Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.06.2003., 22:48   #141
Quote:
Prošli tjedan vrt je imao posjetu i mislim da je niknula obostrana ljubav, a kolegi moram zahvaliti na požrtvovnosti kojom je vadio kanistre iz bunara. Svaka ti čast.
E, da ste to vidjeli ne bi mogli vjerovati, činilo se kao da je to bila vilinska magija! tolika snaga!
 
Old 13.06.2003., 11:58   #142
Smile

danas je petak 13.i


danas jedno "dobro dijete", jedna vrlo draga osoba, ima rođendan

Rogati generale sretan rođendan!

puno duhovne sreće ti želim, puno pameti, mudrosti, ljepote, vožnje biciklom, inspiracije,.......ma znaš već


 
Old 13.06.2003., 12:01   #143
Norec? Datum pase.

ludo od covjeka.
Gospon Pes is offline  
Old 13.06.2003., 12:06   #144
:klap: :klap: :klap:
Lame Deer is offline  
Old 13.06.2003., 12:25   #145
Smile Puno fala



genNorec is offline  
Old 13.06.2003., 14:55   #146
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Old 13.06.2003., 16:01   #147
Dragonfly, bajka o tvom vrtu nagnala me je da danas na prozor stavim u tegle dvije sadnice celera i chilli. Zalijevat ću ih s izvorskom negaziranom vodom. Pa da vidim što će biti.

U ozbiljnom vrtu bih još nekako pretrpio kokoš, žabu i krpelje, ali penjanje uzbrdo po suncu s kantama vode ne vjerujem.

Ah da, za tebe i tvoj vrt.

__________________
Do čitanja
slavko is offline  
Old 17.06.2003., 16:59   #148
Hehe, Slavek, jednom prilikom ću dve tri riči o celeru..o chilliju sve znamo(osjećamo)..
Danas sam malo i nešto nemam volje..

Al iskupit ću se prvom prirliko, obećajem..
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Old 17.06.2003., 22:54   #149
was???

ajme, bila fešta, a ja je propustila!!

sretan rođendan sa zakaašnjenjeem

evo ti na

??


stiže ekipa autobusom



hik hik
Essenca is offline  
Old 02.07.2003., 12:39   #150
Eh pripala mi čast..

da vas podsjetim na jednog dragog lika koji malo apstinira u posljednje vrijeme, a koji nas je sve uveseljavat znao svojim hinjenim ženomrštvom!

Ovom prilikom želim mu da pronađe svoju skvo koja će od njega učiniti ponosnog indijanca i s kojom će odjahat daleko u obzor sreće novoga dana jednom..ili na pučinu ljubavnog mora..ili..wathever..

i obavezno neka bude vještica; tako da za svaki slučaj lomača pripravna uvijek bude..zlu ne trebalo..

ravana,
sretan ti rođendan!




I uživaj gdje god bila tvoja duša sada i šta god radila....
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Old 02.07.2003., 22:47   #151
što je ovdje sve šareno k'o u cirkusu
mystic is offline  
Old 02.07.2003., 22:55   #152
Talking cirkus kolorado..

Gle, mističe, i cirkus ima svoja pravila;
bar budi pristojan i čestitaj čovjeku za početak..

a onda ću izvest točku na trambolinu pa ćeš moć i pljeskat!
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Old 03.07.2003., 00:12   #153
Evo da mi ne kukas Fala na cestitkama.

Begam sad.
__________________
BHAJA GOVINDAM BHAJA MUDHA MATE
ravana is offline  
Old 03.07.2003., 08:07   #154
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Old 21.07.2003., 23:37   #155
Lightbulb

vidi se da je ljeto
walpurga is offline  
Old 26.07.2003., 20:37   #156
Talking

Pa da, prljavi nevjernici su hiperaktivni na filozofiji



shala
Roga Baba is offline  
Old 21.08.2003., 18:16   #157
Quote:
Dragonfly kaže 17.06.03.:
Hehe, Slavek, jednom prilikom ću dve tri riči o celeru..o chilliju sve znamo(osjećamo)..
Danas sam malo i nešto nemam volje..

Al iskupit ću se prvom prirliko, obećajem..
Pa sad, celer se osušio. Nisam ga bacio, već ga držim i dalje onako osušenog ispred nosa, da me podsjeća na vlastiti nemar u prepoznavanju njegovih potreba i želja.

A chili? Ha,ha,ha,ha,ha. Uz sav nemar - čak je i tegla s njim pala s prozora, i dalje je pun cvjetova i plodova. Našli smo se.

__________________
Do čitanja
slavko is offline  
Old 28.09.2003., 10:57   #158
Talking Džem od kupina i Indijanci

U principu, približavanje jeseni i zime započelo je ritualno u mojoj kuhinji.
Nemam pojma koji mi je vrag jučer bio, ali rekordnih 12 sati provela sam u kuhinji. Možda zato kaj je vani postalo malo chilly- za grijanje je još prerano, a jedan od efikasnijih načina da se ogrijete jest boravak uz štednjak.
Ili su kupine za sve krive. Bit će da je jedno i drugo.
A možda je i treće; proradio nagon za sakupljanjem lješnjaka za zimu.

Kako bilo da bilo, rezultat su džem od kupina i višanja.
Nekako više volim džemove od pekmeza; prvo, ne zahtijevaju puno rada, drugo, ništa ne može zamijeniti one komadiće voća u njima.

Želei su na drugom mjestu; od dunja mi je nekako najfiniji- u kombinaciji sa meko kuhanim jajem, tostom i maslacom. Ne margarinom. Ali dunje će morati pričekati prvi mraz.

Te nesretna kupine s početka priče, bile su kupljene još tamo negdi početkom sedmog mjeseca i to za jeftine pare. Naime, ima jedan mali trik; na tržnicu uvijek idem oko 2 popodne- tada možda izbor i nije najveći, ali se prodaju stvari u bescijenje- dam, sam' da prodam. Kumicama se žuri doma, a ne žele nosit robu natrag.

I te kupine, s početka priče, bile su namijenjene za jedan poseban kolač. Igrom neslučaja, nikako da se taj kolač materijalizira- dani su prolazili, a ništa. I onda mi sine ideja- šta kolač, ajmo u džem s njima! Ionako će užitak duže trajat(što je vrlo bitno).

Znam da je grijeh odmrzavat voće i onda pripremat, ali jedostavno, ponekad stvari trebaju vremena da "sazriju".
Dok sam trijebila koštice iz višanja(za drugi džem) razmišljala sam o Indijancima. Naime, oni nikada nisu ništa pisali. Za razliku od nas koji svaku svoju riječ dokumentiramo, ovjeravamo kod javnog bilježnika i onda obično prekršimo, oni su svoja obećanja i zavjete davali usmeno i nikada ih nisu kršili.

Kud sad Indijanci u cijeloj priči?
Pa, recepti. Mislim, ponekad se držim recepata 'ko pijan plota- obično onda u žurbi i čitanju zaboravim neki važan sastojak pa mi se događa da moram vadit smjesu za tijesto iz pećnice, jerbo sam u cijelu stvar zaboravila dodati maslac.

Indijancima se to ne bi dogodilo. Naime, upravo izostanak pisanih dokumenata i riječi natjerao ih je da izvježbaju govorništvo i prepričavanje priča do najsitinijih pojedinosti uz punu koncentraciju. Pa sam ja krenula povezivati stvari iz recepta; umjesto da slijepo čitam, počela sam promatrati šta radim i zašto to radim. Tog trenutka došlo je do "oslobođenja" u kulinarskim radovima- ne samo da je na taj način ostvareno postojanje u trenutku, nego su i otvorena vrata improvizaciji.

Možda ovo sve zvuči banalno i sad će vam glavom proći:"No dobro jutro Dragonfly! Mi prekaljeni duhovnjaci sa stažom to znamo već odavno."
Good for you, than!

Ali uistinu, gledajući 8 sretnih staklenki džemova od višanja i kupina, razmišljam koliko uistinu jesmo svjesni nekih stvari, a koliko samo mislimo da jesmo.
Druga misao; koliko lako obećajemo i dajemo riječ, koliko je se držimo ako nije "ovjerena" na papiru, tj. u kojem postotku smo uistinu Indijanci u duši..
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Old 28.09.2003., 11:29   #159
Eeeee....i onda se još ljudi ljute na mene kada kažem da su većina vještica domaćice
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:47.