Pogledaj post
dobro nećemo sad cjepidlačit..to je izračun od prije promjene poreznih stopa.
Na čemu ne cjepidlačimo, na 576 kn ili na 86 kn?

Mislim, znam da je ovo forum, ali ...
Bull Smith is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2016., 19:27   #1013
Imam cca. 60k kuna u III stupu AZ-B. Gledao sam i skuzio da oni rastu samo koliko je inflacija cca. 3% godisnje.

Nesto se malo zaradi na drzavnim poticajima i to je jedini razloga zasto se (donekle) isplati.
Fliper99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2016., 01:15   #1014
Quote:
Bull Smith kaže: Pogledaj post
Po navršenoj 50-toj godini života, možeš podnijeti zahtjev za isplatom ili mirovinom. Zakonom propisani rok u kojem fond ili MOD mora postupiti po tvom zahtjevu je vrlo kratak, pa se sve svodi na 5-10 dana koji se troše na poštara i administrativnu obradu. MOD anuitete isplaćuje obično početkom mjeseca pa i to treba uzeti u obzir. Kad sve zbrojiš i oduzmeš u najboljem slučaju 7 dana, a u najgorem slučaju mjesec dana.

Što se pak tiče računa isplate, račun mora biti tvoj. Ne možeš tražiti isplatu npr. na ženu. To je propisano zakonom i pravilnicima, da ljudi ne bi izbjegavali plaćanje dugova koji se prisilno ustežu iz njihovih primitaka, obično sa tekućih računa. U takvim ekstremnim slučajevima dio se isplaćuje na zaštićeni račun, ali to je iz jedne druge priče ...
U kojem zakonu i kojim pravilnicima to pise??

Ako nije problem, molim te napisi tocno koji clan kojeg zakona i koji clanovi kojih pravilnika posto ja nigdje ne mogu naci da pise bas to da mora biti iskljucivo moj vlastiti racun.

Valjda netko moze zatraziti isplatu na bilo koji racun, sta koga briga na sta netko trosi svoje novce.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2016., 07:40   #1015
Jedna stvar je to što je bull smith gore spomenuo, moguća dugovanja koja bi pokušao eskivirati. Druga stvar, onemogućeno je(ili je makar smanjena šansa) za pranje novca, transakcije koje bi inače morao platiti i slično.
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 10:02   #1016
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
U kojem zakonu i kojim pravilnicima to pise??

Ako nije problem, molim te napisi tocno koji clan kojeg zakona i koji clanovi kojih pravilnika posto ja nigdje ne mogu naci da pise bas to da mora biti iskljucivo moj vlastiti racun.

Valjda netko moze zatraziti isplatu na bilo koji racun, sta koga briga na sta netko trosi svoje novce.
Pravilnik o ostvarivanju prava na isplatu mirovine putam fonda... Članak 3) točka (4)" Ako je zahtjev iz stavka 1. ovoga članka podnesen nakon roka iz stavka 3. ovoga članka mirovinsko društvo dužno je osigurati ostvarivanje prava na mirovinu najkasnije u roku od sedam dana od dana podnošenja zahtjeva."

Pravilnik o porezu na dohodak.. Članak 1. Isplate u gotovu novcu, stavak 1 i 2 (2) "Iznimno od stavka 1. ovoga članka navedena tijela, organizacije odnosno osobe mogu obveznicima poreza na dohodak, odnosno fizičkim osobama isplatiti na njihov tekući račun kod banke"
Bull Smith is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 10:08   #1017
Quote:
Fliper99 kaže: Pogledaj post
Imam cca. 60k kuna u III stupu AZ-B. Gledao sam i skuzio da oni rastu samo koliko je inflacija cca. 3% godisnje.

Nesto se malo zaradi na drzavnim poticajima i to je jedini razloga zasto se (donekle) isplati.
AZ Benefit od početka poslovanja ima prinos preko 7% što je za obvzeznički fond i više od očekivanoga. To je znači od 4 do 5,5% iznad inflacije. Po meni bi za takav fond i 2% iznad inflacije bilo zadovoljavajuće.
Bull Smith is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 11:27   #1018
Quote:
Fliper99 kaže: Pogledaj post
Imam cca. 60k kuna u III stupu AZ-B. Gledao sam i skuzio da oni rastu samo koliko je inflacija cca. 3% godisnje.

Nesto se malo zaradi na drzavnim poticajima i to je jedini razloga zasto se (donekle) isplati.
Bitno je na koji način izdvajaš novce u fond.
Ukoliko je iz bruto primanja onda je isplativost daleko veća.

Usporediš neto plaću prije uplate u fond i neto plaću nakon što si iz bruta uplatio npr. 500 kn.
Kad izračunaš tu razliku onda krajem godine na sumu tih razlika nadodaš poticaje + prinos.
__________________
Na suprotnoj strani.

https://twitter.com/voltino_cro

Zadnje uređivanje Karlo Veliki : 18.04.2016. at 11:38.
Karlo Veliki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 12:03   #1019
Quote:
Fliper99 kaže: Pogledaj post
Imam cca. 60k kuna u III stupu AZ-B. Gledao sam i skuzio da oni rastu samo koliko je inflacija cca. 3% godisnje.

Nesto se malo zaradi na drzavnim poticajima i to je jedini razloga zasto se (donekle) isplati.
Zatraži od svog DMF-a pregled prometa i stanja svog računa kako bi mogao jasno razlučiti dobit koju si ostvario iz prinosa fonda naspram iznosa pripisanog DPS-a. Dobit od prinosa spram DPS-a, biti će tim veća što duže štediš ...
Bull Smith is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 22:36   #1020
Quote:
Bull Smith kaže: Pogledaj post
Pravilnik o ostvarivanju prava na isplatu mirovine putam fonda... Članak 3) točka (4)" Ako je zahtjev iz stavka 1. ovoga članka podnesen nakon roka iz stavka 3. ovoga članka mirovinsko društvo dužno je osigurati ostvarivanje prava na mirovinu najkasnije u roku od sedam dana od dana podnošenja zahtjeva."

Pravilnik o porezu na dohodak.. Članak 1. Isplate u gotovu novcu, stavak 1 i 2 (2) "Iznimno od stavka 1. ovoga članka navedena tijela, organizacije odnosno osobe mogu obveznicima poreza na dohodak, odnosno fizičkim osobama isplatiti na njihov tekući račun kod banke"
I sta ako je netko odselio u Australiju i prije selidbe zatvorio sve racune u HR?

Propadaju mu njegovi novci?

Kako porez na dohodak ima veze sa stednjom u dobrovoljnom mirovinskom fondu?
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:15.