Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2013., 22:11   #2061
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Hvala, slutio sam da me nećeš iznevjeriti!
Idem sutra u akciju, načuo sam gdje bi ih moglo biti...

Riješeno!
Sredio sam prosenjake na sendvičima - i to baš po ovom, tvom receptu! Super je bilo!

Ma zapravo sam mislio na zelenjače, boletus erythropus fries, bit će da sam krivo skužio.
Nisam ja brala zelenjače. Ima prosenjaka, ima, samo sad već treba razgrtati lišće. Ma sendviči su zakon. Neki dan sam kod kuće sve prodinstala a na poslu stavila na kruh i u mikrovalnu. Bio je gablec ludilo za one koji su htjeli jesti
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2013., 23:19   #2062
Quote:
Volunteer kaže: Pogledaj post
Ne mogu naći pravila o broju fotki pa se unaprijed ispričavam ako ih je previše
Piše u Pravila reloaded točka 12
__________________
PPAF Foto VK Flickr
pobosutljanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2013., 10:26   #2063
Opet ja s ovom čudnom gljivom.




I dalje se mučim s determinacijom.
Peharasta lisičarka?
S kojom ju mogu zamijeniti?

Susjeda koja se kuži u gljive i član je gljivarskog društva tvrdi da nije jestiva pa me sad skroz zbunila.
Stickers is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2013., 22:41   #2064
Nabrah danas trubača, modrozelenih krasnica te jednu sunčanicu i jednu - vidi vraga - modrikaču!

Stickers, ne mogu sa sigurnošću reći o čemu se radi, ali u svakom je slučaju prilično staro, trulo i nejestivo.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2013., 20:33   #2065
Hodam ja neki dan razočarano po šumi bez gljiva, taman sam htjela reći da je gotovo za ovu godinu,kad mi dijete kaže nek' pogledam što to raste na drvu. Bukovače!!!! Lijepe, krasne, mirisne...
ljubic22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2013., 19:31   #2066
Gdje je na Sljemenu dobro u foto-safari na gljive? Ograničen sam javnim prijevozom.
Volunteer is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2013., 10:24   #2067
Quote:
Volunteer kaže: Pogledaj post
Gdje je na Sljemenu dobro u foto-safari na gljive? Ograničen sam javnim prijevozom.
maksimir
(najozbiljnije, ima gljiva kao u priči, a nitko ne bere )
ili od bilo koje točke javnog prijevoza u šumu izvan najprometnijih staza prema sljemenu
__________________
zbunjena, trenutno mislim i munjena
čudnovatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2013., 19:06   #2068
Trebam savjet - ubrao sam ga da se pohvalim, a na kraju mi se bakica kune da ga mogu sušiti, iako meni izgleda prestar. Što kažete? Osim toga, koji bi ovo točno bio Boletus? Pravi vrganj?










how to take screenshots
Volunteer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2013., 20:09   #2069
Nešto bi se možda još i dalo od njega napraviti, stručak izgleda ok ali spužva ispod klobuka nije za ništa
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2013., 20:29   #2070
Nareckao sam ga, cjevčice sam eliminirao. Čak nije ni crvljiv (samo na jednom mjestu), samo ga živine izjele...
Volunteer is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2013., 19:24   #2071
Može pomoć? Jesam ubrao samo i jedino trubače? Neke su malo suhe, mislio sam ih posušiti pa samljeti...







Volunteer is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2013., 19:27   #2072
Quote:
Volunteer kaže: Pogledaj post
Može pomoć? Jesam ubrao samo i jedino trubače? Neke su malo suhe, mislio sam ih posušiti pa samljeti...
jesi. crne trubače ili craterellus cornucopoides
gajto gazdanov is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2013., 19:31   #2073
Znam da sam na milijun mjesta pročitao da je zamjena nemoguća, ali draže mi je pitati.
Volunteer is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2013., 19:33   #2074
Quote:
Volunteer kaže: Pogledaj post
Trebam savjet - ubrao sam ga da se pohvalim, a na kraju mi se bakica kune da ga mogu sušiti, iako meni izgleda prestar. Što kažete? Osim toga, koji bi ovo točno bio Boletus? Pravi vrganj?

ako ja to dobro vidim, i ako je na prerezu klobuka imao crvenilo uz rubove onda je borov vrganj - boletus pinophilus. međutim, vrganj je prilično star pa je teško biti siguran.
gajto gazdanov is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2013., 19:38   #2075
ja sam juce sa dragim bila na planini i ubrali smo rujnica i divjih sampinjona koji su zaista veliki i napravili smoobilan rucak....nakon sat vremena meni se pocelo povracati i sve sam povratila sto sam pojela a mom dragom nije bilo nista niti je ista osjecao ni bol ni povracanje. Mozda je moj zeludac osjetljiv jer znam da su gljive tesko probavljive a mozda sam zakacila i neku otrovnu ko zna....evo nakon 24 sata i vise ne osjecam nista ni bol niti da mi se povraca sad sam okej. Inace nisam imala ni temperaturu...
Klepsidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2013., 13:53   #2076
Quote:
Klepsidra kaže: Pogledaj post
ja sam juce sa dragim bila na planini i ubrali smo rujnica i divjih sampinjona koji su zaista veliki i napravili smoobilan rucak....nakon sat vremena meni se pocelo povracati i sve sam povratila sto sam pojela a mom dragom nije bilo nista niti je ista osjecao ni bol ni povracanje. Mozda je moj zeludac osjetljiv jer znam da su gljive tesko probavljive a mozda sam zakacila i neku otrovnu ko zna....evo nakon 24 sata i vise ne osjecam nista ni bol niti da mi se povraca sad sam okej. Inace nisam imala ni temperaturu...
ako imas intoleranciju na celulozu tesko ces probavljat gljive, ja jedem rujnice i vrganje, al pazim da se ne nasopam , dok na bukovace i suncanice.. reagiram isto ko ti
inkpink is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2013., 21:29   #2077
Quote:
Klepsidra kaže: Pogledaj post
ja sam juce sa dragim bila na planini i ubrali smo rujnica i divjih sampinjona koji su zaista veliki i napravili smoobilan rucak....nakon sat vremena meni se pocelo povracati i sve sam povratila sto sam pojela a mom dragom nije bilo nista niti je ista osjecao ni bol ni povracanje. Mozda je moj zeludac osjetljiv jer znam da su gljive tesko probavljive a mozda sam zakacila i neku otrovnu ko zna....evo nakon 24 sata i vise ne osjecam nista ni bol niti da mi se povraca sad sam okej. Inace nisam imala ni temperaturu...
Divlji šampinjoni nisu svi jestivi. Na sreću, trovanje njima ne ostavlja trajne posljedice.
Što se pak tiče rujnica, o tome nisam dovoljno potkovan, barem trenutačno (ne da mi se provjeravat).

A bez obzira na to o kojoj se glivi radi, pokušajte izbjegavati gljive koje su počele trunuti.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2013., 21:33   #2078
Quote:
inkpink kaže: Pogledaj post
ako imas intoleranciju na celulozu tesko ces probavljat gljive, ja jedem rujnice i vrganje, al pazim da se ne nasopam , dok na bukovace i suncanice.. reagiram isto ko ti
Istina.
Skuhao sam čudesne fileke s puzama, ali frendu mi nije bilo dobro, a nama trojici je bilo super. Imao je probavne smetnje, nekome neke gljive teško padaju.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2013., 21:43   #2079
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Divlji šampinjoni nisu svi jestivi. Na sreću, trovanje njima ne ostavlja trajne posljedice.
Što se pak tiče rujnica, o tome nisam dovoljno potkovan, barem trenutačno (ne da mi se provjeravat).

A bez obzira na to o kojoj se glivi radi, pokušajte izbjegavati gljive koje su počele trunuti.
Cula sam poslije i ja da divlji sampinjoni nisu svi jestivi...no, mom dragom nista nije bilo. Ja znam jedno da ih vise nikad necu jesti, osim kupljene u prodavnici
Klepsidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2013., 18:24   #2080
Nadam se da ima nekoga da mi odgoviri u nedjelju popdne...
NabraLa sam judino uho danas...krasan, mlad....i ne znam kako da ga pripremim

Pa molim prijedlog i hvala unaprijed
provinci alka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:09.