Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.07.2012., 20:23   #221
Pokušala sam slati Statistički izvještaj putem Fina web-servisa i ne pušta me na stranicu. Ima li netko sličnu poteškoću?
Ovo mi je danas već drugi pokušaj. Prvo me pustilo predati, ali sam trebala nešto nadograditi, što nikako nisam uspijevala.
Sad ne mogu doći niti na stranicu.
apis16268 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2012., 20:02   #222
Quote:
apis16268 kaže: Pogledaj post
Pokušala sam slati Statistički izvještaj putem Fina web-servisa i ne pušta me na stranicu. Ima li netko sličnu poteškoću?
Ovo mi je danas već drugi pokušaj. Prvo me pustilo predati, ali sam trebala nešto nadograditi, što nikako nisam uspijevala.
Sad ne mogu doći niti na stranicu.
U četvrtak mi pojelo živce, zvala sam ih na 0800 broj, ženska tamo me držala pola sata na liniji i vodila me po kompu gdje moram šta odklikati ili zaklikati da bi na kraju utvrdila da je to do naše internet veze. Bahatost i osorno ponašanje neću niti komentirati, kao da sam ja informatičke struke pa moram znati gdje je nešto na kompjuteru šta ona sipa iz rukava.

Onda sam u 3 popodne poslala izvještaj jer je stranica proradila, a u petak me zvala da je ipak bila njihova greška, kao da to odmah od početka nije bilo jasno, halo, pa nije si moj komp sam od sebe odjednom sve postavke koje smetaju fininim stranicama odjednom promijenio.

Mislim, 4 dana u godini moraju normalno raditi i to mi zaštekava.
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2012., 20:09   #223
Quote:
Big D Cro kaže: Pogledaj post
Hm, moram priznati da mi je to prvi glas, pošto mi svi korisnici (neki od njih imaju i Zabu) imaju Fina karticu, a mogu koristiti čitač od bilo koje banke.
Meni inače ne radi niti Fina niti Zaba ako imam uštekanu i Zabu i Finu u isto vrijeme. To su me odmah upozorili da Zaba smeta i da to moram odštekati. Znači ako imam oba čitača uštekana.
Sa Zabom inače imam konstantne probleme...

Nisam probala kartice mijenjati pa to ne znam da li to stvara probleme.
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2012., 14:28   #224
molim vas za pomoć, glupasto je pitanje
bas sam preko e porezne predala id za plaću isplaćenu u ovom mjesecu (id-8), kad sam išla poslati aplikacija mi kaže kao obrazac nije za prvo porezno razdoblje, sugerirajući valjda na onaj za plaću puštenu u mjesecu srpnju. Zar nije rok za predaju tog prošlog obrasca 15.08, a ovog što sam ja poslala 15.09? nadam se da netko razumije pitanje, molimm za pomoć jer od ovih vrućina više mi mozak ne radi...hvala
anna paulla24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2012., 16:22   #225
Quote:
anna paulla24 kaže: Pogledaj post
molim vas za pomoć, glupasto je pitanje
bas sam preko e porezne predala id za plaću isplaćenu u ovom mjesecu (id-8), kad sam išla poslati aplikacija mi kaže kao obrazac nije za prvo porezno razdoblje, sugerirajući valjda na onaj za plaću puštenu u mjesecu srpnju. Zar nije rok za predaju tog prošlog obrasca 15.08, a ovog što sam ja poslala 15.09? nadam se da netko razumije pitanje, molimm za pomoć jer od ovih vrućina više mi mozak ne radi...hvala
To je poruka kada šalješ obrazac za mjesec koji još nije istekao. Sve OK.
apis16268 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2012., 21:42   #226
Quote:
apis16268 kaže: Pogledaj post
To je poruka kada šalješ obrazac za mjesec koji još nije istekao. Sve OK.
ok, apis
anna paulla24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 15:37   #227
pitanje: greskom smo slucajno preskocili predati ID obrazac za 6. mj, a nastavili smo dalje predavati ID za sljedece mjesece. Dakle svi ID obrasci do 6. mj su predani (ID 1-6) te je tada predan ID-07 ali umjesto za 6. mjesec to je bio za 7. mjesec.

Tu grešku smo sada vidjeli. Kako i pod kojim brojem sada unijeti ID obrazac za 6. mjesec? Ili se mora sve prepravljati?
__________________
......
snoopy07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 11:22   #228
Već nas nekoliko puta iz porezne usmeno referenti obavještavaju da svi moramo prijeći na e-poreznu. Kako ja to nisam pronašao u zakonu, molim da mi cijenjeni puk objasni slijedeće. Da li svi porezni obveznici moraju prijeći na e-porezna ili ne?
Znam da je lakše i njima i nama no postoje poduzetnici koji ne žele prijeći na e-porezna, imaju mali promet ili se boje "da im neko ne ukrade novce". Znam da je ova zadnja tvrdnja glupa ali postoje i takvi poduzetnici koji jednostavno ne vjeruju internetu i ja tu ništa ne mogu.
Na upit referentu da mi da u kojem to članku zakona piše, nema odgovora.
BlindDog is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 11:27   #229
@BlindDog
Quote:
Sukladno Zakonu o izmjenama i dopunama Općeg poreznog zakona (Narodne novine broj 18/11) od 1. siječnja 2012. godine, sve vrste poreznih prijava i izvješća koja podržava sustav elektroničkog servisa ePorezna, elektroničkim su putem obvezni podnositi Poreznoj upravi:
- srednji i veliki poduzetnici u smislu odredaba Zakona o računovodstvu (Narodne novine broj 109/07),
- obveznici poreza na dodanu vrijednost čija je godišnja vrijednost isporuka dobara i obavljenih usluga (oporezive i izvozne isporuke) veća od 800.000,00 kuna.
U smislu pozitivnih propisa o porezu na dohodak, od 1. siječnja 2012. godine, obvezni su podnositi podatke iz Obrasca IP elektroničkim putem:
- poslodavci ili isplatitelji plaće i mirovine koji imaju više od 100 radnika, umirovljenika i osoba koje ostvaruju primitke (plaću) iz članka 14. Zakona o porezu na dohodak (Narodne novine broj 177/04, 73/08 i 80/10).
...
knjiza is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 12:04   #230
@knjiza
OK, ovo vrijedi od 01.01.12. Međutim, sad nas tiskaju da od 01.01.2013. svi moramo prijeći na e-porezna bez obzira na vrijednost isporuka dobara i obavljenih usluga (znači i oni ispod 800.000 kunića). Nadam se da sam sad bi malo jasniji. Jegiba, ubi me prehlada
BlindDog is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 12:19   #231
za takav propis ne znam
al' opet, kako je trenutno baš živo sa izmjenom propisa, moguće da mi je i promaklo,
na tvom mjestu ja bi išla na prosljeđivanje blefa-kažeš strankama da su rekli u poreznoj da se mora, pa 'ko ne pristane-sam snosi odgovornost
a to opet zato što volim e poreznu i sve druge druge e -ove, i sve su mi stranke tu još od 2008.g, pa se ne zamaram time mora li se , ili ne
knjiza is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2012., 12:10   #232
[QUOTE=snoopy07;41844679]pitanje: greskom smo slucajno preskocili predati ID obrazac za 6. mj, a nastavili smo dalje predavati ID za sljedece mjesece. Dakle svi ID obrasci do 6. mj su predani (ID 1-6) te je tada predan ID-07 ali umjesto za 6. mjesec to je bio za 7. mjesec.

Tu grešku smo sada vidjeli. Kako i pod kojim brojem sada unijeti ID obrazac za 6. mjesec? Ili se mora sve prepravljati? [/QUOTE

Bitni su iznosi u ID obrascima, dakle provjeri iznose i predaj ponovno ID obrasce za one mjesece koji nisu ispravni i napišti kratko obrazloženje uz to. Referent će stornirati stare iznose i unijeti nove.
mazziz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2012., 10:02   #233
Nazvao voditelja ispostave porezne uprave i od nje dobio informaciju koju sam već i sam znao. Lakše je i njima i nama pa nas sve nagovaraju. Ja nemam ništa protiv e-porezne ali imam klijenta koji ne vjeruje u elektroničko poslovanje.
Neš ti bizmimena
BlindDog is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2012., 14:00   #234
Samo mu kaži da ćeš mu u tom slučaju morati naplatiti odlaske u poreznu, jer da je on jedini za kojeg to radiš pješke, pa vjerujem da će se predomisliti
vlado3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2012., 09:07   #235
[QUOTE=mazziz;41904764]
Quote:
snoopy07 kaže: Pogledaj post
pitanje: greskom smo slucajno preskocili predati ID obrazac za 6. mj, a nastavili smo dalje predavati ID za sljedece mjesece. Dakle svi ID obrasci do 6. mj su predani (ID 1-6) te je tada predan ID-07 ali umjesto za 6. mjesec to je bio za 7. mjesec.

Tu grešku smo sada vidjeli. Kako i pod kojim brojem sada unijeti ID obrazac za 6. mjesec? Ili se mora sve prepravljati? [/QUOTE

Bitni su iznosi u ID obrascima, dakle provjeri iznose i predaj ponovno ID obrasce za one mjesece koji nisu ispravni i napišti kratko obrazloženje uz to. Referent će stornirati stare iznose i unijeti nove.
to sam predavala preko e-porezne. znaci sad bi trebala ispraviti sve ID obrasce i fizicki ih ici predati kod svoje referentice? htjela sam preko interneta ali se bojim da ce mi onda ostati i krivi i pravi pa cu imati visak ID obrazaca...
__________________
......
snoopy07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2012., 09:21   #236
Quote:
snoopy07 kaže: Pogledaj post
znaci sad bi trebala ispraviti sve ID obrasce i fizicki ih ici predati kod svoje referentice?
Ja sam imala ispravke ID-a za ranije godine i nosila sam ih osobno, tako mi je rečeno, a isto predajem e-putem sve
__________________
Čovjek koji ne pravi greške, obično ne radi ništa..
moira_67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2012., 11:41   #237
Pozdrav svima!

Nisam uspjela naći odgovor na forumu, pa da vas pitam... Imam nekoliko klijenata koji imaju (svaki svoju) FINA e-porezna karticu. Zanima me da li postoji jedostavniji način promjene podataka u Postavkama (odgovorna osoba, firma...), a da ne moram za svaku karticu ponovno kucati podatke (mislila sam da će biti dovoljno odabrati točan certifikat, ali treba upisivati i podatke).

Hvala unaprijed!

GoGz
gogz316 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2012., 19:48   #238
Ne treba stalno upisivati, dovoljno je izvaditi iz čitača jednu, staviti drugu, provjeriti da li je taj kojeg se želi koristiti aktivno postavljen pa birati potpisivanje: drugim certifikatom i odabrati ga.
Sama to nisam namještala, nego sam pozvala informatičara da postavi kako treba.
apis16268 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2012., 11:14   #239
Quote:
gogz316 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Nisam uspjela naći odgovor na forumu, pa da vas pitam... Imam nekoliko klijenata koji imaju (svaki svoju) FINA e-porezna karticu. Zanima me da li postoji jedostavniji način promjene podataka u Postavkama (odgovorna osoba, firma...), a da ne moram za svaku karticu ponovno kucati podatke (mislila sam da će biti dovoljno odabrati točan certifikat, ali treba upisivati i podatke).

Hvala unaprijed!

GoGz
U Postavkama pod korisnik aplikacije i poslovni subjekt ukloniti kvačicu "koristiti na obrascima".
Bilo bi vam jednostavnije da ovlastite samo jedan certifikat za slanje obrazaca za sve ostale poslovne subjekte. Izbjegli bi odabiranje certifikata prilikom svakog slanja obrazaca.
captiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2012., 09:57   #240
Elektroničke prijave za sve obveznike PDV-a

Četvrtak, 13.12.2012.

Do sada se to odnosilo samo na one poduzetnike, obveznike poreza na dodanu vrijednost, koji su imali oporezive isporuke veće od 800.000,00 kn, a od 15. XII. 2012. ta se obveza proširuje na sve obveznike poreza na dodanu vrijednost. Izdavanje kvalificiranih certifikata obavlja se putem poslovnice FINA-e, a potom se uspostavlja veza sa Poreznom upravom. Kako zakon nije propisao rok za uvođenje elektroničke prijave za sve porezne obveznike, proizlazi da ta obveza nastupa "odmah", tj. mali poduzetnici koji su u 2012. ostvarili promet (prodaju dobara i uslugu) u svoti većoj od 230.000,00 kn (razumljivo, bez PDV-a), a tako zadržavaju ili stječu status obveznika PDV-a, u obvezi su najkraćeg roka pribaviti certifikat za elektronsku predaju obrazaca.

Očekujemo od Porezne uprave tolerantan pristup, odnosno barem mjesec, dva potrebnog vremena u kojem će se taj zahtjev moći ispuniti.

Korisni linkovi:
Kako postati korisnik ePorezna može se vidjeti ovdje.
Kako do e-kartice može se vidjeti ovdje.
Aplikacija ePorezna može se preuzeti ovdje.
Primjeri i dodatna pojašnjenja za ePorezna mogu se vidjeti ovdje.
imaja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:51.