Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.08.2009., 22:08   #41
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Nemam pojma, moja majka je i u filanu papriku i u grah uvijek dodavala brašno i zaprške. Ja sam unaprijedila recepte, budući da su te brašnaste verzije dosta teške.

I kako se to tebi zgusne?
Meni nikad nije dovoljno gusto, osim kada ovako izblendam, tada je savršeno
Pa staviš manje vode i šalšu od pomidora. Zgusne se fino.
Za sarme nemam pojma. Ne mogu misliti na sarme ljeti. Mislim da ostanu rijetke .
Ako nečiji želudac ne podnosi zaprške, možeš i u malo vode zamutiti žlicu brašna i onda to dodati u vodu, pa se zgusne isto, a manje je teško.
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 22:14   #42
Salata od crvenih mesnatih ajvar paprika ala Rekreacija

Paprike očistiti, izrezati na velike komade i posložiti na papir za pečenje (tako se izbjegava ulje prilikom pečenja)
Peći u pećnici dok ne dobiju finu, tamnu boju, čak mjestimično zagoreno.
Izvaditi iz pećnice i dobro poklopiti pola sata da se potpari /mogu se i zatvoriti u vrećicu.
Oguliti kožicu.
Narezati na manje komade, dodati žlicu ekstra djevičanskog maslinovog ulja, hrpu češnjaka i nasjckanog peršina/bosiljka.
Paprike se mogu i očišćene i nezačinjene zamrznuti tako da imate salaticu od parika za čas tijekom cijele godine.
Njami
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 22:15   #43
Ma podnosio moj želudac zaprške ili ne, svejedno ih moram izbjegavat, pa čak i obično brašno

Btw, poludim kad ljudi dodaju zaprške u npr. bolonjez umak, ono, to je fakat nepotrebno

Nadam se da se missL neće ljutiti, napisat ću verziju njenog recepta za jaja s bukovačama i sezamom:

na teflon se stavi malo maslinovog ulja, nareže se 1 luk na kockice, kad omekša ubace se bukovače koje se peku dok ne puste vodu. Potom se doda sezam na par minuta, te ubace jaja (2 komada). Posoliti, popapriti. Od začina ja stavim majčinu dušicu, prefino je

Miss dodaje i bijelog vina, koliko se sjećam, ja radim bez i odlično je
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 22:20   #44
Jel itko jede ovu moju perverziju?

Pileća ili pureća prsa se peku izrezana na kockice u teflonskoj tavi na malo ili nimalo ulja.
Kada su već gotova zaliju se razmućenim jajcima i sve se fino zapeče.
Odlično je uz blitvu s maslinovim uljem.

Inače, kako pileća prsa imaju neki blah, nikakav, papiranti okus, često ih preko noći ostavim u marinadi od češnjaka, svježe mljevenog papra i maslinovog uljca.
Puno bolja su mi takva
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 22:29   #45
Za kraj evo još i recepta za Ratatouille, francusko tradicionalno seljačko jelo .
Vole ga i štakori .
Nije ništa modificirano, ali kako je samo zdravo povrće unutra, mislim da je primjenjivo. Treba samo paziti da se ne pretjera s uljem jer ima puno dinstanja.

Kopipejstam s čet teme jer mi se ne da sad pisati ponovo.


Dinstaš na maslinovom ulju 0, 7 cm kockice jedne crvene i jedne žute paprike zajedno; to izvadiš pa posebno dinstaš na maslinovom ulju kockice malog patlidžana; pa kockice tikvica.
Sve pomiješaš zajedno sa strane u nekoj zdjeli.
Dinstaš da omekša mali ljubičasti luk, dodaš mu 3 režnja češnjaka pa na kocke izrezane 2 rajčice. Kad ispari voda iz njih, vratiš povrće nazad, začiniš i dodaš 15 natrganih listova bosiljka.
Jede se hladno, polije se s par kapi limuna prije serviranja.
Izgleda ludilo šareno, na žalost slikano lošim mobom pa mi nije nešto ispala fotka

Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 22:33   #46
Ja jako volim frittate. Mogu se napraviti s tjesteninom koja ostane, ali i samo s povrćem i jajima.

Super mi je kombinacija jaja, gljiva (dinstanih na luku i češnjaku), raštike (lagano problanširane) i mozzarelle.


Jaja odvojim, smiksam snijeg od bjelanjaka. U žumanjke dodam malo mlijeka (i vrhnja po želji), snijeg, pola toga nalijem u posudu za pečenje pa dodam zdinstane gljive i raštiku, preko toga ostatak jaja. Pospem mozzarellom i zapečem u pećnici.
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 22:37   #47
Đipsi, ova fritatte, njami njami

U kakvu posudu to staviš? Vatrostalnu ili onu klasičnu?

Btw, ponosim se vama
Samo šibajte recepte Nek ovi muški lijeni za kuhanje vide kolko je nama kreativnim ženama lakše, čak i uživamo u zdravoj hrani
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 22:44   #48
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Đipsi, ova fritatte, njami njami

U kakvu posudu to staviš? Vatrostalnu ili onu klasičnu?

Btw, ponosim se vama
Samo šibajte recepte Nek ovi muški lijeni za kuhanje vide kolko je nama kreativnim ženama lakše, čak i uživamo u zdravoj hrani
Ma frittata je mrak. Uvijek se da iskombinirati razno povrće.

Možeš u vatrostalnu. Ja pečem u onoj za quiche. E da, i quiche se može napraviti super-zdravo, za one koji jedu UH u kombinaciji s povrćem.
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 22:48   #49
Isuse, posuda za quiche. Tolko sam se napalila da idem sutra po nju. Još mi samo reci gdje toga ima i
A ovaj tjedan bu na meniju i Maslinina kombinacija meso+jaja

Ne znam koji recept da stavim, jebovas, glupo mi ostavljat postove bez recepata

Znam, rizi-bizi bez rizi, jedan od fejvrit priloga:

Zdinstati 200g smrznutog graška na 1 luku i žlici maslinovog ulja. Kad malo omekša, prekriti vodom, začiniti vegetom, i posuti s milijun tona kopra, svježeg ili suhog.

Kad je gotovo nek malo odstoji da se voda upije.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 22:49   #50
Inače jako volim egg-sandwiche, ali sad to ne jedem. Dakle, skuham jaja, da budu tvrđa. Nasjeckam ih, a samo dio smiksam, da bude kremastije. Pomiješam to, posolim, dodam malo crvene paprike, vlasca i namažem na kruh.
Doduše, ovo jajasto punjenje je odlično i s onim crvenim paprikama. Narežeš papriku, staviš unutra ovu smjesu i udri.


Posuda za quiche zna biti uglavnom u većim dućanima, tipa Mercator, Metro, Getro,... Imaš dubljih, plićih, vatrostalnih,.. Varijacija je stotinu, a ti izaberi nešto što će ti biti multifunkcionalno. Ja imam neku iz Ikee. Nije bila skupa i dobro me služi. Usput, tamo ima jako puno suđa i kuhinjskih pomagala za malo novca.
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 22:51   #51
Jao koliko novih receptića
Evo još jedna moja perverzija za kraj, jedan od mojih recepata koji zvuče čudno, a zapravo su super, samo se treba usuditi
Leća s karijem i piletinom

Pileća prsa se ispeku izrezana na kockice i ostave sa strane
Izdinstati luk, dodati rajčice (jednu konzervu pelata ili dvije-tri zrele) i kuhati dok se ne zgusne.
Pred kraj dodati konzervu leće ili još bolje prije skuhanu leću (u ekspres loncu je gotova za 10 minuta)
U sve na kraju dodati piletinu, začiniti po volji i dodati curry.
Treba ispasti gusto varivo.
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2009., 16:22   #52
Tako reci. S čilijem radi fajite.
Evo recept.
Izbaci vrhnje i tortilje i to je to.

http://www.coolinarika.com/recept/tortilje-fajita

Umjesto ovog fajita začina stavi crvenu papriku, čili i papar.
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2009., 18:18   #53
Quote:
Gipsyqueen kaže: Pogledaj post
Pesto Genovese

4 srednje velika režnja češnjaka
2 šalice svježeg lišća od bosiljka
2 uvrh pune žlice pinjola
1/4 šalice maslinovog ulja

U blenderu meljite češnjak, dodajte lišće bosiljka i pinjole. Meljite dodavajući maslinovo ulje u jednoličnom mlazu, ali ostavite 2 žlice masl.ulja sa strane. Stavite u staklenku, prelijte ostatkom masl.ulja.

Ovaj umak se ne mora nužno jesti s tjesteninom. Odlično paše i uz cvjetaču, buču, rajčicu,...
Evo, napravila sam pesto, no kako nisam nigdje našla nesretne pinjole, stavila sam indijski oraščić i ispalo je fenomenalno
Da, okej mi je i dodati malo soli, isto je finije

Sad još moram smisliti s čime ga jesti?

Brijem da bi fenomenalno išao uz neku ribu s roštilja
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2009., 19:10   #54
salata s teletinom i lukom

skuha se teletina i doda se na kolute rezani luk, bučino ulje i papar.
servirati hladno
brzo i hranljivo
juha se isto može iskoristiti u razne svrhe.
__________________
Koyaanisqatsi
Phased is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2009., 19:48   #55
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Evo, napravila sam pesto, no kako nisam nigdje našla nesretne pinjole, stavila sam indijski oraščić i ispalo je fenomenalno
Da, okej mi je i dodati malo soli, isto je finije

Sad još moram smisliti s čime ga jesti?

Brijem da bi fenomenalno išao uz neku ribu s roštilja
Da, ja sol ne stavljam jer mi nekako češnjak istakne slanost, a i uglavnom posolim ono uz što jedem pesto (meso, povrće,..).

Meni je odličan uz skoro svo povrće, pogotovo brokulu, a i uz piletinu.
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2009., 21:44   #56
Meni je od pesta zlo jer mi unutra ima previše ulja. Ima netko ideju kako da smanjim ulje i što da stavim umjesto njega.
Nisam freek i ne preseravam se, od malena mi je zlo od masnog.
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2009., 00:57   #57
Kajjaznam, probaj vodu, al onda nije to to
Ja uzmem po jednu malu žličicu jer da, fakat je masno, al dosta je jako i dovoljno je tek tolko uzeti, da malo osjetiš.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2009., 16:45   #58
nije nešto ekstra kreativno, ali meni fino, malo za promjenu:

salata od krastavaca:

narežem krastavce, stavim bioaktiv (ljudi koriste vrhnje, ovo je zdrava verzija. oni jgurti s manje masnoće su prerijetki, bar meni), stavim crvene paprike (malo slatke, malo ljute ili chilia), vlasac i nekad malo češnjaka u prahu.

posni:

posni+ crvena paprika u prahu, vlasac, dimcek (ili meso ak je osatalo), neko povrće (ja jedem obično sa zelenom salatom)

i u zadnje vrijeme se nikak ne mogu najesti samo od mesa i salate pa pokušavam ubaciti uz to bilo kaj tekuće.

obično juha (paradajz ili obična) u koju stavim bjelanjak od jajeta umjesto rezanaca

paradajz sos- minimalno crnog brašna da ne bude prerijetko+ chilli (volim ljuto), eventualno malo vegete. ak netko zna kako ga zgusnuti bez brašna nek me prosvijetli.

super tu ima recepata, moram si isprintati i eksperimentirati. posebno mi se sviđa ideja s mesom i jajetom- moram probati

p.s.često puta mi se jede neka slatko. ove godine mi je karakter malo oslabio pa jedem onda čokoladu 88% kakaa ili u zadnje vrijeme neki integralni keks (vratila sam se s mora pa mi je motivacija slabija ), ali prošle godine sam jela posni s cimetom. ak je nekom fino nek proba, meni se ove gdine od tog
_alias_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2009., 20:02   #59
Posni je odličan s voćem. Kad sam jela posni i voće, onda sam ga miksala sa smrznutim bananama, šumskim voćem,... Dobar je i s jabukama i cimetom.
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2009., 20:42   #60
Palo mi je na pamet da nisam podijelila jedan od mojih najdražih recepisa, cvjetaču s makom. Naime, jako volim mak. Znam da mnogi nisu ljubitelji, ali oni nek' zanemare ovaj recepis.

Dakle, prvo usitnite 4-5 žlica maka. Može u mlincu za kavu, a može i s blenderom (ovisi kakav imate). Pomiješajte makov prah s malo vode.
Za to vrijeme skuhajte cvjetaču al dente. U posudi pomiješate nasjeckanu chilli papričicu, malo maslinovog ulja, sol, 2 režnja češnjaka, druge začine koje volite. Dobro natopite cvjetaču i stavite na vrelu tavu, da se malo prodinsta. Ako treba, podlijte s malo vode. Dodajte makovu pastu i dinstajte dok se sve ne prožme.
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:09.