Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.05.2014., 01:13   #81
Prvi glas za temperaturu,ne moram ni ja sve znati.
Znam da se mjerila temperatura zraka!
Iako sam i dalje skeptican,kak se zna sadrzaj dnevnika?
Mozda je neki od casnika uzeo,nema veze.
Za zakovice sam rekao,ja svoje misljenje o njima necu mjenjati za sada!
Prvenstveno i zato sto je to,takodjer jos nepotvrdjeno!

Zadnje uređivanje zacky : 11.05.2014. at 01:25.
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2014., 12:55   #82
Quote:
Forever Defiant kaže: Pogledaj post
Nisu zakovice pucale, one su ostale na mjestu, spojevi su se raspali budući da su na mjestima gdje su zakovani zakovicama najslabiji, zbog toga jer je logično da čelik na tim mjestima moraš izbušiti kako bi imao u što staviti zakovicu!

Kanadsko-ruska ekspedicija (ona jelte šta ju vidiš u filmu - Mir 1 i Mir2) je uzela uzorak čelika veličine tanjura i napravila analizu te test usporedivši ga sa današnjim čelikom. Em je pun sumpora, em se raspuknuo poput stakla, dok se danšnji čelik samo savio.

Temperatura je bila -2. Nemoj lupetat gluposti i pravit se pametan. Lijepo te molim. Da temperatura nije bila -2 taj podatak ne bi bio u brodskom dnevniku i Smith ne bi tu večer naredio da se kontroliraju spremnici sa pitkom vodom kako se ista ne bi smrzla.
Nije kriv čelik ni zakovice nego sila kojom je titanik udario u santu potpoila bi i današnje brodove
Da su udarili frontalno u santu tek to bi totalno uništilo brod npr sudar recimo fičeka sa betonskim zidom u punoj brzini teko se skuži o kojem je automobilu riječ
Posada i brod jednostavno su žrtve slučajnih događaja od leda koji je bio južnije nego obično,ignoriranje poruka o santama leda na njihovoj ruti to što je postavio stražu nije značilo ništa jer se je usljed atmosferskih prilika na moru stvorila pozadina slična ogledalu koja je ˝sakrila˝ santu dok več nije bilo kasno ,u to vrijeme nije bilo 0-24h dežurstva na telegrafu i brodovi koji su prolazili uz njih na par milja nisu dobili SOS jer ga nitko nije mogao primiti
Rakete za signalizaciju ispaljivane bez nekoga reda i u svim bojama opet posade drugih brodova misle da se radi o vatrometu na luksuznom brodu danas postoji samo jedna raketa i ona znači SRANJE
Broj čamaca je nekad značio koliko je neki brod siguran a pošto je titanik dobio ocjenu nepotopiv čamci na njemu su bili za ukras a bilo bi zanimljivo da su ih sve uklonili
Davorček is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2014., 23:48   #83
Potpisujem!
Dovoljno se sjetiti one uzasne Coste Concordie, koju je "spasila" ogromna stijena i blizina obale eh, da nije, bila bi Concordia za cas postala moderni Titanic. Ili pak one nedavne, doduse, jos uvijek nerazjasnjene kalvarije juznokorejskog trajekta.
Splet nes(p)retnih okolnosti i to je sve.
Kakva teorija zavjere!
sladana5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 12:42   #84
Ste culi najnoviju teoriju zavjere?
A to da Titanic zapravo nije potonuo, vec njegov brat Olimpic. Identican brod sa malim izmjenama, te je bio ostecen/krpan. Kompanija da bi prevarom dobila novac od osiguranja, htjela napraviti manji udes na brodu za vrijeme putovanja, koje je pošao po zlu i zavrsio katastrofom.
Cinjenica da ljudi koji su prezivjeli kad su opisivali prostor broda, nije se poklapalo sa titanicovim tlocrtom.

Bilo kako bilo ovo bi mogla biti jedna od najvecih prevara svijeta svih vremena. Z


(__/) This is Bunny. Copy bunny
(='.'=) into your signature to help
("] ("| him gain world domination!
LO1969VE is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2014., 22:09   #85
Da pa za tu teoriju sam cula davno vec..
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2014., 20:19   #86
Po mome mišljenju postoje samo dva razloga potonuća. Prvi razlog je taj da je titanic trebao ploviti svojom predviđenom rutom gdje bi putovanje trajalo duže pa su odlučili otići malo sjevernije da skrate put i našli su se u djelu atlanskog oceana gdje su bile sante leda.Gledajući kuglu zemaljsku ako se ide prema jugu (ekvatoru) tu je zemlja šira ,a ako se ide prema sjeveru tu je zemlja uža i prije će se doći iz engleske u ameriku (isti je razlog zašto avioni lete iz europe za ameriku preko sjevernog pola zbog manjeg promjera kugle zemaljske).Da je građen kao današnji brodovi koji imaju komore a ne samo jednu oplatu onda bi voda ispunila komoru u kojoj je nastalo oštećenje a brod bi ipak ostao na površini i drugi razlog potonuća je veliki novac od osiguranja.Ako se netko sjeća brodova Berge Istra i Berge Vanga.Berge Istra je potonula 1975 a Berge Vanga 1979 i to obadva pod nerazjašnjenim okolnostima.Zanimljivo je to da je Lloyd osigurao Berge Vangu na tada ogromnih 19 miliona dolara,Za stradanje Berge Istre isplaćena je tada najveća pomorska odšteta na svijetu od 18,2 milijuna dolara.
REGGAE 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2014., 04:07   #87
Quote:
LO1969VE kaže: Pogledaj post
Ste culi najnoviju teoriju zavjere?
A to da Titanic zapravo nije potonuo, vec njegov brat Olimpic. Identican brod sa malim izmjenama, te je bio ostecen/krpan. Kompanija da bi prevarom dobila novac od osiguranja, htjela napraviti manji udes na brodu za vrijeme putovanja, koje je pošao po zlu i zavrsio katastrofom.
Cinjenica da ljudi koji su prezivjeli kad su opisivali prostor broda, nije se poklapalo sa titanicovim tlocrtom.

Bilo kako bilo ovo bi mogla biti jedna od najvecih prevara svijeta svih vremena. Z


(__/) This is Bunny. Copy bunny
(='.'=) into your signature to help
("] ("| him gain world domination!
ta teorija je stara par desetljeća. i nije nikakva činjenica to što iznosiš, već lupetanje
__________________
...iz 'jubavi, iz dišpeta
Donnie Prasco is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 21:48   #88
Quote:
Donnie Prasco kaže: Pogledaj post
ta teorija je stara par desetljeća. i nije nikakva činjenica to što iznosiš, već lupetanje

Ajd smiri se malo haaaloiii??? Ako tko lupeta to bi bio ti. Kako volim kad mi se javi netko tko je procitao prije mene dan il godinu dana+ pre, a onda serucka da je to stara vijest. Zaobidji post, ne moras se hvalit da si ti prvi procitao.
Za razliku od tebe kod mene nije pisalo da je to mega star podatak.

;-)
LO1969VE is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2015., 01:28   #89
Quote:
LO1969VE kaže: Pogledaj post
Ajd smiri se malo haaaloiii??? Ako tko lupeta to bi bio ti. Kako volim kad mi se javi netko tko je procitao prije mene dan il godinu dana+ pre, a onda serucka da je to stara vijest. Zaobidji post, ne moras se hvalit da si ti prvi procitao.
Za razliku od tebe kod mene nije pisalo da je to mega star podatak.

;-)
Da si procitao temu vidio bi da se naveliko pisalo o tome..a ti uletis sa, jeste culi za najnoviju teoriju zavjera.. nije najnovija, nije ni nova, ta teorija je stara i za nju sam prvi put cuo jos krajem 80 tih
__________________
VUKOVAR NIKADA NEĆE BITI BYKOBAP
Danube wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 04:00   #90
Samo da napišem nakon toliko vremena jer nitko na temi nije. Titanic nije bez veze išao toliko sjeverno kraćim pogibeljnijim putem. Razlog je bio što su zbog štrajka rudara na brodu imali samo pola potrebnog ugljena. Po daljnim nekim proračunima ne mojim niti ta polovina ugljena ni po toj ruti ne bi bila dovoljna da dođu do New Yorka. Na dan im je trebalo 825 tona ugljena. Dva motora po 30.000 konja i jedan od 16.000.

Edit inače meni je sumnjiva činjenica što sam gazda nije bio na tom kao važnom putovanju. Ispričao se bolešću a uopće nije bio bolestan. Čudno.

Osiguranje je bilo milijun funti današnjih sto milijuna eura. Opa joj.

Zadnje uređivanje Tigrov friend : 17.08.2017. at 05:15.
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 23:32   #91
Quote:
Tigrov friend kaže: Pogledaj post
Samo da napišem nakon toliko vremena jer nitko na temi nije. Titanic nije bez veze išao toliko sjeverno kraćim pogibeljnijim putem. Razlog je bio što su zbog štrajka rudara na brodu imali samo pola potrebnog ugljena. Po daljnim nekim proračunima ne mojim niti ta polovina ugljena ni po toj ruti ne bi bila dovoljna da dođu do New Yorka. Na dan im je trebalo 825 tona ugljena. Dva motora po 30.000 konja i jedan od 16.000.

Edit inače meni je sumnjiva činjenica što sam gazda nije bio na tom kao važnom putovanju. Ispričao se bolešću a uopće nije bio bolestan. Čudno.

Osiguranje je bilo milijun funti današnjih sto milijuna eura. Opa joj.
Sumnjivo je bilo još pri gradnji ovajti zakrpavanju, broda, radnicima se zaprijetilo šutnjom po život... I ko tu onda vlasnik ak ne mafija.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 01:23   #92
Na Discovery Channel je bila nedavno dokazivana teza, da Titanic ne bi potonuo ili bi mnogo sporije (pa bi spasili sve ljude s njega ili mnogo viśe), da nije na njemu bio pożar joś od porinuća, u dijelu broda, kojim je udario u santu leda.

Pożar je prouzrućio, da se je jedna vodonepropusna komora ośtetila/izoblićila, pa zato nije izdrżala i brod je radi toga potonuo -prema DC.

O pożaru je svjedoćio jedan od vatrogasaca, koji je ućestvovao u gaśenju pożara, koji je preżivio brodolom.
Kompanija je probala (a u stvari je skoro uspjela -preko 100 godina), da zataśka taj pożar, da nikada ne izadje na vidjelo.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2018., 20:51   #93
Nisam niti znao da je na Forumu bila tema o Titanicu. Nešto je antet rekao da je bila, a sad slučajno našao, a tražio nešto drugo...No ovo je općenita tema o misteriji Titanica a ono drugo tema "Zamjene imena brodova"...
bonecrusher is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2018., 20:58   #94
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Na Discovery Channel je bila nedavno dokazivana teza, da Titanic ne bi potonuo ili bi mnogo sporije (pa bi spasili sve ljude s njega ili mnogo viśe), da nije na njemu bio pożar joś od porinuća, u dijelu broda, kojim je udario u santu leda.

Pożar je prouzrućio, da se je jedna vodonepropusna komora ośtetila/izoblićila, pa zato nije izdrżala i brod je radi toga potonuo -prema DC.

O pożaru je svjedoćio jedan od vatrogasaca, koji je ućestvovao u gaśenju pożara, koji je preżivio brodolom.
Kompanija je probala (a u stvari je skoro uspjela -preko 100 godina), da zataśka taj pożar, da nikada ne izadje na vidjelo.
I ja sam to pročitao (zapravo nisam nego je to bio neki video sa yt), samo mislim da to ne bi bilo moguće jer bi dim probio negdje kao i obično i smrdio bi cijeli brod....dim uvijek pronađe put...Nije mi zato logično da bi buktio požar još od 3 dana prije polaska broda a da to niko ne bi primjetio...
bonecrusher is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2018., 21:08   #95
Quote:
zacky kaže: Pogledaj post
Prvi glas za temperaturu,ne moram ni ja sve znati.
Znam da se mjerila temperatura zraka!
Iako sam i dalje skeptican,kak se zna sadrzaj dnevnika?
Mozda je neki od casnika uzeo,nema veze.
Za zakovice sam rekao,ja svoje misljenje o njima necu mjenjati za sada!
Prvenstveno i zato sto je to,takodjer jos nepotvrdjeno!
Poslije toga nisu se više koristile zakovice nego su se ploče varile što je daleko sigurnije. Zapravo Titanic uopće nije bio siguran brod upravo zbog povezivanja čeličnih ploča zakovicama. A to je zato što se nijsu planirali bočno uzdužno štrajfanje. Zapravo za ništa nisu tada bili spremni na Titanicu - nisu znali ni kako se čamci spuštaju, nije ih bilo dovoljno, nije bilo dovoljno plutača za spašavanje - samo dvije, nisu imali crvene rakete - samo bijele za "veselje" i ok.situaciju, nisu imali dalekozora, nisu uopće uvježbavali situaciju spašavanja...
bonecrusher is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2018., 21:04   #96
Quote:
karolina-lina kaže: Pogledaj post
hmm... vidim tu da pišete da je Titanic bio sličan kao Olympic. možda i je, nisam gledala. al zašt ste uvjereni da je to bio Olympic? ljudi koji su preživjeli valjda znaju u kojem su se brodu vozili. zar ne?
U to je vrijeme bilo dovoljno noću nalijepiti ime Titanic preko Olimpica, a pokoji neželjeni svjedok se mogao neutralizirati ili golom ucjenom ili s nešto novaca.

Zašto bi ovaj ""moj"" scenarij bilo tako teško zamisliti uzme li se u obzir da industrijska postrojenja iz ranog dvadesetog stoljeća nisu imala kamere okolo, ni živine/argonove svjetiljke u halama i oko hala. Imali su koliko znam, plinsku rasvjetu, a električna nije bila tako napredna da svjetli tako ako kao ova na današnjim prugama i autocestama.

Quote:
zacky kaže: Pogledaj post
Kapetan nije usporavo brod
Imao je sinkopu.

---------------------

Hmmm... ali ako je Olimpic bio 500 milja daleko od Ttitanica, onda teorija o Olypicu stvarno ne drži vodu. Mnogo uvjerljivije objašnjenje je da je potonuču doprinijela brzina, nepažnja, troska, sumpor (fosfor?) u čeliku; nejasna signalizacija i premalo čamaca za spašavanje.

Pogledajte ovaj članak o Titaniku novinarke Ivone Živković.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2018., 22:51   #97
Doduše ima taj Ivonin tekst svoje mane. Spominje poginuće Johna Jacoba Astora, Izidora Straussa i Benjamina Gugenheima (tada najbogatijih ljudi na svijetu) kao i pogibiju drugih članova ""elite"".

E sad, mene muči što bi bilo kad bi ljudi napravili modernu raketu koja može na mjesec povesti recimo 30 ljudi i krenu ono tamo. Među tom tridesetoricom budu Emanuel Makron, Donald Trump, Angela Merkel, Princ Mohamad bin Saud, Elon Musk, a nađu se još par Rotschilda i Rockefellera.

Raketa doživi havariju, svi poginu ili eventualno preživi jedna ili dvije osobe. A onda svi počnu kovati teorije zavjere da su se Reptili/Masoni/Vatikanci/Marsowci tkogodveć... udružili u velikoj zavjeri protiv tih putnika i ""skinuli"" su ih tako što su ih poslali na put.

Tako i to što su na Titaniku poginuli mnogi moćni i bogati ljudi može značiti sve, a ne mora značiti ništa.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2018., 14:28   #98
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
U to je vrijeme bilo dovoljno noću nalijepiti ime Titanic preko Olimpica, a pokoji neželjeni svjedok se mogao neutralizirati ili golom ucjenom ili s nešto novaca.

Zašto bi ovaj ""moj"" scenarij bilo tako teško zamisliti uzme li se u obzir da industrijska postrojenja iz ranog dvadesetog stoljeća nisu imala kamere okolo, ni živine/argonove svjetiljke u halama i oko hala. Imali su koliko znam, plinsku rasvjetu, a električna nije bila tako napredna da svjetli tako ako kao ova na današnjim prugama i autocestama.

Imao je sinkopu.

---------------------
Hmmm... ali ako je Olimpic bio 500 milja daleko od Ttitanica, onda teorija o Olypicu stvarno ne drži vodu. Mnogo uvjerljivije objašnjenje je da je potonuču doprinijela brzina, nepažnja, troska, sumpor (fosfor?) u čeliku; nejasna signalizacija i premalo čamaca za spašavanje.

Pogledajte ovaj članak o Titaniku novinarke Ivone Živković.
Ne radi link, tj.neće se otvoriti tvoj priloženi link od Živkovićke.
Potonuću doprinijela troska? Da nisi mislio "pljoska" viskija u žepu kormilara?
bonecrusher is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2018., 15:14   #99
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Pogledajte ovaj članak o Titaniku novinarke Ivone Živković.
Ispravljam se. Članak je ovdje.

Je li bila pljoska ili troska??? Rekao bih ipak prije da je bila troska u čeliku. Tj. njeni ostaci. Mada se kao nekakav sporedni uzrok potapanju ne može isključiti i pljoska u kormilarevom žepu, ali ipak je to baš nategnuto. Mornari ipak valjda ne smiju pijani dolazit na smjenu.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2018., 08:25   #100
Quote:
metamorph kaže: Pogledaj post
Zanimljivo je kako se svaka veća katastrofa danas može protumačiti kao zavjera ili unaprijed isplaniran događaj. Teorija je zanimljiva ali me nije razuvjerila. Nekako mi se najprihvatljivija čini dobra stara teorija o santi leda.
slažem se s ovim.
kod teorija zavjere uvijek stoje argumenti i za i protiv, a internet je plodno tlo za tako nešto.
Kapo O'makine is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:43.