Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.07.2012., 19:25   #281
Mogao sam i misliti, naravno da im ovakvo stanje odgovara, svatko je kriv za nešto, a proračun se puni na ovaj ili onaj način. Čak im se više isplati da im ne daš podatke, pa da platiš 2000 kn, nego da dođeš kao vlasnik i priznaš da si ti(iako možda nisi) i platiš 500 kn i eventualno dobiješ bod.
Dobar odvjetnik bi to smatrao iznuđivanjem iskaza, ili iznuđivanjem priznanja.
JohnDoe-25 is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2012., 10:38   #282
Isto tako, ako napraviš neki teži prekršaj koji uključuje oduzimanje vozačke dozvole, više ti se isplati odbiti dati podatke jer ne dobiješ zabranu, a dobiješ i manju novčanu kaznu.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2012., 11:05   #283
Bilio kako bilo, riječ je ciganluku, ne bi li se polcija trebala boriti protiv njega na svim razinama umjesto ga provoditi? Ili je to po onoj staroj, ako ga ne možeš pobijediti, pridruži mu se?
JohnDoe-25 is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2012., 11:23   #284
Policija ne donosi zakone. A ovu odredbu doslovno provodi.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2012., 12:35   #285
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Policija ne donosi zakone. A ovu odredbu doslovno provodi.
U tome i jest problem. Policija si daje za pravo tumaciti zakonske odredbe na nacin koji njima pase, a sudstvo to tolerira. S druge strane, rokovi za policiju kada treba nesto odraditi - ne postoje?!
rupa u zakonu is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2012., 13:32   #286
Postoje rokovi. Ako ih netko ne poštuje, postoji mogućnost tužbe.

I ako policija tumači nešto na jedan način, a sudovi to potvrđuju, nije li to onda ispravan način?
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2012., 22:44   #287
prekršaj čl. 53, st.5

Što je bolje ne odavanje (2000kn) ili prihvaćanje kazne od 1000 kn.

Kaznenih bodova pretpostavljam 1.

Da li će ukoliko dostavim podatke neće ići na sud ili ću imati uz 1000 kn i sudskh troškova?

Hvala.
dildo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2012., 23:35   #288
Ako dostaviš podatke, dobit ćeš prekršajni nalog s uplatnicom, a na to se ne moraš žaliti, pa nećeš na sud.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 16:30   #289
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Po sudskoj praksi, davanje podataka koji se ne mogu provjeriti je nevjerodostojno. Ako će taj Bosanac doći na sud i priznati da je vozio, podatak je vjerodostojan i sve ostalo otpada. A tebi se neće dokazivati tko je vozio auto i znaš li ti to ili ne, nego samo jesi li ili nisi dao podatke koji se mogu provjeriti.
Quote:
jer teret dokaza za prekoračenje brzine nije na vlasniku vozila, već na onome tko je postavio kameru za nadzor brzine, u ovom slučaju državi.
link
Mjesto radnje nije Rvacka...

E sad, jel to nažalost ili srećom, dalo bi se diskutirati.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 16:43   #290
Da, definitivno nije riječ o Hrvatskoj, očito je riječ o nekoj normalnijoj državi, jer samo u Hrvatskoj država očekuje da građani obavljaju posao policije i sami dovode krivce pred sud. Drago mi je da je država izgubila spor i da je odnos građani vs. država 1:0.
JohnDoe-25 is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2012., 17:54   #291
Molim savjet,
05.07. parkirala sam na mjestu za invalide u garazi gdje sat kosta 10.50 kuna, privatno vlasnistvo, kada sam se vratila vidjela sam kaznu od 700.00 , isti cas sam je isla platiti u banku i mislila sam da je to gotova moja prica, pogresila sam i to je to .

Danas sam dobila plavu kuvertu , prekrsajni postupak, traze od mene podatke o vozacu, a na drugom sve one prijetnje sa kaznama novcanim ...
Kopirala sam kaznu, uplatnicu i poslala im .

Koju kaznu mogu jos dobiti oce li me mozda na sud staviti
libera is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2012., 18:04   #292
Nikakvu kaznu nećeš dobiti, samo im nije ažurirano da si platila. Nemaš brige.

Inače, tko ti je ostavio kaznu u garaži?
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2012., 18:13   #293
policijski sluzbenik tako pise na kazni

a na uplati im tocno pise gdje sam i kada sam platila
necu valjda u zatvor
libera is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2012., 18:15   #294
Nećeš. Ovo je greška sustava (počevši od prijave), a ne tvoja.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2012., 18:51   #295
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Nećeš. Ovo je greška sustava (počevši od prijave), a ne tvoja.
hvala na odgovorima
libera is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 12:48   #296
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Isto tako, ako napraviš neki teži prekršaj koji uključuje oduzimanje vozačke dozvole, više ti se isplati odbiti dati podatke jer ne dobiješ zabranu, a dobiješ i manju novčanu kaznu.
čekaj malo....

znači, ako (npr.) prođem kroz crveno i neko me snimi (ili nebitno kakav sad prekršaj) i ne dostavim podatak.... sudac me može samo kazniti za 2000 kn (jer ne želim odati identitet vozača), a nikakav drugi postupak protiv vozača (ili vlasnika) se ne može pokrenuti ??

da to nije nekakva rupa u zakonu? kao da ni ne žele pokretati postupak
spirou is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 12:54   #297
Da, to je rupa u zakonu.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 13:42   #298
ja bi to iščitao kao "najbitnije je naplatiti 2000 kn"

(sorry na mali offtopic)
spirou is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 14:01   #299
Ne baš. Slažem se da bi bilo bolje da onaj koji odbije dati podatke o vozaču odmah dobije prijavu za odbijanje davanja podataka i za počinjeni prekršaj (onda bi mogli reći "najbitnije je naplatiti"), ali to nije moguće. Svrha ove kazne je kažnjavanje onih koji odbijaju dati podatke, tj. prisiliti ih da daju podatke i da počinitelj bude kažnjen, ali problem je u iznosu koji je u ovom slučaju manji od predviđene kazne, tako da se vlasniku vozila i možebitnom počinitelju više isplati ne dati podatke. Ako on nije počinitelj, on mu mora biti važniji od tih 2000 kuna. Rješenje bi bilo da su ostavili raspon vezan za početni prekršaj, ali to bi bila neka iznimka koja nam izgleda ne odgovara.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2012., 11:27   #300
eto i ja dobio plavu kuvertu u kojoj pise da saljem podatke. Na stranu ta ucjena (posalji podatke inace dobivas kaznu, bez slike, brzine i bez icega).

Danas saljem odgovor da sam ja vozio, jer jesam. Nista ne poricem, ali opet, posto nemam nijedan prekrsaj u ovih 10 godina voznje, htio bih se izvuc samo s opomenom. zanima me da li sa slanjem podataka ja priznajem svoju krivicu i prakticki, pristajem na kaznu?

Tj da li je samo slanje podataka priznanje krivnje? Ili trebam cekati samu prekrsanju prijavu na koju se ja mogu zalit i pitat za opomenu?

Također, prekršaj je napravljen u Dugoj Resi, da li će eventualni sudac biti u Dugoj Resi ili u Zg (moje prebivalište)?

Puno hvala na odgovoru
metadon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:02.