Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2018., 09:55   #2101
Znači staru osobnu moraju i probušiti?
Mislim da meni zadnju osobnu nisu probušili, dakle nije bilo promjene u sustavu i imala sam određene probleme pri prelasku granice.
Što oni zapravo na granici vide u sustavu?

Hvala na odgovorima.
__________________
Zlatko Vujović

We leave our legacy like dust in the sands of time
Fantasma is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 12:41   #2102
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Podigni tu novu izrađenu. Iako ti tu koju imaš nisu probušili u sustavu će se vidit da je bilo izmjena podataka. Možda ti neće trebat pa nećeš imati problema, a možda nekad budeš išla u inozemstvo pa primijete... Nikad ne znaš.
Uzmi tu novu, ne moraš odmah ni mijenjat opet. Kad/ako budeš opet selila i trebala ti izmjena PK ili nešto onda izradiš na nove podatke.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Izgleda da se nismo bas razumijeli. Nova mi nista ne znaci jer bivsi stanodavac zahtjeva uklanjanje moje osobne na njegovu adresu. Dakle ne smijem koristiti novu osobnu na njegovu adresu. Novi stanodavac ne zeli mi dat adresu. Moje je pitanje kako ponistiti novu osobnu vratiti na moju staru osobnu iskaznicu?
Forumašica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 12:57   #2103
Taj na koju ti je sad adresa je baš išao i odjavio te sa boravišta? Novi ti ne želi prijaviti boravište? Novi stanodavac te svakako mora prijaviti jer je inače u prekršaju. Ova osobna koju su ti izradili će ti vrijediti dok ponovno ne zatražiš novu. Ne možeš sad samo odustati i reći ipak mi ne treba, to ti govorim.

Dakle ako je želiš "poništiti" moraš ponovno tražiti izradu nove zbog promjene podataka. I to moraš tražiti s tom novom koja je izrađena, ne starom, iako ti nije precvikana pošto nije bila istekla.


Ako je istekla osobna pri traženju nove onda je precvikaju, ali vrijedi uz kartončić o izradi nove, ako nije istekla ne precvikaju, ali kad se skenira vidi se da postoji novi dokument i promjena podataka...
Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 13:15   #2104
To je onda to. Meni nije bila istekla, ali su se podaci promijenili i naravno da mi nisu htjeli reći u čemu je problem kad su me zadržali.
__________________
Zlatko Vujović

We leave our legacy like dust in the sands of time
Fantasma is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 13:59   #2105
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Taj na koju ti je sad adresa je baš išao i odjavio te sa boravišta? Novi ti ne želi prijaviti boravište? Novi stanodavac te svakako mora prijaviti jer je inače u prekršaju. Ova osobna koju su ti izradili će ti vrijediti dok ponovno ne zatražiš novu. Ne možeš sad samo odustati i reći ipak mi ne treba, to ti govorim.

Dakle ako je želiš "poništiti" moraš ponovno tražiti izradu nove zbog promjene podataka. I to moraš tražiti s tom novom koja je izrađena, ne starom, iako ti nije precvikana pošto nije bila istekla.


Ako je istekla osobna pri traženju nove onda je precvikaju, ali vrijedi uz kartončić o izradi nove, ako nije istekla ne precvikaju, ali kad se skenira vidi se da postoji novi dokument i promjena podataka...
Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Nije me isao odjaviti nego mi je rekao da ja ponistim njegovu adresu na kojoj mi je nova osobna karta. Novi stanodavac me nece prijaviti jer ne zeli i ja mu nemogu nista po tom pitanju jer mi zivimo u hrvatskoj i ko je vidio dati bjanko ugovor o najmu kamoli nekakvo boraviste. Ma svi su u nekakvom prekrsaju i briga njega sta je u prekrsaju.
Forumašica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 14:18   #2106
Pusti ti bivšeg... Popis stanovnika je prošao, osim ako ne moraš mijenjat adresu na PK nemaš brige dok ti ne bude trebalo boravište/prebivalište...
Podigni osobnu i koristi je dok ne budeš ponovno imala prebivalište na koje ćeš se prijaviti pa vadit novi dokument.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 13:09   #2107
Quote:
alkatraz123 kaže: Pogledaj post
našao sam mup-ovoj stranici da za osobnu trebam platit 79 kn, dal treba još nešto platiti, neki biljeg ??
Ali... na stranici piše 60, koja je cijena na kraju?

https://www.mup.hr/gradjani/osobna-iskaznica
pipi21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 13:17   #2108
Gdje piše 60? Piše 79,50 kad uneseš godine i stisneš "Sljedeći korak".
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 13:30   #2109
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
Gdje piše 60? Piše 79,50 kad uneseš godine i stisneš "Sljedeći korak".
Aha, za djecu je izgleda 60 pa sam naivno mislila da je ista cijena i za odrasle
pipi21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2018., 13:25   #2110
Ova stranica mi je bila od pomoći s obzirom na jednostavan hodogram sa svim potrebnim informacijama.

Niti jučer nije bilo gužve u Petrinjskoj. Došla iza 18h. Čekala 20-ak min.
Oko 17h sam nazvala tel. 01/4563 670 pa kad mi je teta rekla da nema gužve odlučila sam poći.

Zg lokacije za predaju zahtjeva za izdavanje osobne iskaznice:

- Petrinjska 30: 7-19h
- Črnomerec, Ilica 245(policijska postaja): 7-14h
- Novi Zagreb, Trg narodne zaštite 1(policijska postaja): 7-14h
- Dubrava 137(policijska postaja): 7-14h

Jedino je bed što su mi rekli da će osobna biti gotova za mjesec dana i da ću dobiti sms kad bude gotova. Tako su me zeznuli i prošli put. Čekam, a sms-u ni traga ni glasa. Na kraju sam nazvala govorni automat 01/4563 602 i ustanovila da je osobna već odavno gotova. Ovaj put ću to redovito čekirati.

Tako da dok čekate osobnu obavezno provjeravajte i stanje sa predanim zahtjevima na ovoj stranici ili na govornom automatu 01/4563 602.

EDIT:
Sad mi je nešto palo na pamet. Nisu me tražili prst (otisak), a druge sam čula da su tražili. Valjda nije teta zaboravila.

Možda je do toga što bi mi sadašnja osobna vrijedila do 2020, a ovu sam vadila zbog promjene osobnih podataka.

Sad čitam zakon. Valjda je do ovoga:
Iznimno od stavka 1. ovoga članka, osoba ne mora dati otiske papilarnih linija ako su otisci već izuzeti i pohranjeni u elektroničkom obliku u nekom postupku izdavanja javne isprave koji se provodio u Ministarstvu.
Royal Red is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2018., 12:02   #2111
Quote:
Fantasma kaže: Pogledaj post
Znači staru osobnu moraju i probušiti?
Mislim da meni zadnju osobnu nisu probušili, dakle nije bilo promjene u sustavu i imala sam određene probleme pri prelasku granice.
Što oni zapravo na granici vide u sustavu?
nemaju oni pojma što rade, to više liči na vračanje službenika nego na uslugu koju bi trebali pružati.

sad je nedavno bila afera jer čovjek nije mogao podignuti osobnu zbog rupice, znači trebao je reći da je izgubljena pa ne bi bilo problema.
mpo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2018., 12:41   #2112
"Prilikom zamjene osobne iskaznice kojoj je istekao rok važenja potrebno je priložiti staru osobnu iskaznicu koja se poništava i vraća."
bit će da znaju što rade.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2018., 19:36   #2113
Kako osobnu i prebivaliste rjesava osoba koja je cijelog zivota podstanar i stalno seli
murof7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2018., 19:53   #2114
Dođe sa vlasnikom stana i da izjavu da tamo prebiva pa na osnovu prebivališta napravi osobnu.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2018., 23:42   #2115
Vjerujem da ovdje već ima odgovor na moje pitanje, al eto dosta je toga za čitati.Naime ako bi mjenjala mjesto prebivalista-konkretno radi se o BiH,rečeno mi je da mogu zadrzati hr osobnu.Tj zadrzati osobnu a adresu staviti na BiH.Svi imamo putovnice i ja i muz uz njih i osobne sa prebivalistem na Zg.Sada nam se nudi dobra poslovna ponuda i mi bi se ako se slozimo trebali preseliti.Mene sad zanima kako mogu i za djecu izvaditi osobne-jeftinije su.Sto mi treba od papira.Napominjem da smo rođeni u BiH te da imamo potpuno pravo i na to drzavljanstvo.Ja bih radije izabrala ovu prvu opciju...LP.Hvala unaprijed ...
nena1977 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2018., 11:47   #2116
Odeš u MUP prijaviš adresu prebivališta u BiH i kad to srede daš zahtjev za nove osobne iskaznice.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2018., 01:01   #2117
Pozdrav! Osoba mi istječe za par dana, a saznala sam da 12.4. moram do Italije, stoga ću ujutro (26.3.) predati zahtjev po ubrzanom postupku (10 dana). Interesira me:
1) je li to 10 kalendarskih ili radnih dana?
2) Uskrs je sljedeći vikend pa mi to komplicira stvari vremenski, stoga me zanima jesu li tocni u ispunjenju zahtjeva ,odnosno bit će sigurno u roku od 10dana? Ne bih voljela kupiti karte pa da mi ne stigne do 12.4. (putovnica mi je istekla), a s obzirom da sam iz Dubrovnika, kod nas sve ide usporenije, daleko smo
ScarlettG is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2018., 02:43   #2118
Kalendarskih,valjda će stići.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2018., 08:06   #2119
Koliko prije isteka se moze/mora predati zahtjev za produzenje osobne?
__________________
verba volant, scripta manent
Richeilleu is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2018., 11:23   #2120
Možeš i 2 mjeseca prije.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:47.