Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.09.2017., 17:01   #11621
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Pa zna se da na Forumu su svi zgodni, nabildani, i na managerskim pozicijama te voze skupe aute
zgodan, imam solidnu liniju iako mi je mišićni tonus pomalo u kurcu sa tu i tamo kojim mišićem ter sam junior menadžer nekih tamo stručnih stvari...
vozim auto ali nije skup, al zato sam ja skupi...kurviš.
__________________
solve et coagula
Brogan is offline  
Old 19.09.2017., 19:13   #11622
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Pa zna se da na Forumu su svi zgodni, nabildani, i na managerskim pozicijama te voze skupe aute
i 2 soma eura im dode tak , nije to nista posebno
a radi u drzavi di je prosjecna placa naglasavam 250€
preseravanje lo stile forum.hr koje prolazi jedino na forumu.hr

Quote:
nije u RH pis of kejk ali u određenim firmama je pis of kejk
ma covjece bozji ima par posto firmi di su place od 2000€ normalne, nekakva hitech farmaceutika, obrada nafte ako je registrirano u RH ..
to su firme di je konkurencija rijetka ili ne postoji, marže su ogromne , uvjeti brutalni, evenutalno se radi na terenu i sl. ali ima svojih razloga zasto je to tak
ali to su izdvojeni primjeri nebitni za prosjek i ostalih 95% jer isto tako ima Bosoa nažalost di je vecina zaposlenih na 2600 il kolko vise i peru aute onom seljacini od vlasnika
MMachéte is offline  
Old 19.09.2017., 20:26   #11623
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
nije u RH pis of kejk ali u određenim firmama je pis of kejk.
Postoje tako te neke firme u kojima iz nikakvog konkretnog razloga prosjek plaća bude debelo iznad 10k kn.
a opet u većini drugih firmi je prosjek istih tih plaća znatno ispod 10k. A posao jednak ili čak i teži.
Jedino mjesto u RH gdje su plaće u pojedinim firmama bez konkretnog razloga brutalno veće od prosjeka je Zagreb
Ako malo bolje pogledaš vidjet ćeš da postoji razlog. Rad je usluga na tržištu kao i sve ostalo, cijenu određuje zakon ponude i potražnje. Postoje devijacije, ali brzo se to iznivelira.
Guud is offline  
Old 19.09.2017., 21:23   #11624
Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
ma covjece bozji ima par posto firmi di su place od 2000€ normalne, nekakva hitech farmaceutika, obrada nafte ako je registrirano u RH ..
to su firme di je konkurencija rijetka ili ne postoji, marže su ogromne , uvjeti brutalni, evenutalno se radi na terenu i sl. ali ima svojih razloga zasto je to tak
ali to su izdvojeni primjeri nebitni za prosjek i ostalih 95% jer isto tako ima Bosoa nažalost di je vecina zaposlenih na 2600 il kolko vise i peru aute onom seljacini od vlasnika
pa ja se slažem s tobom

samo sam naglasio da je to u zbroju zapravo dosta ljudi, koji su na razini države praktički svi u Zg.
Gdje očito ima podosta ljudi koji na razne načine imaju para. Jedan od načina je prosjek plaća po kvalitetnijim kompanijama...
Takvi su vrlo rijetko bili na ovom topicu. takvi su moguće ujedno i oni koji imaju "normalan život", svjesni su toga, a ovakve ih teme ne zanimaju. zato jer imaju normalne pare. jer ih se u Zg isplaćuje u nekim sektorima i firmama pod normalno.
Van Zg-a ne postoje takve firme (kao da se radi o drugoj državi) i takav standard ni izdaleka - ako ne računamo primorski dio koji je ionako turistička meka za jebanje..ko Tajland...bezvezarija..
__________________
solve et coagula
Brogan is offline  
Old 19.09.2017., 21:29   #11625
Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
Ako malo bolje pogledaš vidjet ćeš da postoji razlog. Rad je usluga na tržištu kao i sve ostalo, cijenu određuje zakon ponude i potražnje. Postoje devijacije, ali brzo se to iznivelira.
hint - nije zato.


Zagreb je rupa koja usisava novac. iz države, i šireg područja od države. i to se slijeva easy money u raznim fensi industrijama.
Slijeva se u puno firmi solidan novac. Puno se lakše to prelije ljudima, nego po provincijama gdje se slijeva po ljudima uglavnom govno.

Firme u Zg postupaju normalno i motiviraju parama ljude da se trude i pojave na poslu. ne motiviraju ljude batinom i strahom (iako dobar dio firmi i u Zg razumije samo govor sile, batina i sirovog potplaćivanja,...)
itd...itd..

edit: dakle nisu tu presudne bajke o tržištu rada, potražnji za radnicima, i sličnome. Te stvari ne ovise samo o tome zapravo...nego i o drugim brojkama i navikama.
__________________
solve et coagula

Zadnje uređivanje Brogan : 19.09.2017. at 21:39.
Brogan is offline  
Old 19.09.2017., 23:58   #11626
Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
i 2 soma eura im dode tak , nije to nista posebno
a radi u drzavi di je prosjecna placa naglasavam 250€
preseravanje lo stile forum.hr koje prolazi jedino na forumu.hr
Još koji tjedan, kolega, samo polako.

Prosječna plaća je 400 eura.

Quote:
ma covjece bozji ima par posto firmi di su place od 2000€ normalne, nekakva hitech farmaceutika, obrada nafte ako je registrirano u RH ..
to su firme di je konkurencija rijetka ili ne postoji, marže su ogromne , uvjeti brutalni, evenutalno se radi na terenu i sl. ali ima svojih razloga zasto je to tak
ali to su izdvojeni primjeri nebitni za prosjek i ostalih 95% jer isto tako ima Bosoa nažalost di je vecina zaposlenih na 2600 il kolko vise i peru aute onom seljacini od vlasnika
Znači i tebi je 2000 eura mlaćenje para.

U državi, koja je po cijenama u usporedbi sa zapadom na cca 70% apsolutne skupoće, te po relativnim cijenama na cca 130-150%.

To što malo ljudi ima 2000 eura (iako je kolega rekao da je 10-15k kn mlaćenje para, koja smijurija) plaću u Hrvatskoj, ne znači da je to neko mlaćenje para, nego samo dokaz da se radi o žalosnoj državi.

Isto bi ti tvrdio i da sam nezaposlen ili radim za minimalac.
rocker1987 is offline  
Old 20.09.2017., 00:02   #11627
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
To što malo ljudi ima 2000 eura (iako je kolega rekao da je 10-15k kn mlaćenje para, koja smijurija) plaću u Hrvatskoj, ne znači da je to neko mlaćenje para, nego samo dokaz da se radi o žalosnoj državi.
ja sam napisao to negdje tim riječima konkretno da je taj iznos automatski veliko mlaćenje para???

gdje sam to napisao decidirano? citiraj mi. gdje sam se ja referirao na taj iznos da je mlaćenje para...?
Ja imam cca 2k eura mjesečnih primanja pa smatram da je to samo ok, nije nikakvo astronomsko mlaćenje para.

znam da imaš issue sa nesanicom...očito si se ti zadnji put naspaval nikad, pa si lud... i raspravljaš iz topica u topic sa imaginarnim forumašima i imaginarnim postovima.
__________________
solve et coagula
Brogan is offline  
Old 20.09.2017., 01:15   #11628
Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
i 2 soma eura im dode tak , nije to nista posebno
a radi u drzavi di je prosjecna placa naglasavam 250€
preseravanje lo stile forum.hr koje prolazi jedino na forumu.hr

ma covjece bozji ima par posto firmi di su place od 2000€ normalne, nekakva hitech farmaceutika, obrada nafte ako je registrirano u RH ..
to su firme di je konkurencija rijetka ili ne postoji, marže su ogromne , uvjeti brutalni, evenutalno se radi na terenu i sl. ali ima svojih razloga zasto je to tak
ali to su izdvojeni primjeri nebitni za prosjek i ostalih 95% jer isto tako ima Bosoa nažalost di je vecina zaposlenih na 2600 il kolko vise i peru aute onom seljacini od vlasnika
Začudio bi se na kakvim glupavim pozicijama ljudi dobijaju i puno više od €2000. U farmaciji je to uobičajena cifra, ali moraš imati završenu farmaciju, ili medicinu.
Tvoja reakcija je potvrda da indoktrinacija RH politike zaista funkcionira. Ljudi misle da ako imaju posao da se moraju bogovima klanjat, ako još plaću dobijaju, pa di ćeš bolje, a ako je "soma eura", pa to je već definicija raja. Sve iznad toga je delirij, zmajevi izlaze iz radijatora itd...

Realno, sa €2000 možeš normalno živjeti. Ako si samac i imaš ambicije kupiti stan i auto, tanko ćeš srat. (ovi koji promoviraju rentanje, jer tako "svi rade u EU" mogu odmah odjebat u skokovima). Vikendica na moru, no way, ali si možeš priuštit ljetovanje, putovanje i sl. Iz toga razloga to vidim kao "normalni život". Nećeš voziti A6, nećeš imati stan od 90 ili 100 kvadrata, pa stoga ne vidim nikakve naznake raskoši. Ja zarađujem više od toga, pa se pakiram napustit ovu jebenu zemlju.

Danas ako čovjek cijeni sebe, svoj rad i znanje, te ne dopušta da ga se tretira kao smeće, odmah dobije etiketu seratora. Meni su seratori ovi koji se ubijaju od posla za par kuna dok gledaju kako im šef grca u novcu. Jasno mi je i da tržište igra veliku ulogu u tome, ali da ljudi udare šakom po stolu i kažu "neću radit za siću", stvari bi se mijenjale. Ovako jedan izleti van, a drugi sav vesel uleti (još je sretan ako nije morao mito dati).
__________________
Do you know what "nemesis" means?
A righteous infliction of retribution manifested by an appropriate agent. Personified in this case by an 'orrible cunt... me.
volatile is offline  
Old 20.09.2017., 08:25   #11629
Quote:
volatile kaže: Pogledaj post
Jasno mi je i da tržište igra veliku ulogu u tome, ali da ljudi udare šakom po stolu i kažu "neću radit za siću", stvari bi se mijenjale.
Da. Ekonomija, gospodarstvo i rast bdpa zapravo ovisi o odlucnosti nekog naroda da kaze dosta je bilo niskih placa, ajmo sefko lovu na sunce, znam da imas.
E ako se tad grafovi ne okrenu prema gore...

Sent from my SM-G928F using Tapatalk
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Old 20.09.2017., 08:38   #11630
Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post

ma covjece bozji ima par posto firmi di su place od 2000€ normalne, nekakva hitech farmaceutika, obrada nafte ako je registrirano u RH ..
to su firme di je konkurencija rijetka ili ne postoji, marže su ogromne , uvjeti brutalni, evenutalno se radi na terenu i sl. ali ima svojih razloga zasto je to tak
Pogledaj malo prosječne plaće (možeš li tek zamisliti koliko onda ima neki manager)

http://www.ictbusiness.info/poslovan...rosjecne-place

Sve ovisi u koju firmu se uspiješ zaposliti...
__________________
Ča je život vengo fantažija
Disperadun. is offline  
Old 20.09.2017., 09:26   #11631
toliko menađera, toliko malo znanja temeljne statistike. i sociologije, naravno. znam da ova zadnja nije popularna u zadnje vrijeme, ali zapravo je među ključnim znanjima.
kozmetika is offline  
Old 20.09.2017., 11:27   #11632
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
Da. Ekonomija, gospodarstvo i rast bdpa zapravo ovisi o odlucnosti nekog naroda da kaze dosta je bilo niskih placa, ajmo sefko lovu na sunce, znam da imas.
E ako se tad grafovi ne okrenu prema gore...

Sent from my SM-G928F using Tapatalk
Pogledaj zaštitarske tvrtke. Imaš jednog Marića koji ne zna kud bi više s novcem. Ljude plaća minimalno dok oni samo gunđaju, ali i dalje pristaju na izrabljivanje. Da ih plati više i dalje bi imao veliku dobit, ali nema smisla, jer će uvijek naći dovoljno ljudi koji će raditi za minimalac.

Usporedi rad u Konzumu na blagajni i rad u DM-u. U DM-u su ipak bolji uvjeti, a isto radno mjesto u istom gradu.
__________________
Do you know what "nemesis" means?
A righteous infliction of retribution manifested by an appropriate agent. Personified in this case by an 'orrible cunt... me.
volatile is offline  
Old 20.09.2017., 11:35   #11633
Opa. U hrvatskom uredu je prosječna plaća 22000 kn. I to palo sa skoro 30. Je da je ured u Hr mali sa ni 20 zaposlenika,ali nije loše. Očito je otišao netko tko im je dizao prosjek.
Grimko is offline  
Old 20.09.2017., 11:50   #11634
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
Da. Ekonomija, gospodarstvo i rast bdpa zapravo ovisi o odlucnosti nekog naroda da kaze dosta je bilo niskih placa, ajmo sefko lovu na sunce, znam da imas.
E ako se tad grafovi ne okrenu prema gore...

Sent from my SM-G928F using Tapatalk
pa zapravo i da.
to je jedna od stvari koje se moraju dogoditi.

primjerice Danska je imala standard života 60-ih i 70-ih vrlo kilav u usporedbi kako im je danas...
a rast plaća je konstantno bio drukan od strane vrlo moćnih sindikata i radnika koji su pola stoljeća (uz sve ostale karakteristike naprednih skandinavskih država) neprekidno pritiskali poslovne sustave da im više keširaju, odnosno da im se neprestano iz godine u godinu podiže standard.

Da nisu bili toliko ozbiljni i žestoki u svojim zahtjevima da im standard ozbiljno raste i plaće stalno rastu, danas bi ipak imali prosječno niži standard nego što imaju, sve ostalo na stranu.
__________________
solve et coagula
Brogan is offline  
Old 20.09.2017., 11:55   #11635
Quote:
Grimko kaže: Pogledaj post
Opa. U hrvatskom uredu je prosječna plaća 22000 kn. I to palo sa skoro 30. Je da je ured u Hr mali sa ni 20 zaposlenika,ali nije loše. Očito je otišao netko tko im je dizao prosjek.
znaš kaj meni nije jasno vezano uz takve plaće u hrvatskim uredima svjetskih IT kompanija..?


za koji vrag su tamo plaće toliko sumanuto velike? znam kakvi ljudi rade po Microsoftu, HP-u i sl....to su najobičniji obični likovi...
al jednostavno im se keširaju deseci tisuća kuna :klap:
__________________
solve et coagula
Brogan is offline  
Old 20.09.2017., 12:59   #11636
Quote:
volatile kaže: Pogledaj post
Pogledaj zaštitarske tvrtke. Imaš jednog Marića koji ne zna kud bi više s novcem. Ljude plaća minimalno dok oni samo gunđaju, ali i dalje pristaju na izrabljivanje. Da ih plati više i dalje bi imao veliku dobit, ali nema smisla, jer će uvijek naći dovoljno ljudi koji će raditi za minimalac.

Usporedi rad u Konzumu na blagajni i rad u DM-u. U DM-u su ipak bolji uvjeti, a isto radno mjesto u istom gradu.
Koliko Marić zaradi po radniku? To je najbitniji podatak.

Konzum i dm nisu isti sektor. Trgovci rade i u autokućama, pa nemaju minimalne plaće, čak štoviše, obično zarađuju 5 znamenki ili približno.

Quote:
Grimko kaže: Pogledaj post
Opa. U hrvatskom uredu je prosječna plaća 22000 kn. I to palo sa skoro 30. Je da je ured u Hr mali sa ni 20 zaposlenika,ali nije loše. Očito je otišao netko tko im je dizao prosjek.
Ili su zaposlili par ljudi s nižom plaćom.

Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
pa zapravo i da.
to je jedna od stvari koje se moraju dogoditi.

primjerice Danska je imala standard života 60-ih i 70-ih vrlo kilav u usporedbi kako im je danas...
a rast plaća je konstantno bio drukan od strane vrlo moćnih sindikata i radnika koji su pola stoljeća (uz sve ostale karakteristike naprednih skandinavskih država) neprekidno pritiskali poslovne sustave da im više keširaju, odnosno da im se neprestano iz godine u godinu podiže standard.

Da nisu bili toliko ozbiljni i žestoki u svojim zahtjevima da im standard ozbiljno raste i plaće stalno rastu, danas bi ipak imali prosječno niži standard nego što imaju, sve ostalo na stranu.
Očito im je produktivnost i profit pratio rast plaća.

Inače, s druge strane, takvu sličnu zemlju imaš i na jugu što se tiče sindikata, zove se Grčka.
rocker1987 is offline  
Old 20.09.2017., 14:00   #11637
Sve je moguce. Huawei hrvatska je izdvojeni dio koji spada pod branch office u Budimpesti. Zato i ima samo 18 ljudi. Mislim da je prije imao cak i manje,nekih 12-13.
Grimko is offline  
Old 20.09.2017., 16:23   #11638
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Koliko Marić zaradi po radniku? To je najbitniji podatak.
Ne znam točan iznos, ali zar nesrazmjer nije uočljiv?

Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Konzum i dm nisu isti sektor.
LOL
__________________
Do you know what "nemesis" means?
A righteous infliction of retribution manifested by an appropriate agent. Personified in this case by an 'orrible cunt... me.
volatile is offline  
Old 20.09.2017., 16:26   #11639
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
znaš kaj meni nije jasno vezano uz takve plaće u hrvatskim uredima svjetskih IT kompanija..?


za koji vrag su tamo plaće toliko sumanuto velike? znam kakvi ljudi rade po Microsoftu, HP-u i sl....to su najobičniji obični likovi...
al jednostavno im se keširaju deseci tisuća kuna :klap:
Konkretno za MS...
Jebi ga, ili veza, ili se moraš znat jebeno dobro prodat. Ako uračunamo podneblje, ja bi ipak rekao "veza", jer se fakat radi o mediokritetima koji ubiru jako dobru lovu
__________________
Do you know what "nemesis" means?
A righteous infliction of retribution manifested by an appropriate agent. Personified in this case by an 'orrible cunt... me.
volatile is offline  
Old 20.09.2017., 16:43   #11640
Quote:
volatile kaže: Pogledaj post
Ne znam točan iznos, ali zar nesrazmjer nije uočljiv?



LOL
Ne, nije. Zapravo, profit po radniku u Sokol Maricu je smijesno mali.

Sokol Maric je imao cca 25 000 000 kn dobiti prosle godine. Sokol Maric zaposljava oko 3500 ljudi

25000000 / 3500 / 12 = 595kn / mjesec

Sokol Maric po radniku mjesecno zaradi 595kn, sto znaci da se svakom radniku placa poveca za 600kn brutto, on je u gubitku.

595kn po radniku je smjesna dobit za firmu, zato place nisu vece. Isto vrijedi i za Konzum.

DM ima vece marze i kod njih je druga stvar, zato djelatnici DM-a imaju vece place.
Forumskaluda is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:40.